Kalorické tabuľky

19. okt 2022

Ahojte,
Som druhý deň na kalorickych tabuľkách, no neviem či najprv si mám vybrať čo budem jesť a podľa toho sledovať, čo môžem a čo nie, nech je každý krúžok zelený, či zjesť a potom zapísať 😃 lebo včera som len skúšala a dnes nejak ešte stále nechápem. A ten prvý krúžok kde mám kalórie to má byť na nule, či plus, mínus, aby som schudla?
Príjem má byť nižší ako výdaj, to chápem. Len neviem či tu hodnotu kcal.

autor
20. okt 2022

A keď som ešte ani nesplnila príjem a už mám viac percent tuku a sacharidov ako 100%? Ale do celkového príjmu mi chyba ešte 230kcal? 🙄

panda21
20. okt 2022

Tak hlavny stavebný prvok je bielkovina. Keď nebudeš prijímať dostatok bielkovin tak síce chudnúť budeš, ale odídu ti s tukom aj svaly. Koža nebude na čom držať. Nebudeš mať jednoducho pevnú postavu ale takú "hojdavu"? Neviem ako to nazvať 🙈 inak ten toth to dáva hrozne nízko, keď chudnes, je ideálne začať na čo najväčšom možnom príjme, lebo ako chudnes, musíš potom postupne znižovať kalórie (ked sa zastaví chudnutie, telo sa adaptuje na kcal ktoré máš, musis znížiť).. A je lepšie uberať z vyššieho príjmu ako s minimálneho.. Musíš si nechať priestor na to znižovanie..

janai1
20. okt 2022

Preto treba jedlo plánovať dopredu a nebudeš mať tento problém

autor
20. okt 2022

@panda21 chápem. Diky.

autor
20. okt 2022

@janai1 ešte sa len učím. 😉

pjosa
13. jún 2024

a aká aplikácia je naj na tie kalorické tabuľky?

janai1
13. jún 2024

@pjosa ta aplikácia sa vola kalorické tabulky

pjosa
13. jún 2024

@janai1 aj som si myslela. Len tam tuším je aj nejaká platba neskôr. Píšu zadarmo, ale tuším po týždni sa platí, či mýlim sa?

janai1
13. jún 2024

@pjosa no tak ak chceš prémium tak áno, po týždni sa platí.
Ak nechceš prémium tak je to zadarmo