Cviky na rozídené brušné svaly

xlucia
28. júl 2011

vhladom na to, ze som dostala viac krat otazku ohladom cvikov na tento problem, tak to dam sem aby som nemusela zakazdym do IP. treba ich cvicit dlhsie, ale potom je vysledok aj vidiet
ak mate niektora este, co by este mohlo pomoct, podelte sa. viem ze sa to definitivne odstranit len operaciou, ale tu zatial odmietam a pohlad na moje brucho ma zrovna netesi, ale takych mamin je tu asi viac... ☹
tu je popis slubenych cvikov, je to tak laicky prelozene z AJ

Posilovanie priečnych brušnych svalov – Tuplerovej technika
Základné cviky

Cvik č. 1
Sadni si na stoličku s rovným operadlom a spoldný chrbát pritlač k operadlo, alebo si sadni na zem do tureckého sedu a spodný chrbát prilač ku stene. Polož jednu ruku pod pupok a druhu nad pupok. Nadýchni sa a pri výdychu stiahni brucho k chrbtici. Tie svaly, ktoré sa zapojujú do práce sú priečne a tie je potreba posilovať.
Cvik spočíva v tom, že v tejto polohe budeš priečne svaly sťahovať k chrbtici rýchlo. Za jeden deň je potrebné urobiť desať setov po 100 opakovaniach. Napr tri sety ráno, 3 sety poobede a 4 sety večer. Alebo ako komu vyhovuje.

Cvik č. 2
Výťah
Rovnaká pozícia ako pri cviku č. 1. Predstav si, že nafúknuté brucho je na prvom poschodí. Čím je brucho bližšie k chrbtici, tým je na vyššom poschodí. Keď je maximálne pritiahnuté ku chrbtici tak je na 6. Poschodí. Nadýchni sa, vypuč brucho do polohy prvého poschodia, vydýchni a pritlač ho do polohy piateho poschodia. Vydrž, kým napoťítaš do 30. Potom pritiahni brucho ešte ďalej (malý stisk) do polohy 6. Poschodia. Takto stiahni brucho 5 krát. Cvičenie ukonči plým nádychom do brucha. Opakuj 5 setov každý deň.

Cvik č. 3
Kontrakcie
Rovnaká pozícia ako predtým. Polož ruky nad a pod pupok, aby si mala istotu, že používaš tie správne svaly. Daj brušné svaly do polohy tretieho poschodia. To je štartovacia poloha. Potom stiahni do polohy piateho poschodia. Pracuj len brušnými svalmi, nenakláňaj sa pritom dopredu. Horné aj spodné svaly musia byť zapojené. Denne 5 setov po 100 opakovaní. Po týždni môžeš robiť sťahy zo štvrtého na piate poschodie.

nattereri
30. júl 2011

@xlucia Vdaka za cviky, ja mam tiez tento problem a do operacie sa mi ist nechce, i ked to moje brusko vyzera ako melon prilepeny na moj pas, hroza 😠 , som ako taka klokanica 😅 .
Najhorsie je, ze ked sa zle posadim, alebo prudko vstanem, vtedy ma tam zvykne riadne pichnut, co je dost neprijemne. ...Takze skusim ich od pondelka cvicit, dufam ze pomozu a ja budem dosledna a vytrvala.
Vzdy ked som zacala s nejakym cvicenim, malo moje brucho sklon este viac sa zvacsit, ako by sa mi vyhrazalo a kricalo, ze sa ho aj tak nezbavim 😀 . ... Snad ho teda s tvojimi cvikmi porazim 🙂 .

xlucia
autor
1. aug 2011

@nattereri za malo. fakt pomahaju, ale treba ich cvicit denne niekolko mesiacov kym sa dostavi ucinok. ale zasa pri ich cviceni netreba nikam chodit a trvaju len par minut

zuzika30
23. okt 2011

@nattereri ahoj mna by zaujimalo ako si pokrocila ,vidno nejaky vysledok ? ja som 5 mes. po porode a brucho nic moc, na operaciu nehrozi snad by mohlo pomoct toto cvicenie, a treba mat brucho stiahnute nejakym pasom? dakujem

lalia2
3. júl 2012

@xlucia ahoj. prosím ťa, fakt ti pomohli tie cviky? ja som 4 mesiace po cisárskom, neviem, či mám diastázu, ale brucho vyzerá hrozne, keď si sadnem, ako jedná veľká pneumatika od prs až dole, ani keď ležím, nie je ploché, stále sa cítim nafúknutá, proste hrôza... koľko dlho ich treba cvičiť, kým sa dostavia výsledky? ďakujem

