Kedy ste začali cvičiť po cisárskom reze?

joanina23
29. dec 2016

Žienky ,kedy ste začali po cisarskom reze s cvicenim? Som 6.tyzden v sobotu po pôrode a neviem kedy je dobre sa už začať pomaly hýbať. 11.1 mám ešte kontrolu u svojho gynekológa...ake sú vaše skúsenosti? 🙂

mija22
29. dec 2016

Tri mesiace po. Ale brucho nesmies namahat pol roka aspon. A ostatné ako ti rana dovoli

tortickalulu
29. dec 2016

Ja som cvicila jogu hned podla mna ti nic nebrani. Ak si chces byt ale ista opytala by som sa svojho spiritualneho guru.

janickacrazy
29. dec 2016

@joanina23 Možeš cvičiť pomaličky už všetko, ale nie brušáky a oblasť brucha proste vynechaj, aspon 6 mes po CS. Ostatné samozrejme pomaly, pokiaľ ťa nič nebolí.

luciamic
29. dec 2016

@joanina23 ja som 9 mes po CS a planujem zacat teraz.

evittam
29. dec 2016

@tortickalulu Ty si dobrý "spirituálny guru".....A keď sa ti "rozdrapí" jazva - pôjdeš za kým - za tým tvojim guru?!
Fakt tie tvoje rady sú neskutočné - sa konečne spamätaj alebo si tu prestaň zo slušných ľudí robiť srandu....

@joanina23 Ja som začala cca po 4-5 mesiacoch - samozrejme po konzultácii s lekárom. 😉

joanina23
autor
29. dec 2016

evittam : vďaka za radu 😉

tortickalulu
29. dec 2016

@evittam Meditaciou sa vies vyliecit zo vsetkych zraneni uz pocas samotneho porodu. Kebyze chodis za svojim spiritualnym guru, tak toto uz davno vies.

evittam
29. dec 2016

@tortickalulu 😁😁😁
Urcite,ako inak. A ten tvoj guru aj presne vie ci mas v poriadku vnutornu jazvu....
Nastastie ja ziadne podobne individum nepotrebujem k svojmu zivotu.

n0mi
29. dec 2016

Po mesiaci som zacala s jemnymi cvikmi doporucene lekarom...

catherine275
29. dec 2016

Ja po roku. Aj to s obavami. Je to každého individuálna vec ale ja som v tomto opatrná. Zdravie mas len jedno a ver mi ze posledná vec ktorú potrebuješ je mat problemy s jazvou. Radšej počkaj veď ti nic neujde🙂

sam2
29. dec 2016

@tortickalulu moja ty si chod dat vatu a pichnut solny roztok do ceckov a nekaz tu vzduch....

@joanina23 ja som zacala 6m po SC 😊

joanina23
autor
29. dec 2016

@catherine275 ďakujem za názor.. veď opäť fit sa dá aj prechádzkami a obmedzením niektorých potravín. ;)

alaguema
29. dec 2016

@joanina23 po troch mesiacoch. Ale zľahka. Žiadne brušáky, samozrejme.

catherine275
29. dec 2016

@joanina23 presne tak. Az teraz po 2r som zacala behať a brusaky ale žiadna sláva 😅

lavender273
29. dec 2016

Ja som zacala po dvoch mesiacoch a po tyzdni som aj prestala 😀
Prestala som kvoli tomu ze ma to dost vycerpavalo a taktiez aj napriek mnozstvu informacii ako cvicenie nema vplyv na tvorbu mlieka tak mam pocit ze u mna to malo vplyv. Negativny.
Miesto cvicenia som sa dala na chodzu.

alaguema
29. dec 2016

@catherine275 to mi príde totálne prehnané...2 roky??? To ti určite neodporučil lekár, lebo to nedáva vôbec zmysel. Akonáhle je zahojená jazva, môžeš začať zľahka cvičiť a postupne pridávať na intenzite. Existujú aj špeciálne cviky vhodné v šestonedelí. Čakať 2 roky mi príde kontraproduktívne. Za tú dobu ti (aj pod vplyvom hormonálnych zmien počas tehotenstva a kojenia), poriadne ochabne svalstvo. Sa ani nečudujem, že žiadna sláva...nemáš kondičku, nemáš svalovú hmotu, jasné, že sa trápiš.

catherine275
29. dec 2016

@alaguema ak si prečítaš moj príspevok este raz pisala
Som ze je to individuálne. Ja som sa na to skor necítila. Ja necvicim kvôli postave. Behám pretože ma to baví a ranný beh je pre mna to naj. Nemam pocit ze by som sa tu sťažovala ze sa trápim😉

malabiba
30. dec 2016

Urcite po konzultacii s lekarom...kazda sme ina, je to individualne, treba aj trochu pocuvat svoje telo, na co sa citis..ja som mala starsie 1,5 rocne dieta, takze som fungovala po sekcii takmer hned, najlepsia ziva cinka😄 a vsetko bolo v poriadku

alaguema
31. dec 2016

@catherine275 čítala som dobre. Strašila si ju, že môže mať problémy s jazvou a moralizovala, že zdravie má len jedno a že má čakať. Áno, je to individuálne a každý, ako sa cíti. Ale mierne cvičenie odporúčajú lekári už po vyhojení jazvy. Nie beh. Cvičenie. Samozrejme, je pohodlnejšie sedieť na zadku a vyhovárať sa na cisársky. Ale zakladateľka cvičiť chce 😉

catherine275
31. dec 2016

@alguema😂😂😂 je neskutočne akú drámu z toho robis. Je to čisto moj názor a nie strašenie. Nech si z toho zakladateľka vezme co chce a ty si chod radšej zacvičiť a nemíňajú svoj cas na mna 😉

alaguema
31. dec 2016

@catherine275 neviem ktorá z nás robí drámu a opisuje katastrofické scenáre. Ale ok. Uži si Silvestra 😉
Ja som už dnes cvičila.

catherine275
31. dec 2016

@alaguema pekný zvyšok dňa ti želám

norbar
5. jan 2017

Po 3 mesiacoch aj brusaky brucho má vôbec nebolelo takze som nič nesilila ani som to nepreháňala. Skôr take light cviky.