Ako zhodiť 10 kg do leta?

ketrin1211
12. mar 2014

Ako zhodit 10kg do leta?poradte

janinah
12. mar 2014

90 dňovka 😉

map0007
12. mar 2014

Ajojky skúste jedávať od prebudenia raňajky do hodky a potom každé 3-4 hodky tak 5 krát denne.Piť aspoň 2 litre vody denne.Vatre jedla len na minimum oleja.Mňe to pomohlo,hoci len 5 kg dole za mesiac,ale pre mňa je to úspech,lebo ak som držala diety tak nič aní deko.A ešte ráno po prebudeni pijem 3 Dcl vody a 2lyžice jablčnym octa alebo citrón,až tak sa naranajkujem.

nair
13. mar 2014

Ahoj, aby si sa o rok nepýtala to isté, tak poradím iba úplnú zmenu životosprávy - striedmejšie stravovanie a veľa pohybu. Navždy 😉

jazminn
13. mar 2014

@nair z mojej vlastnej skúsennosti o rok otázka: ako zhodiť 15 kg... ☹

lublana1
13. mar 2014

...kedze ja som clovek, ktory pri dietach nevydrzi, tak som skusila striedmejsie sa stravovat, vela pit a cvicit, cvicit... a u mna to funguje, za mesiac 4 kg dole 😉

nair
13. mar 2014

@jazminn Však práve preto som to napísala tak ako som to napísala.

sissy27
13. mar 2014

@ketrin1211 ak ide len o to, zhodiť rýchlo 10kg - tak použijem taký morbídny vtip - amputáciou ľavej nohy...
ak ti ide o trvalé schudnutie, tak potom zmeniť životný štýl - a nie do leta, ale navždy... takže upraviť stravovanie a viac sa hýbať, nemusí to byť žiadny extrém, ale jednoducho výdaj energie musí byť vyšší ako príjem, vylúčiť vyprážané, mastné jedlá, obmedziť pečivo, sladkosti... nehovorím, že raz za čas nesmieš zhrešiť, ale nemusíš si dať v lete 10kopčekov zmrzliny, stačia 2, rezne nemusia byť každú nedeľu ale len raz za mesiac - dva a aj vtedy si dať jeden menší a nie dva veľké...
pohyb tiež nemusí znamenať vrcholový šport, ale začať chôdzou - stačí že do vzdialenejšieho obchodu pôjdeš pešo a nie autom, cvičiť sa dá aj doma pri telke...
a nečakať zázraky - ak sa na tebe kilečká zbierali 5rokov, tak za 5 týždňov veru nezmiznú.... teda nie bez toho, aby sa potom vrátili aj s kamošmi 😉

dai
13. mar 2014

@ketrin1211 do leta v pohode 10 kg das dole jednoduchou zmenou zibotospravy - mysli nato ze pri chudnuti je 80% strava a 20 sport... takze treba prestat jest sladke, prilohy, biele mucne jedla etc. ... zaradit cistu vodu, vela ovocia a zeleniny, chude maeso, plus ak sa da aj nejaky pohyb - staci par minut denne ...jest pravidelne kazde 2-3 hodiny, aj 6x denne....
ja som schudla takto pred 2mi rokmi za 3 mesiace 15kg - ziadna dieta...

evelynm
13. mar 2014

suhlasim s vyssie napisanym - komplexna zmena zivotospravy, pohyb a hlavne disciplina. Byt narocna voci sebe, nepodliehat slabosti, ak mas ciel, treba si za nim ist. Nehodit ho za hlavu kvôli kusku cokolady.

ketrin1211
autor
13. mar 2014

Dakujem za rady.nejem uz sladkosti a ani po 6 vecer nejem a pijem jablcny ocot.tak uvidim co s toho bude. 🙂

lorela
13. mar 2014

@ketrin1211 Nejesť po 6. večer ti nepomôže schudnúť, len si tým spomalíš metabolizmus. Naopak, ako už žienky písali, jedávaj 5x denne menšie nízkokalorické porcie. Jedávaj každé 2 - 3 hodiny, posledné ľahké jedlo tak 2 - 3 hodiny pred spaním. Môže to byť napr. šalát z čerstvej zeleniny + cottage syr.
Jablčný ocot nepomáha chudnúť.