xlucia
autor
3. júl 2012

@lalia2 zacni brat silne probiotika. cviky pomahaju ,ale ja som ich necvicila v tolkych seriach ako treba, na to nemam cas.ani nenosim ziadne pasy. vidno to bolo tak cca po troch mesiaciacoch alebo styroch, ale ja som necvicila kazdy den, lebo ked zacnes tak aj svalovicu budes na bruchu mat 😀
ked si zvyknes a budes ich cvicit je to vidno ale nesmies prestat, resp. mat dlhu restavku medzi cviceniami. potom ide brucho zas do povodneho stavu

babulik505
21. aug 2012

@xlucia ahoj. A ked uz prestanem, lebo budem spokojna s vysledkom, tak sa mi to nevrati? Alebo to treba cvicit uz dozivotne? 😀

majamat
21. aug 2012

@babulik505 ja sa to tiez pokusam zistit. sice som uz prestala. necvicim uz asi tyzden, lebo nevydim vysledok. je to ciastocne aj moja chyba, lebo teraz na sebe neznesiem pas. cvicim 12t. mozno sa este na jesen pokusim. inak je este jedna tema a mam pocit, ze ked prestali cvicit a nosit pas, rychlo sa to vratilo spat, takze neviem, ci to ma trvaly efekt.

babulik505
23. aug 2012

No ten pas v tychto teplach je utrpenie. Behat som este nezacala, vyhovaram sa na teplo 🙂

marcellka32
23. aug 2012

Ženy diastaza neodíde NIKDY,mám ju aj ja,pomáha len abdominoplastika čiže operácia brucha,na ktoru ja nejdem nie kvôli peniazom ale stačí si pozrieť fotky po operácii a zmeníte názor.a môj muž má miluje takú aká som,aj s bruchom 🙂 musíme sa naučiť s tým žiť

majamat
23. aug 2012

@marcellka32 lenze ja mam to brucho strasne velke. som aj tlsta, ale aj keby schudnem, brucho je velke a koza riadne vytahana.

majamat
23. aug 2012

@marcellka32 tak toto som ja. jak prava tehulka.

marcellka32
23. aug 2012

Ja som sice chudsia, ale brucho mám tiež,tým že si plnsia sa to akokeby stratí,ja som hore chuda v bokoch širšia a k tomu brucho.

marcellka32
23. aug 2012

@majamat tvoj muž to berie ako?môj to prijal,nevedela dom že niečo take mi ostane a postupne sa s tým zmierujem a zijem,nosím voľné tuniky a tričká,ktoré su pod prsiami podsite a ďalej dole voľné,tak brucho nevidno,ako pri normálnych tričkách.este tí poviem že nikto o tom nevie,len môj muž a mama,deťom je to prirodzene,ak chceš daj fotku holeho brucha,lebo mne sa zdá že mas len zlý strih trička 🙂

majamat
23. aug 2012

@marcellka32 moj muz to berie dobre. nevadi mu to, ale rata s tym, ze by som si to chcela raz dat operovat. a mne to vidno pri kazdom strihu. ja uz vobec nemozem tuniky, lebo si fakt myslia, ze som tehu. najdem foto holeho brucha.

majamat
23. aug 2012

skusim najst aj foto v tunike.

majamat
23. aug 2012

zatial som nenasla, ale nasla som fotku v halenke, ktora mi sedi naviac. super je, ze ma dole gumicku, ale na tejto fotke som mala o par kg menej, no brucho bolo aj tak velke a aj tak si mysleli, ze som tehu. to sako vacsinou nenosim.

majamat
23. aug 2012

nasla som fotky v rovnakej halenke, ale bez saka a v tunike som nasla len z predu, alebo v predklone, pripadne v sede. to tak neukaze. asi sa dam niekedy vyfotit, ked ju budem mat na sebe.

marcellka32
2. sep 2012

@majamat neviem čo je lepšie,či byť plnsia ako ty,alebo chudsia ako ja a koža mi visí na bruchu,ovisa,fotky nedám lebo nemám,a nechcem aby má tak niekto vobec videl,tebe možno pomôže trochu schudnúť ale ja by som kožu normálne na mne odrezala.

majamat
2. sep 2012

@marcellka32 mne koza tiez ovisa, len to tak nie je vidno a keby som schudla, tak mi ovisa snad aj 10cm. to by som mala asi riadny zahyb koze. uplne najlepsie je mat ploche brucho, ale mozem o tom len snivat.

