Máte skúsenosti s proteínovými potravinami?

10. feb 2023

Nakupuje niektorá proteinove potraviny?
Pudingy cestoviny kaše a pod ?
Poprípade objednavate?
Skúsenosti poprosim
Maju omnoho menej kalórií a podstatne menej cukru ako bežné výrobky

ivanecka0602
10. feb 2023

Ak si myslis, ze vdaka proteinovym potravinam schudnes, tak to si na omyle, povacsine su to zbytocne vyhodene peniaze. Je to len vdaka kalorickemu deficitu. Treba sa zamerat na celkove zlozenie stravy.

autor
10. feb 2023

@ivanecka0602 ja viem ale pýtam sa normálne na tie potraviny

pannama1
10. feb 2023

neviem niektore tie proteinove mi pridu zbytocne drahe, napriklad co su tie proteinove pudingy tak podla mna akoze pomaly dve eura dat za to a pritom vies si kupit kvalitny dobry jogurt, s dobrymi nutricnymi hodnotami a za lacnejsie 🙂

autor
10. feb 2023

@pannama1 v akcii ich mávajú za 1,4€ co neni najhoršie
Ktoré majú rovnaké alebo podobne nutričné hodnoty?

77katarina
10. feb 2023

.

pannama1
10. feb 2023

tak ja napriklad si radsej ako tieto proteinove jogurty kupim skyr a ten si davam, je teda lacnejsi, stoji tak polovicu, aj to som vela povedala a podiel bielkovin ma super 🙂

katariinam
10. feb 2023

ja si proteinove vyrobky kupujem,lebo inak by som nemala pozadovany prisun proteinov denne... a som bezkyna 🙂

compra
10. feb 2023

Ja si obcas kupujem proteinove vyrobky. Sledujem si stravu a velakrat mam problem naplnit hlavne bielkoviny. Niekedy som uz objedena roznych tvarohov a skyrov, tak si dam k masu proteinove cestoviny (mam rada od ketodiet risoni, vyzera to ako slovenska ryza a aj ich spagety). Mam protein bez prichute (ale aj coko), ktory si pridavam do bezneho vareneho pudingu, do pecenia, omacok... Proteinove tycinky neoblubujem. A este mam od Ketodiet (myslim ze od nich) zmrzlinu. Ta sa zaraba s jogurtom do formiciek na nanuky - za mna skvela mnamka. Na 90% jem zdravu a vyvazenu stravu, ale tych 10% asi suplementujem takymito vyrobkami. Narazovo si objednam vzdy par vyrobkoch z nejakej tej ketofirmy a pouzivam ich v pripade nestihania s varenim alebo mlsnych chutok.

ivanecka0602
10. feb 2023

Takze moja skusenost. Proteinove cestoviny, su drahsie a mne nechutia, ak uz tak si kupim celozrnne. Je rozdiel puding a jogurt. Napr pilos maju celkom dobre tieto jogurty, rovnako skyry alebo grecke ochutene. Zazenies tymchut na sladke, popripade z bielych si vies urobit chutnu omacku. Proteinove kase kupovane nekupujem, naco. Vies si kupit obilninovu cistu kasu, popripade si urobis krupicnu, ovsenu, mozes tam bachnut tvaroh, alebo ked uz tak klasicky protein a mas proteinovu kasu. Toto je dost obsirna tema. Mozem ti odporucit ak mas insta, ja sledujem Fitkoucing, fakt hovoria k veci.

ivanecka0602
10. feb 2023

@ivanecka0602 momentalne nemozem zostat bez tohto. Do toho flavdrops, skorica, orieskove maslo, ovocie....niekedy protein

ropucha6
10. feb 2023

My kupujeme…muz pudingy, ja mlieka a obaja take speci tycinky a samotne proteiny. Kalorie momentalne nesledujem, ale proste to zasyti a nemam kazdy den dost bielkovin.

lindous
10. feb 2023

Ja nekupujem proteinove kaše, jogurty atď, máloktoré mi chutia.. radšej si do toho pridám zvlášť proteín, ktorý viem, že mám rada.. Kalórie ma netrápia, robím to lebo mám problém prijať dostatok bielkovín 😊

beahavala
22. feb 2023

kupujem si protein od naturalprotein, skusala som uz od nich rôzne prichute ale cervene ovocie je za mna top