Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

bzucinka2
14. mar 2011

@isabella_fly vitaj a neprovokuj nas , ze mas menej ako pred tehu 😀 tak to nie si na tom az tak zle a kolko chces mat?
@kattija podla toho aka je cvicitelka, u tej nasej sa aj zapotim, baby mavaju az tricka mokre, ja az tak nie, ja sa ale az tak nepotim ani v lete .-)

kattija
14. mar 2011

@isabella_fly tak to mas dobre na svoju vysku
@bzucinka2 sa mas aj ja sa chcem nepotit :D dnes uz mam za sebou rotanu, brusaky, zadok a stehna tak som rada budem mat kludny vecer bez cvicenia, maly je dnes extra dobry tak stiham cvicit...

isabella_fly
14. mar 2011

@bzucinka2 ja by som chcela mat 60, ale to bude este dlha cesta podla mna

@kattija hej, na vysku to nie je zle, ale ja sa necitim este takto v pohode

bzucinka2
14. mar 2011

@kattija ja mam dnes za sebou doobedny aerobic a vecernu zumbu, ranajky obed a veceru som nestihla 🙂
@isabella_fly zvladnes to urcite 🙂

kattija
14. mar 2011

@bzucinka2 si sa nejak rozbehla , wuaaa drzim palceee

isabella_fly
14. mar 2011

@bzucinka2 ja dufam, ved sa snazim zdravo a pokial mozno striedmo stravovat 🙂 a veeeela vodicky pit, aby som aj mliecka mala dost... sak pijem denne asi 4l vody 🙂

bzucinka2
15. mar 2011

@isabella_fly to si dobra, ze 4 l vody, ja som rada, ked vypijem 1,5-2 l ☹ a to je aj moj problem, malo pijem a vyslovene sa musim nutit ☹
@kattija musim, lebo nejak to nie a nie ist dole, ked citam, ze ty mas uz 6 dole a ja ubohe 2 🙄

isabella_fly
15. mar 2011

@bzucinka2 to asi treba nejake pravidla aby clovek mal, ja hned ako vstanem skor ako vobec cokolvek urobim (teda na wc idem 😀 ) vypijem dve velke salky vody, potom za doobedie mam pripravenu 1,5 litrovu flasu a to pijem, mam to pri sebe a sledujem hodiny aby som to rovnomerne pila, potom zasa pred obedom si dam salku a poobede takisto 1,5 litra, lebo mi je jasne, ze ked nebudem pit, tak ani neschudnem, to je dost zaklad podla mna 😉

bzucinka2
15. mar 2011

@isabella_fly vsak to to , mas pravdu pitie je dolezite, ja aj flasu mam na ociach a nic ☹ ale uz si hadam budem budiky nastavovat aby som pila aspon kazdu 1,5 hzodinu 🙂

isabella_fly
15. mar 2011

@bzucinka2 no, ja tu teda rozhodne nejdem nic propagovat, lebo viem, ze je to vseobecne na verejnosti tema, ktora deli ludi na dva tabory, tak si znacku necham pre seba, ale moja svokra pracuje s vyzivovymi doplnkami a funguje aj ako poradkyna a na jej pokyny som si nejake pripravky (vlastne vitaminy) vzala, aby som bola aj zdravsia, kedze mi po porode chybali vytaminy a takto sa snazim dodrziavat nejake pravidla aby som si pomohla a k tomu patri aj dodrziavanie pitneho rezimu, vyslovene mi povedala, ze ked nebudem dostatocne pit, tak bud to pojde veeeeelmi pomalicky, alebo mozno vobec, lebo telo potrebuje vyplyvit skodlive latky z tela 🙂

bzucinka2
15. mar 2011

@isabella_fly tak okamzite sa idem napit 🙂

isabella_fly
15. mar 2011

@bzucinka2 tak je dobre 😉 😵

kattija
15. mar 2011
bzucinka2
15. mar 2011

@isabella_fly tak som sa napila, aj som si uz zacvicila, vecer este dalsie brusaky, lebo dnes nestiham posilku, idem skontrolovat moj obedik co robi 🙂

isabella_fly
15. mar 2011

@bzucinka2 to mate dobre, ze mozete castejsie varit, ja navarim jeden den a mam na 4 dni vystarane 😀 a ja tak rada pritom varim 😀 ale co uz, ked som jediny stravnik 😝

bzucinka2
15. mar 2011

@isabella_fly ty si s Matkou sama? ☹ ja varim obvykle na take 2 dni 🙂

isabella_fly
15. mar 2011

@bzucinka2 nooo, sama dost casto, lebo mm robi v cechach a niekedy je prec 4-6 dni a doma ako kedy 3-4 dni, takze ked je prec sme same, to je potom aj trochu smutno, ale nejak sme si uz zvykli

bzucinka2
15. mar 2011

@isabella_fly to ti verim, ze ti je smutno, ale zase peniazky asi treba kazdemu a este viac ked je doma drobcek 🙂 ale zase si mozes varit pre seba dietnejsie, ja ked varim, tak muzikovi a malemu riadne jedla a ja si potom z toho vyberiem nieco, no niekedy sa neovladnem a zjem to co oni 🙂

isabella_fly
15. mar 2011

@bzucinka2 😀 😀 😀 bohuzial ta firma kde mm robi je zrovna pred krachom, takze sa obreza po niecom inom, lebo vyplaty chodia neskoro a este im aj zmensili platy, takze kvoli peniazom tam uz dlhsie nie je, len cakal na certifikaty a teraz pravdepodobne da vypoved a odide a bude hladat lepsie... on je len preto mimo sr, lebo tu sa v jeho profesii momentalne ani neda zamestnat 😒

isabella_fly
15. mar 2011

@bzucinka2 veru to mas pravdu, ja si urobim aj baklazan, aj nejake lahke rizoto, pri nom musim prihliadat aj na to, co on chce a co nie 😀 ale doteraz nikdy neodmietol zjest co som navarila (aj ked baklazan by mi asi vazne odmietol 😀 )

bzucinka2
15. mar 2011

@isabella_fly takani moj neodmieta, ale ja som mala dnes napriklad rizoto bez mesa, cize vlastne ryzu so zeleninou a on ma k tomu este rezen 🙂
fih a a to co robi, ze sa na Slovensku nevie s jeho profesiou uplatnit ? 🙂

isabella_fly
15. mar 2011

@bzucinka2 letecky mechanik... vies, tu vsetky spolocnosti teraz v poslednej dobe krachli a zatial sa to na slovenskom trhu nevzkriesilo

zuzik1983
15. mar 2011

ahojte dievcata,rada by som sa k vam pridala aj ja ak mozem 🙂
ja som mala pred porodom 66kg,pribrala som 16 a 14 som nechala rovno v nemocke.tie 2 kg som zhadzovala dalsie 2 mesiace a odvtedy nic.rada by som zhodila takych 10-12kg,teraz mam 66kg a 158cm.skoro kazdy den cvicim na orbitracku 30min a nic.ale zas je pravda,ze stravu totalne flakam 😀

isabella_fly
15. mar 2011

@zuzik1983 a kolko tekutin pijes za den?

isabella_fly
15. mar 2011

@zuzik1983 a vitaj, aj ja som sa len teraz nedavno pridala 🙂

zuzik1983
15. mar 2011

@isabella_fly no bohvieco to neni,mozno 1,5l? ked uz aj viac vypijem,tak som nonstop na zachode...

piacere
15. mar 2011

ahojte, môžem sa pridať?

Včera som lietala po meste, lebo som si chcela kúpiť nové rifle. Skoro ma šľak trafil, keď som sa v jednych videla... ženy, ja vyzerám ako hroch ☹ Pred pôrodom som mala 52kg (aj to už bolo dosť, moja bežná váha bola cca 49kg... mám 159cm 😉 ) No a teraz sa už bojím postaviť na váhu... naposledy to bolo 60kg!! 😔 A to som sa z pôrodnice vrátila s váhou 54kg 😠

isabella_fly
15. mar 2011

@zuzik1983 aj ja, ale to neva, ved som na md 😉

zuzik1983
15. mar 2011

@isabella_fly no mne to dost vadi,ja som moc doma neni a len co vyjdem von,uz mi suri aj napriek tomu,ze pred odchodom z domu na wc idem 😒

isabella_fly
15. mar 2011

@zuzik1983 😒 ale to by sa malo upravit, ked si telo zvykne, ze prijima viacej tekutin