Dukanova diéta a vaše skúsenosti

baby124
9. aug 2012

ahojte kocky pomohla vam dukanova dieta??

cencula
15. mar 2017

ja držím dukanku od 6.3 zatial som zhodila 2,00 kg, tento týžden od pondelka je druhý týžden tak uvidím čo to spraví, len sa v nedelu aj pomeriam. Cítim sa dobre, len neviem čo variť , tak brázdim kade tade, hladám inšpiráciu. 6x do týždna bicyklujem na stacionárnom bicykli a prepracovala som sa včera k 60 min. Tak uvidím

honeyxy
31. mar 2017

@denny_0019 Ahoj ja drzim dukanku 10-ty den a schudla som 4 kila. Co sa mi zda tiez malo. Som uz 2 dni v druhej faze a citim sa stale plna z toho mnozstva zeleniny a masa. A vsak som uz dva dni po sebe zhresila ☹ dala som si cokoladky.... banan v cokolade ☹ Sladkemu sa mi velmi tazko odolava. A teraz sledujem ze tie 2 dni vaha dole nejde .... Kedy vecerias naposledy? Ja sa snazim uz po siestej nejest...

dagaz
31. mar 2017

@honeyxy 10 dni -5kg. V druhej faxe to ide uz pomalsie...po 18 uz nejem nic.

piskotka128
31. mar 2017

ahojte, mám na predaj knihu Dukanova dieta keby mal niekto záujem 🙂

honeyxy
31. mar 2017

@dagaz ale chudne sa aj v tej druhej faze? Mne sa to nejako nezda .

dagaz
1. apr 2017

@honeyxy jasne ze sa chudne aj v druhej faze..ono je dost dolezite ake velke davky sa jedia...ja zmensujem davky..po 18 nejem a pijem vela tekutin.

honeyxy
1. apr 2017

@dagaz ako dlho sa ma drzat druha faza?

dagaz
1. apr 2017

@honeyxy mala by sa drzat dovtedy pokym neschudnes na pozadovanu vahu

honeyxy
3. apr 2017

@dagaz v tej druhej faze, ked sa moze uz aj zeleninka, ako to je s tymi striedavymi dnami? Je to den kedy si k masku mozem dat zeleninu a na druhy den zase iba maso - teda bielkoviny.... bez zeleniny? Dobre som to pochopila? Ja si to citam len na nete a akosi na kazdej stranke pisu inac. Aky jedalnicek si mala ty v druhej faze?

dagaz
3. apr 2017

@honeyxy ano dobre si to pochopila. Jeden den bielkoviny druhy den bielkoviny plus zeleninka.

swwan
23. máj 2017

@denny_0019 ahoj,ešte držíš tú diétu? Podarilo sa tí zhodiť viac ako tie dve kilá?

ivnah
2. jún 2017

Ahojte baby. Rozhodla som sa zhodiť 30 kg a založila som stránku na FB. https://www.facebook.com/pg/Fit-Misia-212287189... . Ak link nefunguje stačí dať do vyhladavača Fit-Misia a nájde Vám 🙂 Ide o mi o vytvorenie spoločnej skupiny žien ktoré chceme nejaké tie kg zhodiť. Snažím sa presvedčiť hlavu že nedržím žiadnu dietu, proste všetko to čo robím ma baví, pretože ... vždy v tom nájsť určite pozitivum. A od stránky si slubujem spoločnu podporu, tipy, triky , recepty..všetko čo nás motivuje 🙂 Ďakujem a teším sa na spoločnú podporu 🙂 s tou to predsa ide najlepšie 🙂

uhlikova09
7. jún 2017

Ahoj baby,začala som včerajším "magickým" dátumom 6.6...mám 90kg dúfam,že sa mi podarí aspoň 20kg dať dole.Je to strašný boj,hlavne keď treba doma variť chlapom normálnu stravu 🙄 Ešte som len na začiatku a už neviem čo jesť 🙄

dimidia
28. jún 2017

Ahojte dievčatá. Ja držím dukana už 4 mesiace aj keď nie úplne poctivo co sa týka bravčového mäsa. Za 4 mesiace mam dole ku dnešnému dňu 20kg. Jedlo je výborné, obden zelenina, ak je bielkovínovy deň mam ako prílohu krabi šalát alebo tofu hranolky a Tatarku z nízkotučného jogurtu alebo psyliovu placku... Halušky z povolených a tolerovanych potravín. Každý druhý deň niečo sladké. Cez víkend robím dukanova koláč alebo tortu, kremes. Chce to veľkú fantáziu a odhodlanie. A keď zhresim tak to neriešim. Len sa potom nemôžem sťažovať že nechudnem. Mne táto dieta veľmi vyhovuje, všetky tie pomazánka co sa dajú vymyslieť, pečivo z otruby alebo seitanu. Je to diéta kde nie je človek hladný a ešte sa aj dobre cíti lebo je chudsi a chudsi. Veselo do toho 👍

swwan
29. jún 2017

@dimidia Ahoj,tak ako písala uhlikova09,variť pre rodinu normálne jedlá a držať diétu,je veľmi ťažké. Skúšala som dukanovu diétu už asi 5 krát,no nikdy neviem,čo jesť. Ak by tá to neobťažovalo,mohla by si sem napísať jedálny lístok aspoň na 3 dni? 🙂😉

