Chcem schudnúť. Čo dnes variť?

majka20201
23. jan 2013

Ahoj, na tejto stránke je podobná diskusia (čo dnes variť), ale ja by som chcela založiť diskusiu pre nás, ktoré chceme schudnúť. Takže budem rada, za nové diétne rady, inšpirácie, receptíky a aj pekná fotka poteší.
Čo teda dnes budete variť?

vendulka
24. jan 2013

@zuzi82 držím palečky, taky jedu už přes půl roku v dietě podle Havlíčka, i když teď ne už tak striktně a mám dole 20,5kg, takže to jde, chce to jen vydržet 😉

majka20201
autor
24. jan 2013

@13mamicka Myslíš, v ktorom meste chodím na lymfomasáže?

majka20201
autor
24. jan 2013

@zuzi82 Zuzi, tak to je super. Dúfam, že budeš pravidelná prispievateľka 🙂. Ja ked skončím s očistou, tak tiež začnem pridávať, čo papám. Bolo by super, keby si nám narobila trochu chutě fotečkou 🙂 Inak držím palce 😉

majka20201
autor
24. jan 2013

@vendulka Ty máš od neho zostavený plán na mieru? INak úbytok 20,5 kg za půl roku.... PARÁDA

vendulka
24. jan 2013

@majka20201 ne nemám, měla jsem doma staženej ten jeho jídelníček na 60 dní a tak jsem si podle něj vařila a dělala jídlo, ale ne tak jak tam měl napsané, z každého dne jsem si vybrala něco a bylo, pak jsem taky dostala od mamky z asopisu jeho jídelníček co byl na 28 dní a to mám doma a občas se tam taky inspiruji, když už nevím co vařit,ale tak za tu dobu už tak nějak vím co můžu a co ne a hlavně kolik čeho,takže už se ničím neřídím, max jen pro inspiraci, no a pak sem taky na stobu,ale tam zapisuji už jen míry no a snažím se chodit cvičit 😉

ivec16
24. jan 2013

ranajky: 2 krajce celozrnneho chleba - velke asi ako dlan, morcacia sunka, zelenina (bez masla a bez syrov)
desiata: banan
obed: brokolica s karfiolom uvarena a rozmixovana na kasu, k tomu ryba na rasci, cibulke s citronom
olovrant bude: biely jogurt do 3%tuku, 2 lyzicky musli, a pomaranc
vecera: bude taka ista ako obed

13mamicka
24. jan 2013

@majka20201 ano odkial ste?

briketa
24. jan 2013

skvela tema dievcata! ja momentalne dzusujem! vid moj fotoblog..

adiena
24. jan 2013

@sissy27 to mas pravdu, ale snazim sa kupovat bio kurca, ked ho maju, z neho mam kosti do vyvaru, prsia na grilovanie a nozky niekedy do rury. Skor je to nezdrave ako nie dietne, podla mna. Len to potom uz ani ovocie, ani zeleninu by sme nemali jest, kedze nevieme cim ju striekaju, ani ziadne ine maso, v rybach mozu byt dajake skodlive latky z vod, kravy sa mozu past na trave, ktora je kontaminovana, zemiaky mozu byt tiez v kontaminovej pode, atd atd. 🙂

majka20201
autor
24. jan 2013

@vendulka Tak to je paráda, a kolko chces schudnúť? Najlepšie je vediet koľko čoho možeš. To je potom výra na celý život.

majka20201
autor
24. jan 2013

@ivec16 Dobrý nápad rozmixovať brokolicu a karfiol - super náhrada zemiakovej kaše. Niekedy určite vyskúšam.

vendulka
24. jan 2013

@majka20201 no ještě by to 20kg chtělo, začínala jsem na šíleném čísle a při mé výšce to bylo něco...ale tak teď jsem ráda za každé kilo, jde to pomalu,ale jde to a to je hlavní, když do konce roku dám dolů těch 20kg budu spokojená 😉

majka20201
autor
24. jan 2013

@13mamicka Pochádzam z Nitry, ale žijem v Plzni. Na masáže chodím v Plzni. Pani ocd, ktorej mám rady na chudnutie tiež pochádza zo Slovenska, ale už 11 rokov žije v Plzni.

