Čo vylúčiť z jedálnička pri chudnutí?

limetka69
8. aug 2019

ahojte, zakladám ďalšiu diskusiu, nemajte mi to za zlé, ale sú tu aj nezmyselnejšie témy 🙂 zaujíma ma príbeh každej jednej, ale nechcem čítať o kalorickom deficite, že sa treba hýbať a nežrať, také mám prečítané, google mám a používam. 😊 na pohyb som lenivá, chodím pešo do a z práce, hýbem sa dosť, ale nešportujem, chcela by som schudnúť stravou hlavne. a zaujíma ma čoho ste sa vzdali z jedla a začali ste chudnúť. ja som sa vzdala cukru a múky. a nič, nechápem prečo so mnoi to ani nehlo, zaujíma ma ako ste to docielili vy. otázka je smerovaná ženám čo to zvladli bez činiek a kardia. 🙂

queen_mary
8. aug 2019

@limetka69 pozri belvoirboutique na instagrame, alebo tesa ten profil sa vola kdebolotambolo. Je to byvala kiss a navrharka. Ma tip top postavu a v zivote necvicila lebo ju to nebavi. Je to len vdaka strave a ma niekolko postov o tom

limetka69
autor
8. aug 2019

@queen_mary ďakujem, síce polke nerozumiem, ale dopatram sa k tomu. 😊 insta mam ale nechodim tam, no mozno zacnem, ale nie zu tam len fotky? tam sa da nie o i citat? :D

lula313
8. aug 2019

@limetka69 podľa mna máš typy žien, ktoré nie sú schopne udržať si chudú postavu len stravou. Ja som jedna z nich. Pri výške 170 cm som musela dodržiavať stravu a cvicit každý deň, aby som mala 52 kil. Keď som necvicila, ale dodržiavala z 80% stravu, tak som si tak stabilne drzala 57-58. Keď som nedodržiavala stravu, išlo to vyššie. Mne na stravu pomáhala krabickovu dieta(skôr to pravidelne jedenie). Ja som nejak divne začala priberat po porode(gynekolog mi tvrdil, že je to kojenim, že telo si robi zasoby) a zase mi 4 mesiace krabickovej pomohli dostat sa na predtehotensku vahu(teraz mám o trochu viac, lebo som zase tehotna).

limetka69
autor
8. aug 2019

@lula313 ahoj, ja som pred tehotenstvom mala asi 3-4 kg, pribrala som vela, 10 kg som dala dole s LC a dukanom, a este 10 mi treba, ale LC z toho ma boli zlcnik tusim, alebo neviem co to je za organ, a tak son to vzdala a tych 10 kg sa ma drzi strasne. skusala som aj pohyb, ale ja som este priberat zacala, a ze svaly su tazsie na mna nezabralo, proste nebudem driet a priberat, aj tak neznasam pohyb :D

lula313
8. aug 2019

@limetka69 no ja som mala “stastie”, že som v tehu pribrala asi len 12 kil, ale ani neviem z čoho, lebo 7 mesiacov mi byvavalo zle a vracala som a aj keď dcéra mala 4 kila, neprisla z pôrodnice o 10 kil lahsia, možno o 6.. mne inak pomohlo cvicit s fitshakerom novorocnu výzvu, skus vyskusat, mne to fakt formovalo postavu a ubudali centimetre

liz_lemon
8. aug 2019

@limetka69 ked vylucis cukor a muku, tak musis pridat tuky a bielkoviny, napr. tyzden sa stravovat len tak, ze jes maso, zeleninu, syry, vajcia, ryby, a potom si das 1 den cheat, kedy si das cokolvek, a potom zase ako predtym

