Hľadám kamarátku na spoločné chudnutie do leta

blueberry21
1. feb 2012

Do leta potrebujem schudnut 20kg, rada by som sa s niekym podporovala , vraj to ide rychlejsie , najlepsie by bolo keby si mala taku istu nadvahu ako ja . Ja uz sa na seba nemozem pozerat , takze kludne sa pridaj a podme nato 🙂 nech sme zas kocky 🙂

manddy
8. mar 2013

@cherry1981 ahoj no ako ti chutia tie stavy? ...ja idem od zajtra na javorovy sirup..

miska550
8. mar 2013

Ahoj kocky,som rada ze ste sa pridali. @cherry1981 ja mam delenu stravu,lebo zeleninovu stavu by som asi nezvladla cely den pit.musis mat perfektne sebazaprenie,drzim prsty
@manddy ja tiez bez kontroly vela neurobim 😀. Tento vykend mam volno,kedze idem k rodicom a u nich sa neda nepapat nieco fajneho 😝

cherry1981
8. mar 2013

@manddy
@miska550 Baby je to tazke dneska vecer no teraz som mala uz na male aby som sa dobre neprejedla no snad to zvladnem ved ono tych 42 dni nieje az tak vela 🙂

sskriatok
9. mar 2013

Tos - moje dietove plany na vikend - zazvorovy caj s medom, pizza (v tomto stave najvyssi level kucharskeho umenia aky som schopna dosiahnut),veeeeela vreckoviek a namiesto pohybu tepla deka :( Asi ako obvykle - co som cez tyzden zhodila, to cez vikend naberiem :( ako vikendujete vy?

sskriatok
9. mar 2013

Blbo sa pytam :D oneskorene mi prisli vase preispevky (tos - internet na mobile).

manddy
10. mar 2013

@sskriatok no ja som cez vikend bola u svagrinej na oslave...takze som mala co robit, ale natierkam a pecivu som odolala...zresila som len kuskom torty, takze celkom uspesne 🙂 ja mavam vikendy tiez omnoho kritickejsie ako cez tyzden, neviem sa tak obmedzovat a ked odmyslim upratovanie, ani toho pohybu tolko nieje...

manddy
10. mar 2013

@miska550 akoze preco neviem prestat jest v tom "pravom" case, @miska550 sskriatok ...dobre sa napapam a potom lamentujem naco som to jedla....poznate to? ci som v tom sama?
😉

miska550
10. mar 2013

@ manddy presne take iste to je aj u mna. a urcite je nas este ovela viac, takze niesi sama 😀 @cherry1981 zasytia ta tie stavy a caje? ja by som nevydrzala asi ani tyzden, lebo na to je vela pevnej vole co ja nemam

miska550
10. mar 2013

uz som sa vratila z navstevy u rodicov a moze sa znovu zacat v cviceni a v delenej strave 🙂 myslim, ze to co som mozno do teraz schudla, za tie 2dni som naspat nabrala 😀 vam to ide ako baby? maly ste tiez papkaci vykend? 😀

sskriatok
10. mar 2013

@manddy Presne - napapam sa a lamentujem :D hlavne ked sa natrapim ako pes aby som sa toho tuciku zbavila, potom sa schuti celyb vikend napchavam a v pondelok rano je vaha zas taka ako pred tyzdnom :( A to ani nehovorim, ako to vyzera po vikende na vychode u svokrovcov! :(

manddy
11. mar 2013

jaj hruza to je s nami....ked tie chute tak provokuju...najradsej by som si dala vyoperovat jazyk a nos 🙂 a mala by som pokoj...ci? 😝

manddy
11. mar 2013

@miska550 vikendy su hrozne....cez tyzden sa este drzim na uzde,.,,,aj dni mam take ubehane,ale akonahle pride vikend nepoznam zlutovanie nad papkanicou. 😠

sskriatok
18. mar 2013

No ako dievcence, dalsi uspesny vikend za nami? 🙂 po 2 tyzdnoch som sa odvazila odvazit a chvalabohu, ziadna zmena 🙂 po tom nezdravom stravovani a nulovom pohybe - zazrak 🙂

reny777
21. mar 2013

Ahojte babenky rada by som sa pridala a nacerpala motivaciu. Chcem sa zbavit mojich "poctivo vypestovanych " 15 kileciek...