majka20201
autor
24. jan 2013

@vendulka Podla mna je zdravšie chudnuť pomaly ako rychlo. A hlavne pri tom nemať hlad 🙂 Určite sa ti to podarí.

vendulka
24. jan 2013

@majka20201 ano, máš pravdu a tím se i řídím...a jdou kila dolů bez nějaké větší námahy a drastických diet,který jsou na prd a člověk si jen huntuje zdraví

briketa
24. jan 2013

@majka20201 presne tak isto sa robi peceny petrzel sa rozmixuje . petrzel je v porovnani s petrzelnovym korenom uplne sladky ako mrkva a aj deti ho velmi oblubuju

briketa
24. jan 2013

@amouramour podla mna bobulkove ovocie sa moze cely den - cucoriedky, ribezle, cernice, egrese, brusnice, jahody. Z toho sa nepriberie.

sissy27
24. jan 2013

@adiena hm len do jabĺk nepridávajú steroidy aby narástli pekne veľké (a ich konzumenti tiež) 😀 ja nie som nejaký zástanca bio potravín, skôr naopak, nevidím dôvod vyhodiť extra prachy len za nálepku "bio" keď aj tak reálne neviem, čo v tom je... ale ak sa dá, tak si mäso, zeleninu, ovocie, vajíčka atď. zaobstarám z domáceho chovu...
ale to ja len na margo toho, že kuracie mäso je diétne a teda nemalo by sa priberať z neho 😉

zuzi82
24. jan 2013

@vendulka Mám to vlastně podobně jako ty. Nejdřív jsem si našla ten 60-ti denní jídelníček, ale některé věci mi nevyhovovaly, tak jsem si našla všeobecné doporučení Havlíčka a podle toho si sestavila vlastní jídelníček. Taky jsem si přečetla jeho knížku a podle jeho rad se prostě řídím. Tzn. vařím jen na lžičce oliv oleje, jím netučné maso, asi tak 3-4x týdně ryby (hlavně na večeři), hlavně celozrnné těstoviny a pečivo, rýži basmati, všechno v doporučených dávkách. Hlady netrpím vůbec, cítím se moc dobře, pravidelně chodím na záchod (pardon, ale i to je docela důležité) a kila jdou pomaloučku dolů. Jediný můj prolém, zato velký, je pitný režim. Normálně piju tak 0,5l tekutin, teď se přemáhám a snažím se za den dát 1,5 l vody, ale víc prostě ani ránu. 😠
Během týdne si dám 1x Zumbu a 1x aerobic a když to vyjde, tak s dětmi na bazén, nebo s manželem na badminton. 😉
Já teda nezačínala na nějaké šílené váze, potřebuji schodit hlavně přírůstky po dětech + čtyři kilča, co jsem nabrala po lécích na migrénu ještě před prvním těhu. Původně jsem si říkala, že musím vydržet do třetích narozenin syna, ale jsem tak spokojená, že nevidím důvod po narozeninách přestávat.
A abych nezapomněla, dodržuji i jeden den volna od hubnutí, kdy si až do odpolední svačiny můžu dát co chci. 😅

vendulka
24. jan 2013

@zuzi82 já teda s pitným režimem problém nemám,já chlemtám vodu ve velkým 😀 ,no já byla vždy hubená jako lunt,ale co jsem se trhla od našich a měla peníze a kupovala si co chtěla a hlavně byla jsem líná si dělat jídla a chodila asi tak 5x týdně do restaurací na večeře tak se potom nemůžu divit, že jsem vypadala tak jak jsem vypadala, i když teď mám dost dole,pořád je vidět, že mám nějaké to kilčo nahoře,ale člověk vypadá a hlavně se cítí lépe

mariosmykal
24. jan 2013

Téma je duplicitná, pre lepší poriadok na stránek ju zamykám. Pokračovať môžete tu: https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/dietne-a-zdrave-jedla/

Pekný deň