Vynechaj bielu múku a všetko z nej, namiesto toho celozrnné a grahamové pečivo a chlieb, cestoviny a tiež ryžu.
Mliečne výrobky nízkotučné, napr. tvrdý syr Kleopatra alebo Pierko, cottage syr, nízktotučné mlieko, acidofilné mlieko, biele jogurty - tie môžu byť obyčajné, nie nízkotučné ale ani nie smotanové.
Chudé mäso - hlavne hydinu, zajac, ryby. Vajíčka, tofu syr, tuniak vo vlastnej šťave.
Veľa zeleniny, 4 porcie denne.
Ovocie - max. 2 kusy (alebo 2 hrste) denne. A jedávaj ho s nejakou bielkovinou, napr. jogurt, tvaroh.
Zdravé tuky - panenské oleje a orechy a semená natural, avokádo.
Pitný režim - 2 - 3 litre nesladených tekutín (najlepšie čistá voda a čaje, príp. nízkosodíkové minerálky).

Spôsob prípravy jedál: varením, pečením na čajovej lyžičke ojeja, grilovaním a na pare.

simib
13. mar 2014

Ahojte.Píšete že zdravo jesť...atd....ja jem cca 4-5x den,sacharidy len doobeda,poobede len bielkoviny.vela zeleniny,ovocie doobeda.teda všetko ako má byť.k tomu pijem vela čistej vody a makám 4x do týždňa a kilá nejdú dolu ani za svet :(

lorela
13. mar 2014

@simib Záleží čo presne ješ a koľko...
A ak veľa cvičíš, môže sa u teba tvoriť svalová hmota (ak je to nejaké posilňovanie), a tá je ťažšia ako tuk. Skúšala si sa merať, či neubúdajú centimetre?

simib
13. mar 2014

@lorela no tak jem malé porcie.raňajky väčšinou omeleta z 2 vajec a zeleniny,potom ovocie,obed,olovrant nejaký jogurt a večera väčšinou tuniak a zelenina.nejem absolutne sladkosti,ani mastné ani nič také.cvičím fitboxing,zumbu a fitko cardio.začala som merať až teraz,takže to neviem :(

aristka
13. mar 2014

cvičiť ,ak nevieš ako treba si zaplatiť na začiatok osobného trenéra ,nauči ťa čo a ako a poučí aj o strave a vyplatí sa tá prvá investícia a samozrejme s vervou to dodržovať bez toho to nepôjde ...

lorela
13. mar 2014

@simib Ešte konkrétnejšie by som potrebovala vedieť tvoj jedálniček.
Koľko ovocia, aký obed?

Inak, niekedy, a paradoxne, práve nízky príjem energie spôsobí, že telo nechudne. Bráni sa a šetrí aj tým málom, čo mu dáš a robí si tak zásoby energie. A metabolizmus sa môže spomaliť natrvalo. Je to síce individuálne a závislé od ďalších faktorov, ale týka sa to najmä príjmu pod 5500, nebodaj 5000kJ za deň.

lorela
13. mar 2014

Až 70% úspechu pri chudnutí závisí od nášho stravovania, takže to by som začala riešiť ako prvé...

simib
13. mar 2014

Ovocie tak 1jablko,alebo hrsť hrozna.a obed normálne čo máme väčšinou.ak sa dá,tak delím mäso od príloh,ale inak obed normálny.ja si myslím že jem akurát.necítim hlad ani niesom prežratá.proste akurát.nechápem prečo to nefunguje :(

hatapkagb
13. mar 2014

Viac pohybu,upravit jedalnicek,viac pit vody a k tomu tancovanie,cvicenie a 30kg mam dole 😉 😉

mylove321
13. mar 2014

@map0007 inak ako 5 kg za mesiac nazyvat len? ved viac je podla leakorv uz nezdrave...sa nepodcenuuuuj, super si na to sla 🙂

abbie
13. mar 2014

@lorela ti poradila najlepsie a ja este pridam cvicenie 4x do tyzdna ... bud fitko, alebo cvicit mozes aj doma cez you tube najdi si tam FitnessBlender a cvic podla domaceho trenera
ja mam rada toto

https://www.youtube.com/watch?v=fcN37TxBE_s
map0007
13. mar 2014

@mylove321 ďakujem🙂

joely
13. mar 2014

schudla som za 2 tyzde 5 kg, vyyradila som sladkosti, sladene napoje, chlieb 🙂 .....keď to na mňa došlo, namiesto chleba som zjedla suchar 🙂...... ostatne som jedla všetko, ale o nieco mensie porcie...... idealne je jesť 5 krat denne, aby zaludok nepociťoval hlad 🙂 .....cvicenie v kombinacii moze chudnutie len a len urychllit a napomoct kondicii a spevneniu ovisnutých casti tela po chudnuti 🙂 🙂 🙂

majkya
13. mar 2014

@ketrin1211 ahoj, mne velmi pomohla kniha dieta south beach - ale nesud to podla nazvu, nie je to v podstate dieta.. je to kniha ktora ti zmeni pohlad na tvoj zivotny styl, tak ti nieco k tomu trosku poviem, len si to prosim precitaj az do konca.. je tam pisany konkretny plan ako schudnut...je rozdeleny na 3 casti: 1 cast,- trva len dva tyzdne (vyluci sa uplne cukor - uplne cize aj ten dobry cukor co prijmame skoro vo vsetkom, napr. chlieb, ryza, cestoviny atd..) tato cast ti ma napomoct nastartovat telo na ubytok vahy, nastartovat metabolizmus, trva dva tyzdne, nie viac! pretoze aj ked ta potesia zhodene kila (3 az 6) nie je vhodne aby trvala dlhsie, kedze sacharidy prijmat jednoducho musime..je tam napisane od A po Z co jest, resp. priklad jedalnicka...potom je druha cast. - tu postupne pridavas sacharidy (tzv. dobre sacharidy, kniha ti vysvetli, co su zle sacharidy a co dobre) tato cast trva dovtedy pokial nedosiahnes hmotnost s ktorou budes spokojna + tiez priklad jedalnicka... a potom 3.cast - TU JE TEN HACIK - 3 cast trva do konca zivota 🙂 je to tzv. udrzovacia cast, tu by si uz mala chapat ten princip, kt. je vlastne uplne jednoduchy - PRIJEM/VYDAJ..ak viac prijmes, tym viac musis zo seba vydat, ak budes prijmat menej a viac vydavat - co znamena hybat sa a tak budes chudnut, lahka matika, mala by si chapat ten system ako sa telo sprava ked pribera, ked chudne, preco vlastne priberame, preco vlastne chudneme, co jest a hlavne kedy to jest, jednoducho zdravy zivotny styl, ktory ti bude vyhovovat a budes sa takto stravovat preto aby si bola zdrava, stihla, nie preto, ze chces len schudnut par kil do leta.. su tam recepty, pribehy ludi ktorym pomohla south beach, tabulky potravin - co obsahuju jednotlive potraviny, glykemicky index, vsetko.. a samozrejme musis sa aj hybat + mat nemenej dolezity pitny rezim, bez toho to nejde, najlepsie 3-4 krat do tyzdna nejake kardio by bolo vhodne na zaciatok, vyber si co by ta bavilo, nie co by si musela robit nasilu koli chudnutiu, napr. korcule, beh, bicykel, rychla chodza... no mohla by som tu este pisat do aleluja, ale jednoducho mne tato kniha velmi pomohla... ja som ju objavila 4 mesiace po porode (mam dvojicky) na odporucanie moho znameho... zacala som vo februari 2011, to som mala 69 kil..a v juni 2011 som uz mala 54 kil... moj pohyb znamenal, cca 3 krat do tyzdna korcule (45min.) + tie dni ktore som nekorculovala som doma bicyklovala (na stacionarnom) 30min. a za tym cvicenie od Cindy Crawford...take 100-rocne ale vyborne 🙂...a nedela volno.. odvtedy si udrzujem hmotnost, mozno na zimu vzdy kilecko-dve pribudne, ale to ma vobec nestresuje, lebo uz viem ako na to a nemam problem zase kilecko dve zhodt... inak kniha ma vysla asi 3,50 cez internet, tusim cez gorila.sk, je uplne lacna... dufam, ze si sa docitala az sem, prajem ti aby si sa do toho dala a bola potom taka spokojna ako ja 😉

