Chudnutie žien nad 120kg, máte skúsenosti?

bubi1121
29. aug 2019

Ahojte, chcem sa spýtať na chudnutie z vysokej váhy. Máte skúsenosť? Koľko vám trvalo schudnúť? Poznáte niekoho napr že predtým vážil aj 120 kg a potom mal 50? Chudnem z vysokej váhy, a nejaké vaše príbehy alebo skúsenosti by ma potešili 🙂 plus potrebujem motiváciu 🙂 dakujem

gloria31
29. aug 2019

@fidka79 mala som o dobrych 20 viac. Schudla som cca. 25kg potom som trosku sa zlajdacila co som asi pribrala asi 5kg a potom zistila ze som tehotná. Ale po tehotenstve chcem zase začať chudnúť. A nechvalim sa tým trápi ma to a preto chcem znovu chudnúť.

gloria31
29. aug 2019

A nepotrebovala som ani žiadne SVET ZDRAVIA. Odhodlaj sa sám bez odbornej pomoci. Veľa čítaj a vzdelavaj sa co ta na dlho zasýti váž sa raz za 2tyzdne. Rob čo ťa baví, keď nechceš chodiť tak zober korčule al. bicykel.... Nejaký pohyb a hlavne nikdy nebuď hladná....

dadka36
29. aug 2019

@bubi1121 skus sa poradiť s lekárom, nastaví ti aj jedálniček, poradia čo a ako. Správne stravovanie je urcite viac ako 60% a samozrejme zvysok pohyb. Podľa mňa netreba driet vo fitku, da sa aj zadarmo, naor. Rýchla chodza, turistika, bicykel. Držím palce

mrkvicka060
29. aug 2019

Ja sice nechudnem z vysokej vahy, ale co u mna platilo bolo pocitanie cez kaloricke tabulky. Vzdy som myslela ze jem malo a zdravo, teda ze nevyjedam stale nieco. Jedla som 3-4x za den, ale pomocou KT som zistila, ze pojmem neskutocne velke porcie. ked som to tak na polovicu az tretinu skresala, vaha sa zacala hybat. A dalsia vec, jedla som vzdy zdravo, pijem len vodu, sladkosti mi nechutia, no zistila som, ze jem vela syrov a masla, a to je strasne vela tukov a nemohla som schudnut, takze aj to som znacne obmedzila, maslo uz nejem a ziadne tvrde syry, iba mozarellu alebo balkansky obcas. Takze tieto dve veci u mna. Na zaciatok su fakt top tie kaloricke tabulky, poctivo zapisane. Ja som nazaciatku zapisovala kazdu blbost, este aj polku rafaela ked som zjedla 😀

selest
29. aug 2019

Ano ja poznam jednu babu
Viem ze chudla pod dozorom lekara a trvalo jej to asi rok co schudla asi na 60 kg. Je kocka predtym bola obrina. Je to uz par rokov a stale si tu vahu udrziava ma priatela uziva si zdravie zivot atd. Podla mba to musi byt ohromne tazke ale urcite to stoji za to.

mrnoska3
30. aug 2019

@gloria31 ja nejdem robit reklamu ale navstevujem SVET ZDRAVIA a som spokojna,skusala som vsetko mozno a vaha nie a nie dole ,napr.casove odstupy od jedla som sa naucila dodorziavat a co mam jest a co pre mna neni vhodne a hladana nie som.Tak ak niekto potrebuje na to odbornu pomoc tak neviem preco ju nevhladat a nemusi to byt SVET ZDRAVIA

acrobaleno
30. aug 2019

Teraz znova budú Extrémne premeny, tak skús čerpať inšpiráciu aj tam.

akecheta
30. aug 2019

@bubi1121 Je veľa motivačných videí na youtube, skús pozrieť tam.

