Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Chudnutie štíhlych žien po pôrode

bejinka28
28. júl 2014

Ahoj holky. Vytváram diskusiu chudnutie po porode štíhlych. Zaujímalo by ma, či to má niekto ako ja... Pred porodom som mala 45kg pri výške 168cm, Mám 28 rokov a takto to bolo už od 14tich rokov a pri tom som jedla ako chlap. Počas teho som nabrala 20 kíl a boky sa mi z 83cm rozšírili na 97cm. Malá má už 6 mesiacov a 10kg sa na mne drží ako kliešť a aj tie boky sú stále široké. Kojila som necelé 3 týždne. Tak prosím napíšte niekto s podobnou skúsenosťou, či sa Vám to po nejakom čase samo pohlo, alebo či treba počkať do roka od porodu, ako to píšu vo viacerých článkoch, alebo či aj dlhší čas. Štve ma, že na seba neoblečiem 95% šatníku :/ Dúfam, že ma potešíte, že to pojde samo dole a trvá to nejaký čas, pokiaľ moj metabolizmus dostane svoju EX rýchlosť :D

tenerifka
28. júl 2014

@bejinka28 Mam rovnaku vysku ako ty, a vahu pred prvym tehotenstvom rovnaku -cca 45 kg, len mala som o 10 rokov menej ako ty......takisto sa na mne drzali poporodne kila(mala som cca 65-70 kg). U mna nastal zlom, ked mala dcera 1 a pol roka a odstahovala som sa do vlastneho a tym padom zacala varit podla seba (najma salaty). Ale jednoznacne ma nastartovala dovolenka v lete, ked som sa hanbila vyzliect do plaviek a 2 dni pred odchodom som drzala hladovku, bola som len o vode(ani som vtedy nevedela, co tym chcem dosiahnut, ale teraz viem, ze ma to precistilo a nastartovalo metabolizmus, po tyzdnovej dovolenke, kde som jedla 2-krat denne som mala o 5 kg menej a postupne pri normalnom jedeni som za rok a pol mala 48 kg, a tie som si drzala cca 5 rokov(do dalsieho tehotenstva). Tak to bolo u mna, nevravim, ze to bude fungovat aj u teba, teraz po 3.tehotenstve(a 40 rokov na krku) sa stale tocim okolo 60kg, mozno sa zasa skusim "nastartovat"

bonaqa2013
28. júl 2014

Ja som bola pred porodom tiež štíhla. 167/51. teraz mám to isté. stále. A 4 deti. Škoda že si nekojila dlhšie, pretože mne všetko do pol roka odišlo. Aj skor. Podľa mňa kojením. Rodila som v roku 1995 , 2006, 2008, 2010.
Može sa stať, že ti to aj zostane. ale veď čo si s tým lámeš hlavu, určite máš super postavu. Či manžel je nespokojný?

siska53
28. júl 2014

@bejinka28 ahoj,ja mam 155 cm a pred porodmi som vazila vzdy do tych 43kg. Pri malom som pribrala 17kg,pri malej 12 a na povodnej vahe som bola pri malom do cca 9m.,pri dcerke az cca v jej roku,tam som dlho vazila 45kg. Ja sice nemam az taky rychly metabolizmus,len ja som mohla dojcit,co schudnutiu asi pomohlo..kedine,co mam,je brucho,lebo mam diastazu brusnych svalov,tak to mi ostalo tak vypucene..
Tebe mozno pomoze jest castejsie a mensie porcie a neskor to,ze babo bude pohyblivejsie a viac sa nabehas..
a podla mna nejak nadvahu nemas,aj ked chapem,ak sa pri tej vahe necitis dobre plus oblecko...
Skus aj cvicit,ak sa ti da,aspon raz do tyzdna.
A metabolizmus sa spomaluje aj vekom..nastastie doteraz sa to u mna nejak vyrazne neprejavilo (mam 39),ale cakam,ze po 40,to zacne...ja dufam,ze mam postavu po babke,ta bola stihla,len tobrucho trochu mala..

