Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

angie267
17. mar 2011

@elenka.k po prvom porode som mala do mesiaca povodnu vahu cize cc 48 kil aj brusko hned ploche, len teraz akosi moj organizmus sa nevie nastartovat 😒 tak mu treba pomoct 😕

elenka.k
17. mar 2011

@angie267 aha, ďakujem Ti!

angie267
17. mar 2011

@elenka.k neviem ale vraj na brucho su najlepsie brusaky, osvedcena metoda 🙂

andul18
17. mar 2011

@angie267 okrem ovocia mozem este zeleninu, ale na zajtra mam uz nakupene ovocie 🙂 Drzim 90 dnovu rozlisovaciu dietu. Kazdy 29. den je vodny (pije sa len voda, prip. caj - ziadne jedlo), to bude trosku zaberak ☹

angie267
17. mar 2011

@andul18 fiha to je speci dieta, ja len teraz zacinam privoniavat k dietam a ,usim si co to nastudovat nech mam prehlad 😅 a dari sa ti chudnut a ako dlho to dodrziavas?

elenka.k
17. mar 2011

http://www.janinblog.com/ baby, myslite, že to môže pomôcť?

andul18
17. mar 2011

@angie267 dieta nie je zlozita, dookola striedas "4 dni" - Bielkoviny, Skroby, Uhlohydraty a Vitaminy. Cize nekombinujes maso so zemiakmi alebo ryzou, alebo cestoviny so syrom atd. Ja som teraz len na zaciatku, ale uz raz som tuto dietu drzala (vtedy som dala dole 15 kg - ale bez cvicenia). Ale potom som tie kila pocas 3 rokov dala opat spat 😠 😠 . Ja som bohuzial privonala k dietam az moc skoro prva bola este na prvom stupni ZS. Vlastne cely moj zivot je o dietach a opatovnom priberani....... 😢 😢 😢

elenka.k
17. mar 2011

Podľa mňa chudnutie po diétach sa späť vrátia kila - zakaždým, ak sa prestane dietovať.

angie267
17. mar 2011

cize oddelena strava, no musim kuk na to blizsie, tak 15 kil je parada 🙂 je to nespravodlivost si takto odriekat maskrty a hlavne ty ked cely zivot si musis vahu strazit 😒

angie267
17. mar 2011

@elenka.k nestras dufam ze nie 😒

andul18
17. mar 2011

@angie267 ked mam na obed cestoviny, vecer je dovolene "nieco sladke", preto je to dobre aj pre ludi, ktori bez sladkosti nepreziju 🙂
@elenka.k nie vzdy sa musia kila vratit 🙂 Ked totiz zmenis sposob stravovania a das viacej pohybu, tak sa da udrzat vaha aj po diete. Aj zhresit treba, ale s mierou. Moj problem bol vzdy v tom, ze som nikdy nevedela "zhresit" len trosku 😠. Kolegyna, ktore drzala so mnou 90 dnovu rozlisovaciu dietu ma dodnes dobru postavu a stravuje sa tymto systemom stale. Ani jedna z nas, ale pri tejto "diete" necvicila..........

kattija
18. mar 2011

@andul18 dvd o cviceni ti dnes odisli, mas tam v jednotke jedno dvd naviac od zory ochodnickej odporucam zacat tym 😎 😉

kattija
18. mar 2011

@andul18
@elenka.k
@angie267 schudnut bez cvicenie? to je najhorsie budes mat ochabnute svalstvo a vsetko mlandrave, nie je umenie zhodit rychlo ale efektivne a nie na ukor zdravia, ochabnuta koza je bleeee

isabella_fly
18. mar 2011

jeeej, baby, co to tu citam, to ti vasi muzickovia vas vobec v tom chudnuti nevedia podporit, mali by ste ich na to upozornit 😎 ... mne sa mm konecne vcera po tyzdni vratil a kedze ma dlhsie nevidel a ja medzitym konecne zacala dostavat krajsi tvar, tak sa mu veru pacilo co vidi 🙂 moj sice este o deviatej veceral, ale tak on nestihol predtym a ja som sedela s nim v kuchyni a cumakovala na "ste to co jite"... inak som zaznamenala dnes rano ubytok na vahe, tak tesiiim 😀

isabella_fly
18. mar 2011

@kattija chudnut treba hlavne zdravo a niekde som citala, ze ked sa nechudne vela, tak do 10-15kg a nie prilis prudko, tak ovisnuta koza vobec nemusi zostat... len ide o to chudnut zdravo, lebo prudke chudnutie vacsinou znamena nedostatocnu stravu a to zdrave veru nie je 😒

