Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

matkakovacova
16. aug 2015
Používateľ matkakovacova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od matkakovacova.

Každá diéta môže byť 90dňová. 😀 Niektoré diéty môžeš dodržiavať celý život, na tejto stránke http://www.mojavyziva.sk/najlepsie-diety-na-chudnutie-v-roku-2015/ keď si pozrieš delená strava alebo dukanova je vhodná na dlhodobé obdobie .... ja som dosiahla najlepšie výsledky ale s bielkovinovou, asi mám n to metabolizmus :D

majuszka87
17. sep 2015

Ahojte baby..tak ako aj vela z vas som pocas tehotenstva pribrala 23 kil no 18 som nechala v pôrodnici kedze maly mal 4800g....a toho zbytku sa nemozem zbavit...som 9 mesiacov po pôrode a stale sa kojime...poradte ako ucinne schudnut?...zmenila som trochu jedalnicek aj sa viac hybem ak je cas zacvicim jill no mam pocit ze marna je moja snaha ☹

matkakovacova
17. sep 2015
Používateľ matkakovacova je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od matkakovacova.

@majuszka87 ahoj, netráp sa a hlavu hore 🙂 v prvom rade sa vzdelávaj keď máš čas, napr. dnes som čítala o tom ako spáliť tuk na bruchu: http://www.mojavyziva.sk/7-potravin-ktore-vam-pomozu-spalit-tuk-na-bruchu/ ... ako stáva sa že niekde sa omieľa furt to isté, alebo niekde si protirečia, ale je dôležité zistiť ako sa veci naozaj majú 🙂 dôležité je, ten jedálniček mať fakt vyvážený, dodržiavať ho a jesť pravidelne ... skús napísať jeden deň jedálnička 🙂 budeme múdrejšie ...

majuszka87
18. sep 2015

@matkakovacova tak na ranajky som si dala zemlu celozrnu s natierkou lucina a 3 chery paradajky... na desiatu kusky ananasu. Obed asi mrazena zeleninka s volskym okom olovrant jogurt s ovsenymi vlockami a pol jablka a vecera asi cotahge chis s tuniakom vo vlastnej stave....moj problem je ze niekedy nestiham jest kazde tri hodky a niekefy zjem aj to co by som nemala napriklad mi nenormalne chuti sladke no snazim sa odolavat...a bojim sa aj toho aby som mala dobre mliecko pre maleho

terenshill
20. sep 2015

@mischelle skus to psychikou... ide to...ja som schudla uz asi 10 kilou tiez mam to iste co ty

majka_kapaloova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lorrita
5. jan 2016

Ahojte. Ak riešite chudnutie po pôrode, pozrite si môj článok na blogu, akurát som nahodila druhú časť článku Pribrala som v tehotenstve - ako bezpečne schudnúť. Opisujem to hlavne na svojom príklade, keďže malý má 9 mesiacov. Kojím doteraz, a za prvé 3 mesiace šli dole 4kg tuku. Možno vám nejaké články pomôžu a inšpirujú, prípadne pomôže e-book, ktorý mám na stiahnutie - 5 základných pravidiel zdravého chudnutia, ktoré si pre ich efektivitu zamilujete. Pekný večer 🙂

margita32
11. jan 2016

Zdravim 🙂 ,

ja som si pomohla velmi vdaka tejto uzitocnej tabulke kde su tie najznamejsie produkty na SR trhu podlozene roznymi studiami aktualnymi samozrejme.
http://ifarmacia.sk/prehlad-produktov-na-chudnu...
Samozrejme popri tom cvicit a cvicit a mat vacsi vydaj ako prijem jednoducha matika 😉 .

Ahojte

evittam
11. jan 2016

@margita32 Aj tu to spamuješ sprostosťami?! Ak upravím stravu a cvičím, tak na čo budem vyhadzovať peniaze za umelé sračky, ktorými nič nedocielim jedine to, že si poškodím zdravie? 😠

dominikaoris
13. apr 2016

Zdravím žienky, čítam čítam asi sa najlepšie chudne tým čo koja. Ja som kojila mesiac po pôrode a schudla som niečo málo z 80kg na 77kg a stále mi to skáče tá váha akože jojo efekt raz mám 75kg a potom aj 78kg. Už nekojím a chcem schudnúť cítim sa hrozne a už neviem čo robiť. Snažím sa cvičiť a menej jesť a keď uz jiem tak šaláty a niečo dietnejšie a zmeny zatial niesu.

darmord
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darmord
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nuska
8. sep 2016

Zadarmo sprostredkujem stretnutie s odborníkom na správne stravovanie, chudnutie. Je to môj známy, aj mne pomohol. Spraví Vám jedálniček na mieru, ak máte záujem tak aj cvičí. Ale ja som necvičila 🙂

maminka1986
8. sep 2016

ja som pribrala 16 kil v tehu.. cca 10 ostalo v porodnici a osttaných 6 som poctivo chudla už 3 mes po pporode delená strava cvičenie a dlšie dve dalši mesiac takže už 8 dole a pokračujem dalej 🙂 malý ma 5 mesiacov cvičit som začla mesiac po porde pomaličky rodila som prirodzene a nekojím takže to die aj tým čo nekoja mam kamošku čo koji a ta aj tak neshuclda takže to vobec nie je rpavda že kojenim sa chudne je to individualne

annie89
27. sep 2016

Ahojte, kočky 🙂
cvičeniu sa venujem už veľmi dlho 🙂 a na svojom fitness blogu sa delím o kopec rád a nápadov na zmenu k zdravšiemu životnému štýlu či motivácii cvičiť. Možno Vám niečo z toho pomôže. Prípadne sa ozvite, rada Vám poradím... s cvičením, s jedálničkom, s akýmkoľvek problémom 🙂 http://pinkironlady.sk/

majuszka87
28. sep 2016

@annie89 mohla by si mne pomôct s chudnutim?

