Ľudia, ktorí schudli aspoň 10 kg. Ako vám to zmenilo život?

22. sep 2020

Je tu niekto kto schudol?
Aspon 10+kg
Boli by ste takí láskavý a napisali v kratkosti ako vám to v dobrom zmenilo život....
Zaberie vam to max.2 minutky aj menej ale dodáte mi silu a motiváciu pokračovať a nevzdavať sa. Prosim🥺

tosomja
22. sep 2020

Po pôrode som pribrala do polroka z 40 na 54kg (niekto si povie, že 40???!!!! Ale mám 150cm. Takže je to ideal. 54 keď som mala, bola som guľka, doslova. Chudla som rôznymi diétami, tabletkami, sportom. Za 7 rokov som neschufla ani gram . Nakoniec som schudla kvôli bolesti zubov za týždeň 7 kg, a ďalších 7 za 3 mesiace chodením na zumbu . Viď foto. Na druhej mám 39 , po pôrode druhého syna a držím si ju zatiaľ. Ale už si dávam pozor čo zjem. Všetko sa na mňa lepí.
Keď som schudla, každý mi hovoril, že som zostarla na tvári a viac mi pristáli kilá navyše, no ja som teraz sebavedomá, nehanbím sa vyzliecť, ani zobrať šaty. Vladzem sa hýbať, mám viac energie.

ivkazba
22. sep 2020

Ja som schudla cca 33 kíl. Ako mi to zmenilo život?

Plusy
- cítila som sa oveľa ale že oveľa lepšie fyzicky, aj zdravotné výsledky som mala oveľa lepšie - ustúpila astma, krvné výsledky som mala výrazne lepšie, prestali ma bolieť nohy a chrbát
- moje dosť silné sebavedomie ešte narástlo
- mohla som si kupovať oblečenie, ktoré som predtým nemohla, pretože nevyrábali z neho veľkosť 46
- začalo ma pozývať na kávu viac chlapov (to súviselo čiastočne aj s charakterom mojej práce) 😀

Mínusy
- začala som míňať viac peňazí na oblečenie a šport 😉

sulejmanka
22. sep 2020

ja som za posledné tri mesiace schudla 13 kg, plusy: cítim sa super, nepotím sa ako krava, konečne kupujem velkost S, minusy: vela minam na jedlo aj handry

ivkazba
22. sep 2020

@sulejmanka ha ha, že ako krava 😂 ale hej, máš pravdu s tým potením. A pri tom míňaní peňazí som okrem handier a športu veru zabudla na jedlo, tam sa mesačné náklady dosť zvýšili.

sulejmanka
22. sep 2020

@ivkazba presne ta strava prekvapila aj mna, že to išlo vyrazne hore, len protein aky je drahy, ryby ani nehovorám, zelenina a ovocie, ak je domaca tiež je niekolkonasobne drahšia ... a s tym potenim, no to je podla mna najväčšie plus 🙂 🙂

tosomja
22. sep 2020

A mínus ?? Je mi stále zima 😁

cervenaruza123
22. sep 2020

Schudla som okolo 10kg. Prekvapilo ma o kolko lepsie sa citim a negativa, co som pripisovala veku, boli len negativami vysokej vahy. Prekvapilo ma, kolko mam energie, zdravotne to bolo ovela lepsie. A najkrajsie pozitivum, podarilo sa mi konecne otehotniet, lebo mi to ocividne dalo dokopy hormony. Aj ked tento vysledok som si od chudnutia ani neslubovala a prijemne ma to prekvapilo. Preto moje chudnutie pri tych 10kg aj skoncilo, ale uz teraz sa tesim, ako budem moct pokracovat a budem sa citit opat este lepsie

fineta
22. sep 2020

@sulejmanka sko sa to podarilo? Vdaka

sulejmanka
22. sep 2020

Zmena jedálnička a 4 krát v týždni beh. Plus rátam kalórie. Teraz nebeham lebo je mi na mňa uz zima ale cvičím ráno 100 drepov a večer cviky na zadok a brucho

fineta
22. sep 2020

@sulejmanka ďakujem. Tyzden mam uplne zmenenu stravu, na cvičenie proste cas nemam. Potrebujem dat dole 10 az 15 poporodnych kil. Stale dojcim. No snáď sa to nejak podari, hoci viem, ze to bude boj.