miilada
28. júl 2014

Ahoj, som podobny pripad, pred tehotenstvom som mohla jest hocico, moja vaha sa drzala priblizne na rovnakej hodnote. V tehotenstve som dokonca pribrala len 12 kg, co aj je treba (cca 6 kg v maternici, 1kg krvi navyse, prsia a trocha tukovych zasob). Porodom odislo 5-6 kg (presne co zodpoveda babu, vode, placente v mojom pripade). Cize zvysnych zhruba 6-7 kg mi ostalo a prve 2 mesiace som neschudla ani gram. Stale kojim a v jedle sa velmi obmedzovat nemozem. Podla okolia mam teraz "fajnu" postavu (az na vytrcajuce brusko, hovorim ja), avsak so satnikom ten isty problem. Zacinam s brusakmi, cize dufam, ze aspon to brusko sa zmensi. Asi tolko 🙂

siska53
28. júl 2014

@bejinka28 este mi napadlo-9m telo tehulkuje,je v nom kopec zmien,9m potrebuje na to,aby sa vratilo do normalu.

lulu369
28. júl 2014

@bejinka28 Ahoj, ja mám 165 cm, moja váha pred prvým tehotenstvom bola 52 kg, počas tehu som pribrala 20 kg. Po pôrode mi ostalo navyše 8 kg, ale nakoľko sme mali s dcérkou problémy (museli sme sa po 2 dňoch doma vrátiť do nemocnice) tak tie kg navyše boli do 2 týždňov dole...Pred druhým tehu som mala 56 kg (po tabletkách ktoré mi predpísal doktor na úpravu anovulačného cyklu som 4 kg pribrala), počas tehu som pribrala 12 kg a po pôrode mi ostalo navyše len kg, ale ani neviem kedy som sa vrátila na svoju váhu pred tehotenstvom...Teraz som v 31 tt (váhu pred tehu som mala 56 kg) a pribrala som zatiaľ 8 kg...
Každá sme iná, niektoré sa vrátime na pôvodnú váhu rýchlo, niektorým to trvá nejaký ten čas a sú aj také, ktorým sa to už nepodarí ☹

marttia
28. júl 2014

Ja som pribrala pri prvom tehotenstve 30 kg,malu som kojila 3 tyzdne(moje zdrav.problemy)do roka od porodu som schudla na moju povodnu vahu 43 kg.Pri druhom tehotenstve +20 kg cca 8 mesiacov po porode znova schudla na mojich 43 kg este kojim.Moja vyska je 156 cm,mne tie kila same isli dolu,neobmedzovala som sa v jedle ani necvicila.

andreasiskova3
28. júl 2014

Ahoj ndviem ci sa aj ja mozem zaradit do tvojej kategorie. Pred prvym porodom som vazila 48 a meriam 162. Pribrala som 11 kg. Nejako tie kila isli same dole do dvoch mesiacov. Kojila som 4 mesiace. Jedla som normalne. Boky sa mi dali rychlo späť. Po druhom porode mi zostali 4 kila co som bola aj rada lebo som bola dost chuda. Pribrala som 9 kg pocas celeho tehu. No a teraz po tretom tehu s dvojkami som pribrala 15 kg z toho este 4 mam. Deti maju 2 mesiace. Nechudnem , jem kolko mi chuti. Ale tie boky mam zatial o 5 cm stale sirsie. Obavam sa ze to uz nedam naspät. Vsetky tie kila co mi zostali mam vlastne len v bokoch a stehnach.

andreasiskova3
28. júl 2014

Este chcem dodat, ze aj ked som predtym schudla na predoslu vahu tak boky mi trosku sirsie zostali. Nie moc ale par cm ano. Teraz zas par cm a u je zo mna bočnica 🙂 .Nevadi ved to je znak zenskosti.

bejinka28
autor
28. júl 2014

@bonaqa2013no nie je z toho nadseny ako vyzeram, ale ide hlavne o mna, moje sebavedomie uz neexistuje :(

bejinka28
autor
28. júl 2014

@marttia Presne to mi hovoria aj moje 3 sestry, ktore uz maju dospele deti, proste to má ist prec samo a ze hlavne nad tym nemam premyslat, no teraz v lete to nejde, kedze si nic nemozem na seba obliecť...

