Chudnutie po schudnutí veľkej váhy

28. apr 2023

Ahojte . Snáď mi budete vedieť poradiť.
Poprosím hlavne tie, ktoré majú reálnu skúsenosť. Ďakujem

3-4 roky dozadu som schudla 30kg za jeden rok(KT plus pohyb )
Samozrejme stravu som si naštudovala, vedela som čo kedy jesť ako chudnut atd. Hlavu som neriešila- čiže pri prvej (dosť väčšej negatívnej situácii) - som sa začala prejedať atd, vytvoril sa znovu zvyk a pomaly pribrala nazad..Ďalej nepokračujem prejdem k veci…
Dlho som na sebe pracovala, tak som prešla znovu k chudnutiu- nechcem nič drastické atd. Proste upravila som si stravu, pridala pohyb, myslím že je strava veľmi vhodná, kaloricky tiež v poriadku( riadim sa znovu KT pri miernom režime), zapisujem poctivo nič mimo( tieto veci už sú dosť známe, som v tom zabehnutá. )
Váha sa ale nehýbe.Tri týždne si to poctivo riešim, ( mám deň po MS) a váha rovnaká.
Pri inej situácii by som povedala , že sú asi vysoko kalórie lebo veď vydaj - príjem atd… Ale sú podľa mňa akurát, takže neviem kde je chyba 🤷‍♀️

Pýtam sa teda vás- ktoré máte s tým skúsenosti…
Treba si dávať na niečo pozor pri chudnutí po schudnuti veľkej váhy, alebo proste pokračovať takto ? Znížiť príjem alebo nechápem..
samozrejme predtým som po 3 týždňoch mala cca 4 kg dole- teraz mám rovnaké kilá a nič dole- takže je to trošku smutný fakt pre mňa 😅

Každopádne ďakujem za váš čas, a snáď sa teda dozviem niečo nové.

anjelicek26
28. apr 2023

Ked pridas pohyb, rastu svaly. Svaly vazia viac, ako tuk. Na postave to coskoro uvidis.

autor
28. apr 2023

@anjelicek26 nechodím do fitka, takze svalstvom to asi nebude 😅 Pridala som viac pohybu bežného- prechádzky, rýchla prechádzka, cvičenie doma atd. Momentálne sa do fitka nemám reálne ako dostať.

teleskop
28. apr 2023

mne sa stalo to iste po 20 klg zastavenie na 3 roky!!!! zacala som viac zhresovat, uzivat si, pridala cukor a vaha ide zase dole

luccija
28. apr 2023

Cez a pred MS mávam bežne o 2 kg viac
Pokračuj a uvidíš čo ďalej Ved systém, stravu vieš...

pribinak
28. apr 2023

Nemusíš chodiť do fitka, ale stačí že chodíš behať a cvicis doma a tuk sa meni na svaly
A ako už bolo spomenuté svaly vážia viac ako sadielko

Preto je fajn sa merať, napr cez prsia či v pase a stehná, niekto meria aj ruky či lýtka

Ja vážim o 6 kg viac ako moja kolegyňa ale na pohľad mam štíhlejšiu postavu

katarinka89
28. apr 2023

Telo si vytvorilo obranný štít, pretože si ho zbavila naraz vysokej váhy a teraz si nabehla znova na ten istý režim a telo si ho pamätá. Skus nejakú inú zdravú diétu na inej báze.....

lienka175
28. apr 2023

podľa mňa veľa robí aj vek... mne sa 10 rokov dozadu chudlo oooooooooveľa ľahšie, ako teraz... pri rovnakom režime to teraz, ako sa blíži 40-tka už proste ide veeeeľmi pomaly

zuzinka888
28. apr 2023

@pribinak tuk sa nikdy nikdy nemeni na svaly. Tuk sa " pali" a svaly narastu naberu na objeme. To iba Jezis vedel premenit vodu na vino. Telo nedokaze premenit tuk na svaly.

pribinak
28. apr 2023

@zuzinka888 Jezisi, však obrazne - ľudovo povedané

sense
28. apr 2023

Ak už nechceš veľa zhadzovať tak musíš dat tomu čas, a 3 týždne je malo. Áno z vyššej váhy si mohla mat 4kg za 3 týždne dole lebo šla hlavne o vodu. Musíš vydržať ak sa ani za ďalšie dva tri týždne nič nepohne tak zrejme nie si v deficite a bude treba prehodnotiť príjem alebo výdaj. Pretože telo si zvykne ako na stravu tak aj na pohyb. Čiže ak si sa pred prvým chudnutie nechýbala a zrazu si začala bol to pre telo nový impulz a zvýšený výdaj. Ale keď sa hybes takto už povedzme rok, pre telo to už nie je impulz ale rutina a už nie je nútené vynakladať toľko energie ako pred rokom. Plus teda je telo aj o 30kg ľahšie co sa opäť nemusí toľko namahat. Neviem aký pohyb máš, ci cvičís beháš, alebo "len" chodíš.

