Chcem schudnúť

14. jan 2023

Ahojte.. mám takú otázku.. chcela by som schudnúť. Mám dve otázky.
Som mama materskej, mám dvojičky a staršieho školkara, čiže doma varím každý deň (polievku obdeň) a chcela by som do nášho jedálnička zaradiť bulgur/kuskus/pšeno... Mam pocit že máme dookola ryžu zemiaky a cestoviny.. na aký spôsob robíte tieto prílohy? A k čomu?
Druhá otázka je k téme, keďže mám doma deti a rada pečiem..len k tomu chudnutiu je to také kontraproduktívne, a zas ja neviem byť taká, že si nedám 🤪😂 čo upečiem.. mám skúsiť pár týždňov radšej nepiect alebo sa skúsiť premôcť-upiect nezjesť, alebo môžem si po obede dať kúsok koláča s kávou? Ďakujem

deti95060810
14. jan 2023

ideálne je upiecť - nezjesť...😉
skús športovať.

gejb
14. jan 2023

Bulgur je skvelý ku všetkému ako náhrada ryže. Kuskus ako príloha k suchšim jedlám,lebo s omáčkou sa ti z toho spraví kaša. Ja robím zeleninové šaláty do kt. dám surovú zeleninu-paradajky,ladovy salat,uhorku, mozzarellu a kuskus. A s tými koláčikmi by som skor vymyslela zdravšie verzie, bude aj sladké a nebudú výčitky 🙂

tenerifka
14. jan 2023

Bulgur aj kuskus je to iste ako cestoviny, len to vyzera modernejsie

zuzpap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
thereisabear
14. jan 2023

Skôr by som prílohy nahradila zeleninou.

vler
14. jan 2023

@zuzpap kolac na ranajky nie je vhodny pre nikoho toboz pre zenu ktora chce schudnut

zuzuliatko18
14. jan 2023

Mne sa kedysi podairlo schudnúť vďaka zvýšenej aktivite (domov z práce peši 5 km) a sledovaniu príjmu a vydajú v kalorickych tabuľkách. Jedla som všetko, ale s mierou a tam som si uvedomila, čo všetko obsahujú jednotlivé zložky potravy a čo mám teda ubrať.

ninka297
14. jan 2023

Namiesto zemiakovej kase sa da spravit kasa z hokkaido tekvice, hraskove pyre, mrkove pyre,…🙂

zuzpap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alzbeta1301
14. jan 2023

Ak nemáš na to sa zapret a nedať si tak nepec:D ja peciem aj na objednavky ale sladke velmi nemusim tak sa to da. Určite aspoň zvýšiť vydaj proste prechádzky a hlavne spravne pit a aj jest zdravšie a pravidelne. To ze nahradis ryzu kuskusom alebo plénom cestovinu je podľa mna kontraproduktivne. Jednak to ide do penazi čo si myslím ze keď máš deticky každé € je dobre ale hlavne to má skoro rovnaký obsah je to jednoducho obilnina a teda sacharid. My s partnerom súťažne cvičíme a teda keď už v objeme tak jeme klasicku cestovinu ryzu a zemiaky. Nič z tohto vôbec nepoužívame, príde mi to skôr ako klamlivé ľudia si myslia ze je to zdravšie má to menej kcal a opak je pravdou

minsi
14. jan 2023

Ja som schudla cca 13 kg,ale žiadny bulgur, kuskus a pod. som do jedálnička nezaviedla.Samozrejme, ak chces nejako obmeniť stravu, tak kľudne do toho👍Čo sa týka koláčikov-nikdy som sa v strave neobmedzoval a doteraz jej všetko. Jem aj koláčiky, ale zásadne,keď mám na je chuť. Napríklad včera som si dala 2 zákusky po 2 týždňoch, lebo som to nejak potrebovala. Dať si koláčik ku káve je podľa mňa zvyk a to by som určite obmedzila a nejedla "zo zvyku".

ivik4
14. jan 2023

Hlavne aby si bola v kalorickom deficite , kludne jedz aj to na co mas chut

ujaju
14. jan 2023

Cestoviny si skús aj špaldové kúpiť, špenátové, také, že na obmenenie chuti. Ja tak zvyknem tiež, keď mám pocit, že furt len to isté. Len muž ten by cestoviny jedol stále. Čo sa týka koláču, tak upeč, prečo nie a kúsok si dať môžeš. Ku káve, jeden a vybavené. Jeden koláč ti neurobí nič, ale treba si povedať dosť.

alexka89
14. jan 2023

Neboj po materskej nabehnes do práce schudnete hned...už nebude čas na vypekanie ..na toľké jedenie...ľahšie sa bude aj strava meniť a obmedzovať ako keď si doma na materskej a z nudy myslíš na jedlo

talia6410
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tiffanka
22. jan 2023

Mne sa darilo chudnúť v štýle, že doobeda niečo sladké..a bola som aj kľudná, nič mi nechýbalo 😀

mamma_miaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz