Chudneme s čajom Hannasaky. Podarilo sa?
Ahojte...
Snazite sa schudnut, ale nedari sa vam?Tak mne sa dostal do ruk cajik, z ktoreho by som mala zhodit nekake tie kila, mam znamych, co pili tento caj a dost schudli, tak ak ste tu zienky, ktore sa chcete pridat alebo mate skusenosti s tymto cajom, pripevajte, a pojde na to chudnutie lahsie,bude sa tesit.
Diduša
Stručné zhrnutie
- Hannasaki je bylinný čaj, ktorý sa v diskusii uvádza ako dostupný v lekárňach, čajovnách a v obchodných sieťach (Tesco, Carrefour) a v rôznych cenových hladinách (príspevky uvádzali cca 90 SK až 265 SK a 125 CZ).
- Oficiálny návod v diskusii uvádza dávkovanie: asi tretina zarovnanej lyžičky zaleje 3 dcl horúcej vody, nechá sa usadiť, pije sa a po vypití sa môže zaliať ešte raz; čaj sa nesladí a nemá sa miešať kovovou lyžičkou (priložená plastová).
- Užívatelia hlásili anekdotické účinky vrátane zvýšeného močenia, častejšieho vyprázdňovania, bolesti hlavy v počiatočnom období označovanej ako „detoxikácia“, zlepšenia tvorby mlieka a váhových úbytkov od pár stoviek gramov až po ~5 kg a viac; účinnosť a bezpečnosť sú v diskusii nezhodné a nie sú vedecky overené.
Najčastejšie otázky
Q: Kde sa dá kúpiť čaj Hannasaki?
A: V diskusii účastníčky uviedli predaj v lekárňach, čajovnách, v Tesku a v Carrefour, na trhoviskách (stánok Fytoveda) a možnosť objednávky cez internetové obchody menované ako bio-obchod.sk a stránku hannasaki.szm.sk; spomínané ceny v príspevkoch: 90 SK, 199–265 SK, 208 SK, 232 SK, 125 CZ.
Q: Ako presne sa Hannasaki pripravuje a aké je dávkovanie?
A: Podľa textu citovaného v diskusii sa použije asi tretina zarovnanej lyžičky (priložená plastová lyžička), zaleje sa 3 dcl horúcej vody, nechá sa ustáť a pije sa po vychladnutí; po vypití je možné zaliať bylinky ešte raz; čaj sa nesladí a nemá sa miešať kovovou lyžičkou.
Q: Koľkokrát denne sa má čaj piť?
A: V diskusii sa uvádzajú rôzne odporúčania: predajkyne a niektoré príspevky odporúčali ráno a večer, užívateľky písali o 2–4 šálkach denne a leták údajne odporúča pitie ako súčasť celodenného pitného režimu.
Q: Aké vedľajšie účinky hlásili užívatelia?
A: V príspevkoch sa spomínali bolesti hlavy na začiatku (popisované ako príznak detoxikácie), zvýšené močenie, častejšie vyprázdňovanie až hnačka, niektoré užívateľky uviedli nevoľnosť a plynatosť.
Q: Je Hannasaki vhodný v tehotenstve alebo pri kojení?
A: Diskusia bola rozdelená: niektoré príspevky tvrdili, že čaj podporuje tvorbu mlieka a používali ho počas tehotenstva/kojenia, iné príspevky odporúčali konzultovať podanie s lekárom alebo lekárnikmi a vyhýbať sa pití v tehotenstve; otázka zostala otvorená.
Q: Koľko sa dá reálne schudnúť len s pitím čaju?
A: V diskusii boli len anekdotické údaje: viaceré ženy uviedli pokles hmotnosti ~0,5–5 kg, jedna zmienka o 12 kg za 2 mesiace bola spojená s diétou a emocionálnym stresom; nie je tam žiadne vedecké overenie, výsledky sú individuálne a závislé na životospráve.
Závery z diskusie
Zhoda
- Čaj sa v diskusii nekonzumuje sladený a účastníčky dôrazne spomínali nepoužívať kovovú lyžičku (priložená plastová lyžička).
- Väčšina diskutujúcich považuje Hannasaki len za doplnok a upozorňuje, že bez zmeny stravy a pohybu je účinok na váhu obmedzený.
Sporné názory
- Niektoré príspevky tvrdia, že čaj podporuje tvorbu mlieka a je použiteľný pri kojení; iné príspevky radia konzultovať užívanie s lekárom a vyhýbať sa pití v tehotenstve.
- Niektoré ženy zaznamenali výraznejší úbytok hmotnosti (do ~5 kg alebo viac), zatiaľ čo iné uviedli minimálne alebo žiadne výsledky a pripisovali zmeny životospráve.
Otvorené otázky
- Aký je klinicky overený vplyv Hannasaki na dlhodobú stratégiu chudnutia bez zmeny stravy?
- Je dlhodobé užívanie Hannasaki bezpečné v tehotenstve a u kojacich žien (potrebné lekárske hodnotenie)?
- Aké je presné zloženie čaju a ktoré zložky sú zodpovedné za hlásené účinky?
Spomenuté značky a firmy
Hannasaki, Pu-erh, Sayonara, Letiaca lastovička, PRO BIO, Dobrý mama (Dobra mama), Bio-obchod (bio-obchod.sk), hannasaki.szm.sk, Herbalife, SMOBY, NEXT, ADIDAS, Detská móda Micka, Tesco, Carrefour, Billa, Fytoveda, Wanda/Atlas fórum, Markíza, Kenvelo
Spomenuté produkty a metódy
Hannasaki (bylinný čaj), Pu-ERH (čaj), Sayonara (čaj), Letiaca lastovička (čaj), PRO BIO kokteil, Dobra mama (jogurtový koktail), „90 dňová diéta“ (90 dnovka), plastová lyžička priložená k čaju, dávkovanie podľa letáku (asi tretina zarovnanej lyžičky + 3 dcl vody, zalievať dvakrát), „celodenný pitný režim“ namiesto vody, spaľovače tukov (generické), domáci bicykel (cvičenie)
Miesta a osoby
Rimavská Sobota, Brno, Žilina, Košice, Nové Zámky, Lučenec
Ahojte. tento caj nepoznam. pred par rokmi som zhodila s cajom Mate. Teraz mi zas pomaha zeleny caj. Je super, ze posobi proti hladu 😉
1.krat 13 kg, teraz 17 od aprila. predavaju ho v tych obchodikoch ako maju sypane caje. nie som si ista, tusim okolo 40-50 kc 100 g. super je mate lemon-prekryva chut toho mate tusim citronova trava 😉
ale drzim aj dietu. skor to ber tak, ze ten caj len pomaha drzat dietu, z neho sa nechudne 😉
uz som tu holky, mne neak kritu zaludok, no nic, idem sa ...a pridem ale ked nikto nebude pisat idem spinkat, lebo hlavu mi ide roztrhnut, iste od hladu 😝 ak klince by som jedla
Ja som pila Hannasaki niekolko mesiacov, teraz som si dala prestávku a idem zas. Nemôžem povedať, že som schudla, pretože som to nekombinovala napr. s úpravou stravy..Môj problém je, že celý den nejem, lebo nemám čas, a jem večer..Mne čaj poradila kamarátka, ktorá schudla. Čaj Hannasaki-má hlavne funkciu detoxikácie. Muž mal ísť na operáciu, ale mal zlé pečeňové testy. Operácia sa musela odložiť, užíval vitamíny a pravidelne 3-krát denne pil tento čaj. Lekári sa po mesiaci aj čudovali, aké mal výborné výsledky a hned ho operovali. Nezlaknite sa pri prvých dňoch pitia tohoto čaju, ak Vás začne bolieť hlava..Je to príznak detoxikácie.
Ahojte a dobry vecer, blbne mi pc, vcera som s nim nieco dorobila, spomaluje ma strasne,
ako ste dnes prezili den?my sme od rana behali po hroboch, pred chvilou sme prisli, a za cely den som zjedla jedno beb dobre rano s jogurtom a pobede taky salat s brokolicou, kuracim maskom a cestovinou, bolo to fajnove ak chcete dam recept a neni to ani take moc kaloricke, pila mineralku a uz po 17:00 nic nejdedla, ked vidim v chladnicke tu moju pomazanku sa idem zblaznit, rano zavcasu vstavam a idem jest, dam si uz len ovocie, teraz a hannasaky, inak uz ani neviem ako chuti, uz to pijem ako vodu, neviem rozonat chut, a co sa tyka tej hlavy, tak ja som myslela ze sa zblaznim od bolesti ale uz to prechadza, uz neboli az tak dnes,
a kocky, ja mam neake mensie brucho, take ako po porode, totiz mne brucho uplne splaslo nie ako ine zeny ze mali este brusko , je take meksie no uplne ine a tvar mam neaku uzsiu, asi je to skoro, ale aj my to uz povedalo par ludi dnes, no cakam do utorka a idem na vahu a ked som nezhodila aspon kilo tak ja neviem, ale kilo som dala dole si myslim
babka dala dnes zakusky na stol, no to ste mali vidiet som musela odist z miestbosti aby som ich nejdela a aj penovku ale hlad nepocitujem az taky strasny,u mna to je skor o tom ze keby som mala na stole hocico tak jem a jem, tomu sa vravi ze mi zeru iba oci
no idem ja , trosku za malym
no ale holky, kde ste? Som tu sama dnes?
