Kalórie a chudnutie

rraspberry
24. jan 2023

Ahojte, snažím sa schudnúť. Počítam si kalórie v aplikácii. Ak mám maximálny príjem kalórii aby som chudla 1300 denne a športom spálim 200 kalórii tak sa to odpočíta a môžem prijať denne 1500?

pukina
24. jan 2023

preboha to je hrozne nizky prijem, predpokladam ze ides pod bazal. taky kaloricky prijem ma dieta. aku mas vysku a vahu?

nikha2809
24. jan 2023

Keď pocitas v kt nastav si tam režim a už iba prijímaj koľko ti vypočítajú, žiadne aktivitu nezapisuj, máš ich v režime už zohľadnené.Je tu aktívna skupina cesta k mojej premene, kde máš presný návod na nastavenie.Pokial nemáš 50kg alebo niesi veľmi nízka 1300kcal je málo.Ja som zo 70kg chudla pri 1700kcal

h2
24. jan 2023

@rraspberry Ja si práve kvôli tomu aktivity do kalorických tabuliek nezapisujem. Pretože pri každej činnosti niečo spaľuješ. Ak ti 1300kcal vyhovuje, pokojne si ich nechaj. Ale chudnúť budeš aj pri 1500. Zvlášť ak športuješ.

janai1
24. jan 2023

Už si písala do jednej skupiny na Fb, potom si pisala do skupiny KT a teraz tu? Koľkokrat ešte potrebuješ odpoveď???

feeewa
24. jan 2023

Presne ako pise @pukina, 1300 kalorii nemas ani na zakladne fungovanie tela…

rraspberry
autor
24. jan 2023

@pukina moja výška je 156 a váha 60 a príjem kalórii mi vypočítalo konkrétne ešte menej a to 1194.. ale športujem cca hodinku denne a preto sa pýtam či to čo pri športe spálim (počítajú hodinky) môžem zjesť :D

@janai1 prosím ťa, ukľudni sa ja nie som na také komunikovanie zvyknutá. aplikáciu som si stiahla dnes a dnes to aj prvýkrát riešim. takže vôbec nechápem tvoj komentár

nikha2809
24. jan 2023

@rraspberry Mas to zle nastavené, nemáš tam režim.Bez režimu to vypočíta okolo 1100 vždy.zadaj si mierne aktívny režim a aktivity už nezapisuj, iba napĺňajú kolieska na zeleno

rraspberry
autor
24. jan 2023

@nikha2809 mám si mierne aktívny režim nastaviť ale ak príde obdobie kedy nebudem napríklad týždeň cvičiť tak to nebude vadiť? neprijmem vtedy veľa kalórií?

nikha2809
24. jan 2023

@rraspberry podľa mňa nebude, záleží aj aké máš zamestnanie a čo robíš počas dňa a tak.Ja som počas covidu tri týždne necvicila a váha šla dole aj tak.Ved ak prestanete cvičiť a uvidíš že ti váha trebárs dva týždne stojí, môžeš o 100kcal znížiť.Vzdy je lepšie začať na vyšších kalóriách, aby si mala z čoho uberať

rraspberry
autor
24. jan 2023

@nikha2809 vďaka za rady.. som na materskej doma.. mimo cvičenia nemám nejaký výrazný pohyb práveže.. len prechádzky, upratovanie.. klasika

feeewa
24. jan 2023

@rraspberry najdi si na instagrame profil “tabulkarka” a pozri jej videa, vsetko tam pekne vysvetluje, od zakladneho nastavenia az po rozne triky 🙂

pukina
24. jan 2023

@rraspberry nepocitaj si to podla kalorickych tabuliek appky, pocita to nepresne. len tvoj bazal je niekde na urovni 1300 kcal, prijat by si mala cca tych 1500 nehladiac na to ci cvicis alebo nie. pri nizsom prijme alebo pri prijme bazalneho metabolizmu to nebude zdrave chudnutie a najma sa velmi skoro zastavis na urcitej vahe a nizsie ti to uz nepojde.

rraspberry
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rraspberry
autor
24. jan 2023

@feeewa vieš mi hodiť konkrétny link kde vysvetľuje ako to správne nastaviť? prechádzam si jej instagram ale ešte som to nenašla