gloria31
30. aug 2019

@mrnoska3
@acrobaleno
@akecheta
Ja som bola vybratá ale pre tehotenstvo som to musela odrieknut. Bola som veľmi nešťastná

petkaaa
30. aug 2019

@gloria31 ja neposudzujem, ja hovorím všeobecne známe veci, nie je žiadne tajomstvo, že obezita je vážny problém ktorý ohrozuje človeka, tak neviem čím som sa koho dotkla, to je jednoducho pravda 🤷🏻‍♀️ Taktiež neviem prečo je ešte stále v spoločnosti zaužívaný úzus, že žena sa v tehotenstve môže vyjesť, hoc aj na 150 kg. To nie je zdravé ani nijako prospešné, to je obyčajná strata sebakontroly a skrývanie sa za tehotenstvo. Nikoho neposudzujem ani neodsudzujem, len ja osobne neviem pochopiť, prečo toto niektore ženy robia 🤷🏻‍♀️ Ak sa niektorá vie zatnúť a maká na sebe a schudne dostatočne, o to lepšie, ale telo si pamätá 😉

gloria31
30. aug 2019

@petkaaa ja som v tehu zatiaľ pribrala 7,5kg a to bolo váha pri posledné poradni minulý mesiac

relaxx11
30. aug 2019

@petkaaa súhlasím s tvojím názorom že niektoré ženy si myslia že keď sú tehotné tak majú jesť za dvoch, priberu 20 30 40 kg a ku koncu tehotenstva majú potom zdravotné problémy lebo sa nevedia ani hýbať. Samzrejme že najhorší šok príde potom keď porodia, pretože mozno v pôrodnici nechajú 10 kg ale stále majú tým pádom X kg nadváhu. Ja som napríklad v 33 týždni (8.mesiac) a pribrala som cca 4kg. nedrzim diétu ale stravujem sa tak ako by som sa stravovala aj keby som nebola tehotná. ľudia ktorí ma stretávajú tak mi hovoria že mi to bruško pristane. keby som bola ako mangalica, istotne by som neprijmala komplimenty.

petkaaa
30. aug 2019

@gloria31 tak 7,5kg je v pohode... ale tak píšeš tu, že si mala aj 160kg a to je ako možné že si dopustila aby si sa dostala do takého stavu? To je morbídna obezita, s ňou pridružené rôzne zdravotné komplikácie, vysoky tlak, trpia kĺby, nezvladzeš tak, trpí hlavne srdce, čo si myslíš, pokiaľ sa to dá tak ťahať? Muž ti nič nehovoril? Nepodporoval ťa aby si sa dala do poriadku? To nie je len o tom, že si nemôžeš obliecť čo by si chcela, alebo ako vyzeráš, tu ide v prvom rade o zdravie a o to, aby si v mladom veku nedostala infarkt lebo tvoje telo už taký kolos neutiahne.

gloria31
30. aug 2019

@petkaaa vieš čo je zvláštne nič s toho nemám.

gloria31
30. aug 2019

Môj chlap ma má rád ci mam veľa kíl alebo menej....

petkaaa
30. aug 2019

@gloria31 povieme si o pár rokov čo z toho máš ☺️ Ak si ty sama myslíš, že je to v poriadku, zbytočne je niečo ti hovoriť. Každý má len jedno zdravie a každý by sa mal podľa toho k sebe správať. Nehovorím, či ťa muž má rad 150 alebo 50 kilovú, ale myslim, že je aj v jeho zaujme, aby si bola zdravá.

simca06022011
30. aug 2019

Ako keď niekto povie, že pri 120+kg nemá zdravotné problémy, tak mám dosť. Veď len ako sa opotrebuvaju kĺby... Jedno je pribrat cez tehu a schudnúť. Iné je mať toľko stále. Ja som pred dcérou mala 92kg, nikdy v živote sa mi nijak nepodarilo normálne chudnúť, cvičila som 4x tyzdenne dlhodobo vo fitku s trénerom, popri stále dačo som este stíhala ale keď som otehotnela moja snaha bola nepribrat. A veru rodiť som išla iba o 2kg ťažšia. Veď by som nevládala chodiť 😂 dnes môžem povedať achilovka v ..., Kríže boľavé... A to je objektívne hodnotenie. Čiže tie kilá si každeho dobehnú...

extempore
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
30. aug 2019

@extempore príkladov môžeme milion uvádzať, ja nepoznam obezneho cloveka (dlhodobo obezneho) bez zdravotných komplikácií -pohybovych.