Inak sa vam ospravedlnujem za ten napis teraz som si nacala novy sacik a pozeram ze hannasaki je s makkym i a nie s Y 😖
Ahojte neboli sme od piatku doobedu doma aaaaale čaj cestoval spolu so mnou a ešte som aj mamu na to nahovorila 🙂 tak sme dnes popíjali vo dvojici 🙂
ste popísali a priznám sa nechce sa mi všetko čítať 🙂
ČAUTE. baby viete ako ma asiz toho čaju bolieva hlava? určite to bude ta detoxikacia ale mne je z toho na prd 😠 ale budem to musiet vydržat 😀 didiška možeš dat recept aspon vyskušame 😝
basado aj mne bolo zle, ale ustupuje to pomaly aspon u mna
Cestoviny s brokolicou, kuracím mäskom a syrom:
SUROVINY:cestoviny farebne
brokolicu
kuracie mäsko
slahačkovú smotanu
bambino syr
POSTUP:kuracie mäsko si dame na olej, dusime, mäsko si pusti svoju stavu, tak netreba pridavat vodu, podusime,pridame brokolicu na kusky upravenu,ale nie velmi male, ale az vtedy ked uz je mäsko takmer uvarene, aby sa nerozvarila brokolica,dusime spolu, ked je vsetko makke, zalejeme smotanou a vytlačíme do toho aj bambino, povarime a vsetko potom zmiesame s uvarenymi cestovinami
Aby to ja dobre vyzeralo, najlepsie su cestoviny 3 farebne, biele, zelene a oranzove, to su tusim spenatove, mrkvove alebo rajcinove a tie biele klasika v baleni
dobru chut, je to dobre,
ja to budem robit zajtra len neviem ako mam dusit maso na oleji aby sa mi to neprazilo a potom tu brokolicu to neviem, ale vsetko je raz po prve
😉
a este tu mam moju vyrobu, zeleninovy salatik mnam
kukurica, paprika, male rajcinnky, capia, uhorka, mlada cibulka na kruzky, cinka kalusta tej vela posekana, syr na kocky, zalejeme smotanovymi jogurtami, podla mnozstava, ja davam dva, trolilinku vody crknut, tiez crknut ocot aby to nebolo zas vodove,a posypat korenim salatove korenie, v takom malon zelenom saciku, premiesat a papat, ked uz taka dieta riadna tak nizkotucny jogurt ale s tym to neni az take chutne, nesolit
Dobre ranko, no my sme uz od 8:00 hore, bola som v obchode, polievocka sa uz vari-maskova,a dnes budeme mat kaloricky obed, ale ja len tak trosku si dam, peciem kacku,k tomu knedku a kapustu, rano som si dala tu pomazanku co som robila a teraz sa mi luhuje cajik, chlapi moji idu terez von, nech sa maly vysanti, vonku svieti slniecko
piste zeny
sassi,safiah-dlhšie som tu nebola.Deti boli choré a včera sme boli na 40siatke a prišli sme až o 23.00.
No ja to zvládam v pohode,lebo malé dieťa mám len jedno.Veľký pomôžu s upratovaním a aj s malou.Samozrejme ,že niekedy sa to zvláda horšie,ale všetko sa dá.Tie skrine by som mala zabeztpečiť aj ja .Niekedy nemôžem uveriť ako rýchlo ich vyhádzala,keď som zabudla zavrieť dvere 😵
aniel ta bryndzova?inak ahoj, ja len sem chodi pozerat porpti vareni uz budem mat navarene za chvilu, ale dnes asi chodia este baby palit sviecky
aniel som pozerala albumik, krasne deticky mas, mas doma postarane o zabavu a s malou ti pomahaju isto, to musi byt dobre ale varit pre tolko hladnych krkov ... 😉
ahojte dievcatka ako sa mate ide vam to s pitim ja pijem kedy mozem
aniel ani mi nespominaj vyhadzovanie pomoc ja uz neviem ako mam dalej zabezpecovat ked ani zabrany ich nezastavia.
caute
tak my sme pred chvilou vstali, malemu som dala papat, cakame na nasho tatinka a potom vyrazime niekde von, ved co budeme doma robit, vonku uz slniecko sice nesvieti, ale niekde pojdeme, aj do nakupneho centra by som chcela zajst, malemu kupit neake body a rolaciky take tenke, aby nemal holy krkan a na noc su nam lepsie body, lebo nema hole krize ked sa zkope
idem paaaa

eeeeeeeeeej bistu a tu sa to ako flaka 😠 mate apsenciu 😀