Chcem schudnúť 8 kg

vaneska41113
9. okt 2014

potrebujem dat dole 8 kil pomozetr mi proisim niekto ako mam ist na to pripadne aka dieta je ta spravna a ak sa bude chciet niekto od nedele ku mne pridat budem len rada 🙂

milotaa
10. okt 2014

@1ivucha1 ja som tiez dost na cokoladu. nastastie doma nemam zasoby a do obchodu nechodim nejak casto, ale ked uz idem a neviem odolat, tak si kupim mandle v horkej cokolade. alebo nejaku mensiu horku cokoladu. Samozrejme mam najradsej mliecnu, ale tak horka je zdravsia a tiez ukoji chtic po cokolade. Tak ked uz sa neovladnem a zhresim, tak sa to zlo snazim aspon minimalizovat.

chikita0000
10. okt 2014

No vyskusam od zajtra a poviem co to urobi za taky mesiac.ulozim si ta do priatelov dobre?

jespera
10. okt 2014

a preco od zajtra? ved zacni hned...ked budes vecerat mysli na to🙂

michaela1711
11. okt 2014

no ja som začala dodržovat jedlo 5 krát denne a na obed si davam na malý tanierik obeda. uvidime co to spravý 😉

zuja14
11. okt 2014

@vaneska41113 prvé pravidlo: žiadna diéta!!!! V prvom rade začni cvičiť. Ale nie také že 100 brušákov, 100 drepov alebo neviem čo, to je k ničomu. Potrebuješ aerobny tréning, pri ktorom spáliš tuk a to je beh, bicyklovanie, stacionárny bicykel, teda akákoľvek aktivita, pri ktorej sa poriadne zadýchaš, spotíš a robíš ju aspoň 30 minút v kuse. Ideálny je spomínaný stacionárny bicykel. No a k tomu samozrejme zarad nejaké posilovacie cviky. Odporúčam takto cvičiť 5 krát týždenne.
Dalšia dôležitá vec je pravidelne 5krát denne sa stravovať. Pravidelnou stravou sa totiž zrýchluje metabolizmus. Na vety typu, že po šiestej nejesť Zabudni! Čím dlhšie totiž telo necháš bez jedla, tým viac si bude ukladať zásoby, teda tuky. To je vlastne potom problém žien, ktoré takmer nič nejedia a priberajú. Jedz stravo, pestro, neboj sa ani pečiva, či občas niečoho sladkého.
8 kíl nie je veľa, zozačiatku to pojde rýchlo, ale myslím, že do dvoch mesiacov ich bez problémov zhodíš.
Držím palce!

milotaa
11. okt 2014

@vaneska41113 ako jedalnicek, dodrziavas? cvicis?
ja som bola vcera na turistike s dcerkou v nosici. Este sa musim ovladnut v jedeni, ale dnes som bola nakupovat, a nakupila som mojmu len take sladkosti, ake ja nelubim 🙂

vaneska41113
autor
12. okt 2014

tak dnes na ranajky 2 vajcia na tvrdo 🙂 uplne mi to aj staci vôbec necitim hlad 🙂

milotaa
12. okt 2014

@vaneska41113 no super, gratulujem a zavidim. My sme boli dnes u svokrovcov na narodeninovej oslave. Vies co mi vyviedli? Rozmrazili vianocne zakusky, a este k tomu urobili cerstvucke veterniky. Takze ja som dnes tych 8 kil nabrala (z toho 7kg v podobe veternikov). Potrebujem schudnut 16kg 😖

