Chudnutie z váhy 105 kg

alofinka
23. jan 2023

Neviem si pomôcť, skúšala som všetko, pri ničom dlho nevydržím, skúšala som Naturhouse, nutrifood, herbalife, osobného trénera, neustále si počítam kalorie,ale vždy zjem niečo pomimo, a pri ničom dlho nevydržím, pri osobnom trénerovi som bola 2 krát, pričom som si zaplatila 150 eur na mesiac, a pri ostatných som vždy schudla cca 5 kíl ale potom som sa na to vykašlala že to stojí veľa penazí a vždy sa mi to vrátili nazad plus ďalšie kilá navyše, cvičeniu moc nedám stale si hovorím že aj tak 80 %je strava, mám 105 kíl a 36 rokov, 6 ročnú dcéru

ckocka
23. jan 2023

Nikto za teba tú prácu pri chudnutí neodvedie za žiadne peniaze. Pretože práve to jediné čo k tomu potrebuješ je tvoja pevná vola.

kvetinka75
23. jan 2023

@alofinka a čo ti bráni variť tak, aby si schudla - veď aj dcéra môže jesť to čo ty. Varené, dusené, pečené. Len ty si dáš miesto prílohy zeleninu alebo menej prílohy. Ja napr. jedávam niektoré jedlá bez prílohy - praženica - zelenina. Keď je veľká chuť, dám si 1 ks chleba. Vari strukoviny, peč zeleninu, mäso griluj daj si ho so zeleninou. Je toľko možností a celá rodina jete to isté. Nemusíš si variť osobitne

marci77
23. jan 2023

nechcete skusit cvicit s fitshaker? alebo fitlavia.sk (tam ma teraz Maros Molnar 50dnovu vyzvu)
cvicite doma, dostanete nejake dobre rady ohladom stravy a zostavy cviceni
napr. fitshaker ma Ivku Mahelovu, ona tam ukazuje aj konkretne vyrobky, ktore maju podla nej dobre zlozenie
treba byt v kalorickom deficite, inak chudnut velmi nebudete
treba si najst denne aspon 20-30minut na cvicenie, mat kaloricky prijem do 1.600kcal ak mate sedave zamestnanie ....a malo by to ist same
resp. skuste jest iba 3krat denne (alebo 5krat denne mensie porcie), ak pocitite hlad, urobte si nejaky teply caj
ano, a strava je 80% zaklad uspechu.....ked uz nic ine, skuste delenu stravu.....maso iba so zeleninou (salatom) a pod.
drzim palce😉

gabiso3
23. jan 2023

Skús sa stravovať podľa Mačingovej. Mne to veľmi pomohlo a ani som necvičila. Ale treba vydržať a pokračovať v tom. Držím palce.

xsimonkax
23. jan 2023

Kalorické tabuľky plus pohyb.

kvetinka75
23. jan 2023

@gabiso3 Mačingová je dobrá ale u mňa to zlyhalo pre nedostatok času na prípravu. Ešte 1.týždeň sa dal. A potom som stále riešila čo na raňajky, obed, potom robiť večeru a hneď aj na ďalšídeň raňajky, obed

zuzubb007
23. jan 2023

Tak to je mega vaha, no ale nenabralo sa to same, si sa vela vypapkala sama cize sama s tym budes musiet aj bojovat, pri takej vahe musis 5 kilo schudnut takmer okamzite, takze vela vody pit 3 litre, sladkosti vyhodit a muku, si povedz dam si pol celozrnneho rozka a vsetko ratat, bohuzial je to zmena zivotospravy navzdy, cize, nie schudnem 20 kilo a jem ako predtym, ak sa opustis skoncis na 150 a viac a to potom uz niet rady

pukina
23. jan 2023

podla mna si mala nizky kaloricky prijem a slabo vyskladany jedalnicek. prosim ta neber si rady ako vyradit toto a tamto z jedalnicka. jest mozes vsetko, ale s mierou. v kazdej porcii jedla si polovicu sacharidov nahrad zeleninou. nie uplne vyradovat. zvys prijem bielkovin, zasytia ta na dlhsiu dobu. pri tvojej vahe staci 1,2g na kilogram vahy. ale v prvom rade potrebues pevnu volu, neocakavaj, ze z takej vahy zhodis za mesiac. nepises aku mas vysku, ale pocitaj s tym, ze toto je praca na minimalne rok. ale v prvom rade sa musis naucit stravovat udrzatelne, pretoze akukolvek dietu budes drzat a po skonceni sa vratis k povodnej strave, vaha ti pojde naspat aj s urokami. diety su nezmysel.

luccija
23. jan 2023

Skúšala si všetko, ale nevydržala pri ničom🙂kvôli zdraviu, sebe a malej sa do toho pusti.Necakaj zázraky schudnutych veľa kg, ale postupne zmenou stravy to pôjde.Aj tak tu stravu musíš zmeniť, keď si to chcela udržať.Tak, keď nechceš cvičiť zmeň tu stravu súhlasím, že gro je strava vyskúšané na sebe aj kamaratke

tanyan
23. jan 2023

Ako je na tom dcéra so zdravím a s váhou? Skôr či neskôr sa to prejaví aj na nej.
Začnite sa spolu venovať športu a zdravej strave. So 6-ročnou už môžeš aj diskutovať o strave a keď budeš nahlas hovoriť kedy, koľko, čo áno / nie... tak spolu si na to zvyknete.

sheila121
23. jan 2023

@alofinka diéty ti nikdy nepomôžu, len dodzubu telo plus Jojo efekt a si tam kde si bola.

diamondsspaces
23. jan 2023

Zrejme nepotrebujete len schudnúť ale zmeniť celý životný štýl a myslenie. Zmeniť a prispôsobiť si nový, zdravý a šťastnejší štýl života je len o učení sa, pevnej vôli, trpezlivosti a o tom vedieť sa emočne nakopnúť a motivovať . Skúste dietológa a knihy o stravovaní a motivácií ak chcete žiť kvalitnejší a dlhší život ako vaši rovesníci. Časom to všetko začnete brat ako samozrejmosť .

aristka
23. jan 2023

@alofinka na chudnutie treba vôlu a ty ju nemas a pritom to chces riesit a zacni tak ,ze najdes psychologa ,nech ti pomoze nastartovat v hlavicke a potom sa ti pôjde lepsie k novej postavičke.

mimikarol
24. jan 2023

Zbytočne si platis vseliake somariny. Stačí ti zmeniť stravu. Jesť veľa zeleniny, vynechať pečivo, vysmazane a múčne jedlá, vynechať sladkosti. Zo začiatku ti ani extra pohyb netreba, úplne stačia prechádzky a pôjde to samé. Keď si ako tak zvykneš môžeš si zapisovať do kalorickych tabuliek. Viem o čom píšem. Mne sa takto podarilo schudnúť z vysokej váhy

janulicka24
25. jan 2023

Toto vsetko co si si platila je za mna velka zbytocnost a peniaze do luftu, jednoduchsie by bolo sledovat si co jest, obmedzit niektore veci, nahradit nejake potraviny a zacat sa viac hybat. U mna vela urobilo, ze som zacala vsade kam sa dalo chodit peso, uz to som videla na sebe rozdiel.