annie89
29. sep 2016

@majuszka87 ahooj 🙂 samozrejme, napíš mi, prosím na https://www.facebook.com/pinkironlady alebo mail ahoj@pinkironlady.sk

tina87tina
2. nov 2016

Ahoj, veľmi dobre si pamätám ako som pribrala pri prvom tehu 30 kg , môžem si za to sama na rizikovom maškrtiť v posteli 🙂 Ženy zlaté, výhovorky ako štítna žľaza robím všetko čo môžem a predsa nič nefunguje, no toto vám nepomôže! Ja beriem celý život lieky na š.žľazu a viem potvrdiť, že chudnúť sa dá aj tak. Skrátka ak vám nedarí schudnúť, robíte niekde chybu, tak vás prosím nepíšte tu výhovorky typu, že robím všetko čo môžem, lebo nerobíte a ak máte pocit, že to nestačí zvýšte intenzitu tréningu rozdeľte si príjem sacharidov skôr v ranných hodinách, konzultujte jedálniček s trénerkou/trénerom na FB máte kopec trénerov ktorí vám poradia. Ale, ak budete po tajomky dojedáť pribináčika a ostatné maškrty po svojich deťoch, tak vám nezaberie ani jedálniček od Arnolda 🙂 ďalšia chýba večer pred telkou pistacie, alebo arašidy, veru aj zdravé orechy môžu byť nezdravé. U mňa funguje, len ozaj silný a náročný tréning. Skúste vyskúšať hodinu boxu, TRX, alebo intenzívne plávanie nie rekreačné 🙂 niekto rád behá, tak ja to nenávidím i keď s tým nemám problém 🙂 . Kombinuje to s fitkom a dočkáte sa lepšej postavy ako pred pôrodom. Teraz som znova tehu znovu som pribrala, ale viem, že schudnem, lebo poznám svoje telo viem byť k sebe dosť drsná a viem, že buď máš výhovorky alebo výsledky! Keď v srdci ozaj budeš chcieť zmenu tak tá zmena príde.

silverangel
8. nov 2016

Ahoj, ja mam skusenost s metabolickou zmesou v tobolkach a k tomu som mala take instantne sacky kde bol vytazok so spenatu ktore mali zahnat hlad na 6 hodin, beru sa podla toho ci mavas vecsi hlad skor doobedu alebo poobede. Podarilo sa mi pribrat 17 kg pocas tehotenstva, prvych 10 islo celkom dole, ved v porodnici som nechala cca 6 ale potom tych poslednych 7 bolo velmi tazke. po 11 mesiacoch som mala stale 7 kg navyse a s tymto som schudla za mesiac 3 kg, potom zas 3 kg a teraz mi stale ostalo 1 kg. jedla som normalne akurat som nejedla cokoladu a keksiky. kludne mi napis do spravy

evittam
9. nov 2016

@silverangel Aj tu to už spamuješ?!

nuska
1. jan 2017

Ja som zacala s body mission. Su tam jednoduche kokteily, polievky, dokonca mliecma ryza. Ta je mnam. K tomu na vecer protein. Zadarmo poradenstvo co kedy jedt. Bolo mi to urobene ma mieru. Ked stiham robim si normalne jedlo. Ked nestiham tam si nieco z toho. Pred spanim si vzdy dam ten protein. Je to chutne a ucinne. Po 1 mesiaci som sa naucila spravne jest a uz to ani nepotrebujem. Pekne som schudla a este aj sa citim zdravsie. Znamy ked to bral vyriesil si cholesterol, cukor, tlak. Ak chcete dam kontakt.

matulik503
4. jan 2017

@sorscha to ako sa ti podarilo schudnut tolko

karel223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikol1810
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
omelinka17
3. jan 2018

Ja odporúčam hypoxi stroje, majú skvelé výsledky. Ja som na ne chodila keď sme ich mali tu v PU ale teraz sa presťahovali do BA 😥😥
http://www.aktivfit.sk/sk/

maminaveronika
14. feb 2018

Ahojte. Som 5.mesiacov po porode a schudla som 15 kg.A to som s chudnutím zacala az po 2 mesiacoch 🙂.Stale pokracujem. V tehotenstve som pribrala 20. Tak uz mi vela nechyba 🙂 Plne kojím, zdravo sa stravujem a hlavne mam podporu. Ak to chccete tiez je najvyšší čas pustiť sa do premeny.
- Aj pre diabetikov, dojčiace, deti, intolerantných na laktózu
- NEČAKAJ diétu
- NEČAKAJ hladovanie
- NEČAKAJ drezúru v strave
ČAKAJ jedlo 5x denne
ČAKAJ správny pitný režím
ČAKAJ motiváciu, výsledky a podporu 🙂
Pridaj sa a pomožem ti: https://www.facebook.com/groups/2074413219456243/

nuska
18. feb 2018

Ak je niekto z Ke, poradim.

mirka2611
13. nov 2019

Ja som schudla za 2mesiace 13kil ale velmi nie som spokojna nechcem povodnu 45kilovu vahu😕

majuszka87
13. nov 2019

@mirka2611 to sa ti ako podarilo? 😲

mirka2611
14. nov 2019

@majuszka87 no 9 islo hned po porode a ostatne ani neviem. Zle stravovanie, stres a vsetko dokopy..