zuzka0118
13. okt 2014

Ahoj ja by som sa tiež rada pridala, mám výšku 165 cm a váhu 60 kg, vždy som mala cca 53kg a cítila som sa fajn, len ako som nastúpila na výšku a začala sa menej hýbať šlo to hore.. chcela by som tie kilá dať preč, len neviem ako..teda teoreticky áno, len tá prax vždy nejak utečie.. horšie je to s tou stravou, školu mávam teraz 3dni v týždni ale s tým, že utorky aj štvrtky pomaly od rána do večera.. chcela by som aj vynechať pečivo ale neviem čo namiesto neho, lebo byť od rána hore od cca pol 5 a prísť domov večer o 7 si neviem predstaviť vydržať len na ovocí či zelenine.. neviem čím by som mala pečivo nahradiť, a obedy tiež jedine len brať zo sebou lebo v jedálni dávajú hrozné extra porcie čo nikdy nezjem😀
viem že by sa malo jesť pravidelne cca každé 3 hodiny, len kvôli prednáškam a cvikám sa mi to nedá dodržiavať.. napr. ten štvrtok najem sa ráno pred 5 hodinou, potom mám prestávky o pol 9, pol 11 a medzi pol 1-pol2 obed, ďalšiu máme okolo 3 ale to po obede hladná nebývam..a nakoniec okolo pol 5 mám poslednú prestávku, potom už idem domov a keď prídem o pol 8 už sa mi jesť nechce večer..a mojím najväčším hriechom sú sladkosti, pomaly každý deň si niečo dám..otras.. kočky viete mi poradiť kedy by som mala čo mala papať a tak? nejaké obmedzenia v strave nemám, chutí mi všetko 😀
bola by som rada keď budeme postupne pridávať naše úspechy a podporovať sa, lebo samej mi to akosi nejde.. 😖

michaela1711
13. okt 2014

@zuzka0118 skus jest pravidelne 5 krát denne nevadi ked zjes aj pecivo aj ja jem pecivo skus jest trebars ked mas tie prestavky. napr. Ranajky rozok so syrom a rajcinou na desiatu jablko alebo jogurt, na obed volaký obed na olovrant ja si davam tiez rozok s volacím a na veceru mam to co na obed ale davam si obed aj veceru na malý tanierik. A potom cvicím take cvicenie z youtube podla toho taky podobný aerobiku adresu mam v profile

vaneska41113
autor
13. okt 2014

milpotta ty si za jeden den nabrala 8 kil ? ci ako si to myslela ... ja chcem 8 schudnut .... dnes na ranajky jogurt a na obed zeleninka uvarena a ryza :D velmi mi to chuti :D dufam ze vydrzim mesaic a uvidim aj nejaky výsledok 🙂

milotaa
13. okt 2014

@vaneska41113 no po tom, kolko som v nedelu pozrala veternikov som to odhalda na 8kg :D samozrejme som tolko nepribrala, to bol pokus o vtip, ale priznam sa, ze sa bojim ist odvazit. Dnes som nalozila dcerku do turistickeho nosica a boli sme par tych veternikov vypotit v lese. Zajtra pojdem zas. Dnes sa uz trochu ovladam. Nejaka som mlsna, esteze mam plnu chladnicku bielych jogurtov, idem si rovno jeden dat.

milotaa
13. okt 2014

@vaneska41113 drzis sa pekne, len tak dalej. A nezabudaj na pohyb.

vaneska41113
autor
13. okt 2014

milota poohybu mam az az ... je to len 8 kil co chcem dat dole na jednej strane je to malo na druhej to ide tak tazko :(

milotaa
19. okt 2014

@vaneska41113 jj, mne to ide tiez tazko. Sice som vacsinu tyzdna preturistikovala s malou na chrbte, v jedeni sa dostatocne neovladam, obavam sa, ze som dokonca pribrala. Bojim sa odvazit. Dnes sa uz ovladam trochu lepsie... UZ som sa dohodla s partnerom, ze bude chodit kocikovat a ja budem behavat.
Ako Ti to ide? Papas s mierou?

milotaa
22. okt 2014

@vaneska41113 vcera som si dala na obed rozmixovanu zeleninu, bolo to prekvapivo celkom dobre. 2 rajciny, paprika, karfiol a trochu zeleru kvoli chuti, trosku soli. Dobre ale nie uplne ono, tak idem skusat rozne kombinacie. Hlavne ma to zasytilo a citila som sa velmi dobre. Vecer som uz jedla normalne jedlo ale vyvarovala som sa keksikov, co mame na stole. (ok, 2 som si dala 😝 )
A Tebe to ako ide, uz som dlhsie nepocula, ako sa Ti dari? Nevzdavaj to! Podel sa aj o neuspech, nech Ta mozme povzbudit. Aj ked pevne verim, ze uspesne chudnes a len ocistujes mysel od pocitaca 😉

ita111
22. okt 2014

@mikibe referencie patria k tomu??