sulejmanka
22. sep 2020

Cvičiť sa dá aj pri dieťati. Napríklad ja sa hrám s malým s autami a pritom cvičím nohy

sulejmanka
22. sep 2020
fineta
22. sep 2020

@sulejmanka dakujem... 😉

cuvienka
9. okt 2020

@fineta strava je zaklad, ale bez pohybu ak sa ti aj podari schudnut, tak najskor to bude z tvare a tak, nie z problematickych partii 😉 u mna to tak bolo, ked chudnut tak zaroven aj nejaky pohyb k tomu treba, tiez som si furt hovorila, ze nemam kedy cvicit, ale zakazdym sa da najst nejaky ten cas, aj ked len pol hodka denne aj to je lepsie jak nic 🙂

kinderzwillinge
9. okt 2020

Dievcata, ale ako udrzat tu vahu po schudnuti? Na viac ludoch co schudli som si vsimla, ze do pol roka, max roka boli na povodnej vahe a niektori este aj jojo a teda nieco navyse ☹

fineta
9. okt 2020

@cuvienka uz mam dole 7 cm z pása, 6 cm z hrude a 4 cm z ruk. 😊 Zatial necvicim, tri deti, domacnost, varenie.. Este som sinto nezmanazovala, aby ostal cas na cviky...

cuvienka
13. okt 2020

@kinderzwillinge ako udrzat? myslim si, ze treba tu zmenu brat ako zivotny styl a nie ako chvilkovu zalezitost, ze chcem schudnut a potom sa vratim ku zvykom ktore som mala predtym :/ @fineta ty si sikula, to sa tesim, ked niekedy aj deti su take fitko 😀 ja som cvicila tak po nejakej hodinke, pol hodke ako sa mi dalo a teraz cvicim podla videi pol hodinu a zatial to staci 🙂

fineta
13. okt 2020

@cuvienka
@cuvienka dik, aj ja začnem raz, chcem si to zorganizovať

avanka
16. okt 2020

minus 27 kg..
zacala som sa citit lepsie
cokolvek obleciem, nosila som velkost 46, teraz mam S, 36, sem tam 38 podla strihu
zacala som sportovat
mozem mat asi 25 legin a stale mam malo 🙂
zdravo sa stravujeme, milujeme zeleninu

minus je, ze mam problem normalne jest, lebo sa bojim, ze priberiem
@fineta mne pomohla Macingova...za mesiac dolu 10 kil a tym, ze milujem zeleninu...mnam...este teraz po rokoch si robim jej jedla

fineta
16. okt 2020

@avanka uzasnee, blahozelam, skvelý vysledok! Za aky dlhy cas - 27 kg?

tncka
16. okt 2020

Ja som 40kg za 3mesiace,ale to tym ze som mala chore srdce a nevladala sa uz ani najest. A bolo to to najhorsie ze zrazu zo 100 som mala 60kg,vsetko ma tlacilo,sediet na zadku bolo za trest🤪 a nohy som mala neskutocne slabe. Hodne bolo vody,zvysok tuk. Neviem proste pri mojej vyske 175cm existovat so 60kg,to sama sebe hrkam🤣🤦‍♀️Hlavny minus ale bol,ze som musela kompletne vymenit satnik,zrazu mi bolo vsetko dobre oblecenie v ochode dobre,z velkosti ledva 46 na 38 a neskutocne vela penazi ma to stalo.

