Chcem vylúčiť pečivo

lucia006
1. jún 2014

Ahojte zienky,potrebovala by som radu ,odtych ktore prestali jest pecivo,a nahradili si to niecim inym,chcem schudnut ,a preto chcem na zaciatokvylucit chlieb a ine pecivo zo svojho jedalnicka,cim ho mam nahradit?myslela som,ze postaci ak budem miesto neho jest spaldovy chlieb,ale ako citam ,docitala som sa ,ze aj ztohto sa pribera.neviem si predstavit zivot bez peciva,dali to aj ostatne baby musim aj ja!dakujem vopred za rady napady 🙂

cerez
1. jún 2014

A prečo chceš vylúčiť chleba? Vylúčila by som skôr biele pečivo - rožky, sendvič, toustový biely chlieb, sladké pečivo, koláčiky, keksíky a iné sladké pečené variácie. Tmavé pečivo si dať môžeš. Daj si ho najlepšie na raňajky a ako večeru by som skôr volila napríklad zeleninu s kuracím mäsom.

kolinia
1. jún 2014

@lucia006 ahoj, tak zo vsetkeho sa pribera, ale urcite menej zo spaldovej muky, spaldu mas sice psenicu, ale je to nemodifikovana psenica, cize ju dokaze telo stravit lepsie, dokonca ju mozu aj celiatici, ja osobne si peciem domaci chlieb a spaldovu muku som vymenila za klasicku bielu psenicnu, miesam spaldovu s raznou ci zitnou a aj sladke pecivo sa da upiect domace zo spaldovej muky, nekupujem rozky ani chlieb, to, co kupis, akoze tmave, je aj tak len prifarbene, no nie zdravsie. Skus si piect doma chlieb a uvidis, ze sa ti podari schudnut, treba vsak jest aj viac zeleniny, bielu ryzu vyhodit a pouzivat natural, menej cestovin, resp. spaldove, no a pit (ja som mala problem, ze som takmer nic nevypila za den) a v prvom rade sa hybat, ja som od januara schudla cca 6-7 kilov, ked som vyradila bielu muku, zacala viac pit a cvicit, samozrejme sa krotim, ale sladkosti musia byt obcas 😀

mawka
1. jún 2014

@kolinia
@lucia006
mne zase tie alternativne muky nechutia, tak radsej nejem ziadne pecivo 😀 ale je fakt, ze z bielej sa nenormalne pribera, este dobre, ze si das tenky platok chleba rano, ale vecer rozky alebo kysnute pecivo a take, to je sila na priberanie. vlastne na vahu je biele pecivo s cukrom najvacsi zabijak. sak ano, niekedy cloveka chyti mlsna, ale asi najhorsie je, ked cely den zabudame jest a vecer do seba nasukame vsetko mozne. ja som si tak uhnala nadvahu, cely den nic a potom som sa doslova nazrala. ja uz osobne viem, ze jest musim malo a pravidelne, sladke mozem len doobeda, cim je den pokrocilejsi, tak vylucujem cukry akekolvek uplne. este pohyb mi chyba, ale uz som zacala. od decembra som z 91 kg sla na 82 kg, konfekcna velkost sla dole, ale zase necvicila som a citim sa mlandrava. dufam, ze vydrzim aj sa stravovat normalne aj cvicit a dosiahnem spevnenie tela. nepotrebujem byt stihla, co som ani nikdy nebola, ale zase aspon som bola pekne tvarovanaa tam sa chcem aj dostat. a preto aj chcem zacat so sacharidovymi vlnami.

