Chudnutie a rýchla chôdza

8. jún 2024

Ahojte, pred 12 dňami som začala chudnúť pohybom. Beh neznášam, tak som sa rozhodla pre rýchlo chôdzu, ráno do práce peši 35 minút, mám to necelé 4 km. Pobede tiež peši nazad. Takže za deň cca 70 minút plus chôdza mimo to. Chodím fakt rýchlo, aj sa spotim. Chodím hore dole 11 krát v týždni,lebo aj v sobotu ráno...pobede už ma vezie priateľ. Dnes som sa vazila a schudla som len 1.4 kg. Zdá sa mi to málo, či je to ok? Stravu som neupravovala,lebo sa fakt stravujem zdravo, som vegetarián, vyprážané nejem, chlieb nejem, sladké len keď mám svoje dni, kúsok čokolády.

personality
8. jún 2024

Neviem či provokujes, ale to je viac ako 100g denne, čo by si ešte chcela za hodinku chôdze? Reálne sa denne ani viac ako 200g schudnut nedá. Teda nie väčšine ľudí.

autor
8. jún 2024

@personality 😃neprovokujem, to isto nie, len som dnes čakala na váhe neviem prečo, ale aspoň mínus 2kg. Ale tak sa teším, a pokračujem ďalej ✌️🍀. Ďakujem

alex49
8. jún 2024

pekne si schudla, väčšina ludí nechudne len chôdzou, musí zmeniť celý jedálniček, pridať cvičenie a pohyb.

barbora0308
8. jún 2024

Podla mna super, ak chces dosiahnut troska rychlejsi efekt, tak by si sa mohla pozriet aj na tu stravu. Jedna vec je, ze jes zdravo na druhej strane to mozu byt napr. velke porcie sacharidov 🫣. Ja som jedla tiez zdravo, ale az neskor som zistila, ze napr. to mnozstvo ryze, ci zemiakov ma iba zbytocne brzdi a bielkovin som prijmala naozaj malo (maso jem tiez velmi zriedka, aj to skor ryby).

h2
8. jún 2024

12 dní? Veď to nie sú ani 2 týždne! A bez úpravy stravy je to úplne super výsledok.

autor
8. jún 2024

@barbora0308 napíšem ti môj jedálniček , ktorý obmieňam drobnosťami. Raňajky...biely jogurt, občas nízkotučný,dnes smotanový biely 3.7%tuku, k tomu banán, občas broskyňa,jahodyz,čučoriedky.. jablko. Desiata zasa ovocie,plus dáke orechy,momentálne mám neprazene kešu, mandle, arašidy, dám si tak za hrsť. Obed si nosím z domu, mám misu šalátu, ľadový šalát,alebo c.kapusta,paradajky,olivy,paprika,... obmieňam, k tomu feta syr cca 100gr,alebo mozzarella,alebo iný syr. Občas si dám k tomu tie ryžové chlebíky, "polystyrén",3 ks. Pobede jabloň, aj dve. Domov chodím cca o 16.45 a chystám si teplé jedlo. Väčšinou si na olivovom oleji osmahnem papriku a hocijakú zeleninu,k tomu údené tofu, bazalku.....a chilli,milujem štipľavé 😃. Večer k telke občas slané tyčinky, no nie balík, tak možno 20 tyčiniek. Sladké jem fakt občas,minimum, sladké vody neznášam,kávu necukrim,pijem raz denne ráno s mliekom. Hmmm, tak neviem kde ubrať 🤔🙏

autor
8. jún 2024

@barbora0308 nie jabloň 😃😃😃jablká malo byt

barbora0308
8. jún 2024

Tak zdrave to je urcite, ale podla toho, co si opisala je to podla mna dost sacharidov, aj ked zdravych 🤗. Ono aj vela ovocia a zeleniny moze byt zradne, ked chce clovek chudnut, ja si dokonca musim davat rano aj protein inak nemam sancu prijat dostatocne mnozstvo bielkovin a to mam denne jogurt, syr, obcas tu rybu, rozne orechy, ci strukoviny. Skus si taky tvoj jeden denny jedalnicek odsledovat v kalorickych tabulkach, urcite budes velmi prekvapena ☺️.

personality
8. jún 2024

A keď máš takýto jedálniček, koľko potrebuješ schudnúť?

autor
8. jún 2024

@barbora0308 a napísala som nepravdu,že som vegetarián, lebo som pescetarian, občas zjem rybu, buď grilovanú, alebo v rúre

syslik81
8. jún 2024

35min chodza tama semtam nazad je naozaj nic... ved to bezny clovek spravi raz tolko .. este ak ani stravu neupravis co je zaklad celeho chudnutia.. jest zdravo neznamena ze schudnes ked mas iny prijem ako vydaj ... z coho ma telo chudnut? keby to bolo tak jednoduche a naziaj stacila hodka denne na chudnutie tak tu behaju same modelky

autor
8. jún 2024

@personality mám 172 cm, pred 12 dňami som mala 64 kg, teraz mám 62.6 kg. Na bmi je to ok, no keďže mám menšie prsia,tie kg sú inde. Chcela by som mať 60.5 kg.

autor
8. jún 2024

@syslik81 nie sem tam nazad, ja chodím od minulého pondelka, dnes som išla 22 krát.....za 12 dní....70 minút denne fakt rýchla chôdza....v podstate každý deň okrem nedele

luccija
8. jún 2024

To je pekny úbytok buď trpezlivá.Ale mne sa zdá, že veľmi málo jes

autor
8. jún 2024

Dnešok

autor
8. jún 2024

@luccija myslíš? Je to možné, že možno to je problém a váha ide pomalšie, no mne to naozaj stačí. No asi máš pravdu

personality
8. jún 2024

Takže tymto tempom si o mesiac v cieli, nie je jedno ci mesiac ci dva tyzdne Ti to bude trvat?

h2
8. jún 2024

Keď čítam o tom ovocí, tiež som si myslela, aké je to zdravé, navyše ho milujem. Keď som si prvýkrát začala zapisovať jedlo do Kalorických tabuliek, tak úplne prvé upozornenie, čo mi prišlo po pár dňoch, bolo "Jete príliš veľa ovocia!" To si doteraz pamätám, lebo ma to teda úplne prekvapilo. Ale je to tak, ovocie obsahuje veľa cukru. A hoci je zdravší, než rafinovaný biely cukor, tak stále je to cukor a tomu zodpovedá aj jeho kalorická hodnota.

autor
8. jún 2024

@personality tak v to dúfam, áno, nevadí mi ani mesiac, 8.7 ideme na dovolenku 😃, tak stačí. Vo štvrtok sa chcem prevazit, ak budete zvedavé na výsledok,kľudne odfotim ako to ide 🤭

mabenn
8. jún 2024

mas BMI okolo 21, pod 19 je podvaha, do 25 je normal, cize si niekde v strede, neviem ake chudnutie od svojho tela chces

autor
8. jún 2024

Ďakujem všetkým a prajem pekný víkend 😘🍀❤️

mk1111111111
8. jún 2024

Ved si pekne schudla, este raz tolko dni a si tam, kde si chcela byt. Neboj, uz to pojde rychlejsie.

autor
8. jún 2024

@h2 máš pravdu, no akosi sa ho neviem vzdať a teraz začína dynova sezóna a ja som zavislak 😃😃😃

h2
8. jún 2024

Ja ťa úplne chápem, tiež sa ho neviem vzdať. Ani sa ho vzdávať nemusíš, to mala byť len informácia, keď si písala, ako sa stravuješ v súvislosti s tým chudnutím.
Ináč, úplne súhlasím s komentárom @mabenn .

evcagabi
8. jún 2024

@syslik81 kde si nabrala , ze bezny clovek prejde raz tolko? 😅😅 priemerne clovek prejde okolo 4-5000 krokov za den. Plus ona si nerata kroky za cely den a nepise aktivitu pocas celeho dna. Ona cielene ide 2x po 35minut chodze co je okolo 8000krokov. Ostatny vydaj pocas dna ani nespomina

autor
8. jún 2024

@mk1111111111 ďakujem 😘

trema
8. jún 2024

Jem podobne ako ty, ale mam ovela viac sacharidov (a asi aj tukov a bielkovín).. na ranajky mam aj vlocky alebo pecivo a na obed a veceru aj ryzu, cestoviny alebo zemiaky.. a hlavne jem vela strukovin, ale ze fakt vela 😀 mam 170cm a 65kg, chudnut nechcem. Cvicim trochu viac, denne hodinu rychla chodza vkuse a pilates

autor
8. jún 2024

@evcagabi pochopila si to perfektne, ja tých 70 minút idem navyše ako predtým, ako keď niekto beháva hodinu denne, ja mám rýchlo chôdzu hodinu denne. A mimo to sa nabeham dosť... vychádzky do psíkom, v práci.....atď...no to je pohodová chôdza, tu beriem ako normál 👍👍👍

autor
8. jún 2024

@trema ano, strukoviny aj ja tak dva krát týždenne,hlavne cícer a fazuľa. No ja pečivo naozaj žiadne, zemiak možno raz za dva týždne, ryžu vôbec, no občas si ugrilijeme 🌽, veď z času na čas každý zhreší. Ja by som chcela teraz pridať činky na paže, mám 1 kg-ove...tak asi budem spevňovať troška

luccija
8. jún 2024

Inak tempo máš veľmi dobre.Za 33 min 6,5 km to ja dám za hodinu🙂)ale idem so psom ležérne
Z ovocia má najviac cukru banán a hrozno