Chudnutie 40 ročných žien

takyna
23. jan 2014

Ahojte viem, že je tu veľa tém o chudnutí a ešte viac bude s touto mojou.... 🙂
ale chcela by som , začať s niekým chudnúť kto je zhruba v mojom veku a bud chudne, schudol atd...
podla mna je velky rozdiel v redukcii na vahe u mladej kocky a zeny v strednom veku.
Najde sa niekto???? 🙂

monikapalo
16. mar 2017

Po 40-tke má ktosi začaroval. Inak si to neviem vysvetliť 😉😣😣😱

lorela
16. mar 2017

@idasa Ahoj 🙂
Cvičenie na brucho je výborná vec a o to viac, keď vidíš výsledky, to znamená, že cvičíš dobre 🙂.
Upravila si aj stravu?
Čo sa týka kože, áno, mala by sa časom upraviť - stiahnuť. Všetko je však individuálne, záleží od jej elasticity.

rrrr
16. mar 2017

@emmickavotka Mám už 43 rokov a schudla som v priebehu 4 mesiacov 17 kg. Úplne som vylúčila biele pečivo a chlieb. Jem fitness celozrnné rožky, veľa zeleninových pomazánok, kvalitnú šunku, cottage syr, nízkotučný grécky jogurt. Na obed a večeru kvalitne biele a červené mäso, ryby a hlavne veeeeeeľa zeleniny. Nejedla som vôbec zemiaky, ryžu, cestoviny...radšej som si pridala či už surovú zeleninu, alebo rôzne šaláty. A najmä veľa piť, to je základ, musíš naštartovať metabolizmus.

monikapalo
16. mar 2017

@rrrr môžem vedieť, akú zeleninu konkrétne? Aby som sa inšpirovala. Ďakujem

eliska13
16. mar 2017

@monikapalo napriklad k masu uvarenu brokolicu, karfiol...ja, ked som chudla som si krajala ladovy salat na tenke pasiky s nalevom, alebo uhorkovy salat so smotanou aposypala som zazikmi korenim....
alebo mrkvovy salat, kapustovy, ak mas rada
ale ja som si bud udusila mrazenu zeleninu, alebo ten ladovy ten zboznujem
vela som zapekala napr karfiol vajcia smotana tvrdy syr a k tomu salat,
jedla som vela lososu ci inu rybu
vysadila som ryzu zemiaky cestoviny a jedla vela masa a hustych polievok nape kapustovu, kelovu, strukovinovu
jogurty som jedla iba biele a do toho ovocie, a hlavne som sa nauvila ranajkovat a olovrantovat.Olovrant bol rozok s niecim tym padom som nemala hlad vecer vyjedat.a stacila mi iba ta polievka ci salat s tuniakom
schudla som za 3 m 12 kg
necitala som ostatne prispevky idem citat🙂
este som vela chrumala kalerab, mrkvu a jedla som menej ovocia ako inokedy.Inac som jedla takmer raz tolko ako dovtedy a pritom som schudla.Sport ziadny iba zmena stravy

tiffanka
16. mar 2017

@eliska13 veeeľmi, veeeeľmi motivujúce. 😉

monikapalo
16. mar 2017

@eliska13 veľmi pekne ďakujem za rozsiahly opis. Veľká inšpirácia, myslela som, že som zmenila stravu, ale vidím, že to nestačí, keď si pozriem tvoj jedálniček.

monikapalo
16. mar 2017

@eliska13 môžem ešte otazku? Varila si si dopredu na viac dní, musím si to zorganizovať v chladničke... Čo vlastne nakúpiť, aby som mala všetko po ruke , obedy si nosím do práce...