juliet86
8. aug 2019

no je otazne vies prestala si jest muku a cukor. co je super lebo je to super zdravsie pre teba. ale dajme tomu ze ti to znizilo prijem o tresnem 400kalorii. ale telo sa neda len tak ogabat a ono si to nenapadko vyoyta naspat ze niecoho ineho si das viac. mozno by bolo lahsie ked by si napisala co cca jes a nie co nejes. este veci co mozes skusit napr prerusovany post. napr 8 hodin jes 16 nejes a postupne to predlzujes. to pomaha vela ludom vies si o tom nacitat. ja mam kamosku ktora mala silnu nadvahu a dala dole 15kil za polroka. a to neprestala pit alkohol len nejedla 😆 to neni zdrave to nerob ;) bmi mas v norme? ak hej tak potom to ide tazsie. mne osobne to najlepsie ide vtedy ak neveceriam resp. veceriam lahko cize interminent fasting. a ked nejem chleba a tak.. drzim palce

kikidee
8. aug 2019

Odporucam ti program Metabolic balance. Je o strave a dozvies sa, preco nechufnes po vysadeni cukru a muky.

veronice
8. aug 2019

@limetka69 ono to cele nie je len o tom, co vylucit z jedalnicka ale aj co a kedy jest a ako to kombinovat. Napr. Ovocie je zdrave, aj mlieko je zdrave, aj celozrnna zemla je zdrava....ale ak si das na veceru ovocny koktejl alebo spominanu zemlu, uz to nie je ok lebo je to na vecer prilis vela kalorii ktore uz nemas ako spalit. Schudla som so stravou 25kg za 6 mesiacov (sportovat nemozem skrz zdravotne problemy) takze z vlastnej skusenosti odporucam zacitat sa do pravidiel zdravej vyzivy alebo kontaktovat certifikovaneho vyzivoveho poradcu ktory ta tieto pravidla nauci. Ak chces ubytok vahy natrvalo tak toto.je jedina schidna cesta 🙂 (...a ze som sa s tou obezitou trapila cely zivot....) a chces ci nechces - koniec koncov vzdy je to o kalorickom prijme a vyvazenej strave ;)
Ducanova dieta - prilis vela bielkovin - moze posobit nepriaznivo na oblicky
Metabolic balance - super, s tym som zacinala chudnut. Potom som bola na kurze zdravej vyzivy a pochopila som ze ani tato nizkosacharidova zalezitost pri ktorej vylucis vybrane potraviny tiez nie je uplne ok.
Proste vsetko s.mierou a ozaj odporucam vyzivoveho poradcu ktory toto vsetko vysvetli a nauci 🙂

evkamotka
9. aug 2019

Ja som prestala kupovat a jedt sladke a slane sprostosti a jest 3x denne bezne jedla (nic som nevylucila) troska mensie porcie nez predtym. A schudla som vela. Bez cvicenia. Sladene napoje nepijem, kavu si nesladim, bez mlieka. Doma nejedavame vyprazane a tatarsku no inak obycajna, slovenska kuchyna

limetka69
autor
9. aug 2019

@liz_lemon
@juliet86 baby, poznam aj IF kym nejdem 20/4 tak to so mnou nic nerobi, a to je ako za trest, vydrzala som par mesiacov, ale proste jest iba 4 hodiny, to chce velku sebadisciplinu, myslim, ze 5 mesiacov som to drzala achudla som, len som zlyhala na velku noc a uz som sa k tomu nevratila, sposob jest maso+ zelenina funguje, ale som nonstop hladna a potom mi prepne a zozeriem daco co nemam a hned je kilo hore, a prepina mi pred mrchou :D

limetka69
autor
9. aug 2019

@kikidee o tom si idem hned zistit viac, dakujem 🙂

limetka69
autor
9. aug 2019

@veronice dakujem, uz dlhsie sa pohravam s myslienkou, ze pojdem do svet zdravia, aj muz ma presviedca, vsetky teorie poznam, fakt tri roky len citam a citam, takze nic co pisete mi nie je cudzie, az na ten matabolic balance, horsie je to s praxou 🙂

