Je celozrnný chlieb vhodný pri chudnutí?

susedka1000
13. máj 2020

Baby ja musím mať každý deň pečivo... Mohla by som ze si dám. Každý deň jeden kúsok tohto chleba? Ci to je to iste ako keby som jedla normálny chlieb

hyta
13. máj 2020

Skús pozrieť tu, možno ti to pomôže http://www.idealnadieta.eu/kaloricke-hodnoty-ch...

pribinak
13. máj 2020

@susedka1000 v celozrnných výrobkoch je určite nižší obsah sacharidov ako napr v bielom pečive. Takze je to rozdiel

jaron
13. máj 2020

@susedka1000 celozrnný chlieb (aj iné celozrnné obilniny) patria do zdravej výživy a taktiež sú v poriadku pri prevencii nadváhy i chudnutí. Samozrejme otázka chudnutia je komplexná záležitosť a záleží na celkovom zložení stravy (čo ešte ješ okrem toho chleba, koľko ješ toho chleba, koľko iných potravín, kedy ješ...), na pohybovej aktivite a ďalších faktoroch (psychika, ktorá ovplyvňuje naše návyky atď.).

Dôležité však je, aby bol ten chlieb (pečivo) naozaj celozrnný, nie iba farbený. Čiže by mala prevažovať v zložení celozrnná múka, ideálne, keď je iba z celozrnnej múky. To je možné dosiahnuť pečením vlastného chleba, dá sa kúpiť v špeciálnych predajniach (pekárňach), kde taký chlieb robia, v bežných obchodoch je to napr. Slatinský 100 % celozrnný chlieb alebo LIDL ražná Bio kocka.

Rozdiel medzi "bielym" chlebom a celozrnným (i celkovo "bielymi" rafinovanými sacharidmi a celozrnnými) je nezanedbateľný aj z celkovo z hľadiska zdravia, kým napr. tie "biele" riziko cukrovky 2. typu aj nadváhy zvyšujú, tie celozrnné ich znižujú. Rozdiel je vo vyššom obsahu vitamínov, minerálov a hlavne vlákniny a tiež niektorých ochranných látok. Nemusí byť veľký rozdiel v obsahu energie - "kalórií", ale chudnutie nie je len o nich (hoci sú tiež dôležité).

pralinka86
13. máj 2020

Domáci celozrnný je ok, kupovaný nie je nic moc.. respektive, je ich veľmi malo kvalitnych a treba hľadať. Tak kup muku a skus upiecť si, to je istota

liliana363
13. máj 2020

@susedka1000 vyskusaj aj bielkovinovy chlieb. Aj ten sa moze jest pri chudnuti. Maju ho v tescu

liliana363
13. máj 2020

@liliana363 a hlavne: jest pecivo len rano.

jessicai
13. máj 2020

Dobrý je bielkovinovy chlieb. Kupujem ho v Tescu.

daganov
13. máj 2020

@susedka1000 úplne v pohode si ho daj, na večeru radšej nie, keď si ho budeš odopierať, skončíš skôr, ako si začala

poleva
13. máj 2020

aj tento je fajn, na ranajky...

lenuliatko84
13. máj 2020

Kupuj si slatinsky 100% celozrnny chlieb.my ho jeme uz roky ,zacali sme pri chudnuti a ostalu sme pri nom.aj bukovsky odporuca len tento chlieb

kitycat
15. máj 2020

@jessicai tiez kupujem je tip top...aj banketky som kupovala ale nejako zmizli...

luciador
19. máj 2020

@poleva Kde ho prosím Ťa kupuješ? Ďakujem 🙂

basullinka
19. máj 2020

Pri chutnutí je OK 50 g denne, čo je cca 1 platok chlebíka 🙂 a aj ja odporúčam ten slatinský chlieb, dá sa kupiť v tescu

luciador
19. máj 2020

@basullinka Ďakujem 🙂

poleva
20. máj 2020

@luciador tesco

luciador
20. máj 2020

@poleva Dakujem 🙂