Brucho pred a po pôrode

keira
23. mar 2011

je mozne, ze babam, ktore nikdy nemali problem s toutou partiou, stale ploche brusko, ziadne nafuky, nepriberali moc do tejto zony .. sa dostane ich brusko hned do formy pred porodom, ako babam, pre ktore je brucho problemova zona a plus, ze tehotenstvom a porodom sa im este tentos tav zhorsil?
ake mate skusenosti? 😅

sue
23. mar 2011

@keira u mňa - ako baby, čo s bruchom problém nikdy nemala nastal stav, že ako prvé priberiem vždy do brucha... a až potom inde 😝 a neviem čo s tým robiť 😢

keira
autor
23. mar 2011

@sue a robis nejaku sportovu aktivitu?

keira
autor
23. mar 2011
dajna11
23. mar 2011

podla mna je to aj vekom a tým že aj po viacerých porodoch svalstvo ochabuje a horšie sa dáva do povodneho stavu.ja som po prvom dieťati nemala problém...mala som brucho ok,aj ked nie také ako pred otehotnením....to som ho mala ako prevrátený lavor🙂a teraz po druhom už je to horšie,drží sa jedno brušisko...treba posilovať svalstvo...

keira
autor
23. mar 2011

@dajna11 a si predtym nejak cvicila, cvicis teraz?

dajna11
23. mar 2011

@keira pred tým som necvičila....ked som ešte nemala deti som mala velmi štíhly pás a brucho ploché ako dosku...po prvom po nejakom čase sa dalo do povodneho stavu...aj ked už až také ploché nebolo ale bolo dobré,nosila som aj kratučké tričká kde trčalo brucho 🙂 🙂 a teraz po druhom a to už mám o desať viacej ako pred prvým....sa brucho drží.všímam si že je volnejsšie....tak sa sanžím cvičiť..aspon trošku aby som mala pocit že niečo robím... 🙂

keira
autor
24. mar 2011

a su taj nejake kocky, ktore dreli na svojej postavicke a po porode vsetko kaput? 😀

dadis
24. mar 2011

@keira no ja som pre tehu nejako na brucho "nedrela", takze nemozem povedat, ze pred porodom som makala a teraz vidim pozitivny vysledok 😅 ...bola to vtedy totiz najmenej problemova partia mojho tela, kde tu som sice brusaky robila, chodila som aj na bodyformingove cvicenia...ale neda sa povedat, ze by som mala tehly, no zato ani "sunky"...no po porode sa mi na brucho zacal viac ukladat tuk, aj ked napr stojim, tak v pohode no v sede mi vybehnu pneumatiky 😠 ...takze z bezproblemovej partie sa stala vysoko problemova 😀 ...ale aspon som sa stala symetrickejsou, pred porodom som mala hore 36 a dole 38-40 ☹ ...teraz som 40 komplet, dufam ze v lete uz len 38 (zacala som plavat, brusaky a salatiky na veceru 😉 ).. ale som zvedava, ci sa ozve niekto, kto mal pred porodom krasne tehlicky, ze ako dopadol po porode, ci sa potom do formy lahsie dostal...

keira
autor
24. mar 2011

@dadis 😀 tak to som aj ja zvedava na take ladies 😉

kawasaki17
24. mar 2011

priklanam sa k vacsine....pred porodom, teda otehotnenim, krasne ploche brusko, ziaden tuk 🙂 priberanie, no proste nic...po porode presny opak, vsetky kila navyse mi zisli dolu a telo sa mi pekne vratilo do normalu az na brucho 🙂 a ked teraz priberiem, tak to vidno leeeen na bruchu... 🙂 takze cvicim a cvicim, inak sa stravujem normalne, lebo som velky hlados 🙂 🙂 🙂

aliza
24. mar 2011

tak ja sa teda hlasim, som z tych 'tehlickovych', pred prvym porodom som profesionalne sportovala a este aj pracovala ako aerobikarka, kazdy den som mala hodiny, cize stovky brusakov denne....tehlicky boli pred tehu, a vratili sa par mesiacov po porode, dokonca som mala super brusko aj dalsich 5 rokov, kym som znovu neotehotnela 😝. Teraz uz tehlicky samoska nie su, druhe tehu mi dalo viac zabrat, tak som mesiac po porode zacala cvicit, cvicim doteraz, brusko je lepsie, ale tehlicky to nie su, snad do leta budu 😎.
Ja sport mozem len odporucit, nejde len o postavu, ale aj o zdravie, obe tehotenstva boli bez problemov, nemala som ziadne bolesti chrbta, porodila som prirodzene bez epi, bez nastrihov, od druheho dna normalne spat na nohach, zotavenie po porodoch super rychle, takisto sa telo rychlo dostalo do povodnej formy, pamatalo si, kde bolo pred tehu, takze urcite sa vysportovane telo dostava spat do formy rychlejsie, pri prvom porode som nemusela ani cvicit, telo sa vratilo do formy uplne same, teraz mu uz musim pomoct 😝. Este podotykam, nemam ziadnu dietu, jem normalne, zdravo 😎.

