Chudnutie po pôrode

11. aug 2023

Ahojte
Potrebujem radu baby...
Som par tyzdnov po porode. Nikdy som nebola velka, meriam 157cm, rodila som sice skor, no s vahou 47kg. Aktulalne mam 42-43.
Nastastie malicku dojcim, ale doslova chudnem zo dna na den.
Snazim sa jest vela a pestro, varim si polievky.
Viete poradit nejake vitaminy, doplnky, pripadne hocico, aby som nechudla tak rychlo a zaroven sa to mohlo uzivat pri kojeni? Co pomohlo vam?
Tetky v dedine si myslia, ze som to dieta ukradla😏

nevenka
11. aug 2023

Tak ja by som sa s Tebou rada vymenila. Mam 152 cm a vazim 62 kg, rodila som so 75 kg...a mne to nejde dolu ani za svet.
Daj si skontrolovat stitnu zlazu, ja som zacala rychlo chudnut po 2.dietati, mala som zvysenu cinnost.
No ale recept na pribratie. Vecer tycinky, Vinea, zmzka, trubicky z Lidla 🤭, rano velka biela kava, domaca kvaskova vianocka s maslom a lekvarom. Obedy - taka slovenska klasika, kopa privarkov a tak 😅. Prave dnes rano som piekla vianocku a robila taketo kvaskove pizzove chrumky 🤣. Poslem Ti? 🙂

leameleg
11. aug 2023

Ahoj ja mam ten istý problém.... a ja už som sama z toho zúfalá.... som 3 mes po pôrode ... dnes som sa už bola objednať na odbery lebo nechápem tomu

autor
11. aug 2023

@leameleg ano, aj ja idem v utorok na krv.

autor
11. aug 2023

@nevenka moja, ja pojem aj za troch, len to tak nevyzera. Keby to slo, vezmem si kludne od teba dake kilecko

nevenka
11. aug 2023

Aj tak zle, aj tak zle...ja viem. No toto moze rozlusknut jedine lekar.

leameleg
12. aug 2023

Ja som zvedava ako výsledky dopadnú

autor
13. aug 2023

@leameleg ja idem v utorok. Sice uzivam vsetky mozne vitaminy, no aj tak mam pocit, ze telu nieco chyba. Lekarka ma odbila, ze proste dobry metabolizmus, ale teraz dojcim babo a nechcem to zanedbat. Ja keby nemam spravene prsia,tak mi ludia tipuju 16 rokov.
A teraz po porode som stale slaba a unavena, aj ked sa snazim vzdy si pospat s dcerkou.
Tak hadam tie odbery trochu pomozu najst pricinu.

autor
13. aug 2023

@leameleg nejde mi dnes konik...prosim, ked budes ty mat vysledky, daj mi vediet, porovname vysetrenia. Ja totiz koncom mesiaca odchadzam do zahranicia, tak si toto velmi chcem dat do poriadku. Dakujem🙂

leameleg
14. aug 2023

Ahoj aj mne včera ukazovalo výpadok. A áno môžem ti potom poslať súkromné ak mi ich lekárka dá. Tiež som zvedava. Ráno tam idem tak uvidime

leameleg
16. aug 2023

Ahoj neviem ta nikde nájsť nakoľko mi ukazuje len autora príspevku ale meno nikde. Tak výsledky mam OK okrem kyseliny listovej

autor
16. aug 2023

@leameleg ahoj
Mne vysli velmi nizke hodnoty zeleza, ale to vraj je po porode dost caste. Inak mam vysledky vcelku dobre, chudnutie je vraj len dobry metabolizmus plus to dojcenie.
Mam teraz narocnejsie obdobie, babatko, riesim stahovanie do zahranicia a pracu tam, takze asi to bude aj tym. Verim, ze sa to potom trosku ukludni. Drzim ti palce, aby si aj ty bola v poriadku a pribrala😘

leameleg
20. aug 2023

Ďakujem krásne u mňa tiež výsledky ok a vraj to dojcenie to môže sposobovat