Čo vás najviac zasýti?

10. máj 2024

Ahojte, potrebujem trochu zhodit. Co vas zasyti najviac,ake jedlo ked zjete, nie ste niekolko hodín hladné. Ja napr som si dala vcera okolo 9tej tuniakovy salat, normálne ten kupeny hotovy gianna a k tomu kaiserku a 5-6 hodin som bola najedena. Hladam take jedla, ktore by mi pomohli byt dlhšie syta a tym pádom menej jest a zhodit nejaké kilecko.

slavomirslavo
10. máj 2024

najviac zemiaky a skombinovať s bielkovinami :D

andrea2323
10. máj 2024

Autorka keď budeš takto jesť, tak neschudneš 🙂 určite nie dlhodobo a udržateľne. Mala by si jesť 5 malých vyvážených porcií denne, vtedy začne metabolizmus fungovať a telo spalovať.. nie keď dostane len každých 6hodín tuniak s kaiserkou, vtedy sa práve metabolizmus spomalí, lebo sa bude pripravovať na ohrozenie “hladovanie” a začne škrečkovať tie tuky 🙂

barborachors
10. máj 2024

toto co si si kupila su spracované potraviny (polotovary) ktoré sú tak škodlivé pre ľudský organizmus ze to uz radsej domáce mastné pirohy so slaninou si si mala dať. Sice z toho neschudnes ale aspon si nezarabas na rakovinu ako z tej srajdy co si si dala. A teraz k veci, to co si si kúpila su rýchle cukry a teda rýchle z toho vyhladnes. Nabuduce si daj tu namahu a uvar si normálne varene jedlo doma - stroganov napríklad a jazminovu ryžu. Tieto jedla su omnoho zdravšie a este ked k tomu pridas zeleninu tak budes dostatočne dlho syta.

autor
10. máj 2024

@barborachors boze ved nevravim ze to idem jest denne,to bol priklad,ze som to zjedla a dlho bola syta a hľadala som inšpirácie na podobne jedla,ktoré zasytia a pripadne nie su moc kalorické. Urcite nejdem jest kazdy den tuniaka z konzervy.

mamatroch
10. máj 2024

Mna mliecne kase - jacmenna, psenova...

kp7333
10. máj 2024

bielkoviny zasytia najdlhsie a obsahuju menej kalorii ako sacharidy. cize ak budes kombinovat bielkoviny so zeleninou a uberies sacharidy, mala by si chudnut. namiesto tuniaka v konzerve si sprav cerstvu rybu na masle a k tomu dusenu zeleninu, pripadne trocha zemiakov. alebo chude maso kuracie a zelenina na pare, maly kopcek ryze. tvaroh, cottage cheese, vajce, omeleta, strukoviny... to vsetko su syte jedla. ak si das porovnatelne mnozstvo kalorii v sacharidoch (cestoviny, zemiaky, ryza, kolac), nezasytis sa, resp. skor vyhladnes.

autor
10. máj 2024

Dakujem vsetkym za tipy

majamat
10. máj 2024

vseobecne, daj si bielkoviny - vela a k tomu mozes aj prilohu.

bielkovinove jedlo s nizkym obsahom sacharidov a tukov je kuracie maso, hlavne psia. tiez nizkotucne mliecne vyrobky, ale pozor, taky nizkotucny syr ma stale 4x viac tuku, ako plnotucne mlieko. cize toto si treba odsledovat, tiez niektore ryby.

jedlo s obsahom bielkovin,a le aj tukov su ostatne masa,tucne ryby, vajcia, tucne mliecne produkty , orechy a semienka.

jedlo s obsahom bielkovin,a le aj s vyssim obsahom sacharidov su hlavne strukoviny.

cize podla toho treba jedlo aj kombinovat.
ak si das maso, ktore obsahuje tuk, uz ho moc nepridavaj, priapdne len vlemi laucko, rovnako aj tvrdy syr a pod. k tomu mozes pridat scharidy.
ak si das napr strukoviny, mozes k nim pridat aj trosku tuku.

autor
10. máj 2024

@majamat super,ďakujem ti moc

autor
10. máj 2024

@1angelika mnam,ten tvaroh,jogurt a banán môže byt riadna mňamka,to isto vyskúšam...

adaluc338
12. máj 2024

Pozor na hotove jedla konzervy aj ked je to tuniakovy iba ze salat....kaloricky je to hotova bomba. Niektore sa vyrovnaju normalnemu obedu 😀 skor skus banan, (aj 2) jablko, strukoviny, bulgur, pseno.... alebo salat tak si rob vlastny. Inac....Ja som skusala vlakninovy napoj na veceru, da sa kupit hotovy prasok ( v lekarni) zalejes vodou. Normalne som jedla ranajky, na desiatu surovu zeleninu, obed, o 16:00 ovocie a ked som mala este nutkanie na veceru tak ten vlakninovy napoj,popripade caj.
Ale inac suhlasim najviac schudnes ak 5x denne male porcie. Drzim palce

autor
12. máj 2024

@adaluc338 aky napoj konkretne si prosim mala?

linduska86
17. máj 2024

Bez kaiserky nabudúce 🙂

linduska86
17. máj 2024

A z nápojov čistú vodu žiadne sladené nápoje ...

acsa
17. máj 2024

@mandzula prosím ta, ktory praskovy protein odporucas?

mandzula
17. máj 2024

@acsa ja mam rada Just Whey od GymBeam, ten bezprichutovy (ochutene neznasam, je mi z nich zle) plus obsahuje traviace enzymy, takze nezatazuje zaludok.

