Čo vylúčiť z jedálnička pri chudnutí?

limetka69
8. aug 2019

ahojte, zakladám ďalšiu diskusiu, nemajte mi to za zlé, ale sú tu aj nezmyselnejšie témy 🙂 zaujíma ma príbeh každej jednej, ale nechcem čítať o kalorickom deficite, že sa treba hýbať a nežrať, také mám prečítané, google mám a používam. 😊 na pohyb som lenivá, chodím pešo do a z práce, hýbem sa dosť, ale nešportujem, chcela by som schudnúť stravou hlavne. a zaujíma ma čoho ste sa vzdali z jedla a začali ste chudnúť. ja som sa vzdala cukru a múky. a nič, nechápem prečo so mnoi to ani nehlo, zaujíma ma ako ste to docielili vy. otázka je smerovaná ženám čo to zvladli bez činiek a kardia. 🙂

limetka69
autor
9. aug 2019

@veronice prosim ta kolko stal ten metabolic balance? nasla som poradcu 25 km od nas, ale tak chcela by som vediet kolko to stoji, kym ich skontaktujem, nech ma nevystrie :D

limetka69
autor
9. aug 2019

@jajka92 fakt a aku mas krvnu skupinu? 🙂 ak smiem vediet

veronice
9. aug 2019

@limetka69 380e som dala a mala som v tom aj uvodne stretnutie a vysetrenie u lekarky

limetka69
autor
9. aug 2019

@veronice fuuu no to je dost, teraz ideme kupit auto, takze tolko by som asi nenahrabala popri mojom plate a hypoteke, muz by ma hnal, ale asi skusim ten svet zdravia, je to lacnejsie, je to aj v nasom meste, len neviem co ocakavat 🙂

mrkvicka060
9. aug 2019

@limetka69 ja mam strasny problem schudnut. Cukor a pecivo jem minimalne, pecivo parkrat za tyzden, nejak mi to nechuti. Sladkosti nejem, pijem iba cistu vodu. Takze vyradit pecivo a sladke uple mi vobec nepomohlo. Moj problem ale bol, ze som prijimala dost vela tukov, v podobe syrov, masla v jedle, mlieko, jedna kremova polievka a tuky presvihli trojdenny prijem. Takze ja som musela obmedzit hlavne to. Stiahla som si kaloricke tabulky. Presne som si stanovila casy kedy budem jest. O 7, 10, 13, 16 a vecer okolo 19 som si dala proteinovy napoj (srvatkovy protein) alebo koktejl herbalife, ktory si kupujem kvoli vlasom a nechtom. Jedla som pre mna fakt male porcie (zistila som, ze aj ked zdravo, jedla som dost vela 😁). Jedla som si vazila (klidne aj zvlast vsetko co som si nalozila na tanier) a poctivo zapisovala do tabuliek. A hlavne som davala pozor na tie tuky. Kupila som si mandle a makadamiove orechy a na desiatu som si dala napr. 10g orechov a dala som si kavu, iny den napr biely jogurt s nastruhanym jablkom a posypane skoricou, mnam. A taketo somarinky. Maslo nejem uz vobec, ani nejake syry typu eidam a pod, iba obcas kusok. Jem viac salatov (s tuniakom, s kuracim masom, s balkanskym syrom a podobne). Schudla som takto za mesiac 4 kg. Potom som uz ale zacala aj cvicit tak uvidime ako to pojde dalej. Este dalsie 4 by som chcela dat.
A podla mna je riadna hlupost co ti niekto pisal, ze ked obmedzis sacharidy tak treba pridat tuky a bielkoviny. Treba jest vyvazene. Pridas tuky = neschudnes.
A samozrejme, zacala som chudnut az ked som odstavila syna od dojcenia, lebo kym som dojcila tak som sa mohla aj na hlavu postavit a vaha nesla dolu ani o gram.