simca06022011
30. aug 2019

@bubi1121 a k téme... Na začiatok si skús podľa mňa písať čo jes a piješ a koľko/kedy a koľko sa hybes... Urobíš si obraz, a uvidíš či máš naozaj dostatočný pitný režim, z čoho sa sklada tvoj jedalnicek. Ja som používala chvíľu noom aplikáciu, sú tam jedla zelené/oranžové/červené... Žiadne nie sú zle, ale je rozdiel koľko ich môžeš zjesť a je zjesť hrsť orechov ako hrst čučoriedok atď.. a.treba sa hýbať. Ako mne povedal lekár 😂 behanie okolo detí sa neráta! Na mňa sledovanim najlepšie vplýva jesť 2x denne a plávať 🙂

petkaaa
30. aug 2019

@simca06022011 jesť 2x denne je málo. Jedz 5x malé výživné porcie

simca06022011
30. aug 2019

@petkaaa to na mňa nefunguje, 5x denne ja nikdy jesť nebudem. Nič. A mne tu netreba radiť 😁

simca06022011
30. aug 2019

@bubi1121 no a.samzrejme nikoho kto šiel zo 120 na 50 nepoznám... Teta išla zo 140 na cca 80 turbo rýchlosťou ( do max. Roka) na základe nejakého jedálnička a pila asi 3l nejakého čaju denne ... Prestala a teraz má ešte viac... Pomaly ďalej zajdes, hlavne to treba robiť s.rozumom.

pertu
30. aug 2019

To jak ked mi raz jeden znamy vravel,ze on pije,fajci,ma nadvahu, 24 rokov a nic mu neni...holt,ked nie je zaklad tam hore nad krkom, tak ani lekarske rady nepomozu

kattrin5
30. aug 2019

@extempore nejde len o zdravie, ale hlavne ako sa clovek citi sam so sebou, Ja som mala len 10 kil nadvahu a citila som sa strasne, neviem si predstavit mat 100 kil! Ja uz ked som pribrala na 65 som si povedala dost, musim nieco robit! Mavi na cvicit, citim sa omnoho lepsie vo svojej kozi. Zdravotne problemy mozu byt z hocicoho ale vo vseobecnosti obezni ludia maju tych problemov omnoho viac.

tomsta003
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gloria31
4. sep 2019

@fidka79 momentálne som tehotná a to ma za brzdili v chudnuti. Áno mala som vyše 160kg a tehotenstvo som určite s touto váhou nezacinala. Určite po pôrode keď budem už môcť idem odznova. Dokonca som bola vybratá do 3serie extrémnych premien.

extempore
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erika1594
6. nov 2019

@bubi1121 Ahoj 🙂 ak by si mala nejaké konkrétne otázky, kludne sa pýtaj.

Vytvorila som novú skupinu, kde by som časom chcela vytvorit komunitu, kde by sme sa podporovali aj v chudnutí - ale práve z toho najdoležitejšieho dovodu - zdravie 🙂
https://www.modrykonik.sk/group/11678/

A píšeš, že hľadáš motiváciu.
V prvom rade ju musíš nájsť v sebe. Žiadne citáty ani múdrosti či skúsenosti ostatných ti nepomôžu. Neviem, ako si na tom pohybovo či s hmotnosťou, no ja si napríklad neviem predstaviť, že by som nevládala za dcérou utekať, keď sa učila bicyklovať. Sú to také maličkosti, ako napríklad, že keď si fit, je ti jedno, či je pokazený výťah a ty musíš vyšlapať na piate poschodie - nerobí ti to problém. Nehrozí ti také množstvo pridružených ochorení, ako je napríklad cukrovka, vysoký tlak, máš oveľa nižšie riziko vzniku infartku, aterosklerózy... A, bohužiaľ, to nie je zveličovanie, ale fakt. Kedy sa máme snažiť zmeniť to, ak nie hneď? Život je krátky - tak si ho neskracujme zbytočne svojimi zlými voľbami, nedostatkom pevnej vôle a lenivosťou.

Držím palec v premene a motivácii - budem rada, ak dáš vedieť, ako pokračuješ, resp. ako si sa rozhodla začať 🙂 Ak budem vedieť, rada poradím (mám vyštudovanú výživu, teraz si dorábam Mgr. kondičný tréning) 🙂