vaneska41113
autor
22. okt 2014

ja skusam 13dnovu mliecnu dietu tak som zvedava dufam ze vydrzim aspon 10, dni 🙂

milotaa
22. okt 2014

@vaneska41113 no super, uz som sa zacinala bat, ci si to navzdala. Tak drzim palec, daj vediet, ako Ti to ide 🙂

zuzka0118
27. okt 2014

@michaela1711 veď sa snažím jesť viac krát denne malé porcie, ale napr. keď si aj dám ráno ten rožok pred 5tou, tak obed mám o pol 1 až a medzitým keď zjem len jablko som dosť hladná 😀 pohyb som zaradila stepper mám doma tak na ňom sa snažím cvičiť, alebo aj Jill som skúšala ale bolia ma pri nej kolená pri tom skákaní tak neviem či to je dobré alebo nie, zatiaľ za mesiac som schudla asi kilo čo je nič moc😀 začala som jesť takto: raňajky okolo tej 5tej buď rohlík+maslo+šunka 96%, zelenina, alebo ovsené vločky zaliaté vodou+jablko+škorica, desiata o tej pol 9cez prestávku jogurtový nápoj/kefír + jablko, príp. hrsť orieškov, obed: v jedálni - polievka, druhé buď je k tomu malý koláčik alebo jogurt/ovocie, druhé jedlo nejedávam lebo to nezjem je to veľká porcia, potom okolo 16tej si dám buď ovocie alebo nejaký zeleninový šalát a na večeru okolo 19tej praženicu, jogurt alebo cottage a zeleninu.. neviem čo by som mala ešte zmeniť, nemám veľa kíl navyše tých 5 cca by som bola rada keď zhodím, ale hlavne by som chcela nejak vyformovať postavu lebo som jak lemra😀 keď ja sa ale neviem prinútiť cvičiť, prídem z celého dňa unavená niekedy aj o 7 večer a druhý deň vstávam po 4 ráno, a večer keď mám cvičiť tak sa mizle zaspáva.. fitko mám od domu ďaleko tak chcem len doma cvičiť, nevieš poradiť nejaké cviky na stehná hlavne vnútorné a zadok - začala som robiť drepy😀 a na boky neviem čo ako by som z nich zhodila..a ešte mám hrozné lýtka na nich vôbec nemôžem schudnúť,asi genetika, ale aj teraz na zimu mám problém nájsť dobré čižmy čo sa mi páčia a aj by som ich zapla.. a tebe sa ako darí?

zuzka0118
27. okt 2014

@michaela1711 ešte som zabudla, cez dni keď nemám školu,príp. cez víkend sa stravujem nejak takto: ráno okolo 9tej vločky+ovocie,ako aj cez týždeň, príp.ten rohlík a zelenina, o 12tej jablko/iné ovocie + hrsť orieškov, obed okolo 14tej polievka - buď zeleninová, nejaký vývar so slížmi, nejedávam zahusťované ani nijak ťažké polievky, potom okolo 16-16.30 si dám buď ryžu/kuskus s kuriatkom, rybu alebo cestovinu s tuniakom a nejakú zeleninu, a na večer buď biely jogurt so škoricou alebo tvaroh.. len cez tú školu mi to ide to stravovanie nejak horšie:(

michaela1711
28. okt 2014

@zuzka0118 ja ked som chodila do školy tak som sa stravovala takto tiež som vtedy trošku zhadzovala. Ráno o 7 aleboo kolkej mi to vyhovovalo ked sme mali nultu tak som rano jedla v škole som ranajkovala celozrnné pečivo s plátkom syra a nejakovu zeleninou potom o tej 10 som si dala jablčko alebo banán alebo horalku. Na obed som chodievala na obedy tak som sa naobedovala a na olovrant to som už bola doma som si dala o 4 volaky celozrnný chlebík s tou zeleninou a šunkou a na večeru niečo čo bolo k obedu alebo toho tuniaka ako si pisal je to dobrý postup pokiaľ ti to vyhovuje takto ja som len nazorne napísala ako som sa stravovala ked som chodila na strednu do školy ale ty asi chodíš na vysoku mate rozvrh na celý den. Myslím že si si to dobre rozvrhla. 🙂 Lebo dôležitá je pravidelna strava a aj pitný režim.