majamat
2. sep 2012

@marcellka32 ozaj a dufam, ze sa raz na tychto fotkach a mojom terajsiom vzhlade dobre pobavim.

marcellka32
2. sep 2012

@majamat si rozhodnuta ísť niekedy na op?

majamat
2. sep 2012

@marcellka32 ano, ale musim na nu naskriabat a este neviem, ci bude druhe babo, tak az po tom, ked budem druhe mat, resp. vediet, ze nebude.

kajakajinka
2. sep 2012

@majamat zevraj je dobre stahovat brusko elastickym pasom aj ked sa horsie dycha ale mat ho proste pevne a aj ta koza sa dokaze scelit do kopy,ja som to robila pomohlo mi to.a vzdy pri chodeni alebo stati stahujem brucho aj ked som sama doma,pri sedeni je to horsie ale mne to pomaha 🙂 🙂

majamat
3. sep 2012

@kajakajinka na zaciatku som nosila poctivo stahujuci pas, teraz uz doma nie a hlavne cez leto nie ale von nosim stahujuce nohavicky a nemam pocit, ze by sa nieco zmenilo. nepomohlo a ani sa mi nezda spravne stahovat brucho, za tu cenu, ze sa objavia ine zdravotne problemy. ci uz stazene dychanie, alebo mna odobne casto pali zaha. dokonca som aj cvicila tieto cviky, co su tu, len som pri tom poctivo nenosila pas a ani to nepomohlo. dokonca aj jedna kocka, co to cvicila poctivo, pomohlo jej to len kym cvicila a nosila pas. ked prestala, tak mala zas rovnake brucho a teraz je uz po operacii. to sa neda robit do konca zivota, lebo to cvicenie je dost casovo narocne. nema to vyznam.

kajakajinka
3. sep 2012

jasne ja som len chcela poradit,mne to pomohlo a pas uz nenosim,pa 🙂

marianag
30. mar 2013

tu najdete aspon cast pomoci: http://www.fitprogres.sk/mamafit/ - treba skusit!!!
🙂

patulka83
22. jún 2013

@xlucia ahoj, tak som zistila, ze aj ja mam tuto diagnozu...takmer 2 mesiace cvicim jillien michaels, brusaky, presadacie cviky,cele telo sa mi spevnilo, len brucho ako tehotna...a teraz toto 😠 ze brusaky sa pri tejto diagnoze nesmu ...wrrrrrrrrrrr...niekde som citala, ze tie cviky su zbytocne bez pasu...je to pravda ? v oktobri sa chystam na 2 svadby, je sanca, ze moje brucho bude ako -tak "normalne?"vdaka

xlucia
autor
23. jún 2013

@patulka83 ja som pas nemala a ani nebudem kupovat. ano brusaky to velmi zhorsuju. pomoze jedine operacia. tie cviky pomahaju, ak ich cvicis denne, riadne a poctivo. ale ked prestanes, potom je brucho hned spat

bambina82
31. júl 2013

@patulka83 presne to iste som dnes zistila aj ja mam odcvicenu jillian 30 day sher 1,2,3 ..vymakane ruky, nohy a brucho stale nic. Pocas mojho 2heho teho sa mi spravil taky kopcek ked sa ohnem do zadu..ako keby mi nieco vypuklo zo zaludka...ale nikdy som netusila ze co to je. Teraz mi to neslo do hlavy ze vsetko mam doslova fit len brucho ziaden efekt..skor ako teho vyzeram! Citam vsetko mozne a ze vraj Julie Tupler cvicenia velmi pomozu alebo joga (ale nie vsetky cviky) Podla nej by sa to malo upravit 🙂

andreea2
2. aug 2013

zienky a ja sa teraz neviem zaradit..neviem ci mam diastazu alebo tu herniu..v podstate som spokojna zo svojou postavou,ale stale je co vylepsovat...no rozhodne nemam take brusko,ako vidim tu na foto,co som rada a to som po troch porodoch...mne v stoji pod pupkom je taky maly vypukli hrbolcek a ked si sadnem ,tak je to akoby natiahnuta koza...posledny porod som mala v roku 2005...teraz pri mojej vyske164 mam vahu 60kg...v zime mam o 4-5 kg viac..nehybem sa tolko ,v lete korculujem,behavam,ked vyjde cas a doma drepy,brusaky..to je vsetko..ale to brusko,ta koza naviac mi tam vadi...neviete poradit co s tym?da sa to cvicenim odstranit?...alebo este mi treba schudnut?viac nemozem,lebo uz nebudem mat ziadne prsia:D