kolinia
1. jún 2014

@lucia006
@mawka ja som zacala tymto: http://www.trask.sk/phprs/view.php?cisloclanku=... dufam, ze vam to otvori, nasla som ju na MK, nikdy predtym som ziadnu dietu nedrzala, iba cvicila, ale tieto dva tyzdne nezabiju nikoho, chcela som vediet, ci to dokazem a ci ozaj pojde nejaka vaha dolu, bola som prekvapena, no veru islo, 3-4 kila isli dolu, ostatne som potom schudla tym, ze som si upravila stravu a teda hlavne vylucila vsetko biele pecivo /samozrejme, aj ja si dam obcas pizzu vonku ci nieco, co mamina upecie a navari 😀/...tomu sa neubranim, no cvicim pravidelne, mam zumbu dvakrat do tyzdna plus jedenkrat beh, este by sa zislo spevnit, nemozem sa k tomu dokopat 😀

katkasofi
1. jún 2014

@lucia006 skús si upiect na panvici s trošičkou oleja placku: dve lyžice otrub+dve lyžice biely jogurt+1 vajíčko a pól lyžičky prášku do pečiva. Zmiešaj a vylej na panvicu. Keď to bude hnedé, prevráť. Vynikajúce, je to z dukanovej diéty recept...

lucia006
autor
1. jún 2014

@cerez pretoze som sa docitala ze je to vpodstate jedno ci tmavy alebo biely,ze okrem toho hnusneho razneho chleba ,nemal by sa nijaky ,pri chudnuti 😒 tak ja uz neviem .

mawka
1. jún 2014

@kolinia dakujem, ale ja na tieto diety neverim, su blbost 🙂 clovek sa musi predovsetkym hybat, vylucit sladke, naucit sa pit vodu a jest pravidelne a vsetko. jasne, ze si nedas na veceru hamburger. ale ak mas pestru a vyvazenu stravu, nemusis drzat dietu ziadnu. sacharidove vlny som sa rozhodla preto, aby som tvarovala svaly a tuk siel dole, pretoze som zacala cvicit a chcem cvicit poriadne. a sacharidove vlny bez cvicenia nemaju ziadny efekt. okrem toho sacharidove vlny bezne robia bodybuilderi, fitnesky a podobne. nevidim zmysel v tom si nasadit na dva tyzdne dietu, obmedzovat sa a co potom. ja okrem kavy a vody nepijem nic ine, obcas "zhresim" a lupnem do seba aj sladku vodu, ked mam chut, ale chudnutie je aj o vnutornom pocite. ak sa mam nastavit na dietu, ktora mi uz od pohladu nevyhovuje, budem v strese a skor neschudnem ako schudnem. radsej vyberiem to, co sa hodi mne a ked aj obcas zhresim, nebude to problem. ja som uz takto totiz raz schudla a dost, vela som na sebe makala, cvicila, ze z nadvahy som sla po par mesiacov do polovicnych plaviek. preto viem, ze sa to zda. len potom som zase otehotnela, po pororde som sa uz na to vyprdla a doslo to tam, kam to doslo.. a nerobila som nic ine, len jedla vsetko, ale malo, castejsie a sladke v prvej polovici dna a potom uz nic sladke a pohyb. krasne to slo dole.

lucia006
autor
1. jún 2014

@kolinia nastastie ja sladkosti odmala nemm rada skor slane veci,zacala som jest spaldovy chlieb kupujem v bio potravinach,ale vraj aj ztoho sa pribera ,preto ma to tak znepokojilo,nieje to narocne piect doma ?nesom extra typ na pecenie 😢 ale rada by som si upiekla doma ,ja sa snazim dat dole 6kil,ani gram nejde,je pravda ze pijem sladke vody,malo zeleniny ovocia ,ale vprvom rade chcem vylucit pecivo ,a potom postupne ostatne veci ktore mi kilam neprospievaju 😢

mawka
1. jún 2014

@lucia006 tak spolu s bielym pecivom vyluc aj tie sladke vody 🙂 fakt. by si neverila, ako ti zlezu rychlo dole kila, ked prestanes pit sladke vody. fakt, mam vyskusane.