limetka69
autor
9. aug 2019

a este by som bola velmi vdacna keby mi niekto povedal, ako je to s tym jedenim, niekde citam, ze treba kaloricky deficit, jest menej ako vydat a na druhej strane citam, ze ked jem menej telo setri robi zasoby, cize absolutne neviem co mam robit :D

humajnicek
9. aug 2019

@limetka69 ničoho som sa nevzdala a schudla som za pol roka 20 kg 🙂, jedla som všetko, ale intuitiívne, nejedla som keď som nebola hladná len preto, že kamoška si dala v podniku pizzu, mala som chuť na koláč dala som si, keď som cítila, že ma prešiel hlad po pár sústach, prestala som jesť

juliet86
9. aug 2019

@limetka69 ahojki. no. jasne if nemusi sediet kazdemu. napis aku mas vysku a vahu... ono vela ludi si to nevie spocitat.... pretoze jedba vec je bazalny metabolizmus ktory sa da bez narocneho vysetrenia uhadnut iba cca. dajme tomu ze mas 175 cm 70 kil nevien kolko mas svalov kolko rokov tak nech mas bazalny 1300. no. ak nie si moc aktivna cez den ale prejdes aspon 10tisic krokov ako si pisala ze chodis pesi tak ak budes jest 1300 az 1500 tak pomaly postupne chudnes. pretoze beznymi cinnostami a chodzou tych 300kalorii spalis ak nie viac. deficit je dobre mat minimalny. aby sa ti nestalo ze zjes aj slona. velky deficit sa dlhodobo drzat neda. maly ano.

limetka69
autor
9. aug 2019

@humajnicek tak ja nemozem jest lepok, sice som vysetrena na vsetky intolerancie a alergie, ale nemam nic...no ked jem lepok som nafuknuta, hned mam 2 kg hore a hrozne akne, takze nechcem jest vsetko, muky sa viem vzdat, aj cukru, ale na chudnutie nepomaha, 🙂

kikidee
9. aug 2019

@limetka69 ten metabolic je fajn. Nie je to celkom pravda co pise veronice, ze je to nizkosacharidova zalezitost, pretoze niekto ma v jedalnicku aj zemiaky ci ryzu, zalezi od toho co tvoje telo potrebuje (zisti sa na zaklade odberu krvi - pozor, nie je to ziadna dieta podla krv.skupin). Ak by ti to aj nevyhovovalo dlhodobo, co nepredpokladam, je to dobre na nastartovanie metabolizmu a vyriesenie problemov ktore ti mozno brania v chudnuti.

limetka69
autor
9. aug 2019

@juliet86 kazdy den prejdem 10,000 krokov aj viac, aspon podla hodiniek,mám 1,63m a 73 kg, schudnem max na 70 a potom nieco zjem a mam 73 ihned, ale ze ihned...zo dna na den, lebo som na oslave zjedla rezeň napríklad. hrozné :D jedla som podla KT nastavilo mi to samo, podla vysky vahy, ale ja som umierala od hladu,a vkuse vazit, zapisovat, no tiez ma to preslo kedze som vysledky nevidela,

limetka69
autor
9. aug 2019

@kikidee dakujem, uz som aj dietu podla krvnych skupin skumala, ale chcu aby som sa premenila na zajaca !!! to nedokazem, nesmela by som lepok, laktozu a maso :D

kikidee
9. aug 2019

@limetka69 aj na to najdes odpovede v metabolicu, preco je dobre jest 3x za den, co robi telo ked nejes a ako citam ze mas dalsie problemy s nafuknutim a akne a pod, je to presne o tom. Chudnutie v metabolicu je vlastne len taky vedlajsi ucinok, cielom programu je zresetovat metabolizmus, nastartovat ho, naucit ho spravne pracovat. Vyriesi to mnozstvo problemov, naozaj.

veronice
9. aug 2019

@limetka69 uplne ti rozumiem 🙂 tiez som sa s tym trapila. Ako pisem, mna nastartoval metabolic balance e napriklad ja som mala uplne vylucene zemiaky, ryzu, paradajky, mliecne vyrobky okrem.cottage cheesu a sojoveho mlieko takze z dlhidobeho hladiska mi to nevyhovovalo. Ale ano, ako nastartovanie chudnutia je to super len to aj stoji nemale peniaze. Svet zdravia je dobra cesta 🙂