limetka69
autor
9. aug 2019

@mrkvicka060 dakujem, no ja mam tiez rada syry a ked som zapisovala do kt, mala som problem s tukmi, pretoze sa rychlo naplnili a presvihla som to tale, aj ked sa mi zdalo, ze jem zdravo, tiez mam protein, aj nahradu stravy proteinovu, nahradzam jedno jedlo, snazim sa veceru, a to mi staci k udrzaniu vahy, nie chudnutiu, no ako som pisala, jeden preslap na oslave ma stoji tak 2-3 kg....

mrkvicka060
9. aug 2019

@limetka69 este moze byt ze ti chybaju nejake vitaminy, Dcko, magnezko, vapnik, Ccko. No asi sa len do toho musis riadne zahryznut a vydrzat, ked vela blbosti pojes, bude sa ti aj vela vody zadrziavat v tele a to ti dviha kg. Musis mat volu, naucit sa jest vela zeleniny, skombinovane s bielkovinami. Napr ja ked som si vazila kuracie maso tak 120g kuracieho je pre mna strasne vela a ked som to zjedla v salate bola som najedena do prasknutia. Naozaj treba to zobrat vazne a sustredit sa a vela pit a nevyjedat somariny. Ja ked som si prestala sladit kavu a teraz mi obcas muz urobi s cukrom tak ju ani neviem vypit, lebo vobec mi nechuti 😀 je to o zvyku naozaj. Ani tie syry mi nechybaju, dam si cottage, staci mi. Nakoniec to nie je take zlozite len netreba polavit. Ani na oslave 😀 ja ked som u nasich tak tolko jedla mama vyvara, sladke, zmrzliny. No nic. Najprv to bolo tazsie si nedat, teraz uz uplna pohoda, ani na to nemam chut.

kikidee
9. aug 2019

@veronice uplne s tebou suhlasim, treba sa vzdelavat v tomto smere a super ze si isla na kurz. Len ked niekomu napises ze MB je nizkosacharidove, je to velmi objektivne a nie uplne pravdive, lebo sama vies ze MB je velmi individualny vdaka tomu odberu krvi. Takisto nesuhlasim s tym ze je to dlhodobo neudrzatelne a nie celkom zdrave. Pretoze ak si my roky plnime telo toxinmi a jeme jedno cez druhe plus ine neresti, ten reset nejako musi prebehnut a ano casto to nie je prijemne lebo je to vlastne detox. Prisna faza vsak trva kolko ty chces ci potrebujes a dalej su pravidla nastavene tak, aby si postupne mohla zaradit vsetky potraviny. Je logicke ze ked milujes rajciny tak ich pravdepodobne jes casto a tym padom ti v MB nevyjdu, lebo tvoje telo nepotrebuje tie latky, ktore rajciny obsahuju. Cielom MB je praveze nastartovat metabolizmus sby spravne fungoval a mohli sme jest vsetko co nam chuti, za dodrziavania istych pravidiel ktore su podla mna uplne ze nic (lahke, lahko zautomatizovatelne) Ale samozrejme kazd sme iny a nie kazdemu sedi to iste. Urcite sa zhodujeme na tom ze sa to oplati vSkusat, podla mna budes spokojna @limetka69 a mozno sa v tom najdes a mozno si najdes svoju vlastnu cestu 🙂

limetka69
autor
9. aug 2019

@mrkvicka060 tiez nesladim kavu, nepijem sladke, ani nejem, nejem nejake kraviny, snazim sa maso, ryza, zelenina, vajcia, no a syry, sunky vysokopercentne, cottage nemusim, jedla som ho, ale strasne mi nechuti, len ja som sa tymi dietami asi tak dodrbala, ze uz na mna zmena k zdravsiemu vobec nezabera :D

kikidee
9. aug 2019

@limetka69 pravdepodobne je nieco v tvojom tele co brani chudnutiu, moze to byt nedostatok nejakych vitaminov, mozu to byt hormony (tyroxin, inzulin, cokolvek).. takze ak nevies kde robis chybu, urcite sa chod poradit, ci uz ten Metabolic alebo svet zdravia, odovzdaj sa odbornikom. Myslim ze lutovat tie peniaze nebudes, nejde len o to dobre vyzerat ale aj byt zdrava.

