Čo jete počas dňa?

wanduska327
31. dec 2023

Dievčatká, ahojte 🤗

Mám otázku, tie čo vážite okolo 60 kg plus mínus 10 kg.
Ale, v minulosti ste vážili viac....
Poznám postup, dodržiavam kalórie ...jasne občas zhrešim nič vážne ..a občas dám kardio...vyšetrenia na štitnu mám ok.
Ide o to že nemôžem schudnúť.
Môj výživový poradca si myslí že ho klamem v Tom čo konzumujem...lenže neklamem.
Môžte mi napísať napríklad vo za celý deň papate vy?

ada_alica
31. dec 2023

Podľa mňa bude problém,že zobkach niečo veľmi kalorické a tebe to nepríde nič hrozné, niekde musí byť problém ja vážim 57-58 raňajky väčšinou ryžová alebo ovsené kaša, niekedy chlieb so šunkou, desiata väčšinou jablko, obed, ( tam dávam pozor aby neobsahoval zbytočne veľa kalórií) poobede niečo malé bielkovinové a potom večera ( tiež dávam pozor čo to je) príklad tvarohové guľky samozrejme nízkotučný tvaroh, nízkokalorické sladidlo alebo cukor... ešte mi napadá pozrieť veľkosť tvojich porcií....

tenerifka
31. dec 2023

@wanduska327 velmi zalezi na veku, teoria v 25-tke je ina ako v 45-tke, cim si starsia, tym musis viac zamakat a aj zmensit porcie, je to krute, ale kto nezazil, tak neveri.

wanduska327
autor
31. dec 2023

@ada_alica Zobkam....ale napríklad tak hrsť pistacii alebo nakrájané ovocie . Žiadne čipsy a blbostinky pijem ráno cappuccino ale bez cukru no ono samo o sebe obsahuje dosť cukru ...
Večera buď prosciutto a zelenina alebo cottage...
Obed jem na tanieriku ktorý slúži na koláče a polievku z taniera klasického.
Beriem ale lieky antidepresíva

lenusiatko
31. dec 2023

@wanduska327 vedlajsi ucinok antidepresiv je priberanie, ale nemusi platit na kazdeho. Moja dcera z nich schudla, lebo jej pomohli vratit sa k pohybu (je autistka). Za mna nie to susene ovocie a pistacie alebo akekolvek orechy, su to kaloricke bomby a zvysuju cukor v krvi. Skor proteinovy jogurt, cerstve jablko, banan, avokado, grepy (tie ale pri AD nemozes). Mozes byt aj kaloricky podhodnotena a vtedy mozog vysle signal, ze hladujes a vaha ti ostane alebo rastie. Urcite by som dala pohyb - kardio, rychla chodza, bicykel, na co sa citis. Zrychli sa ti metabolizmus a nieco zhodis.

wanduska327
autor
31. dec 2023

@tenerifka Tiež si myslím

wanduska327
autor
31. dec 2023

@lenusiatko pistácie papám ale obočie nie sušene ale čerstvé akože samoška teraz počas vianoc som si dala aj koláče ale myslím že s mierou....

Môj poradca tvrdí že z AD sa nepriberá že určite jem aj po mimo...ja mu tvrdím že nie ,čo je aj samozrejme pravda.
Moja doktorka psychiater tvrdí že áno každý má iný metabolizmus a niekto môže z AD aj pribrať.
Ja som vždy vazila 70 kg mám výšku 168 CM
Ale mala som to tak rozložené že som bola spokojná ...no od kedy som porodila moju Sušienku to je skoro 2 roky už nedokažem schudnúť, je pravda že už mám diagnostikovanu aj bulimiu

roja01
31. dec 2023

@wanduska327 mas idealnu vahu, neznic si ju kolotocom chudnuti a jojo efektu.

luccija
31. dec 2023

@wanduska327 poznám babu, ktorá roky tvrdila, že priberá z AD az, keď si začala dávať pozor čo zje schudla 15 kg.Aj ovocie má veľa cukru hlavne banány, hrozno ťažko povedať z toho, čo píšeš aj syry nie tučné max do 30% tuku, počet rohlikov, cestoviny, ryža, zemiaky v malej miere a skôr celozrnnú jogurty sladké?
Veď si zapisuj presne čo zjes a ukáž mu to. Pár dní zhresenia Ta na dlho stopne.Ja som raz schudla 13 kg a išli to samé, ale jedla som prvý x v živote pravidelne žiadne kekse, popcorn a tiež sa po čase váha zastavila na 10 a potom som ešte schudla 3 kg.Kolko teraz vážis?skús pridat pohyb

wanduska327
autor
31. dec 2023

@luccija Ale veď práveže ja mu každý deň fotím čo jem...on mi dáva presný jedálniček ....chápeš v Tom je ten problém že dodržiavam všetko akurát toho pohybu nieje moc ale tak zas upratujem každý deň dom po 4 deťoch...pečivo nekonzumujem vôbec....

stanulienkat
31. dec 2023

@lenusiatko vedľajši účinok antidepresív nie je priberanie, ale zvýšené chuť do jedla. Takže človek keď sa ovláda, nemá z čoho priberať.
@roja01 váhu určite nemá ideálnu a ja jej kvitujem, že s tým chce niečo robiť. Tucna ale urcite nie je.
Autorka, keď nechudneš, tak treba pridať naozaj pohyb, aj keď sa ti zdá, že pri štyroch deťoch sa nabeháš.