A s tyn jedenim / nejedenim to mas tak - vacsina obeznych ludi je podvyzivena lebo ako pises ked nejes, telo si odklada n ahorsie casy. Treba jest pravidelne a spravne a nerobit drasticke vyluky potravin z jedalnicka (samozrejme ze sladkosti, slanosti, vyprazane jedla a alkoholu sa to netyka - toho sa proste treba zbavit 🙂 )

veronice
9. aug 2019

@kikidee pre mna to bolo vekmi nizkosacharidove ;) nemala som v rozpise ziadne zemiaky, ryzu a chkeba len 50g denne. Okrem toho som tam nemala rajciny ktore milujem a mliecne produkty ktore tiez milujem takze ako vravim, ano, je to super na zresetovanie tela a zaciatok chudnutia ale z dlhidobeho hladiska pre mna neudrzatelne.
Este kym som sa stravovala podla MB tak som navstivila 6 tyzdnovy kurz vyzivoveho poradcu a v mnohom mi to otvorilo oci. Napr ked som si hodilaa do tabuliek moj denny prijem s MB tak to bolo zalostne malo kalorii oproti tomu co by som potrebovala. Preto som sa radsej zacala venovat zdravej strane. Ano, MB som idporucila uz asi 7 ludom ktori su tiez spokojni pochudnuti ale s tym ze do buducna sa treba zamerat na vyvazeny stravu. Ide to potom s tymi kileckami pomalsie ale je to najzdravsia cesta 🙂

humajnicek
9. aug 2019

@limetka69 tak ale múka nie je taký škodca, sú aj horšie potraviny

limetka69
autor
9. aug 2019

no baby nasla som aj knihu, a zatial som nezistila ci je to aj v nasom meste :D

limetka69
autor
9. aug 2019

@humajnicek ja nevravim, ze nie, ale pre mna je muka jed, telo mi to da hned najavo, niekomu vadi nieco ine, u mna je muka katastrofa

limetka69
autor
9. aug 2019

@humajnicek ja po vysadeni muky, inak nezaberalo nic, ani kozmetika, ani kozna si nevedela dat rady, roccutanne ci ako sa to vola som odmietla, a toto je tusim 2 tyzdnovy rozdiel, pre mna nie je nic horsie ako muka 🙂

jajka92
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eliska13
9. aug 2019

@limetka69 svet zdravia je fajn na naštartovanie a drží Ta na uzde to, že si zaplatila...čo mám skúsenosti schudli veľa, ale o pol roka, rok sa vrátili do svojich koľaji.mam o 5 CM viac ako ty a váhu takú istú😊neviem poradiť mne pomáha len veľa bicykel, turistika, všade peši krokov spravíš dobrý počet, ale to nestačí
Mne pomáha len vyradiť sacharidy dočasne a pravidelne jesť voľakedy som schudla v Komplimente 14 kg jedla som veľmi veľa často a váha išla sama dole.

cistykvietok
9. aug 2019

Ahoj. 🙂 Športujem 3x do týždňa, ale jem normálne. Nevylučujem ani múku, ani sladké. Akurát sa snažím nejesť večer a nejesť až toľko sladkého. A chudnem. 🙂 Viem, že keby som vylúčila múku a cukor, chudla by som oveľa viac, ale ja jednoducho nie som typ, ktorý by vedel takto fungovať celý život kvôli postave. Radšej si dám viac do tela a vidím, že to ide aj tak dole. Samozrejme, každý z nás je iný a na každého platí niečo iné. Skús aspoň dlhšie prechádzky v rýchlejšom tempe alebo sa poobhliadaj po športovej aktivite, ktorú by si aspoň skúsila. ;) Držím palce! ;)