ivetkab.
27. jún 2013

... po roku sa pridávam do diskusie ... keď vznikla táto téma rozhodla som sa, že to vezmem vážne. Po dvoch tehu som za cca tri mesiace dala dole 10kg. A potom som sem neprispievala, pretože som bola opať tehu. A teraz mám necelé tri mesiace po pôrode a hlásim sa sem opäť. Dobrá správa ... tých 10 kíl naďalej nemám, ale chcem dať dole ďalšiu 10tku. Jednoznačne potrebujem Vašu podporu. Chudne tu niekto okrem mńa?

sskriatok
3. júl 2013

@ivetkab. Ahoj 🙂 No ja sem obcas kuknem, ale dako to tu zaspalo 🙂 A na aku cielovu vahu sa chces dopracovat? 🙂 Ja zapasim uz o kazdy kilogram a ide to pomaly, ale isto ... snad si to teraz na dovolenke nepokazim

ivetkab.
3. júl 2013

@sskriatok No, stále si dávam takú hranicu, že 5kg. Ale úplná cieľová stanica je ešte 20kg. Všetky tie kilá som si nazbierala ešte po prvom pôrode a potom po pôrode sa to ešte stále kus nabalilo, lebo som nestíhala okolo seba. teraz mi najviac pomáha pri chudnutí pravidelná strava. Len problém je v tom, že práve na to teraz zase nemám čas. Ale ... dala som dole kilečko za posledný týždeň. Veľmi sa teším každému kilu. Cítim sa oveľa lepšie. Koľko plánuješ dať dole Ty?

sskriatok
3. júl 2013

@ivetkab. Už nejdem ani tak na kilogramy (stačilo by aj 1,5) ako na centimetre. Váhu mám lepšiu než pred tehotenstvom, ale bruško mi zostáva vysieť :( Takže môj cieľ je zbaviť sa ho. Tiež na to idem pravidelnou stravou a zatiaľ sa to javí ako veľmi dobré riešenie 🙂 Do toho trošku behu a číselko na váhe klesá...no a sem-tam stagnuje :-/ Ale v konečnom dôsledku som spokojná 🙂
Kilečko za týždeň pravidelnou stravou je vážne dosť - to sa mi teda ani raz nepodarilo 🙂 Kolegyňa z práce nedostatok času na pravidelné stravovanie riešila tým, že si všetko jedlo deň vopred nachystala do prepraviek, dala do chladničky a bolo po probléme... To som síce skúšala, ale večer už bývam moc unavená a tak i lenivá :(

ivetkab.
4. júl 2013

@sskriatok ja som chodila každý večer na rýchlu chôdzu. V podstate som to brala ako relax od mojich vtedy ešte len dvoch detí. teraz sa mi na rýchlu chôdzu nedá chodiť, lebo moju najmladšiu by som nenechala ani na sekundu bez môjho dozoru. Ale hovorím si, že keď bude mať aspoň 9 mesiacov, tak by som asi aj šla. Ale to veľa záleží aka bude malá a ako to bude zvládať ocinko sám večer s troma drobčakmi. To pravidelne stravovanie tvojej kolegyne je fajn, len ja mám ten problém, že sa nestíham najesť a nie to si to ešte chystať ... 😀 Ale tak, zatiaľ aspon nech niečo ide dole a potom uvidíme ako ďalej. Kilečká neutečú, takže sa neponáhľam ... 🙂

mailoabruno
13. feb 2014

ahojte Mam 30 som bezdetna a vysoka 170 cm vazim 72 kg a vobec sa mi to nepaci za poslednych 5 mesiacov som pribrala 12 kg chodila som do posilnovne a zhodila som 2 kg co ma po case takej driny prestalo bavit ked som nevidela vysledok. Je pravda ze jedavam 1 max.2 krat do dna varene jedlo inak vsetko co dam do ust su cokolady .Chcela by som sa odnaucit z tohoto zlozvyku a jest 5 krat denne. dnes som zacala s dietou na 8000 Kj za den skusam sledovat vsetky potraviny ktore zjem. zatial to bola ranna kava a croasant a pred chvilou jablko. Neviem ake potraviny jest aby som nebola v kuse hladna a rozum mi nechodil nad jedlom.Ak ma niekto skusenosti s 8000Kj za den s piatimi jedlami denne prosim pomozte mi a napiste co take jest aby som sa zmestila do toho.