hasleerka
16. mar 2017

všetko je super, ale bez toho pečiva, alebo ked doma deťom pečiem... koniec, mna iba zavreť na rok niekam ... možno by som to dala

tiffanka
17. mar 2017

@hasleerka ked to je na tom, že na rok nestačí. :(...to máš potom zbytočné ♥

rrrr
17. mar 2017

@monikapalo. Najčastejšie som jedla miešaný rukolový šalát s cherry paradajkami, tofu syrom a balzamikom, ľadový šalát s cherry paradajkami a balkánskym syrom, kapustový šalát...
Často som si robila aj teplé kuracie šaláty- narýchlo orestované kuracie prsia+ orestované cherry. Pridať do už vopred ochutenej rukoly, či ľadového šalátu...
Je to jednoduchá matematika: vyšší výdaj ako príjem a kilá pôjdu dolu. Prvé týždne budú ťažké, pretože telo je už zvyknuté na určitý stereotyp.
Po zhruba 10 dňoch som už nemávala stavy hladu a telo sa prispôsobilo. Ani chlieb, pečivo, koláče Ti časom už nebudú chýbať. Na trhu je x fitness rožkov, ryžových chlebíkov, kukuričných, ktoré dodajú telu potrebné sacharidy a majú nízku energetickú hodnotu.
Keď som začínala, mala som veľkosť 46-48, teraz 38-40.

hasleerka
17. mar 2017

@tiffanka ale rok by celkom postačil ... teda aspon mne isto... neviem ako inej

hasleerka
17. mar 2017

ale dnes som si bola zacvičiť a som spokojná ... a už ani doma nevyžieram

tiffanka
19. mar 2017

@hasleerka myslíš? Keby si začala starý životný štýl, tak by sa ti všetko pekne vrátilo aj s "úrokmi". ...

hasleerka
19. mar 2017

@tiffanka no ved samozrejme ze by som sa uz neprejedala...

hasleerka
9. apr 2017

No dievcence jak to tu vyzera...ziadna nepisete svoje uspechy...podme podme pochvalte sa...

chiccco
4. jún 2017

Dievčence neviete ci je aj nejaká skupina o chudnuti po 40?

hasleerka
4. jún 2017

@chiccco a toto ti nestaci???

chiccco
5. jún 2017

@hasleerka tak tu je nejako mrtvo 😀myslela som kde to viac žije či sa niekam neprestahovali kocky, lebo tak to býva najskôr fórum a potom šup do skupinky.

hasleerka
5. jún 2017

@chiccco tak ked zistíš kde to viac žije, daj vedieť aj sem mne...

agentkazs
7. aug 2017

Ahojte......googlim goooglim a nakoniec som Vás našla... 🙂 predstavim sa 41r., 166 cm a 75kg!!!! Straaašne slabá vôľa a navyše sa mi ani cvičiť nechce ☹ celé zle...potrebujem motiváciu, naštartovať.... ale čítam, že je tu nuda....och

monikapalo
8. aug 2017

@agentkazs nuda veru. Všetky sú pri vode. Chudnutie začne v jeseni 😉Aj keď ja začínam s predsavzatiami už teraz. Máš nejaký cieľ? Ja áno. Už veľa rokov. No nedarí sa.....akosi🤔😉😊

chiccco
9. aug 2017

@monikapalo
@agentkazs aj ja tu nakuknem občas,tiez sa mi akosi nedari zacat,strasne slabú pevnu volu mam a presne strašne ma nebaví cvičiť,nechápem ako baby písali ze si nevedia predstavit den bez cvičenia ja som sa doslova musela nútiť,cvičili som jillian michaels.....tak mne by stačilo nejakých 5 kg dat dole.