domin85
1. jún 2014

Tmavy biely je casto jedno kvoli tomu, ze tmavy je len zafarbeny aby vyzeral "inak" kopa ludi ho mylne povazovala za lepsi a teda moze byt drahsi. Treba sa sustredit na zlozenie peciva- idealne kupovat celozrnne, kde su vsetky ziviny vratane vlakniny ktora napomaha cisteniu criev (aj ked spociatku moze troska zapekat, kedze vsiahava vodu v crevach). Inak nie je dovod na uplne vylucenie peciva z jedalnicka, ale obmedzenie, aj celozrnne pecivo je fajn konzumovat na ranajky pripadne iba doobeda a radsej co do mucnych vyrobkov obmedzit cestoviny, a ked uz tak cestoviny upravene al dente, cize nie rozvarene ale tesne pred uvarenim. Taketo cestoviny maju nizsi glykemicky index, cize zasytia hodnotnejsie 😉

lucia006
autor
1. jún 2014

@mawka no ja som nikdy nemalq problem ze som musela drzat dietu ,alebo nemohla zjest to na vo som mala chut,ale od kedy som porodila ,vidim ze to ide somnou dolu vodou na co niesom zvyknuta momentalne mam 66kil primojej vyske 176cm nieje to extr VELA ,ale necitim sa dobre som slaba mlandrava ,mala som 58 a zrazu 8kila naviac a niet stymi kilami dolu 😖

sense
1. jún 2014

@lucia006 skor ako pecivo vyluc sladene vody a uvidis ze sa to rozbehne.....

lucia006
autor
1. jún 2014

@katkasofi kde kupim otruby?v beznych potravinach?dakujem

lucia006
autor
1. jún 2014

@mawka no a ja vkuse cola,uz niekolko rokov,a zrejme teraz sa to zacina namne ukazovat ☹

domin85
1. jún 2014

@lucia006 Pri vyske 176cm nie je 66kg vobec vela, skor vidim problem v oslabenom svalstve.. Venujes sa nejakemu sportu alebo cviceniu?

mawka
1. jún 2014

@lucia006 sak to, ta mlandravost.. ja som vzdy bola baculka, ale mala som vsetko pevne na sebe. moja vaha bola vzdy okolo 65 kil, co pre niekoho je nadvaha, pre niekoho normalna vaha. dolezite kto sa ako citi. ale ked niekto bol ok pri 55 kilach a ma 70, jasne, ze sa nebude citit vo svojej kozi. ja tiez mam 80 kg bajocko a mam konfekciu 42 hore, 44 dole, pricom niektore 80 kilove maju 46/48. vela zavisi od stavby tela, rozlozenia tuku, na kazdom to vyzera inak. ja budem rada, ak docielim 70 kg alebo teda 65-70 a budem mat tvarovane telo. to, ze budem posobit ako baculka, to ma najmenej trapi. hlavne sa nebudem triast ako želé 😀

mawka
1. jún 2014

@lucia006 presne, ja som po prvom porode zacala pit kolu. lebo manzel ju pijaval, inak predtym doma nic, nula bodov, nasi to kupovali maximalne na oslavy. akonahle som ju vymenila za vodu, kila sli strasne rychle dole.

lucia006
autor
1. jún 2014

@domin85 nieje vela ale mam tri faldy na bruchu a ked dam rifle obe boky vytrcaju,cize je to dost vidiet,nevenujem sa momentalne ziadnemu sportu,okrem behaniu za mojimsynom ,nemam kedy sa venovat ,vtom je ten problem 😒

lucia006
autor
1. jún 2014

@mawka pevne verim,ze aj mne pojdu,moj priatel ju pije kazdy den ,preto ma tak laka