majkya
13. mar 2014

este by som chcela len dodat, ze prispevky od @lorela su velmi dobre, pravdive a hlavne ucinne..

lorela
14. mar 2014

@majkya Ejhááá, ďakujem veľmi pekne.

Naozaj si ma potešila a má to pre mňa cenu... 🙂

majkya
14. mar 2014

@lorela 😉

lorela
14. mar 2014

@simib Príčiny by mohli byť aj zdravotné, nemáš problémy so štítnou žľazou?

Koľko vlastne vážiš, reps. koľko by si chcela schudnúť? Pretože ak riešiš len nejaké "estetické kilečká", nejakých pár kíl, s ktorými nie si spokojná... Môže byť, že sa tvoje telo bráni. Čím menej tuku, tým ťažšie sa chudne.

Cvičiť chodíš do fitka, alebo doma?
Fitboxing a zumba nie sú typické aeróbna aktivity, t.j. také, pri ktorých sa ľahšie chudne. Neuvažovala si o zmene? Aspoň na nejaký čas.
Na chudnutie sú ideálne aktivity ako napr. plávanie, rýchla chôdza, bicykel, korčule, aerobik, stacionárne stroje. Na strojoch si treba zvoliť minimálnu záťaž/obtiažnosť a všetky tieto aktivity vykonávať v miernom tempe. Vtedy má totiž telo dostatok kyslíka na spaľovanie tuku. Existuje na to aj veľmi jednoduchý testík, tzv. talk test. Keď dokážeš pri cvičení rozprávať a nelapeš pri tom po dychu, znamená to, že cvičíš tak, aby si chudla 😉.
Ostatné aktivity, anaeróbne sú také, pri ktorých sa prednostne spaľuje cukor a nie tuk, takže sú prospešné pre budovanie si kondície, výdrže, sily (sú to napr. beh, spinning, zumba, posilňovanie).

simib
14. mar 2014

@lorela no môže to byť.asi je pre mňa lepšie cardio len.asi to vyskúšam na nejaký čas.No mám 156cm a 63kg.Začala som na 68kg.Niesom extra tučná.a moja váha ukazuje aj podiel tuku a svalov.Tuk išiel z 34,9 na 30,1 a svaly z 37,7 na 40,5.Ale teraz aj to stojí.Všetky hodnoty stoja.A ešte ak pomôže tak pás 82,prsia 94,boky 97,stehno 57,lýtko 37 a ruka 29.

lorela
14. mar 2014

@simib Čo chvíľa bude krásne počasie, bude sa dať vybehnúť von si zacvičiť... Áno, myslím, že sa správne rozhodneš, keď si dáš len čisto kardio. A keď schudneš na tvoju želanú váhu, potom môžeš začať s tvarovaním a spevňovaním postavy 😉.
Na základe tvojich údajov si myslím, že nemáš prečo byť smutná. Krásne ti to ide. Aj keď tieto váhy nie sú veľmi presné čo do merania podielu tuku a svalovej hmoty (ovplyvňuje to totiž voda v tele), aj tak tam zmeny isto sú. Preto ti váha ukazuje hmotnosť takmer nemennú, lebo si "pribrala" svaly. A tie sú ťažšie ako tuk.
Hmotnosť pri chudnutí zvykne občas stagnovať. Vtedy prospeje telo nejako "šokovať", aby sa znovu naštartovalo. Ty tak môžeš urobiť práve tým, že zmeníš pohybové aktivity 😉.