limetka69
autor
9. aug 2019

@kikidee pojdem do toho sveta zdravia, len co maly bude v skolke 🙂

misha666
9. aug 2019

@limetka69 vsetky teorie ovladas ale nic nezabera? potom bude asi problem v pevnej voli...ver mi poznam to... tiez mam vsetko nastudovane... vecne bojujem s kilami... ale co mne najviac vyhovuje je ketoza... za 2m mam 7kg dole...vobec nehladujem lebo si drzim stravu tesne nad bazal... a ani nemam chut na sladke lebo si peciem "sladke" z keto potravin... cvicit som zcala poriadne len pred 2t... svetzdravia je blbost...mam to vyskusane... chodila som tam mesiac a schudla som ale zo svalov a ovela viac ako z tuku... oni tam podla mna chcu nahrabat prachy len za tie ich zazracne vyrobky.... stojim vkuse za plotnou, ale varim si na dva dni... cize je to fajn... drzim palce

limetka69
autor
9. aug 2019

@misha666 dakujem za nazor, nebudem tvrdit, ze mam pevnu volu lebo nemam, cakam 2-3 mesiace a ked nevidim vysledky proste to vzdam, aj ja som bola LC pomohlo mi to schudnut, no casom som zacala mat problemy, vzdy ma po tukoch sialene bolelo nieco pod rebrami, neviem asi zlcnik, mala som zachvaty casto, tak som s tym radsej sekla. sladke ma nelaka, takze v tom ja problem nevidim.🙂

0hena0
9. aug 2019

@limetka69 mas asi lenivy metabolizmus. Potrebujes nieco, cim ho nastartujes. Treba nastudovat enzýmy. Hlavne sa vyvarovat strave po 18h. Poobede ziadne ovocie uz. Vydrzat cca 2 tyzdne a telo si zacne zvykat ze musi cerpat zo zasob. Hlavne vela, vela vody. Cistu z kohutika. A obcas bylinkove ktore prospievaju traveniu a tvorbe enzýmov. Ovsem, ak si zdrava. Nemala by si mat vaznejsi problem stym, ak nechces cvicit. Aj ked. Kazdy vecer 4 minuty cvicania hlavne zhyby v okoli brucha, lah a sed, a v leze nohy dozadu k hlave. Otacanie v sede na zemi na jednu a potom druhu stranu. 4 minuty zbehnu coby dup! To pomaha rozhybat travenie. Strasne malo namahy a funguje to. Telu sa to zapaci a tebe tiez. Po 2 tyzdnoch sa ti to zapaci. 😊

limetka69
autor
9. aug 2019

@0hena0 dakujem za rady 🙂 4 minuty? ale ved vsetci tvrdia, ze kym necvicis pol hodiny, to akoby si necvicila :O

dadulala
9. aug 2019

@limetka69 neskusala si Macingovu? Ja teda chudnut nepotrebujem, mam 170 cm a 53 kg,ale je mi pri jej style stravovania velmi dobre, uplne v poho travenie, lahko, kopa energie. Aj napriek tomu ze nepotrebujem chudnut, chudnem preto to zvladam tak 1x do roka.Mozno stoji za vyskusanie a nastartuje ti to metabolizmus.

0hena0
9. aug 2019

@limetka69 to nieje pravda!!! Vraví to mozno ten, kto si chce vypracovat a vyrysovat postavu. Ty pises, ze chces schudnut a nedarí sa. Sposob ktory som ti napisala, ked sa tvoje telo prisposobi, kazdy den dokazes takym malym vecernym pohybom zhodit 20dkg. Po 18h.si par minut zacvicis, nie tesne pred spankom, kazdy reaguje inat, kedze sa prekrvuje a okyslicuje organizmus, by si mozno nezaspala. Ja naopak, mozem cvicit aj hodinu pred spankom a zaspim ako babatko. Potom ked zacnes pomalicky ale isto zhadzovat, nemas sa kam ponahlat, mozno zatuzis tvarovat postavu. A pre tych lenivsich odporucam v domacom pohodli sa masirovat rukami alebo nejakom malou pomockou. To pekne zpevni pokozku, proste ju vypne a mas pekny efekt. Je mnozstvo nenarocnych trikov. A za dalsie, bude pribudat sebavedomie a stym aj prijemny pocit na dusi a budes sa citit skvele a mat rada svoje telo take ake je a vylepsene o ten prijemny pocit. Jaaa bych cvicila az bych brecela, no, smiem len obmedzene a mam rada svoje telo. V prvom rade sa v zrkadle musim pacit sama sebe 😊

0hena0
9. aug 2019

@limetka69 ano, lebo telo si to rychlo potrebuje ulozit pre pripad nudze, ked mu nedoprajes to co potrebuje aby ti poskytol energiu. Nie nadarmo za vraví, so vsetkym s mierou. Take davky, ktore telo dokaze v priebehu 3-5h.stravit, udrzat si glykemický index. Inac budes slaba, malatna, unavena a nechut pre seba cokolvek spravit. Nacuvaj svoje telo s rozumom. Kazdy clovek je iný.

jamatkaroka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misha666
9. aug 2019

@limetka69 LC a keto je trosku rozdiel... LC je do 50-100g sacharidov... a keto mas ytak do 20-40g sacharidov na den...a vobec to tam nemusis prehanat s tukmi... staci ak budes prijimat viac bielkovin... z tukov ta kludne mohol boliet zlcnik... ja si drzim kaloricky prijem okolo 1600-1650kcal... a sacharidy tak kolo 35g ostatne nechavam na tuky a bielkoviny... 1g tuku ma hodnotu 9kcal ., 1g sacharidu a 1g bielkovin 4kcal... proste prijimes viac bielkovin a menej tukov ...ked ta boli z tukov zlcnik... 🙂 a da sa to v pohodicke zvladnut... ja o mam pri tukoch a bielkovinach pol na bol cca ale nejak striktne to nedodrzujem...davam pozor hlavne na sacharidy... a celkovy kaloricky prijem...nezapisujem kazdy den do KT... ja uz to mam nejak v hlave... :D velkost porcii a tak si to cca viem zratat... zapisujem sem tam az vecer ked sa mi zda ze som malo jedla...a ked je tomu tak tak si supnem este oriesky a som v klude 🙂

fruzsiskvarkova
11. aug 2019

@limetka69 Chces vediet ze prečo sa nic nedeje s vahou potom ako si vysadila muku a cukor? Jednoduche..nie si v kalorickom deficite. Pokial ten deficit nevytvoris vaha dole nepojde! Mozes skusat vyradovat kadeco ale pokial z "povolenych" potravin zjes viac kcal a neudrzis sa v deficite proste chudnut nebudes.
Darmo o tom nechces citat inak to neide. 🙂 Nemusis aktivne sportovat aby si s deficitom schudla. Uplne staci 10K krokov za den a sem-tam sa donutit k cviceniu.

fruzsiskvarkova
11. aug 2019

@limetka69 A hlavne jedz dost! Teda čítam tu od niekoho ze kcal si drzi tesne nad bazal. Hlupost! Bazal su kcal ktore tvoje telo spali aj ked cely den budes lezat a iba dychat. Kazdy jeden pohyb je uz spotreba navyse. Iba tak ako v hlave som preratala na tvoju vahu a vysku bez aktivneho cvicenia kludne mozes zjest cca 1600kcal a stale budes v deficite. ;) Ked drzis prilis nizko prijem budes hladna, nervozna a tvoje telo prepne do setriaceho rezimu. A presne vtedy sa stava take ze prides na oslavu zjes vsetko co vidis a hned mas o 3kg viac.

jajka92
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erika1594
6. nov 2019

@limetka69 oki, keď nechceš počúvať o kalorickom deficite, skúsme to inak. vzdať sa cukru a múky je fajn, ale tuky majú stále dvojnásobnú kalorickú hodnotu oproti cukru a múke - takže možno by som sa ja osobne zamerala na to, kde prijímam zbytočne veľa tukov (napríklad taká lyžica olivového oleja má skoro toľko kalórií, koľko má jedna kaiserka 🙂 )

kristinaangel
28. feb 2020

@limetka69 napíšte mi správu