Zdravo jem a nechudnem

9. sep 2023

Začala som zdravo jesť, každý deň raňajky a zeleninu, obed mám normálny, to znamená že ryža s niečím alebo zemiaky s niečím, dnes napríklad cestoviny. Nemôžem schudnúť, drží sa ma to a už som zúfalá. Začala som jesť ešte menej, ale keď náhodou zjem napríklad banán navyše už mám výčitky a na druhý deň si dám jedno jedlo. Cvičím doma podľa videí. Nechápem, že som stále rovnaká.

nelca0510
9. sep 2023

Ide o kaloricky deficit,nie o to,že jes ",len zdravo". Skús si to niekedy nahádzať do kalorickych tabuliek

autor
9. sep 2023

@nelca0510 Veď deficit mať musím keď si dám jedno jedlo. Keď už zjem viac, nechudnem. Ja mám pocit, že nesmiem jesť, max tu zeleninu a ovocie

sense
9. sep 2023

Velmi malo info. Na chudnutie treba kaloricky deficit nielen zdravo jest. Aj pri zdravej strave ide o mnozstvo ktore zjes. Sko pise zienka hore skus si vsetko odvazit kazde susto a zapisat.

vler
9. sep 2023

Aku mas teraz vysku a vahu?
Kolko mas pohybu a kolko kcal prijimas denne?

autor
9. sep 2023

Teraz som to nevydržala a urobila som si polievku sackovu, ja to nejedavam normálne, to si kupuje muž občas, ale od hladu a s chuti som si ju dala, zas mám výčitky že som žrala. A zas začarovaný kruh.

petamich
9. sep 2023

nechudnes lebo malo jes - ty ides evidentne pod bazalny metabolizmus a to nie je vobec optimalne

a ak mas vycitky z toho, ze zjes sackovu polievku alebo banan, tak by som to zacala riesit, lebo si na najlepsej ceste k serioznemu problemu s jedlom

autor
9. sep 2023

@vler Meriam 175 a mám 61 kg. Cvičím polhodinu - hodinu denne, dnes sa priznám, že sa mi nechcelo. Kalórií príjmem ako kedy, niekedy 600 niekedy 1200.

autor
9. sep 2023

@petamich Ale keď jem tak priberám.

vler
9. sep 2023

Mas normalnu vahu na vysku. 600-1200 kalorii je strasne malo.

petamich
9. sep 2023

zena, zamysli sa nad sebou, lebo tvoj vztah k jedlu je viac nez chory 600-1200 kcal je strasne malo

uz nehovoriac o tom, ze pri vyske 175 cm neviem kolko by si chcela vazit

nelca0510
9. sep 2023

Nuž,keď máš málo kalórií nechudnes,telo zadržuje.

autor
9. sep 2023

@petamich Lenže mne viac ani nechutí. Ja ráno nejem, pretože nemám chuť, prvé jedlo mám tak okolo 10-11. To mám ovocie nakrájané rôzne napr. nektarinky, jabĺčko, hruška atď a potom obed. Potom zeleninu mix a keď prídem večer z práce domov tak som hladná, lenže problém je, že ja v práci hladná nie som. Ale keď prídem domov tak by som vyjedla chladničku.

bublinka1426
9. sep 2023

tak mas dobru vahu na svoju vysku chudnet tak lahko nebudes.

bublinka1426
9. sep 2023

a prijimas dost malo, opak je pravdou pri kalorickom deficite ako mas ty si skor telo uklada aj vodu. obrazne povedane. preco chces schudnut, mas peknu vahu...skor moznom sport?

vanilkovazmrzka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanilkovazmrzka
9. sep 2023

A ako si tie kalorie ratas a zapisujes? To, co si popisala, je extremne malo a neexistuje, aby si pri takom zalostnom prijme nechudla.

autor
9. sep 2023

@vanilkovazmrzka Mala som dávnejšie aplikáciu kalorické tabuľky a zapisovala som si, tak viem približne aký mám príjem kalórií.

bublinka1426
9. sep 2023

@vanilkovazmrzka ma malo praveze

Kalórií príjmem ako kedy, niekedy 600 niekedy 1200.

bublinka1426
9. sep 2023

@vanilkovazmrzka lenze telo ked nemas dost, praveze uklada vsetko, aj vzduch

vanilkovazmrzka
9. sep 2023

@bublinka1426 To je absolutny nezmysel, urcite si neuklada vsetko a vzduch uz rozhodne nie ;)

bublinka1426
9. sep 2023

@vanilkovazmrzka no ja ked som sa stravovala malo, ma upoznornili ze to moze mat protichodny efekt.samozrejme vzduch bolo obrazne povedane

ckocka
9. sep 2023

@vanilkovazmrzka Tvrdí to celý MK, tak to musí byť pravda.

bublinka1426
9. sep 2023

ale pri tej vyske a vahe moc ryhclo chudnut nebude,m pretoze autorka ma normalnu vahu,.....

vanilkovazmrzka
9. sep 2023

@autorka tak sa k nej vrat a zapisuj a vaz vsetko, vratane dochucovadiel, cukru a najma oleja, co pouzijes. Plus sladke napoje, ochutene mliecne vyrobky a pod. Niekedy staci jedna drobnost, o ktorej si myslis, ze sak to nic, a hned mas plus 500 kalorii 🙂

buberova
9. sep 2023

Podľa mňa máš super váhu k výške tak ak chceš schudnúť tak to bude chcieť veľmi veľmi veľmi prísne odsledovanú stravu a tréning.. proste si na dobrej váhe a telo si to už stráši

bublinka1426
9. sep 2023

@buberova presne to pisem.uplne si to vystihla.

vanilkovazmrzka
9. sep 2023

@bublinka1426 protichodny efekt to ma, ked po extremnom deficite zacnes jest normalne mnozstvo. Sak tych 600 kalorii telo spali uz len na to, ze bdies, dychas a funguju ti organy.

sense
9. sep 2023

Prepac z toho co pises absolutne nejes zdravo. A sorry kolko by si chcela pri tej vyske vazit? Tymto sposobom si akurat hazardujes do zdravim

bublinka1426
9. sep 2023

@vanilkovazmrzka ale ona ma uplne dobru vahu k vyske. takze to telo nebude chudnut lahko.

bublinka1426
9. sep 2023

@vanilkovazmrzka ja som zrala len zeleniy ovocie a nechudla som a lekari ze pirjimam malo. ale mala som nestkucotny stres to telo vobec nepracovalo ako malo.