Dá sa schudnúť 30kg do roka bez následkov?

polarka
29. aug 2008

Podarilo sa to niekomu bez poskodenia zdravia rozumnymi metodami?
Zo zdravotnych dovodov kvôli chrbtici to potrebujem zrealizovat.Prida sa ku mne niekto kto neovplyva tisicami na drahe tabletky,liposukcie a nadstandardne fitka?

Recept na tukožravú polievku:

Vytlačiť Poslať e-mailomSuroviny: 4-5 rajčín, 6 väčších cibúľ, 2 zelené papriky, 1 zväzok dužnatej zelerovej vňate, 1 hlávka bielej kapusty, 1 bujón v kocke, soľ, korenie, kari, petržlenová vňať

Postup: Očistenú zeleninu nakrájame na kocky, vložíme do hrnca s vodou, pridáme bujón, okoreníme a varíme dokiaľ zelenina celkom nezmäkne.

Diéta začína

1. deň Môžete jesť neobmedzené množstvo polievky, všetko ovocie (okrem banánov) a z tekutín čierny nesladený čaj, kávu a vodu.

2. deň Neobmedzené množstvo polievky, všetku zeleninu vrátane konzervovanej (bez prísad). Dajte prednosť čerstvej zelenine (uhorky, rajčiny, papriky, reďkovky, špenát, mrkva, zeler, čínska kapusta a pod.) Vyhnite sa fazule, hrachu a kukurici. Na večeru si doprajte väčší pečený zemiak s maslom.

3. deň Môžete jesť polievku, ovocie a zeleninu podľa ľúbosti. Nič ďalšie. Na váhe by sa mal prejaviť menší úbytok.

4. deň Opäť neobmedzené množstvo polievky, aspoň 3 banány a zbierané mlieko. Nezabudnite na tekutiny, pokúste sa vypiť čo najviac vody.

5. deň Okrem polievky môžete zjesť 20-35 dkg vareného hovädzieho mäsa a 5-6 čerstvých rajčín. Pite dostatočné množstvo vody, aby sa odbúrala kyselina močová. I napriek tomu, že Vás už všetka chuť na polievku prešla, mali by ste aspoň jednu porciu zjesť.

6. deň V tento deň jedzte zeleninu (predovšetkým tú so zelenou vňaťou) a hovädzie mäso (upravované na minútkový spôsob bez tuku) v neobmedzenom množstve rovnako ako tukožravú polievku.

7. deň Minimálne jednu porciu tukožravej polievky, ryžu natural, nesladený ovocný džús a zeleninu. Pokiaľ ste všetko dodržali, mali by ste byť ľahší o 5-7 kg.

Čo nesmiete behom diéty vôbec jesť
Všetko pečivo, alkohol, nápoje s bublinkami, smažené jedlá. Hovädzie mäso môžete v diéte nahradiť kuracím mäsom. V jednom "hovädzom" dni, môžete jesť namiesto hovädzieho mäsa varenú rybu. Diétu môžete opakovať najskôr za dva dni. Sedemdenní cyklus musíte dodržať každý krát. Pokiaľ budete jesť polievku dlhšie než sedem dní, môžete trpieť podvýživou.

https://www.youtube.com/watch?v=cJ6NkfmEqhk
womankc
22. apr 2015

ja sa pridávam , tiež potrebujem 36 kg dať dole i keď mi to nikto neverí , že až toľko . Ja mám problém dodržať pitný režim a mám veľmi rada sladkosti , Inak samotná strava to mi nerobí problém, veľa jeme ovocia, zeleniny, výrazne som zmenila prípravu jedál aj používané suroviny . Len tie sladkosti a pečivo je moje prekliatie, ak je tu niekto kto si s tým poradil , rada uvítam nápady

bandura
22. apr 2015

@adkat13 neviem preco je to tak ale od malicka som nemala ziadne brusko ani po pôrodoch hned mi splaslo mam vysku 170cm akurát mam brucho akoby som bola v 4mesiaci ked mam o tych 10kil viac a ked som mala 92kg tak to som bola uz v 6mesiaci 😀 no ale rada som ze splaslo, ale vsimla som si ze ked pijem acidko akoby to pomahalo a na druhy den mam ploche brucho a ked som mala pred 12rokmi vahu 52kg tak som doslova mala lavor len kosti mi trcali

bandura
22. apr 2015

@womankc vitaj, ja som pocula ze proti sladkostiam co som aj ja mala problem a potom som to aj vyskusala som si kupila 100percentnu horku cokoladu a ked som mala chut na sladke dala som si tablicku a potom ma to preslo lebo to je horkejsie a ja horke nemam rada ...tak ma presla chut aj na sladke 😀 ze radsej vydrzim

timea7
22. apr 2015

@womankc keď začneš jesť plnohodnotnú stravu, v ktorej budú zastúpené aj sacharidy - celozrnné pečivo, chlieb, cestoviny, zemiaky, ryža, chuť na sladké bude citeľne menšia. A dajú sa vyrobiť aj zdravé sladké mlsky 😉 mrkni na tú stránku, čo som vyššie spomínala, sú tam aj recepty. Piť je ale veľmi dôležité, rozhýbeš tým metabolizmus. Som múdra ako rádio .... ale nie je to z mojej hlavy, len je to odskúšané a overené, že to funguje, aj keď nie mnou.

womankc
22. apr 2015

@bandura ja mám problém aj strávením / pankreas ,dvanástorník, pečeň/ a čokoládu by som vôbec nemala , ale to je moje práve prekliatie , mne je jedno v akej forme tá sladkosť je ☹ , mne chutí všetko

bandura
22. apr 2015

@timea7 a inak ja ked zacnem jest napr ze na obed si dam kuracie mesko so salatom automaticky za tym chcem aj dezert ...neviem preco je to tak

ivuska027
22. apr 2015

@womankc ja som schudla k dnesnemu dnu 26kg. No rozhodnutie, nejest pečivo a sladke za teba nikto neurobi, to musis ty sama. Tam sa neda svietit 😒 🙄 Sladke sa da obmedzit, ja som v stadiu, ze mi staci kocka kvalitnej cokolady a je to ok. Ten mozog to akceptuje, len musis aj ty 😉 Ak mas malo energie a nutkanie na sladke, mas zle vystavany jedalnicek 😕 😒

womankc
22. apr 2015

@timea7 všetko čo píšeš papám a aj sladké mlsky nahrádzam aj robím zdravšie , ale aj tak je to proste denná chuť , teraz momentálne som vo fáze,že sa snažím zriekať a obmedziť, ja asi robím proste chybu v tých kombináciách jedál

timea7
22. apr 2015

@bandura niektoré návyky sa odbúravajú ťažko....viem....ja tiež ráno slopem kávu a neviem sa to odnaučiť...možno ani nechcem, lebo mi to tak chutí....

timea7
22. apr 2015

@ivuska027 píšeš veľmi rozumne 🙂

womankc
22. apr 2015

@timea7 ja viem, máš pravdu, ja teóriu mám naštudovanú 😀 , všetko ovládam, len akosi som asi ešte nedošla do bodu zlomu asi naj naj môj problém ani tak nebudú sladkosti ako ten pitný režim, musím sa štartnúť , lebo normálne cítim , že to moje telo bije už na poplach

bandura
22. apr 2015

@womankc ja som kedysi mala silny zapal pankreasu a tiez som nemohla kakao a zmrzlinu vyprazane a podobne ...viem cim prechadzas ale z toho sa krasne da vyliecit dlhsie sme sa s mamkou trapili lebo to bolo ked som bola mala ale potom nam jedna odporucila tvaroh tak som jedla tvaroh ci uz cisty alebo z medom alebo mi z neho mamka robila natierky a podobne ...pritom som mala pecenove testy ako alkoholicka 😀 aspon nam to takto povedala lekarka a pritom som mala 12rokou a zvracala som cele dni nevedeli mi to zastavit ale skus ten tvaroh dodnes ho milujem a jedavam a vsetko mam ok

ivuska027
22. apr 2015

@bandura to je len o nastaveni a o zvyku. Inak, co funguje je to, ze jedlo si treba malo ochucovat, ci viac je tam chuti, tym viac to stimuluje k prebijaniu, cize zjes slane-chut na sladke automaticky.. Toto mozno optimalizovat a malo by sa to dat ustat 🙂 😉

womankc
22. apr 2015

@bandura áno presne aj ja som na tom, snažila som sa to klamať ovocím, ale aj tak mám proste chuť na sladkosť . To už asi bude pažravosť 😀

natalym
22. apr 2015

@jaron No šak tak som to myslela, že najprv sa zatneš a potom si zvykneš. 😀

womankc
22. apr 2015

@ivuska027 áno som si toho vedomá , mala som obdobia , že som proste nejedla ,alebo výrazne obmedzila sladkosti a bolo razom dole 15 kg. Ano pevná vôľa ......................

timea7
22. apr 2015

@womankc ako robíš zdravšie mlsky? Ak uberieš cukor, tak to nie je zdravšie, prečítaj si niečo o glykemickom indexe. Keď si dáš sladké, prudko sa ti zvýši cukor v krvi, následne potom prudko zníži, čo má za následok ďalšiu chuť na sladké a ty si v začarovanom kruhu. Píšem to veľmi veľmi zjednodušene.

bandura
22. apr 2015

@timea7 no z tou kavou to by aj mna zaujimalo ci sa moze pri chudnuti alebo nie...pretoze v centre lineal mi to zakazovali ale ja som pila aj tak som chudla niekto hovori ze salka kavy je na zdravie ale uz viac nie

womankc
22. apr 2015

@bandura tvaroh jem stále veľa aj bylinky kadejaké, ale momentálne sa mi to vrátilo a trápi ma to dlhšie , akurát sa chystám preliečiť a výrazne ešte zmeniť jedálniček, ale rozmýšľam o tom , že by som sa išla normálne poradiť do nejakej výživovej poradne, aby som si to nastavila správne

bandura
22. apr 2015

@timea7 to o tom cukre je zaujimave ale je to pravda ja ked si dam sladke potom chcem dalsie dakujem za tip...budem si to pametat 😉

womankc
22. apr 2015

@timea7 áno ja som dokázala odbúrať všetky zlozvyky , ale ten sladkosťový len čiastočne obmedziť

timea7
22. apr 2015

@bandura káva na chudnutie podľa mňa nemá absolútne žiadny vplyv, teda pokiaľ je nesladená. Ja som myslela to, že ju pijem ráno na lačný žalúdok....ale veď musím mať aj nejakú neresť, nie 😎 Keď ti niečo zakážu, čo máš rada, na teba to pôsobí stresovo, čo pri chudnutí potrebuješ najmenej.

timea7
22. apr 2015

baby, musím letieť, majte sa tu dobre, nech vám kg ubúdajú 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

womankc
22. apr 2015

@timea7 napríklad pečiem aj z iných druhov cukrov / agávový sirup, javorový sirup, trstinový, brezový/ snažím sa použiť menej cukru, používam ovocie do koláčov, používam iné druhy múk napríklad, prestala som robiť krémové koláče a týmto spôsobom
alebo si urobím ovsennú kašu s vodou , medom a jogurtom

bandura
22. apr 2015

@womankc ja som sa bola pytat v centre vyzivy a zdravia a zaplatila som 300eur uz som tu bola aj za to skrstena ale nevadi kazdy mame ine pribehy ale skus najprv s lekarkou oni maju diety na dany organ mne napríklad minuly tyzden dala alergologicka dietu na dva tyzdne dost drasticku kde dva dni nic nejes a potom len samu ryzu...dodnes je v sufliku neviem sa nato odhodlat necitim sa nato

womankc
22. apr 2015

@timea7 glykemický index, tak to som až tak do hĺbky neštudovala, viem o tom , ale neštudovala som to idem pozrieť tú stránku , čo ste pridali , ak máte link nejak ý o tom , rada si to naštudujem

bandura
22. apr 2015

@womankc ale v tych sirupoch je kopec rafinovaného cukru nie?

adkat13
22. apr 2015

@bandura ako môže byť v javorovom, príp agáve sirupe rafinovaný cukor? veď to by bol potom cukrový sirup 🙂 tieto sirupy síce tiež nemajú 0 kalórií, ale rozhodne sú zdravšie, ako cukor a majú aj nižší glykemický index...

womankc
22. apr 2015

@bandura na tie orgánové diéty to naštudované mám, lenže to čo tam mali ako jedlá , ja to inak aj tak papám a napríklad si často robíme jedlo na pare, ale tam sú tie používané suroviny tak oklieštené, že to by som asi musela kvantum doplnkov jesť , ja ju teda ja držiavam s prestávkami , len to sladké viem, že by som nemala jesť vôbec........... zatiaľ sa mi to nepodarilo odbúrať a keď sa dostanem do stresového obdobia, tak to amen okamžite priberiem .
Idem sa pokúsiť o celkovú zmenu fungovania aj stravovania, už sme to aj s manželom preberali spoločne , že obaja sa do toho pustíme.
Sme som prišla brať dobré rady, námety na stravovanie, zostavovanie stravy a tak isto tu má veľa žien odskúšané,

womankc
22. apr 2015

@bandura no podľa zloženia tam rafinovaný cukor nie je , sú to prírodné sirupy