adrianazs
1. jún 2014

ahoj lucia tak ja som v january okolo 15 toho roku zacala tiez s chudnutim mam 170 cm a mala som 65 kg mozno poviete ok ale ja som mala pred pôrodom 55 kg mam sice uz sedem rocneho fesacika no ostali mi naviac kg a som sa citila vseliak vsetko uzke a male tak som sa dala do toho povedala som dost milujem sice milka cokolady vseliake druhy dokazala som zjest kazdy druhy den jednu tablicku a necudo ze sa kg v mojom veku nalepovali jedna radost hruza dala som defin zbohom sladkostiam a v january som nahradila pecivo s ryzovymi chlebickami so sojou a to si davam namiesto peciva zboznovala som z lidlu tie sladke kroazany nugatove este teple mna a jablokove tasticky mnamnam no kg isli hore jasna vec a teraz vela pijem cez den aj 2 litre mala by som aj viac no vladzem tolko milku som nahradila lind 85 % cokoladou cez den jednu dva tablicky mislim malých a staci a výsledok uz teraz mam 55 kg dnes v tejto hodine tesim sa takze jedz vsetko hlavne vela kuraciny ovocie len do obeda a navecer ak ma prepadne hlad max jeden jogobela jogurt alebo jedno dva kolieska tych mojich chlebickov a vela pit cistu vodu nesladenu hor sa do toho vela stasti ti papa

lucia006
autor
1. jún 2014

@mawka no umna celulitida na nohach brucho boky mlandrave a to mam 66kil a 176vysku,ale fakt sa necitim dobre a je namne tie plus 8kila vidno,

mawka
1. jún 2014

@lucia006 vsetko su len vyhovorky. ja som sama s dvomi detmi, tiez som si hovorila, ze nemam na nic cas...taky orbitrek vecer, ked maly spi. vsetko ma svoje riesenie.
alebo beh. odvediem malu do skolky v teplakoch, obehnem si park smerom domov. ked kocikujes, zober korcule a go! go! go! ... priznam sa, tiez som sa strasne dlho vyhovarala na deti.... ze nemam na nic cas. ale bola to len vyhovorka a oddalovanie.

lucia006
autor
1. jún 2014

@adrianazs dakujem ti pekne za povzbudenie,a tie ryzovo sojove chlebicky kde kupujes? 😉

lucia006
autor
1. jún 2014

@mawka moj nechoi este doskolky ma rok a pol,nemam na sk ziadnu rodinu svokra vrakusku ,som 24hodin smalym mimo domu si nemozem dovolit sport,uprimne,

mawka
1. jún 2014

@lucia006 zakaz mu colu 😀 a vybavene. proste to nekupjte alebo ho poziadaj, nech ju pije mimo baraku. nech ta aspon takto podpori. ryzove chleby - polystyren kupis hocikde. milujem ich. a mozes si dat kedy chces a kolko chces. teda tie obycajne. lebo su aj namocene v cokolade a to uz teda dietne nie je. a dobre sa nimi da zahnat hlad, ked ta honi mlsna 🙂

mawka
1. jún 2014

@lucia006 orbitrek, alebo skus tabata, to mas len 4 minuty 😉 ale dost tvrde 4 minuty. ked maly zaspi alebo nez vstane. tie 4 minuty si najdes iste 😉

katkasofi
1. jún 2014

@lucia006 aj v jednote ich majú. Fakt vyskúšaj a daj vedieť či chutila. Ja si robím z dvojitej dávky. A potom zjem polku na raňajky a druhu na večeru. Pripadne k masu a tak... Netreba ani soliť. Je vynikajúca

sylvial
1. jún 2014

Pečivo som už vylúčila, ale zatiaľ bez odozvy.

mawka
1. jún 2014

@sylvial ale ako pozeram, si kratko po porode, este sa regeneruj, a potom, nestaci vylucit to alebo ono, chce to aj pohyb, ale cvicenie. nie ze "mam pohyb, lebo beham za dietatom". ja uz som si fazou hladanim dovodov presla. uz hladam len sposoby 🙂 ale asi 4 mesiace po porode by som neockavala nejaky zazrak dietny, ked su vtedy ine priority.

saska.t
1. jún 2014

@lucia006 zhanaj vecerny.bielkovinovy chleba a schudnes urcite,musela som v tehotenstve vylucit skoro vsetky sacharidy a za tyz. som mala dole 3 kg...