riska
25. mar 2011

@aliza alebo aj ostatné kočky, má zmysel na vyrysovanie brucha robiť brušaky? lebo som počula už aj opak 😲

kawasaki17
25. mar 2011

@riska moj nazor je ze urcite ano...ako inak spevnis brusne svaly? dietou mozno schudnes, ale ostane Ti ovisat koza, blueee 😒 a , samozrejme nemozes hned ocakavat vysledok po mesiaci robenia brusakov, to by bol nezmysel, ale ko sa hovori trpezlivost ruze prinasa....
ja om zacala cvicit asi tak 2 mesiace po porode, a mozem povedat, ze uz teraz ako tak vidno vysledok, ale este to nie je ono, preto nepúrestavam 🙂

aliza
25. mar 2011

@riska no ja som mala tehlicky len na zaklade brusakov, tak neviem, aky iny sposob

kawasaki17
25. mar 2011

@aliza tiez si myslim 🙂

riska
25. mar 2011

ok, dakujem, tak idem na to 😉
@kawasaki17 a kolko ich denne asi spravíš?

kawasaki17
25. mar 2011

@riska na zaciatku som spravila ledva 20 🙂 , vobec som nevladala a postupne som si pridavala, teraz robim asi tak 100 a este nejake cviky na brucho, v pohode by som zrobila aj viac, ale to mi staci, nechcem to prehanat....pomaly dalej zajdes 🙂

dadis
25. mar 2011

baby a robite klasicke brusaky ako na telesnej, alebo take "bodyformingove" - polovicne ako na obrazku...lebo ja cvicim na brucho teraz takto...snazim sa odlepit lopatky od podlahy...sriedam po 30 opakovaniach...priame, bocne, s natiahnutymi rukami, rovnymi nohami na zemi, zdvihnutymu....no tak nejako ako na bodyformingu...
ked som chodila do posilky, robila som brusaky na sikmej lavicke....davala som 3serie po 30...zda sa mi to ucinnejsie, aj ked vacsi zaberak na chrbticu...lenze do posilky sa mi nechce velmi chodit (nemame v blizkosti), tak rozmyslam nad kupou takej sikmej lavicky...urcite by ju vyuzil i mm 😅

kawasaki17
25. mar 2011

@dadis ja robim polovicne

elly111
25. mar 2011

@dadis polovičné ako na obrázku, aj na sedačke pri telke tak občas polo sedím, aby bolo brucho v napätí a sú z toho tehličky 🙂

kawasaki17
25. mar 2011

inak ja chodim aj 2-3 x za tyzden na zumbu 🙂

makeka
25. mar 2011

zumba je veru dobrá vec 🙂 ja som začala priberat až ked som prestala kojit po 2,5 roku.dovtedy som bola v pohode.Ale potom to začalo 😖 hlavne stehná a zadok hrúza.ale ked som sa začala natriasať na zumbe išlo to pekne dole a mohla som jedávat hocičo už nebol problém.

kawasaki17
26. mar 2011

tak co kocky cvicime brusaciky? ja dnes urcite nie , lebo mi je neskutocne zle.... ☹
vcera som si kupila krasne leginky a mam k nim aj uzasne tricka na leto tak si musim to brusko vypracovat 🙂

@makeka ja tiez zboznujem zumbu

mimikyky
7. apr 2011

aby zmizol tuk z brucha, nestačia len brušáky, treba aj nejaké to kardio 😉

ketrinka29
2. jún 2011

...brucho ja najmä o strave a samozrejme treba aj cvičiť a používať nejakú kozmetiku na kožu, aby bola hydratovaná a pružná. Ja rada cvičím a mala som ukážkové brucho- kocečky, radiátor... a myslím si, teda dúfam, že po pôrode sa dám celá zas dokopy. Svaly si pamätajú a keď som ich vytrénovala, tak snáď mi to aj vrátia v dobrom. 🙂

cokolada_876
Odpoveď bola odstránená
Zobraz