Cvičím na orbitreku

adri003
11. mar 2015

baby ked cvicim na orbitreku schudnem z celeho tela ci len s niektorich partiach a cvicim kazdy den 30 minut tak dufam ze schudnem

zamilion
11. mar 2015

@adri003 kup si v lidli za 19 eur hodinky na meranie tepovej frekvencie. Vygugli si vypocet tvojej maximalnej tepovej frekvencie a vyrataj z toho 80 %. Ked pri tejto takzvanej aerobnej frekvencii budes cvicit 4x do tyzdna po 40 minut, spalis tuk z celeho tela.
Co sa tyka spevnenia svalov vyrysujes si hlavne nohy a zadok.

prego81
11. mar 2015

@adri003
dostala si radu za million od @zamilion 😉
tvoja max. tepova frekvencia je niekde okolo 220 minus tvoj vek. Ak mas 30 tak 220-30=190. 80% zo 190 je 152. Takze ked bude na 152 tepov za minute budes pekne spalovat tuky...sucasna literature uvadza ze tuky sa spaluju uz okolo 60% z tvojej max.tepovej frekvencie - ale cim vyssia tym spalis viac. Mozes ist az do 85% z max.tep. frekvencie.

andy57
11. mar 2015

schudnes, ale ked sa nezdravo stravujes tak ti to velmi nepomoze, dolezite je upravit stravu a pridat pohyb

prego81
11. mar 2015

@andy57
@adri003
este by som dodala na margo chudnutia. Chudne sa vtedy, ked je prijem energie mensi ako je energeticky vydaj. Je to velmi jednoducha rovnica ktoru, buhuzial, tak vela ludi nechape. Mozes cvicit na orbitreku hoci aj cely den ale ked budes pritom jest a na konci ti vyjde ze si prijala viac kalorii ako vydala tak proste neschudnes. Teoreticky, mozes jest aj nezdravo a aj tak schudnes. Ale bude to aj pekne vyzerat? Zdravotne dosledky neriesim...

bambula626
12. mar 2015

Ja som schudla ale postupne pridaj dĺžku cvičenia pól hod je malo, daj az na hodinu.

ers89
31. mar 2015

ahojte, a na brucho a boky nepomáha orbitrek? či nato treba nejaké špeciálne cviky?