Cviky na brucho + strava

22abigail22
2. júl 2020

Dobrý deň/Ahojte milé dámy.

Prosím, poraďte mi, ktoré cviky sú dobré keď chcem schudnúť do brucha.

Posledné 2 týždne cvičím doma. Rôzne cviky (tuším 10 druhou) po 10min. Vidím troška rozdiel (cítim sa byť aktívnejšia a mám pevnejšie zadok) ale tam to zhasne.

Áno, viem, že za 2 týždne nemôžem čakať zázraky ale mám pocit, že robím niečo zle.

Určite mi treba aj chodenie do fitka, ale mohla by som max cez víkend nakoľko cez týždeň pracujem (mám 2 práce).
Doma v byte sa tiež necvičí najlepšie, ale lepšie ako nič.

Plus, poznáte nejaké jedlo/nápoje, ktoré pomáha pri spaľovaní tukov?

Ďakujem za vaše rady/osobné skúsenosti.

nairia
3. júl 2020

ahoj, nie som odbornik, takze jedla/napoje ti neviem poradit, ale co sa tyka chudnutia iba z jednej partie, tak to je trosku taka hlupost, ideal je cvicit cele telo a kazdy den/kazdy raz, ked cvicis sa zamerat na inu partiu (napr. nohy a zadok, inokedy brucho+chrbat+ramena)... cvicit cisto stale dokola len brucho nie je dobre, na pevne brusko je treba cvicit aj chrbat a krizovu oblast...
2 tyzdne su kratka doba, je super, ze citis na sebe zmenu, ale chce to cas, da sa cvicit aj doma, aj ked chapem, ze je to nie moc komfortne...
hovori sa, ze "brucho sa robi v kuchyni", takze treba istotne upravit stravu - napr. obmedzit pecivo, sladkosti, treba viac tekutin pit 2-3l (je to individualne, v lete clovek prirodzene potrebuje pit trosku viac, pri fyzicky narocnych aktivitach tiez)
na spalovanie ako doplnok som zachytila L-karnitin myslim, ze pred cvicenim, ale toto by chcelo skutocne nejakeho znalca, ktory sa v tom vyzna
ja cvicievam doma, odporucam blogilates.com - kazdy mesiac baba vyhodi kalendar s cviceniami, je to podelene kazdy den v tyzdni cvicis nieco ine a je to pekne na seba nadvazujuce a co je super - je to zadarmo, staci ti len podlozka a chut cvicit 🙂

daniel_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz