Dojčenie a cvičenie

muca1212
14. nov 2011

Ahojte maminky,
chcela by som sa Vás opýtať na Váš názor, keďže tu sú aj skúsené maminy. Mám 5 mesačnú dcérku otázka je však mierená viac menej na mna, pribrala som po pôrode asi 10 kg a som fakt tlstá rada by som začala už cvičiť a môj najoblúbenejší spôsob chudnutia je v posilovni na steperi a bežiacom páse.
Otázka je či je to vhodné keď dojčím, doteraz som s tým otáľala, lebo som z každej strany počúvala že to nie je vhodné pre mliečko.... čo si myslíte? alebo aké máte skúsenosti? ja už zachvílu neprejdem cez dvere, pomooooooooooooooc , ďakujem vopred za každý názor.

miroslava100
14. nov 2011

ahoj, ja som začala cvičiť aerobik keď mal malý 5 mesiacov, teraz má 6 a vôbec mu to nevadilo, zatiaľ ho len kojím a dnes som 1 krát pridala mrkvičku - podľa nariadenia lekárky, cvičenie je individuálne u každej ženy, ak chceš cvičiť tak kľudne začni - niekto to používa ako zástierku

anicka1981
14. nov 2011

mna laktacna vravela, ze cviceni je vhodne pri dojceni, ze hormon stastia, ktory sa pri cviceni vylucuje priaznivo ovplyvnuje tvorbu mlieka,,, tiez to netreba prehanat, ale take normalne kondicne cvicenie, bicikel, zumba, je ok, , ja musim zhodit 12 kg, ale okolo maleho nemam cas na cvicenie,,, aj ked par x som sa uz pokusala, ja milujem beziaci pas tiez,, joj, sila by som hned zabehat,skoda, ze nebyvame v jednom meste , isli by sme spolu 😀

megi1989
14. nov 2011

S cvičením nie je problém, ale s mierou. Počas dojčenia ide o to, že sa musíš plnohodnotne stravovať - a veľmi veľa piť. Nemala by si držať diétu. A priamo cvičenie - nemalo by sa preháňať- aby si nemala ´ svalovicu ´ - t. j. kyselina mliečna - ktorá by sa údajne mohla dostať aaj do mliečka - a nemuselo by bábätku chutiť. 🙂

katkanova
14. nov 2011

dojcim, cvicim, nikto sa zatial nestazoval ;)

veronikam
14. nov 2011

Ja cvicim uz 3 mesiace zumbu 2 x tyzdenne a je to super, vrelo odporucam. 🙂

muca1212
autor
14. nov 2011

jaaaaaaaaj ako ste ma potešili, mňa furt niekto strašil že stratím mlieko, ale tak sa utešujem že už má 5 mesiacov tak aj keby sa niečo pokašlalo tak by som už nejako mliečko nahradila. ALE IDEM DO TOHOOOO, ZAJTRA idem do posilky!!!! len tej svalovici sa asi nevyhnem, kedže mi po takej dlhej dobe stačí aj vybehnúť po schodoch a ma bolia nohy hahahhaha. No baby dám Vám vedieť ako som dopadla a či jej chutilo aj po tom ako maminka bude MAKAŤ na 15 kilogramoch , ale pojdu doleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee , ved ide LETO 🙂)))

muca1212
autor
14. nov 2011

@anicka1981
a odkial si? ja som BA 🙂

megi1989
14. nov 2011

🙂

muca1212
autor
14. nov 2011

aha čo mi jedna holka poslala:
http://dojcenie.wordpress.com/2010/04/18/cvicen...

a ja tu stresujeeeeeeeeeeem, huraaaaa do posilky 🙂)

ema72
14. nov 2011

stratou mlieka argumentuju len hnile zeny, neverte tomu a makajte, ked mate chut cvicit. Pravdou je, ze sa moze do mliecka vylucit viac kyseliny mliecnej, dietatko to moze citit, ale inak nic.

lucy1990
14. nov 2011

Ja som zacala cvicit uz v sestonedeli a pocas dojcenia som bola s mm behat aj vyse 20 km, v nicom som sa neobmedzovala a s dojcenim som nemala ziadne problemy, naopak, mala mi krasne priberala - az velmi 😅 a nikdy mliecko neodmietla, skoncila som az v roku a to som ju odstavila ja, inak by bola prisavka az doteraz 😅. Takze smelo do toho, kolko vladzes 🙂

jarkam2
14. nov 2011

Jedna moja známa to dosť preháňala s pohybom a zakaždým jej skyslo mlieko ... tak aj kojiť prestala po troch mesiacoch.
Možno keď dodržiavaš pitný režim - aspoň 3 l tekutín by to nevadilo. Ale aj ja som sa toho obávala, tak som za 6 mesiacov dala dole ledva 7 kg zo 16 kg, a medzitým som ešte 1 kg pribrala, takže ma teraz čaká zhodiť 10 kg ...
Začínam 17.11. - malá bude mať presne pol roka. Už mi to aj veľmi chýba, tak sa idem tiež do toho pustiť.
Aj ľutujem, že som nezačala skôr, bicykel by som brala hneď. 😵

muca1212
autor
14. nov 2011

@lucy1990
ako rada to čítam 🙂 neviem na čo som čakala, asi sa mi páčilo jesť (žrať) všetkooooo 🙂 ale ma napadla ešte ďalšia otázka, ako si malú odstavila? ja tiež plánujem tak max do roka dojčiť ale neviem si predstaviť ako malinku odstavím.. trocha od témy ale ma to tak na okraj zaujima..
20 km by som asi nedalaaaaaaaaaa, máš môj obdiv, zajtra som zvedavá koľko zabehnem na páse po taje dobe --- 🙂

muca1212
autor
14. nov 2011

@jarkam2

ja začínam zajtra 14.11. a čaká ma 15 kg 🙂) budeme si porovnávať úspechy 🙂)

jarkam2
14. nov 2011

@muca1212 no, to bude super... 🙂

lucy1990
14. nov 2011

@muca1212 ja som velmi nemala z coho chudnut (pribrala som 9 kil a isli hned dolu), takze nemyslim ze by isli nejake skodlive latky do mlieka, navyse som bola zvyknuta na pohyb. Pokial chces schudnut, tak treba ist na to zvolna. Ja som behavala vonku aj v zime 😉
A odstavila som malu postupne, od 10. mesiaca vecer jedavala na veceru iba kasu a moje mliecko uz nechcela a cez den jedla normalne jedlo, takze uz mi pila mliecko len rano, tak v roku som si povedala, ze stacilo a jedno rano som jej doniesla jej oblubeny kuzelny poharik s UM a neprotestovala. Potom si spomenula na prsko, tak som jej povedala ze neni a ona to pochopila a vzdy ked videla prsko tak len povedala ze neni 😅

zuzikkaa
15. nov 2011

@muca1212 ked som chodievala na zumbu tak chcela nejaka mamina co este kojila ale trenerka jej to velmi neodporucala kym koji...teda nie celkom cvizenie ale koli naliatym prsnikom nieje dobre skakat 😉
cize nejaky ten pilates,,posilka,,rychla chodza...skratka nie velmi skakave 🙂

veronikam
15. nov 2011

@zuzikkaa Treba vyskusat, mne zumba absolutne nevadi, dva krat tyzdennne chodim a je to super, vobec to nevadi ani mojim prsnikom 😉

lucy1990
15. nov 2011

@zuzikkaa Na skakanie existuju specialne spevnujuce podprsenky, ja mam Shock absorber a neviem si to vynachvalit 😉

muca1212
autor
15. nov 2011

Dakujem za Vaše názory, CVIČIŤ IDEM 🙂 dám vedieť ako to dopadlo

zuzikkaa
15. nov 2011

@veronikam
@lucy1990 no ved jasne,,to uz si kazdy musi vyskusat sam na sebe ci vyhovuje alebo nie 😝

anicka1981
15. nov 2011

@muca1212 jaj, ja som z opacneho konca PO 😀 ,, Skoda lepsie sa cvici dvom 😉

jarkam2
19. nov 2011

@muca1212 a toto som si až teraz prečítala a asi ma porazí. Už som to za tých 6 mesiacov kľudne mohla mať za sebou ...

bahara
20. nov 2011

Ahoj aj Ja cvičím malá ťahá šiesty mesiac síce som od pôrodu krásne zhodila ani neviem ako papkám dosť 😀 ale veľa zeleninky ku všetkému..ale veď stále treba niečo spevňovať haha a na brušku mi trocha ostalo ešte tak makám .........podla mňa môžeš všetko aj plávanie,masáže,saunu,behať...toto nemá z mliekom nič spoločné podla mňa... 🙂 🙂 páči sa mi keď sa žena o seba stará 🙂 a čas,aj ten sa nájde ak sa chce 😀 držím palce.

anniicka
30. nov 2011

ahojte tak ja som si objednala elipticky trenazer,vcera mi prisiel tak som zvedava ako sa donutim cvicit 🙂 ale musim lebo vyzeram hrozne..dojcim a dufam ako som si tu citala vase prispevky ze to az take zle nebude s tym skysnutym mlieckom.dufam ze mi malinky nebude odmietat mliecko..kto sa prida ku mne s cvicenim?zacinam od zajtra 🙂

vevejova333
30. nov 2011

ja sa pridam rada, kupujem si steper, lebo tiez uz na seba neviem pozerat 😕

adriana7
30. nov 2011

@muca1212 , ja som začala cvičiť vždy po ukončenom 4. mesiaci, ale najmenšia reagovala dosť "prudko"...ja som začala cvičiť na orbitreku a asi som ju nadopovala adrenalínom, lebo potom sme mali doma nespiace hyperaktívne bábo...tak som po 2 týždňoch začala cvičiť na podložke, také spevňujúce a posilňovacie cviky a všeko sa do 3 dní upravilo do normálu...asi treba vyskúšať, čo ti sadne, in ak množstvo mlieka sa mne nezmenilo 😉
...a cvičenie je suuuper na psychiku 😵

anniicka
1. dec 2011

@vevejova333 tak to som rada ze aspon jedna sa nasla 🙂 dneska som este necvicila ale zato robim predvianocne upratovanie a pri tom sa celkom dost potim a mam tusim aj dost 🙂

jarkam2
1. dec 2011

@anniicka aj ja som sa konečne pridala. Dnes som bola behať. Až som bola prekvapená, že som dala 4 km na prvýkrát ... ale v živote som tak rýchlo svalovku nemala ako dnes ... už o 2 hodiny ma boleli stehná. Malá papkala, akoby nič ... tak to hádam bude v pohode 😉

jarkam2
1. dec 2011

@muca1212 tak ako, stále ťa to drží? Ja som až dnes začala ... ☹