hasleerka
9. aug 2017

jáj dievčence o tej slabej vôli by som vám vedela rozprávať celé romány ... ale inak sa druhý týžden držím bez pečiva... ešte to sladké keby som si vedela odpustiť .. ale keksíky už nekupujem, ani čokolády aby nelákali ... ved ani deťom netreba ...
a od sept. začnem zase chodiť na aerobic

libawet
9. aug 2017

...nemôžem si pomôcť, no musím napísať - kto koľko váži, akú má postavu, ako chudne, či priberá, je aj v génoch. Som po otcovi, vysoká, 176 cm a vážim 78 kg. Mám 45. Ak si dávam ako tak pozor a trošku obmedzím sladkosti, váha ihneď ide dolu, ak nie, ide hore. Tak to má aj otec. Nikdy nemal problém s váhou. Nikdy som nebola tučná, ani som nedržala diéty. Diéty sú pre telo šok a veľmi škodlivé, môžu spôsobiť veľmi vážne zdravotné problémy. Je to len a len o pohybe a príjme energie/potravy, proste neprežierať sa a nejesť blbosti. Jesť treba všetko, ale v rovnováhe. Veľa piť, hlavne čistú odstátu vodu z vodovodu, a váha sa dá udržať. Mojim strašiakom je ešte obdobie klimaktéria, úbytok estrogénu, čo môže mať za následok priberanie na váhe a zvýšený tlak. Tak uvidíme, no sú už na trhu bylinné preparáty, ktoré ženské hormóny v tomto období držia pekne v rovnováhe...

agentkazs
9. aug 2017

Ach žienky, myslím, že teóriu všetky dokonale ovládame ..... len ta prax....varim kazdý deň pre rodinu...a mne by osobne pomohlo, keby som odišla niekam na odtučňovaie liečenie na 3týždne :D myslim, že aj energia na cvičenie by sa našla, a hlavne mna nebaví rátať joule, vymýšľať....dosť, že vymýšľam deťom menu, no, čo iste zaberá na motiváciu a výsledný efekt je zamilovať sa !!!! :D No, ale to len tak na okraj.... 🙂
Pekný deň

celasapremenim
21. okt 2017

ja potrebujem dat dole iba 6 kg :D co mi zostali po 3. porode a vobec nic :D dve dole, dve hore sa mi to hybe, v lete som sa citila super...pohybu mam dost, aj cvicim
na stravu uz si davam tiez pozor, ale nie kvoli hmotnosti, ale traveniu, aby som sa jednoducho dobre citila....:D uz ma to akoze mierne stve :D

draacik
5. mar 2018

@agentkazs ja mam za sebou detox, ocistu criev, pri ktorom som dala za par dni 3kg a to ma tiez uz 40,-tke

libawet
6. mar 2018

@agentkazs jááj, áno, byť zamilovaná, to ani jesť, ani spať nepotrebuješ, a energie kopec, ale kde sú tie časy? Už mám svoje " isté " 🙂. Teraz som tiež trošku nabrala a cítim to ako zle, čakám už len na jar, aby sa trošku oteplilo a zasa začnem chodiť peši z práce a do práce, čo mám zo stanice cca 3 km, veľmi odporúčam, ak sa to niekomu dá praktizovať.

libawet
6. mar 2018

@eliska13 verím, že sa takto schudne, no dá sa vydržať na celý život? Lebo ak to začneš porušovať, nepriberieš znovu a ešte viac? Neviem....ja skôr hľadám niečo, čo sa dá vydržať nastálo, nie len na určitý čas a efekt je z toho ešte horší. Skôr také čosi - ako jesť všetko, no v rovnováhe, nebáť sa si dať aj tú čokoládu alebo zmrzlinu, zákusok, no s mierou ( pretože čím si viac zakazujem, tým mám na to väčšiu chuť ), no a pohyb, no taký, ktorý tiež viem dodržať a nebudem brať po určitej dobe ako záťaž až to prestanem robiť. Mne z toho najviac vychádza chôdza peši - zo stanice domov, čo mám cca 3 km a ísť takou trošku ráznejšou chôdzou, dostať sa do svojho tempa - a toto viem dodržať, ostatné - ako cvičenie doma, či niekam ešte ísť cvičiť, keď od piatej rána vstávam a idem do práce, prídem o cca 17.00 domov a už proste tú energiu nemám, sa mi neosvedčilo a po čase som vzdala, aj keď ma to napr. bavilo - chodila som hrávať bedminton.