piacere
18. mar 2011

tak ja definitívne nemôžem ísť spať hladná... alebo nemôžem večer cvičiť? 😕 Po včerajších hororsnoch to bolo dnes ešte horšie... snívalo sa mi, že sme mali v byte ducha 🙄 Splachoval sa nám záchod, zapínal sa kulmofén, kradol nám sladkosti zo stola 😅 Nakoniec som ho v tom sne videla ležať v mojej posteli 😨 a to už musel zasiahnuť manžel, lebo som "skučala" zo sna 😅 😒 😔 😀

isabella_fly
18. mar 2011

@piacere a urcite to je z hladu? 😕 ja som take sny z hladu este nikdy nemala 😒

piacere
18. mar 2011

@isabella_fly takéto divoké sny mám len tento týždeň... odkedy nejem po piatej 😀

zuzik1983
18. mar 2011

dobre ranko dievcata,
tak tu zoru som cvicila aj a to cvicenie sa mi pozdavalo.ja tiez cely zivot bojujem s kilami,podla mna diety su nanic,lebo ked zacnes normalne jest,vsetko je naspat.ja jem mensie porcie a jem vsetko na co mam chut,len sladke obmedzujem.a ziadne take,ze posledne jedlo o 4 alebo o 5,naposledy jem 2-3h pred spanim.potom je dlha pauza bez jedla,to telo vie,ze nedostane nic a uklada si zasoby.a niektore fakt malicko jete,malo by sa jest pravidelne po cca 3hodinach,ale pomenej
ale ste toho vcera popisali teda

isabella_fly
18. mar 2011

@piacere hmmm.... tak si daj az od siestej, ze nebudes jest, od piatej je dost skoro, ved ja estelen medzi piatou a siestou veceriam... a nejake salatiky zeleninove, ze by si si este vecer dala? len tam pozor na to cim salat zalievas, aby to nakoniec nebolo kaloricke ako normalne jedlo 😀

isabella_fly
18. mar 2011

@zuzik1983 pravda, je dolezite zmenit navyky na stalo, preto drasticke diety ee, lebo to sa vzdy clovek vrati k povodnemu stravovaniu sa...

zuzik1983
18. mar 2011

@isabella_fly stale sa clovek musi len obmedzovat

kattija
18. mar 2011

a kedy davame prve kontrolne merania? 😎 koncom aprila?

isabella_fly
18. mar 2011

@zuzik1983 skor sa naucit normalne stravovat a nerozozrat sa... 🙂 lebo ked uz raz schudnes a tvoje telo si hmotnost ustali, tak ti taky prijem potravy (ak je zdravy) bude stacit a to co priberieme je uz len to co jedia oci, nie raz som si to na sebe vsimla

isabella_fly
18. mar 2011

@kattija kludne koncom aprila

zuzik1983
18. mar 2011

@isabella_fly veru pravdu mas
@kattija moze byt koncom aprila

isabella_fly
18. mar 2011

@zuzik1983 inak ja si myslim, ze teraz pri detoch nebudeme mat taku tendenciu sa rozozrat, teda aspon mne sa zda, ked ma mala zamestnava tak na jedlo cely den v podstate ani nemyslim a nestiha mi nic chybat ked jem pravidelne 🙂

zuzik1983
18. mar 2011

@isabella_fly tak u mna to neplati,lebo ja ked som doma,tak kazdu chvilu len do kuchyne lietam a potom mam vycitky.uz aby bolo pekne,nech som vonku
ale musim sa priznat,vcera som sa drzala celkom,mozno preto,ze som mala navstevu cele poobedie 😀 😀 😀

kattija
18. mar 2011

ja som vcera zhresila orieskami a polkou klobasky 😠 ale dnes uz mam za sebou 40 minut orbitrekovania tak sa az tak nehambim za moje zhresenie 🙂

piacere
18. mar 2011

@isabella_fly ja pri mojom zbojníkovi nejem veľa, pretože nie je času... ale mala som otrasnú stravu.. síce málo, ale kalorické bomby... večer o siedmej, keď synátor zaľahol, nemala som problém zjesť plný tanier "obeda" plus celú čokoládu napr. 😅

Takže ja som: obmedzila príjem mastných, kalorických jedál, úplne som vysadila sladkosti... pre mňa muky, ale čuduj sa svete.. ide to. Nejem po piatej (aj to u mňa super zaberá, už po dvoch dňoch som nemala bruch ako sud) a každý večer cvičím - brušáky 60 + na boky, zadok.

Ináč, dnes ráno som sa postavila na váhu a 57kg 😲 To som mala akože taký ťažký rozožratý žalúdok??? Nechápem.... a to sa "trápim" ešte len od pondelka, čiže týždeň....

Ale neviem sa zbaviť neresti... málo pijem 🙄 Včera som zvládla len jednu šálu žihľavového čaju 😅