dimidia
29. jún 2017

Ja varím to isté pre všetkých. Teda pečivo si pečiem zvlášť. A muž to začal asi po týždni so mnou a má dole 18kg. Ú nás sa to dá. Mám trojročné dvojičky takže jeme skoro vždy to isté. Len šťavu pred dokončením malým zahustim múkou a nám buď vôbec alebo kukuričný škrobom. Malým urobím bud cestovinou ako prílohu ryžu zemiaky, nám zeleninu buď grilovanu alebo šalát. Alebo tie prílohy co som vyššie písala. Stojí to určite trochu viac času ale zatiaľ som bola na materskej tak to išlo. Večer som na piekla pečivo na dva dni pre nás, malé klasika. Raňajky štandardné šunka, zelenina, alebo nátierka. Ci už rybacia, Budapeštiansky krém, domáca paštéta z kuracích pečienok... K tomu naše pečivo. Malé tiež nátierka a obyčajné pečivo, zelenina podľa dňa. Na desiatu väčšinou jogurt a polovica tvarohu, alebo puding so sladidlom, ev. Bábovka podľa toho či som mala otruby v pečive alebo proteínov a bábovka plnená pudingom. Obed podľa fantázie. Mäsko na milión spôsobov, k tomu pečene hokaido alebo hokaido, brokolicove, karfiolove pyré, ev. Sviečková s domácou knedľou z lupinovej múky alebo halušky a k tomu kurací perkelt (miesto smotany len polotucne mlieko) plnená paprika a paradajková omáčka... Tofu hranolky, k tomu Tatarka z nizkotucneho jogurtu, panenka... Toho je strašne veľa. A na večeru napr. Údené kuracie stehno, alebo pečená ryba, palacinky po dukanovaký. Výborný je aj perník, miesto džemu rozvar z cukiny a o chutiť bôle rom jahoda, na vrch dia čokoláda. A aspoň cez víkend pečiem sladké. To malým nedávam keďže je tam sladidlo ale ani im vôbec sladké netreba. Je aj kopec dobrých rýchlych receptov do mikrovlnky. Napr. Keď nemám upečený chleba, urobím si ho v mikrovlnke za 3 mi múzy. Ten sa dá využiť len tak, alebo si urobím toasty keď malým robím klasické, chleba vo vajíčku len ho pečiem v rúre a aj malým, nemusia mať na oleji, alebo medzi chleba mleté mäsko plus obloha a mam hamburger, rodine dáš do klasickej žemle a máte večeru všetci, alebo si urobíš Dukan cigansku do takéhoto chleba. Mám kopec receptov, vždy si to píšem a fotím to co je dobré aby som sa k tomu vedela vrátiť a nezabudla.

dimidia
29. jún 2017

Napriklad

dimidia
29. jún 2017

Mikrovlnkovy chleba recept:
Je pre dve osoby tak si to daj na polovicu

swwan
30. jún 2017

@dimidia suuuuper,ďakujem,určite sa potešia aj iné maminky😉

swwan
1. júl 2017

@dimidia ešte ak sa smiem opýtať...,potraviny si kupuješ na tej dukanovskej stránke/otruby,.../ alebo používaš aj nejakú náhradu.

dimidia
1. júl 2017

To nie. Kupujem obyčajné v kauflande.
Je to zdroj rozpustnej vlákniny a osobne si myslím ze je jedno aké použiješ. Aj bujón používam obyčajný. Aj horčicu. Len kečup kupujem bez cukru.

swwan
1. júl 2017

@dimidia ďakujem,musím si to poriadne naštudovať😉. Ja potrebujem zhodiť 5-7 kíl,no nejak sa nemôžem naštartovať😢.

dimidia
1. júl 2017

Tak to nepotrebuješ veľa 😊
Myslím ze na ulož to je aj kniha. Rada poradím ak budeš potrebovať. 😉najťažšie je začať. Potom to už ide krásne.

3nana13
24. júl 2017

Prosím, poraďte nejaké osvedčené potraviny, čo ste zohnali v obchodoch, niečo ako nátierka Linessa a pod. Dakujem

meluela
24. júl 2017

ale po roku sa vam nepochvalia ludia ako su na tom ... zo skusenosti mojich blizkych prve nadsene tyzdne-mesiace -5kg, po roku +5-10kg 😀

uhlikova09
25. júl 2017

@meluela jasné,že keď "žerú" rad radom jojo efekt je zaručený

nikol1810
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barbi68
6. nov 2017

Ahojte baby , prosím vás tie otruby ste kupovali oringinal na stránke či sú dostačujúce i tie v bežných obchodných reťazcoch ? Ďakujem .. dnes mám prvý deň teším sa ☺️😍😍

dimidia
6. nov 2017

Normálne z obchodu. Sú za rozumnú cenu a nevidím v nich žiadny rozdiel.

barbi68
6. nov 2017

Super ďakujem ja som tiež na fotke nevidela nejaký rozdiel a 4€ poštovné to je zbytočné. Musím ale skonštatovať že vôbec nemám chuť nám žiadne vyzieracky chrumkanie lebo tie bielkoviny má tak nasýtili že až .
Asi som konečne nasla vhodne stravovanie pre seba budem informovať ako pokračujem pekný večer 😍☺️