zuzinka888
28. apr 2023

Pises, ze kcal mas podla teba akurat. Tak schvalne kolko? Pocitala si si nanovo aky mas mat prijem? Alebo si nabehla na taky aky si mala predtym. Treba si nanovo vypocitat a nastavit dobre makra.

autor
28. apr 2023

Ďakujem za odpovede.
Momentálne mám tiež vysokú váhu, veď píšem že som pribrala nazad. Teda mám znovu váhu ako pred prvým chudnutím. Samozrejme nerátala som že to pôjde znovu tak rýchlo, predsa ako to tu už zaznelo- telo si pamätá a za tie 3 roky bolo toho chudnutia a priberanie naraz dosť.. čiže som si dávala skoro rok pauzu kde som sa snažila byt v “norme”, no proste som úplne na začiatku. Všetky kilá mám nazad a chudnutie znovu v podstate zatiaľ ani nejde keďže váha stojí 🤷‍♀️
Kalórie mám vypočítané podla KT ako som písala, mierny režim okolo 1900+- na moju výšku a váhu je to momentálne asi ideál. V deficite by som mala byt- pokiaľ sa jedna o stravu lebo fakt zapisujem vswtko( ako slm písala, rok som Chudla podla KT čiže viem veci okolo toho)
Len teda neviem či pokračovať v tomto, alebo ísť menej- či nie je nejak spomaleny metabolizmus po týchto chudnutia a priberaniach a teda reálne je BM niekde oveľa nižšie 🤷‍♀️

anita6666
28. apr 2023

Po schudnuti musíš doživotne držať režim z čias chudnutia. Ak si chces po schudnuti niečo dopriať, povedzme nezdravé, v obmedzenej miere,tak minimálne čo mozes urobiť a váhu udržať,je striktne nejest po 16:00. Takto možno už neschudnes nic,ale už ani nepriberies a želana váha ti bude stáť. Teraz čítam,že máš príjem 1900 kcal,to je podľa mňa strašne moc.

sense
28. apr 2023

Tak o o toto chudnutie priberanie, a dokola nie je dobre, obzvlášť ak schudneš 30kg a následne ich priberie, to potom znamená ze si sa defacto nič nenaučila, prepáč za úprimnosť (ak tam teda nie sú objektívne príčiny) .... Píšeš veľmi zaobalene a to sa potom neradi ľahko, nepíšes ani aký pohyb máš. Takze máš 3 možnosti
1. Možnosť vydržíš ešte dva tri týždne a uvidis
2 možnosť uberies cca 100 kcal a uvidíš ci sa to pohne.
3 ostaneš na prijme a skúsiš zmeniť pomer makronutrientov

laurita285
28. apr 2023

1900 kcal a chudnúť? 😀 bez reálneho športu? 😀 wow

autor
28. apr 2023

1900kcal vôbec nie je moc, na moju výšku váhu plus aktivitu je taký momentálne ideál asi. Nerozprávame sa o žene ktorá ma 70kg.
Je to pri mne trošku zložitejšie keďže od detstva riešim PPP, čiže nenaučila veru. Ako som písala hneď v úvode, riešila som chudnutie- nie hlavu. Ale pokiaľ s tým nemáte skúsenosť, je to zložitejšie vysvetliť aby sme sa úplne chápali.
Ako píšem, mala som dlho pauzu, v podstate som si v prvom rade riešila hlavu aby slm s Alojza dostať nazad k chdunutiu a zladiť to v normálnom smere.
Pohyb mam momentálne v domácnosti, záhrade, okolo deti, +3x cvičenie doma cca 40-45minut, kombo dlhé prechsdzky( 6-7km ) pokiaľ sa da.

@laurita285 vieš že sa pri istej výške a váhe da chudnut aj pri 2300kcal bez športu, že ? 😅
Už je to podľa mňa dosť známe v tejto dobe, že aj bez športu pri vyssich kcal sa chudnut da, pokiaľ je taká výška a váha. Neviem prečo sa cudujes 🤷‍♀️

zuzinka888
28. apr 2023

Isla by som trosku dole na 1700- 1750. Co som sledovala extremne premeny mali to takto podobne + aspon hodina sportu kazdy den - oni mali 2 fazovy trening. Ako zapisujes do KT? Vsetko ci ma ciarovy kod tak foť a vaz v surovom stave. Ak je vsetko nastavene spravne vaha ide dolu uz po prvom tyzdni. Jasne ze nie o kila ale o gramy.

laurita285
28. apr 2023

čudujem sa napríklad preto že tu reveš že nechudneš , potom ti poviem že máš žrať menej a obhajuješ sa tu tým, že sa dá schudnúť aj keď budeš žrať 1900, no nebudeš očividne. Možno niekto áno ale bohužiaľ k tvojmu žraniu, ty to nie si.

autor
28. apr 2023

@zuzinka888 ano, to som sledovala aj ja- ale tam mi to prišlo zas extrém. Pri ich váhe tak málo prijímať plus cvičenie- presne tuto fázu neviem, či teda na začiatku znížiť viac, a potom postupne ísť vyššie, alebo ako. Lebo veď telo si po čase zvykne, a keď pri vyššej váhe budem mať na začiatku 1500kcal, pri nízkej váhe bude čo jesť vzduch ? 😅
Akože tieto rôzne diéty za život atd som si už prešla, mala obdobia bez MS, čiže som fakt opatrná a nechcem razantne ísť dole a znovu stratiť MS a podobne veci..
človek to ma robiť pomaly postupne, zato idem od najvyšších možných kcal , len teda asi robím niečo zle 😬
Alebo je to kombo deň po MS, nevyspatá pár dni, nervózna a včera viac slané..
Na tieto veci sa ale nechcem vyhovárať- vážila soˇ sa dnes po 3 týždňoch čiže myslela som si, že váha už teosku išla dole.
No a teda extrémne premeny… to je samo o sebe extrém fakt.. Lebo proste 150kg človek ako aj tam aby jedol 1700-1600kcal denne plus cvičil 🤷‍♀️

autor
28. apr 2023

@laurita285 v poriadku, nebudem sa viac vyjadrovať k tvojmu komentáru. Ďakujem za tvoj názor a prajem pekný deň 😊

juliet86
28. apr 2023

odmerala si si centimetre v pase a stehnach rukach bokoch?

zuzinka888
28. apr 2023

Nie nie je ty menusis ist do tskeho extrenu. Ale priblem bude v tebe, stale si ides svoje a tvrdis ze sa ti neda schudnut. No neda. Toho jedla je fakr vela, pri vybere spravnych surovin. Ja som zo zaciatku to vsetko ani nevladala jest. Ale nesla som z vahy aku mas ty. Ked zacnes aj cvicit budes mat vacsie% svalov v tele a budes mict jest viac aj tych tvojichv1900kcal aj viac. Lebo svaly potrebuju palivo stale. Aky pomer mas bielkovin? Chcela by som vidiet tvoj jedalnicek ket tvrdis ze 1750 je malo. Je to dost hlavne ak je sedave zamestnanie a 0 aktivita a cvicenie.

livuska124
28. apr 2023

@laurita285 sa vyjadruješ ako v tretej cenovej 🙈

laurita285
28. apr 2023

@livuska124 Uznávam, nič ma nevie vytočiť tak ako hlupáci 😇

evina34
28. apr 2023

ako tu už bolo spomínané veľa závisí od veku. Ja budem mať 48 rokov a to čo fungovalo keď som mala 35 rokov už jednoducho nefunguje. Tieš som chcela schudnúť a skúšala som to čo mi zabralo, keď som bola mladšia. Nič nešlo dole. Ten organizmus sa mení ...Jedíné čo mi zabralo bol prerušovaný pôst aspoň 3 x do týždňa...

autor
28. apr 2023

@juliet86 Nie, to som teda nespravila. Celkovo na sebe citim ze je to lepšie, aj voľnejšie nohavice, len tie kg mi nesedia 🤷‍♀️
@zuzinka888 v poriadku, ďakujem za názor ❤️
@evina34 Vyskúšam aj ten, kedysi som dodržiavala stále 16:8. Ďakujem 😊

juliet86
28. apr 2023

ved to je uzasne ze to na sebe vidis a citis. centimetre su ovela dolezitejsie ako vaha. ides na to dobre podla mna a gratulujem ze si tolko schudla

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anita6666
28. apr 2023

Rozculujes sa nad tým komentom,ale má pravdu. Aj podľa mňa máš vysoký príjem kcal. Ja som roky na cca 1300 kcal so stabilnou váhou bez nadbytočného tuku. Nestradam a dám si aj sladke. Zbytočne sa budes hnevať na osobu,ktorá má tvrdsi slovník,ale má pravdu a nemajú s tým nič ani vek,ako píše pani vyššie.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz