Ako začať s chudnutím?

kacenkablazniva
9. jún 2016

Pri mojej vyske 175cm mam vahu 64kg.V poslednej dobe som pribrala v oblasti brucha,stehien a zadku.Kedze este nikdy v zivote som nedrzala dietu ani nic podobne,chcem sa spitat ci by ste mi vedeli poradit neake jednoduche triky alebo cviky na chudnutie?Mam rada sladke,najviac cokoladu.Toho sa asi nezbavim..A este nieco-som v obdobi ked sa s partnerom snazime o babetko,neviem ci je dobry napad prave teraz schudnut a drzat diety.?

sardinka335
9. jún 2016

@kacenkablazniva a ty si kde pribrala moja? 10 deka na bruchu a 10 deka na zadku? Ani BMI ti na nadvahu nevychadza, skor na nižšej hranici si, zameraj sa na pohyb. Je pekne, slnečno, korčule, bicykel, prechadzky alebo nejake cielene cvičenie n a,,problémové partie,, ale chudnut podla mna nepotrebuješ. A zvlášť ak sa snazis o dieta, podvaha tomu iste neprospieva, začne ti haprovat cyklus a budeš ,,spokojna,,.

alchemilkazltozelena
9. jún 2016

@kacenkablazniva mas super vahu k svojej vyske..ja mam 62 kg a 158 cm..mne by trebalo schudnut :/

glorikarebeka
9. jún 2016

aj mne by bolo treba 164cm a 70kg ☹

misel0806
9. jún 2016

Schudnut?? A preco ved tvoja vaha je akurat... Namiesto cokolady si daj jablko alebo postruhaj mrkvu a hotovo... Sadni na bycikel,korcule.... Alebo beh.. Doma skus drepy,kliky.. Ale ked sa snazis o babo musis si vybrat ci chces byt tehulka alebo modelka.. No keby som bola na tvojom mieste bola by som happy😊

lorela
10. jún 2016

@kacenkablazniva Ako už odznelo, chudnúť nepotrebuješ. Možno ťa trápia nejaké "estetické kilečká", na ktoré je najlepší pohyb, resp. tvarovanie postavy - môžeš aj doma s ľahučkými činkami alebo 2l fľašami minerálky 🙂 .
Akurát čokošku si kupuj kvalitnú horkú nad 70% kakaa a na večeru môžeš jesť zeleninové šaláty od výmyslu sveta s grilovaným mäsom alebo rybou, grilovanú a zapekanú zeleninu, cestovinové šaláty a pod.

moncurienula
10. jún 2016

ty naozaj nepotrebujes chudnut 🙂 ty mozno potrebujes len posilnit telo aby si sa citila lepsie. Skus len tu cokoladu vymenit, mozno castejsie nejake prechadzky, nejake cvicenia a bude to v pohode 🙂

kacenkablazniva
autor
10. jún 2016

Pohybu a prechadzky mam dost.Len horsie je to so stravovanim,v poslednom case som stale hladna a zjedla by som cokolvek.

lorela
10. jún 2016

@kacenkablazniva Aj prechádzka je síce pohyb, ale nie systematický.
Ješ pravidelne a vyvážene? A primerane k pohybu, keď píšeš, že ho máš dosť?

kacenkablazniva
autor
10. jún 2016

@lorela Cez den na jedlo vacsinou nemam cas.A v praci iba rychlo nahadzat do seba nieco a dalej pracovat.Potom doma dojedam co som hladna.

lorela
10. jún 2016

@kacenkablazniva Tak to niet divu, že si hladná. Treba si usporiadať jedlo pravidelne. Jedlom je predsa aj banán, ktorý sa dá skonzumovať takmer všade a pomerne rýchlo 😉.

dominikaoris
10. jún 2016

Akože čo ? tomu hovoríš nadváha moja ? hahaha 😀 čo potom ja s výškou 170cm a 75kg. To skôr ja mám dosť nadváhu.

zuzaneckanr
18. jún 2016

skus sa zacat hybat, davaj pozor na stravu a ked chces rychlejsie schudnut to nejaky ten doplnok stravy

moni244
18. jún 2016

Zacni sa normalne stravovat, ziadne take, ze cez den nemas cas, takto si len privolas zdravotne problemy

zuzaneckanr
22. jún 2016

ano presne tak normalna strava kazdy si moze najst 30min na pripravu jedla na dalsi den ;)

zuzaneckanr
22. jún 2016

ja to robim tak napriklad vstavam o 05:30 co je mozno skoro ale spravim si jdlo to tak 20-30min, a idem do posilky na ranne cardio 🙂 kazde rano zacinam od pohara vody citronovej a k tomu zapijem tabletku piperine forte...
robim to tak uz dlho a lepsie som sa necitila

domibeyoutiful
23. jún 2016

Ahoj, diétu rozhodne nedrž, to nikdy nikomu nepomohla a keď tak nie na dlho a nie je to zdravé. Ja by som ti poradila dať si záväzok, že budeš jesť pravidelne viackrát denne, pomáha to štartovať metabolizmus, zameraj sa na stravu bohatšiu na bielkoviny, obmedz sacharidy ciže keď si rada dopraješ čokoládu tak už nekonzumuj nič sacharidové mimo to, čiže nie dezerty, nie sladké raňajky, obedy a tak. Veľa pi ale nič sladené a môžeš skúsiť skôr nejaké recepty na detoxikáciu, možno sa potrebuješ len odvodniť a nie úplne chudnúť, prečistiť organizmus zeleninovými a ovocnými šťavami či smoothies. A ešte taký detail, ovocie je síce fajn, ale vo večerných hodinách ho tiež vynechaj, lebo obsahuje prirodzené sacharidy, takže to skôr doobedu keď organizmus pracuje v plnej sile 🙂 a veľa šťastia so snahou o mimi 🙂

lastom
28. jún 2016

ak chcete babo, tak urcite vela ovocia a zeleniny a zabijes dve muchy jednou ranou, aj schudnes, aj budes zdravsia.

maminecka2
28. jún 2016

Jaaj, ja som si myslela ze sa pridam do debatky a tu konverzuju modelecky, tak nic 😀 Mat takuto hmotnost som stastna ako blcha.
Ty urcite nechudni, hlavne nie diety, lebo ujo jojo sa dostavi! Baby dobre radia, pravidelna strava, viac zeleniny, uplne najlepsie este pred jedlom, zaplni zaludok a potom zjes menej jedla. Vezmi do roboty paradajku, uhorku, kalerab...., cestou na obed schrumaj, vecer salatik, potom hlavny chod. Aj ja sa teraz chystam na zmenu zivotneho stylu, len ja mam hmotnost radovo inde, fnuk. 😢
Drzim palce

kacenkablazniva
autor
29. jún 2016

@maminecka2 Nemam postavu modelky,ani nechcem mat.len odjakziva som bola chuda.A teraz jak som pribrala 5kil,vsetko sa mi usadilo na bruchu.A vyzeram ako keby som bola v 4tom mesiaci.A prave to z brucha tych kil sa chcem zbavit.

jancazvalova
29. jún 2016

@kacenkablazniva diety drzat podla mna nie je najlepsi sposob. Stacilo by keby si trosku zacala cvicit a pohybovat sa, kedze ty tucna urcite nie si. Mas idealnu vahu, mozno mas len ochabnute svalstvo a na to je najlepsie len cvicenie alebo beh

lorela
29. jún 2016

@kacenkablazniva Selektívne sa chudnúť nedá, ono pôjde aj z bruška, no nielen z bruška. Uprav stravu mierne, ako som ti už písla, to v prvom rade a pridaj pravidelný pohyb.

simik14
29. jún 2016

Ak z brucha tak brusaky tie "pneumatiky" spevnia co pochybujem ze nejake mas ja mam opacny problem nikde ani centik tuku vidno mi kazdu kost a neviem ako pribrat :D

lorela
29. jún 2016

@simik14 Tuk určite nespevnia žiadne brušáky. Pri pravidelných brušákoch sa akurát vytvoria svaly pod tukom, a brucho môže pôsobiť ešte väčšie, preto sa treba najprv zbaviť toho tuku, a to úpravou stravy. A potom až brušákovať a pod.

simik14
29. jún 2016

@lorela dobra dieta to spravi a plus cvicenie ale podla mna na tom bruchu nic nema ja napr mam uplne ploche brucho a pri menzese alebo po tazkom jedle aj par dni vyzeram ako pred porodom moze to byt aj crevamu ze je skor nafuknuta ako obrastena tukom

lorela
29. jún 2016

@simik14 No to už ale musí vedieť ona sama 😉.
Ja odpovedám na základe toho, čo autorka napísala, a to síce, že pribrala 5 kg a tuk sa jej uložil na bruchu. Tak asi vie, že nie je nafúknutá z menštruácie alebo zlého trávenia.

evittam
29. jún 2016

@simik14 Tak posledné čo to spraví je dieta -alebo možno áno ale po diéte bude veľmi rýchlo tam kde predtým....Diéty, zázračné produkty ako tabletky,koktejly a ostatné marketingové ťahače peňazí z peňaženiek zúfalých a hlúpych ľudí sú len na dve veci..... 😉
@kacenkablazniva Ako ti už bolo napísané - uprav stravu a zaraď pohyb - 80%/20% - úspech zaručený. 😉

simik14
29. jún 2016

@evittam dietou nemyslim ze obmedzi toto a toto a na druhy den sa naje za styroch overene z vlastnej skusenosti ak napr dnes zjem cosi a den po dni toho zjem menej a menej tak sa zaludok prisposobi a nebude ziadat tolko jedla a tie kila sa nevratia ale ked nebude jest paru dni a naraz sa rozbehne s jedenim tak jaasnee ze to je zbytocne

maminecka2
29. jún 2016

@kacenkablazniva Takze o to vacsia motivacia zostat tehotna 😉
A baby maju pravdu, len z brucha sa schudnut neda, tuk odchadza pri chudnuti odvsadial, ale to asi vies. Zelam vela uspechov na oboch frontoch 😵

kacenkablazniva
autor
29. jún 2016

Na ostatne casti tela to vyzera v pohode,akurat pri krku mi dost vytrcaju kosti.Ale to mam uz odmalicka.Len to brucho keby nebolo take velke.

evittam
30. jún 2016

@kacenkablazniva No vieš, bohužiaľ ono je to aj o postave a genetike- mám napríklad kamarátku tá má nohy "ako hajzlový pavúk" ale má bruško aj prsia veľké. No a ja som zase taká "riadna baba" - nie som ani úplne štíhla ani tlstá - tak akurát (oblečiem 38 nohavice, 36 vrch) ale mám stehná, ale bruško zase v pohode....a s tými stehnami už fakt nič-moc nespravím-išli krásne dole cca -13-14cm ale už spevňujem a mám svaly ale mne to nevadí - proste to už inak nebude - mám to po otcovi - "silnú" kostru a svaly. 😉