scorpionflower1
16. okt 2020

Ahoj, ja neviem kolko som od porodu schudla kil, ale viem na cm - 15 z bokov a z brucha tiez zhruba tak. Som na materskej (dcera bude mat 2 roky). Uzasne to zdvihne sebavedomie - nielen kvoli tomu ako vyzeras, ale kvoli tomu, ze si to dokazala. Je za tym vela namahy, ja cvicim 5x do tyzdna a to mi strasne pomaha - mam ovela lepsiu naladu, lepsie spim a mam viac trpezlivosti s dcerou. Ak mozem, dam ti jednu radu - ked sa ti stane, ze zlyhas (zjes nieco co by si nemala alebo neodcvicis, co bolo v plane) nevycitaj si tieto male zlyhania a nebud kvoli nim frustrovana. Odpusti si to a chod dalej podla planu. Mne este pomohlo pochopit ako funguje moje telo pocas mens. cyklu a podla toho som si planovala treningy (pred mens. menej vladzem) Cvicim iba doma. Vela stastia.

avanka
16. okt 2020

@fineta vieš čo? U mňa to šlo tak postupne.mala dom 90 kg...najprv 10 kg,potom pauza 3 mesiace,potom opäť macingova...cca asi 3 roky,potom som dlho mala váhu 72 kg,mám 176 CM..potom baby v robote držali macingovu,,držala som to s nimi, schudla som na 68 a minulý rok v zime som mala toho veľa v práci,tak som šla na cca 63-64 kg..túto váhu si držím už rok..teda mala som už aj 62 kg,ale to už bolo málo..

avanka
16. okt 2020

@tncka to poznám..mám problém sedieť na zemi,na stoličke drevenej,lebo ma tlačí zadok😁a vystupujú mi stavce a to je tlačivé ako fráz..
@fineta pri menšej váhe som objavila čaro športu, začala som aktívne bicyklovať..jazdíme s manželom a deťmi MTB,dala som aj kaktus bike maratón v ba..jazdím na inlinoch, denne urobím okolo 12 tisíc krokov..každý druhý deň som behala cca 6 km a keď som chcela začať dávať viac, mala som úraz..ruptura lytkoveho svalu,tak teraz mám normal režim..jazdím na biku, korčuliach,nebeham

kolieskova232
20. okt 2020

@cuvienka podla coho cvicis? kde si hladas videa?
@avanka vyhovuje ti takato uprava stravy ja som si to uz pozerala, ze jak je to, ake jedla a tak, ale nejako sa mi do toho vobec nechce :/

cuvienka
22. okt 2020

@kolieskova232 hladala som si len tak po nete, ale to ma prestalo bavit a zacala som cvicit vyzvu Instagym, tam som sa zaregistrovala a mam videa s roznymi cviceniami aj s jedalnickom, ale najviac sa mi paci to, ze nie su tie cvicenia take jednotvarne, ale je tam aj joga, aj pilates, aj tabata, ze je to taky mix 🙂

kolieskova232
25. okt 2020

@cuvienka co je to za vyzvu? to trva akoze nejaky cas ked je to vyzva alebo co to je? to znie dobre, ked take rozne typy, lenze netreba nieco speci k tym cviceniam? nejake cinky a tak? lebo to nemam 😂

fineta
12. nov 2020

8 tyzdnov za mnou a hmotnosť - 9,5 kila. Este raz toľko a som najšťastnejšia. 😊

cuvienka
27. nov 2020

@kolieskova232 to je vyzva na 6 tyzdnov, ale je dostupna, ked si ju zakupis az osem, cize keby si nieco, ze den vynechala nemohla, tak sa vies k tomu potom este dostat 😉 niee hlavne je aby si mala podlozku, ja mam este z obdobia, ked som na jogu chodila 😀 a miesto ciniek je v pohode pouzivat aj flasky s vodou 🙂

flofli
30. nov 2020

@cuvienka ahoj, a tam cvicis akoze iba jogu? ja by som chcela takto zacat doma ale neviem, ja nie som nejaka moc ohybna a to som si vzdy skor predstavovala, ze je to take kludne cvicenie, s tym sa da schudnut?