carolynka
17. máj 2024

@majamat aj ja som toto mavala, uplna zravost z nicoho nic. Ked som mala 20-33 rokov som Sa napriek tomu dojazala ovladat a ten hlad som az tak necitila, aj ked som obmedzovala mnozstvo jedla. Potom sa to zmenilo a uplne neovladatelny vlci hlad zacal prichadzat, aj ked som mala syty obed, musela som Si nieco dat. Par mesiacov som bola na kalorickych tabulkach a darilo sa mi schudnut, ale ako Lenka pisala, bola som dost casto hladna. Ja inak nechcem vela schudnut, Len tri kila ale vobec sa mi nedari.

snowflakenel
17. máj 2024

Tvrdy syr.so salatom, orechy, poloevky. To je mojxzaklad

barbie2023
17. máj 2024

@lenkakravcova to je mytus

barbie2023
17. máj 2024

Musíš jesť bielkoviny najmä a dostatok vlákniny. Ja keď som mala jesť presne podľa toho ,čo moje telo potrebuje denne tak som bola totálne plná a to som mala kaloricky deficit 500kcal minimalne

barbie2023
17. máj 2024

Pozri si stránku Ne hladu , sú aj na FB a ig. Sú to v odbore vzdelané ženy

zabka1987
17. máj 2024

Toto nebude dobrý napad ak chceš schudnúť . Stiahni si kalorické tabuľky a zapisuj . Ja mám od marca dolu 6 kíl a práveže dosť jem , čo u mňa viem , že toto je chyba . Telo si potom robí zásoby . Ono ja si váhu viem udržať len som musela brať kortikoidy a konskú dávku , tak som za mesiac dala +10kg no pomohli mi lebo som bola už na pokraji smrti . Dôležité je jesť pravidelne , naj 5-6x denne a menšie dávky a hlavne aspoň 2,5l vody . Ja som 6x rodila a vždy pribrala strašne veľa , no vždy dám pomaličky váhu späť 🙏 vždy takto

pralinka86
17. máj 2024

No ale jedlo by malo byt aj vyzivne a co najmenej spracovane, nie polotovar
Takze ak si urobis doma rybu a das k nej zeleninu, ze mas z toho cerstvy salat, tak je to hned o inom.
K otazke, zasýtia bielkoviny, cize na ranajky, obed aj večeru nech ich mas na tanieri... Syry, ryby, maso, vajicka, tvaroh, bryndza, strukoviny, to je asi zaklad. K tomu zelenina. Sem tam cez den na hlad orechy. Alebo orechove maslo do rannej kase z obilnin. Treba jest aj kvalitne tuky, kedze niektore vitaminy su v nich rozpustne, menej solit, vela tekutin, to asi vieš. Kvalitne kyslomliecne produkty, s probio kulturou subtiez super. Nie nizkotucny ovocny jogurt

dorottka
17. máj 2024

Proteiny robia velky rozdiel, malo kto ich je dostatok, ale pri chudnuti su mega dolezite, kludne 2g na kilo tvojej hmotnosti, pomaha so zasytenostou. Dalej - rano urcite teple ranajky, ak sa ti da, nebudem opisovat tu vedu za tym, ale jednak z pocitu nasytenia, ale aj nastartovanim travenia, je to to najlepsie. Vylucenie sladkosti, junk foodu a alkoholu, to uz asi je automaticke, niekto povie, ze to nie je zivot, ale preco by nebol... nie si pes, nemusis sa odmenovat jedlom. Pre mna bolo asi najtazsie zaradit tuky, ale tie kvalitne fakt vedia pomoct a nasytia ta. Strukoviny su dalsia topka, to urcite zarad, vajcia tiez. Treba takto konzistentne vydrzat par tyzdnov, a potom je to uz hracka. A hlavne sa kvoli tomu nestresuj a nenervac nad vahou - ten stres paradoxne vie riadne zamavat hormonmi a extremne stazuje chudnutie.

jaroe
17. máj 2024

Tuk. Napr bravčový bôčik, vajcia, slanina. Najväčšia katastrofa sú u mňa napr. cestoviny. Tych nielen že môžem zjesť za vedro a stále cítim hlad, ale aj po nich rýchlo vyhladnem.

charlottelavender
17. máj 2024

Nejesť tak neskoro večer a prestať piť sladké nápoje

avanka
17. máj 2024

V Tom šaláte je viac blbosti ako tuniaka. Urob si vlastný s quinoou, bulgurom alebo kuskusom,do neho tuniaka vo vlastnej šťave, kopec zeleniny a kaiserku ani potrebovať nebudeš.

avanka
17. máj 2024

A mňa napr zasýti zelenina. Ja ju milujem,surovy karfiol,mrkva,cherry,reďkovky,rukola,šalátové srdiečka. Zjem tanier a som plná na pol dňa

natasha1988
17. máj 2024

proteinovo-kolagenovy napoj, stači jeden a potom nie som aj cely den hladna. Uz som pekne zhodila, každy sa ma pyta, že čo robim ked tak dobre vyzeram. 😊

barbie2023
17. máj 2024

Ja ti tak poviem.. netreba demonizovat cestoviny ani pečivo ani ryžu či zemiaky. Staci sa pozrieť na aziatov či sú tuční a jedia ryžu celý deň , kukni na talianky ,ktoré jedia od pečiva cez cestoviny všetko.. a sú krásne, minimum obéznych ľudí ... A potom máme USA ,ale aj SR .. Amerika majú strasne veľa spravovaných potravín , cukru a tuku a obrovské porcie.. SR zase najmä solené, údené , mäso vkuse, zaprasky ... Iri , angličania detto... Takže 🤷