Kalorické hodnoty jedál a potravín

20. jún 2023

Ahojte, prosím, niekto, kto si rata kalórie, koľko KJ môžu mať jedla ako zeleninová celozrnná žemľa so syrom, špagety a paradajková omacka a Syr, halušky s tvarohom, ovocny Salat? Všetko jedna porcia, stačí mi orientačne, nemusí byť presne. Potrebujem na projekt pre dcéru a fakt už nemám nervy ani čas to hľadať...

s_o_n_i_k_e
20. jún 2023

Kaloricke tabuľky sú na internete a sú bezplatené, skúsila by som to nahodiť priamo tam nech sú údaje správne 🙂

autor
20. jún 2023

@s_o_n_i_k_e áno, hľadala som, ale tam sú len jednotlivé jedla a trvá večnosť, kým to tam nahodím. Neviem sa v tom orientovať, možno sú aj nejaké lepšie, čo mi to vyrataju.

autor
20. jún 2023

A keď to učiteľka dostane 20krar,asi to nebude až tak podrobne hodnotit. Vlastne načo aj, keď už sú známky uzatvorené...

s_o_n_i_k_e
20. jún 2023

ja Vám to viem nahodiť do svojej appky ale potrebujem gramy koľko čoho presne 🙂

autor
20. jún 2023

@s_o_n_i_k_e dakujem krásne za ochotu, ale ja netuším gramy... Ani to jedlo nemám už 🤷‍♀️ Myslela som, že to bude jednoduchšie...

s_o_n_i_k_e
20. jún 2023

tak nevadí a skúsim to nahodiť orientačne a to si potom už vypočítate idem na to

autor
20. jún 2023

@s_o_n_i_k_e dakujem esre raz ♥️

s_o_n_i_k_e
20. jún 2023

Hádam pomôže 🙂

autor
20. jún 2023

@s_o_n_i_k_e nesmierne som Vám vďačná! Ja som to vkladala do tabuliek, ale mne vyšla porcia halusiek cez 2000 kJ... To by bol asi nezmysel. Veľmi ste mi pomohli a uľahčili pracu. Ešte raz vďaka ♥️♥️♥️

s_o_n_i_k_e
20. jún 2023
rk123
20. jún 2023

to je totalne nepresne co ti tu vypocitali, ked nevies kolko porcia vazila a nemas v oku odhad gramov/kcal (to som mala po roku pocitania a vazenia.
cize tam moze byt rozdiel aj dvojnasobok a to je teda vela kcal ..
potom sa ludia cuduju ze ved jedia “malo” a nechudnu. no lebo nejedia malo len nemaju odhad a nevazia si potraviny.
50g tvarohu .. vies kolko to je? to je asi tak vacsia polievkova lyzica a 150g halusiek je cca za jeden hrncek .. bezny platok syra ma okolo 20g atd atd ..

chcemradu
20. jún 2023

Páči sa. Ale je rozdiel kcal a kj.

autor
20. jún 2023

@rk123 potrebujem to do skoly pre dcéru na ZŠ, nie riadiť sa tým. Ma to byt orientačné,nemusi to byť presne. A určite mi to pomohlo. Vdaka za príspevok, domáca úloha hotová.

autor
20. jún 2023

@chcemradu ďakujem krásne za ochotu ♥️