sasesoe
31. dec 2023

@wanduska327 ahoj, poraď sa ohľadom "prerušovaneho pôstu"... Ale tie lieky isto majú svoj podiel ...

cavalierka
31. dec 2023

@wanduska327 z antidepresiv sa nepribera. Človek sa len začne cítiť dobre, takže samozrejme mu viac chuti jesť, ale za to si môže každý sám. Nie je to vecou liekov.

missviolet
31. dec 2023

a tie zobkania hrsti pistacii sú teda tiez sucastou foteni a celodenneho kalorickeho prijmu? lebo ak nie problem bude tam oriesku hoci si zdrave maju fakt vela kalorii aj na male mnozstvo pri chudnuti ich proste nejem

roja01
31. dec 2023

@stanulienkat, podla koho nema idealnu vahu? Podla tabuliek? Ver, ze nie nadarmo sa hovori, ze ak pride choroba, tucnejsi schudne a chudy ......
Ja nie som za nadvahu. Aj sama sa snazim udrziavat, no a teraz sa na seba trocha hnevam, ze som si od leta nedavala pozor (imobilita pre uraz a potom "rozjedenost"). Ale uz viem aj to, ze nic sa nema prehanat.

lucy_ms
31. dec 2023

Problémom je zobkanie, malé porcie a tvoj poradca nech ti vysvetlí, ako funguje inzulín, aké hormóny a ako ovplyvňuje, čo je inzulínová rezistencia a prečo nemáš zobkať, ale sa poriadne najesť.

luccija
31. dec 2023

@wanduska327 a koľko s ním chudnes?u niekoho sa to rozbehne neskôr a chudne nárazovo.Nemas pred menzesom?

wanduska327
autor
31. dec 2023

Hromadné Vám odpoviem....

Takto dievčatá, fotím všetko čo zjem občas je pravda že pistácie hrsť nie ale inak ovocie všetko...

Chudneme rok cca...už som bola ok ale opäť som pribrala , píšem že mám parádne rozbehnutú bulimiu ...to znamená že som asi z najhoršieho von, ale boli to palce v krku plus prehaňadla...

Moja doktorka tvrdí že priberam z jedného lieku teraz mi normálne vypadol názov do kelu ...a že ho asi vysadime ...používa si pri bipolarke ten liek..a ešte chod aj raz do týždňa na B12

tykat
31. dec 2023

@wanduska327 este mi napadlo ze telo moze s pribudajucim vekom zadrziavat viac vody. Aky mas tlak?

rebrambora
31. dec 2023

@lenusiatko ziaden liek nema ako vedlajsi ucinok priberanie. Len zvysenu alebo znizenu chut do jedla. To hovorim ako clovek, kt uzival rozne hormonalne liecby a antidepresiva.
To len tak mimochodom.

slavomira236
31. dec 2023

@wanduska327 budes mat mensi vydaj ako prijem ked nechudnes

fairyy
31. dec 2023

z liekov mozes mat naviazanu vodu v tele, kolko denne pijes vody? aj ked pri liekoch, ktore zavodnuju ti ani zvyseny prijem tekutin nepomoze

wanduska327
autor
31. dec 2023

@fairyy
@slavomira236
@tykat
Už viem Valpro sa volá
Tlak mám dobrý občas až nízky 90/60 je môj akurát .
Pijem cca 2 litre denne v zime v lete viac

klip0
31. dec 2023

Podľa mňa je problém to zobkanie. Ty si povieš že veď hrsť orieškov a ono to môže byť aj +500kcal k dennému príjmu. To je ako napríklad cheeseburger s hranolkami

wanduska327
autor
31. dec 2023

@klip0 Asi hej do kelu ...keď ja proste ani nemám chuť na tie orechy skôr ten pocit že rozdrviť niečo zubami mám rada to je nahromadený stres asi

klip0
31. dec 2023

@wanduska327 tak si nakrájaj mrkvu, kaleráb a pochrum to

wanduska327
autor
31. dec 2023

@klip0 vidíš taká jednoduchá vec má nenapadla

luccija
1. jan 2024

@wanduska327 B12 zvyšuje chuť do jedla.Upratovanie nemôžeš rátať za pohyb Teraz je výzva s Fitshakerom pozri si to cvičís doma kedy chces za 10 eur cviky aké ti vyhovujú.Musis sa dať do psychickej pohody bulímia a chudnutie moc nejdú dokopy.Kolko si schudla?možno očakávas veľa tréner vyvíja tlak a si z toho nervózna a máš pocit zlyhania

monillia
1. jan 2024

@wanduska327 v prvom rade vitaj späť na MK.Ty sa potrebuješ v prvom rade dostať do psychickej pohody. Zdravie je to najviac potrebuješ byť zdravá mama pre svoje 4 deti.Skus pridať nejaký pohyb ,upratovanie je málo, telo je zvyknuté. Stačí aj hodinová rezka prechadzka s deťmi každý deň. Nedzobkaj jedlo pomimo ,keď tak radšej tu zeleninu ako oriesky a ovocie. Veľmi držím palce

wanduska327
autor
1. jan 2024

@luccija No , áno cítim tlak na moju osobu veľmi sme si nesadli ako ľudia.
Zajtra sa mu chystám napísať že končím a idem sama do toho

wanduska327
autor
1. jan 2024

@monillia Ahoj,skúsim prechádzky áno ...rozhodla som sa ísť sama do toho bez trénera.
Trošku mi pomôže manžel, on sa dlhodobo zdravo stravuje a cvičí