ficksacha
13. feb 2014

@mailoabruno Mne osobne sa zda Tvoj denny kaloricky prijem velmi vysoky...specialne ak chces schudnut. Ake mas zamestnanie? Vykonavas fyzicky narocnu pracu? Ak chces chudnut a riadit sa pocitanim kalorii (ja vsetko pocitam v kaloriach, sorry), tak by si mala vediet Tvoj bazalny metabolizmus. Pri chudnuti sa odporuca denny prijem BM - 400 - 500 kalorii. Tak odhadom moze byt Tvoj BM okolo 1800-1900 kal - 400-500 je okolo 1400 kal co je asi tak 5000-6000 Kj.

mailoabruno
14. feb 2014

pracu mam lahku nenarocnu a preto som dala 8000 kJ lebo som tak citala neviem som este v tomto novacik ale ako si pocitam ked do vecera mam 6000 kJ tak do nedobehnem rychlo tymi 2000 aby bolo 8. A mozes mi poradit co varit? Soju nemam rada inak zjem asi vsetko. dakujem

ingrida111
14. feb 2014

kto by chcel spolocnost do fitka, damy. mne samej sa nechce

maybebaby
14. feb 2014

@ingrida111 a odkial si ?

ficksacha
14. feb 2014

@mailoabruno Ak nepracujes fyzicky, tak by som to skresala na 5000 KJ... co jest? Dolezita je pravidelnost v jedeni a aj v sportovych aktivitach. Jest 5 x denne (alebo staci aj 4 x ... teorie sa v tom dost lisia - vyber si sama). Ranajkuj do polhodiny po vstani z postele - ja osobne davam teply cas (mam termocaj z HLF) s citronom. Dobra je aj tepla citronova voda. Pocas dna treba jest kvalitne bielkoviny (mali by byt zastupene v kazdom jedle) - maso (kuracina, hovadzie, morcacie, zajacie), ryby (tuniak, losos, biele ryby, morske plody...), vajicka (viac bielkov ako zltkov, priprava na rozne sposoby), soja (to Ty nejes), fermentovane mliecne vyrobky (jogurty - kludne aj tucnejsie, kefir, acidka, aj syry su dobre, ale neprehanat s mnozstvom). Dalsou zlozkou su komplexne sacharidy (ovsenne vlocky, hneda ryza, zemiak vareny v supe, celozrnne cestoviny a pecivo....) a potom netreba zabudat na tuky (olivovy olej, maslo - ghee, kokosovy olej, avokado, orechy, semiacka...) a hlavne treba jest veeeela zeleniny, najma surovej a ovocie (to len doobeda, alebo cervene bobulovite mozes aj poobede). Zvyknut si pit len vodu, zelene caje, vodu s citronom... Treba rapidne obmedzit sladkosti, biely cukor a bielu muku. Ja osobne smerom k veceru znizujem sacharidy. Posledne sacharidove jedlo mam do 12 hodiny, potom uz len bielkoviny + zelenina.

kimina7
14. feb 2014

Ahoj, mam 78 kg, povodna vaha 53, ale chcem schudnut tak na 58 kg maximalne, ale potesim sa aj ked to dotiahnem na 63 🙂 Moj problem je jedine, ze sa neviem vzdat sladkosti...aby som na ne nemala chut, musim vela cvicit, lenze ked nemam na to cas, co dost casto nemam.... 😅 , tak sa potom tymi sladkostami trestam ☹ Ak chcem jest bez chleba, zemiakov....tak som vecer hladna.....

ingrida111
16. feb 2014

@maybebaby ja som z kosic

moni244
16. feb 2014

ahojte potrebujem tiez zhodit takych 8 kil. Som na materskej a u mna je problem ze nestiham popri malej casto jest a zboznujem biele pecivo, to viem zeby som mala vynechat, tak isto cestovinu anryzu. Len nemam vecer tolko casu, aby som si robila maso a salat. Ale mam aj vuhodu, sladke nemusim a pijem len vodu a nesladene caje.

mon1001
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinameskova
3. apr 2014

@kimina7 ahoj..mám taký istý problém..ibaže ja som od malička bola trošku objemnejšia..ale teraz mám 20 rokov a chcem trošku aj vyzerať..jediným mojím problémom v chudnutí je to, že sa neviem vzdať sladkého a nejak sa neviem prinútiť jesť zeleninu :/..ty si ako na tom?? začala si chudnúť???