Čo sa stalo s vašou váhou po odstavení?

ena1903
30. sep 2014

Dievčatá, chcem sa spýtať, čo sa stalo s vašou váhou po odstavení? Ja som malého už skoro odstavila (už kojím len nadránom) a k mojej dlhodobo stabilnej váhe v priebehu pár dní pribudli skoro 2 kilá ☹ Stravovanie som nezmenila, takže to pripisujem tomu, že telo už nepáli kalórie na produkciu mliečka a na kojenie. Je to tak normálne, stalo sa to aj vám? Je to náhoda, alebo si teraz budem musieť dávať pozor, čo zjem?

omajevaskida
30. sep 2014

Ja ešte stále kojím tak neviem ale pri dcérke som prave že začala chudnúť a to som ju kojila 10 mesiace niekto počas kojenia chudne a teraz pri druhom zatiaľ sa mi nedarí chudnúť ale dúfam že po odstavení to bude ako pri dcérke ale nestretla som sa aby sa priberalo jedine že si vo veľkom kľude. Je pokojné dieťatko?Alebo menej pohybu ináč ma už nič nenapadá.

hajajanka
30. sep 2014

Ja som po obidvoch porodoch bola stihla ako prutik. Po prvom som dokonca mala o 5 kg menej ako pred tehu. Akonahle som vsak prestala dojcit, vaha isla hore. Napriek tomu, ze som sa stravovala tak isto, pohybu som mala tak isto, tak vaha vyletela o 10 kg. Ked som odstavila druhe dieta, tak sa situacia zopakovala. Tak ako som si predtym drzala cele roky stabilnu vahu, tak je to aj teraz. Podla mna pocas dojcenia pracuje telo na plne obratky, ma obrovsky vydaj energie. Po odstaveni vydaj energie rapidne klesa, ale prijem stravy zostava nemenny. Takze behat, cvicit a upravit jedalnicek. U mna uz neexistuje, ze zjem vsetko, na co mam chut. Volakedy som vobec nechapala ako moze niekto pribrat, ked ja som jedla hocico a mojich 56 kg sa stale drzalo. Uz som pochopila 🙂

mirkapal
30. sep 2014

Ja som pribrala pri prvej aj teraz pri druhej dcerke, ked som prestavala kojit. Som sa tesila, ze po porodoch mi zostalo len max plus 1 kg, ale ked som koncila to kojenie, dopracovala som sa dohromady na prirastok vahy plus 7 kg za obidve tehotenstva, takze teraz idem chudnut 🙂

siska53
30. sep 2014

Ja som ostala po dodojceni na rovnakej vahe ako pocas dojcenia. Pri oboch detoch. Vahu som uz mala davnejsie povodnu.
Pri malom do 9m.,pri malej po roku.

To je individualne. Dakto chudne pocas dojcenia,dakto az po dodojceni.. Pripady su rozne..

dubka29
30. sep 2014

ahoj ja som ani počas dojcenia ani ked som s tym skončila neschudla. nie som ten typ. bohuzial musim so sebou niečo robit aby som sa dala do poriadku 😒

lenculka55
30. sep 2014

Ahoj ja som kojila malu 22 mesiacov a po odstavení som sfleku pribrala 2 kila a odvtedy nemam problem pribrat dalsie pokial sa nesledujem alebo menej hýbem a dovtedy som aj slona mohla zjest a vaha bola stale rovnaka 🙂

snopkulka
30. sep 2014

aj ja som po odstavení nejaké kilečko pribrala 🙂

dejka77
30. sep 2014

Na mna to vplyv nemalo ked som prestala kojit.