lucymk
28. okt 2014

baby ja som zacala od vcera zo sebou nieco robyt.neviem ci je to realne,ale do jula by som chcela dat dole 30kil aby som konecne dosiahla svoju vahu ako pred prvim tehotenstvom.snazim sa jest 5xdenne v mensich davkach a vcera som dala na orbitreku prvych 25minut.dnes mam ciel 30minut a postupne sa chcem dostat na 60minut aspon 5x tyzdenne.ked sa ako tak zabehnem pridam aj niejake brusaky

amouramour
28. okt 2014

@zuzka0118 Zuzi mas tam dost sacharidov - pecivo, jogurtovy napoj/kefir, kolacik...ja by som to skusila trosku na cas vynechat...minule som pozerala na rajo acidko ochutene a skoro mi oci vypadli kolko tam dali cukru...taktiez pozor ak mas napr. rada mineralky s prichutou - tam je toho tiez haba dej, detto musli, fit tycinky, cestovinky, prilohy (namiesto nich radsej salat so syrom)

sonetta
28. okt 2014

Ahojte. Ja som zmenila stravovanie v prvy jesenny den. Za mesiac som schudla 4 kg. Vylucila som pecivo, sladkosti, sladene napoje, zemiaky, ryzu. cestovinu jem raz za tyzden-dva. biely cukor som nahradila trstinovym a medom, bielu muku spaldovou cz alebo pohankovou. pridala som do jedalnicka viac zeleniny, zvysila prijem tekutin. a dokonca jedavam aj sladke, ale iba na desiatu a peciem si vsetko sama doma napr. cz piskoty, crumble, rozne susienky. vsetky recetpy mam v albume v mojom fotoblogu.

ckatka
28. okt 2014

baby pridavam sa k vam, ja som ale zvolila trosku inu filozofiu - bielkoviny a tuky ano, sacharidy malinko, a cvicit cvicit a cvicit. Vcera sme mali na ranajky tvaroh s jablkom, na obed rybie prsty (v rure) a zemiakovy salat s domacou vajecnou majonezou a bielym jogurtom, na veceru kukuricnu tortilu plnenu kuracim masom a zeleninou. Dnes na ranajky zase tvaroh s jablkom a na obed asi nejaky kus masa.
manzel mi vymyslel nejaky cross-fitovy trening (vacsinou cvicime doma s kettlebelom, na fitlopte a hlavne vsetko s vlastnou vahou - cviky z knihy Telo ako posilnovna). Priklad treningu - 400m beh, 40 zhybov na hrazde, 400m beh, 40 klikov, 400m beh, 40 brusakov, 400m beh, 40 drepov. Bez pauzy, treba si stopnut cas za ktory to date cele. To sme boli na takom "futbalovom" ihrisku kde je aj detske ihrisko a prelizky tie stare zelezne, tam sa to vsetko da krasne robit, 400m mate v podstate jedno koliecko okolo ihriska, zhyby a kliky pre tie co nezbladame ozajstne - staci to robit o nejaku tycku na preliezke.
Po prvom koliecku som mala pocit ze pluca vyplujem (cvicit cvicim ale bezat som doteraz nebezala). Po druhom koliecku to bolo na rozvod, po tretom som rezolutne odmietla predstavu ze by som mala ist este jedno,...ale nejako ma ukecal a sla som este jedno. Po stvrtom by som asi dala aj piate :D Tolko moje cross-fitove zaciatky 🙂 Dneska mame indoorovy trening takze ziadny beh, tesim sa.

adriana186
29. okt 2014

Aj ja sa pridávam od dnes. Stačilo by sj 5 kg tak uvidíme 🙂

lucymk
30. okt 2014

Ja mam dnes 3 den za sebou a poviem vam, ze som niejaka nervozna.este mi k tomu nepridalo ,ked som sa postavila na vahu. ☹ viem,ze pocas chudnutia je najlepsie vahu niekam zahodit ,aby ta to neodradzalo,ale co uz.necakala som, ze za 3dni zdravej stravi a cvicenia pojde uz nieco dole,ale pri mojej nadvahe som tuzebne cakala ,ze coked. 😖 ked som sa postavila na vahu som myslela , ze ma slahne. 😠 neviem preco ,ale mam o presne kilo navyse.napadlo ma ,ze mozno to je tym ,ze som aj zvysila prijem tekutin a telo je asi aj vsoku a roby si zasoby kym si nezvykne na inu stravu.som stoho smutna,ale urcite to nevzdam a budem pokracovat dalej.