bejinka28
autor
28. júl 2014

@marttia Tak to si ma veeelmi potesila, presne v take komentare som dufala 🙂)

yuuki
28. júl 2014

ja som po pôrode bola ešte chudšia ako keď som otehotnela...cez tehotenstvo som pribrala 8kg.. do mesiaca po pôrode som mala o tých 8 kil menej + ďalších 8 kíl dolu.....dva krát črevná viróza za dva týždne po sekcii 😒 aj mlieko som stratila.. ☹

bejinka28
autor
28. júl 2014

@andreasiskova3 No prave aj ja, z tych 10 kil mam 8 v bokoch, stehnach a zadok ako cernoska... No 5 cm po 3 detoch je v pohode 🙂 Tak mne po jednom by to mohlo ist prec kludne vsetko 🙂

mamavera
28. júl 2014

@bejinka28 ja som tiež ten prípad, ktorý neschudol kojením ani kg 😠 😠 😠 , všetko začalo odchádzať akosi samé, keď mali deti okolo štyroch, piatich mesiacov a trvalo mi to asi do ich roka dostať sa na pôvodnú váhu. Myslím si, že každý organizmus je iný, že je zbytočné to lámať cez koleno. Skús jesť šesť krát denne v menších dávkach, k tomu veľa tekutín . nesladených, mrkni na stránku www.chudnutie-ako.sk, ale netlač na pílu, stačí ti dať dolu 1kg-2kg mesačne a budeš fit. Všetky prihlúple diéty, kde rýchlo schudneš sú zárukou spomalenia metabolizmu a následného priberania.

bejinka28
autor
28. júl 2014

@andreasiskova3 No prave aj ja, z tych 10 kil mam 8 v bokoch, stehnach a zadok ako cernoska... No 5 cm po 3 detoch je v pohode 🙂 Tak mne po jednom by to mohlo ist prec kludne vsetko 🙂
@marttia A boky sa Ti stiahli uplne?

bejinka28
autor
28. júl 2014

@mamavera Ja jem normalne, ked som vsak behala pred ranajkami 45min, neslo dole nic, tak to asi má ist samo nejak, chcem spat svoj rychly metabizmus :D

mamavera
28. júl 2014

@bejinka28 zrýchliš ho práve tým častejším jedením menších dávok jedla a vypitím aspoň 3l tekutín, najlepšie čistej vody. Pozor ale na to, aby si nejedla príliš málo, aj vtedy človek môže prestať chudnúť, aj keď to znie paradoxne, ale organizmus sa bráni, vyhodnotí to, ako stav núdze a šetrí každú kalóriu.

sintra
29. júl 2014

mam podobnu skusenost, sice uplne inu vysku ako ty, ale po porode sa mi proporcne velmi zmenila postava - predtym rovna, stihla, tiez sa mi dost rozsirili boky, ale zasa sa mi zvyraznil pas, takze vyzera to v konecnom dosledku clekom dobre, zenskejsie.

marttia
29. júl 2014

@bejinka28 mna,vsetci strasili,ze po druhom tehotenstve uz neschudnem a teraz sa ti isti pytaju na moj jedalnicek 🙂,trojhodinove kocikovanie na cerstvom vzduchu,domacnost neustaly pohyb okolo deti toto su spalovace tuku aspon u mna to zabera.Viem o com hovoris,minule leto ja mesiac po porode,no nebola to sranda obliekat sa do veci,ktore som nosila v tehotenstve a po roku sa navlecem do mojim oblubenych siat.Neboj sa nic,dostanes sa na svoju povodnu vahu

siska53
29. júl 2014

@marttia jeje! Ty mas miery takmer ako ja!

bejinka28
autor
9. aug 2014

@marttia A boky sa Ti sťahovali zároveň s chudnutím???

marttia
11. aug 2014

@bejinka28 ved toto,boky sa stahovali dlchsie.....ale uz su v norme 🙂 🙂 🙂

blue99
21. aug 2014
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej proflov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.

vyskúšaj 3v1=detox+výživa+chudnutie
http://ituconsulting.blogspot.sk/2014/08/nadvah...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli