Natiahnutá koža po pôrode

katka_halabalka
21. máj 2014

Predpokladám, že každá mamina tento problém niekedy riešila. Po dvoch krásnych ratolestiach mi na bruchu ostala natiahnutá pokožka. Počas tehotenstva som pribrala len malinko a keďže som dosť aktívna športovkyňa po roku sa môžem opäť pochváliť tehličkami na bruchu. Avšak, aj napriek svalom a štíhlemu pásu, je moja pokožka na bruchu hotová katastrofa. Keď sa ohnem, moja koža okolo pupku vyzerá ako dvojtýždňový pomaranč zabudnutý v školskej taške mojej dcéry 😀 Viem, že toto už cvičenie nespraví, pretože svalstvo mam pevné, problém je len v pokožke ktorá sa doslova krčí a nezaberajú na ňu ani overené rady typu studená a teplá voda, prípravky s kofeínom a ani peeling. Verím, že niesom jediná ktorú tento problém trápi a aj v to, že niektorá z Vás prišla nato ako s tým zatočiť. Tak Vás prosím podeľte sa o rady.

dadda
21. máj 2014

@katka_halabalka blahozelam ti k schudnutiu 🙂
ja som tiez vela nepribrala pocas tehotenstva, ale brusko stale nie je ploche, necvicim vela, lebo ked som zacala brusaky, palila ma jazva a neskor som dostala silne migreny :( zaujimalo by ma co a ako a kolko cvicis. a k tvojej otazke ti poradim asi len stahovacie nohavicky, mozno pomozu a hlavne uzivaj babatko a neries kozu, urcite si krasna 😉

danielita18
21. máj 2014

mne po cisarskom povedali ze brušaky sa cvicit nesmu, ziadne cviky na priame brusne svalstvo lebo si môžem sposobit pruh a cvicim vseliake cviky nie priamo na brucho ale pri tom pri kazdom cviku sa brucho zatazuje a postupne padá aj ked som zacala cvicit až po 8 mesiacoch lebo som mala uplne ochabnuté svalstvo ja som si ani nevedela lahnut bez toho aby som sa nezachytila lebo som rovno vzdy padla ja som sa vobec nedokazala udrzat ako keby som ziadne svaly nemala ale ked som postupne zacala cvicit tak uz dokazem aj brucho stiahnut akoze fakt ziadna sranda a pri tom som pribrala 10kg za cele tehotenstvo a teraz mám váhu ako pred otehotnenímale brucho stale ale chce to cas a trpezlivost a urcite je to aj o strave

oktoberka
21. máj 2014

@danielita18 mozem sa opytat ake cviky cvicis?dakujem

danielita18
21. máj 2014

uplne jednoduché cviky, ležím vystertá rovno na boku zdvíham jednu noho do hora stym ze hu uplne nepoložim zacinala som 10 krat, potom len kmitám nohou nizko nad zemou, dam si nohy do praveho uhla a zase len jednu zdíham tak aby som nepoložila a su to cviky ktoré sme cvičili ešte v škole a pritom su neni na brucho, ale pri cvicení ho aj tak zatazis aj ked nie priamo a teraz je aj pár dobrých cvikov v zdraví májovom a je to tam aj písane ako schudnut na brucho bez brušakov to sa tu zle vysvetluje tie cviky je ich možno 10 ale postupne si aj pridavam a nie stale tie isté lebo telo si na všetko zvykne

mimi8814
21. máj 2014

bojim sa, ze tu pomoze len plastika, bohuzial...

katka_halabalka
autor
21. máj 2014

@dadda dakujem za radu to som ešte neskusila, čo sa týka cvičenia, trenujem na lade cca 8h týždenne, plus 3x týždenne tréning vo fitku a večer chodím behať alebo švihadlo + brušáky. Je to pri bábätku dosť časovo náročné ale dá sa to zvládnuť, väčšinu tréningov mám bud o 5:30 - 6:00 ráno alebo neskôr večer.

katka_halabalka
autor
21. máj 2014

@mimi8814 hmm keby som vedela ako a kde a hlavne koľko tak už aj to ma napadlo 😀

bronia13
21. máj 2014

wow ty mi citas myslienky normalne, presne pred vcerom som aj ja na to prisla ohnem sa a tam "stary pomaranc" tak som si povedala je to vekom to uz veru nezmenim hm.... skoda ☹

danielita18
21. máj 2014

@mimi8814 skus sa spýtat svojho gynekologa ci nevie poradit plastického chirurga a aj cenu približne, mne moj gynekolog tiež povedal že ked mi to zostane aj po druhom tak potom jedine plastika ale ze to uz je na mne

dadda
21. máj 2014

@katka_halabalka
fuha, tak to ta obdivujem, ja by som sa tak skoro neprinutila cvicit a ked vidim neumyty riad, tak radsej spravim to ako cvicenie, ty mas toho ozaj dost

dejka77
21. máj 2014

Obavam sa, ze s tym sa okrem plastiky neda urobit nic. Ved aj ludia, ktori schudnu vela kil maju potom ovisnutu kozu....natiahnut je lahke, ale stiahnut naspat na 100% uz ide tazsie.

mimi8814
21. máj 2014

@katka_halabalka @danielita18 klinik plastickej chirurgie je aspon v BA a okoli hned niekolko, staci si dohodnut konzultaciu. Neviem ci prave gynekologovia su ti pravi na taketo otazky...😉

danielita18
22. máj 2014

@mimi8814 záleží akého máš gynekologa môj mi poradí každého doktora z každej oblasti a ja ked som sa ho pýtala na to brucho ci je to normalne mat po porode taketo brucho tak my vysvetlil co a ako aké su možnosti

katka_halabalka
autor
22. máj 2014

@dadda hmm ešte, že mam umývačku 🙂 Je to o managemente, naučila som si bábo spať doma a nie v kočíku. Vonku sú aktivity a doma oddych, vďaka tomu si s ním užívam voľný čas vonku pri hre a keď prídeme domov a zaspí mám 2 hodiny na upratovanie. Varím ráno a keď poobede vstane mám čas na neho a zvyšok rodiny (a kde tu si ukradnem aj na seba 🙂 )

katka_halabalka
autor
22. máj 2014

No naši Dr. mi asi veľmi neporadia, bývam v meste kde je problém nájsť zubára nie to plastického chirurga 🙂 Vie niektorá z Vás koľko taký zákrok stojí a čo to obnáša?

katka_halabalka
autor
22. máj 2014

@bronia13 netreba sa vzdávať, ja som dosť mladá a naviac hovorí sa, že žena može byť krásna v každom veku, síce je to v rámci možností, ale poznám 45 ročné babi s telom modelky a to majú 2 - 3 deti.

bluka2
6. feb 2016

@katka_halabalka Ahoj, ako to vyzera po skoro 2r., alebo robila si s tou kozou nieco? Ze ake mam vyhliadky...dakujem

katrin21
6. feb 2016

@katka_halabalka no, s tym nezatocis nijako, ak je to tak ako pises... segre to tak zostalo, mala 3 deti, pri kazdom pribrala vyse 20kil a inak je stihla doteraz ( ma uz 50r a je stale kočka ) , vid foto v mojom blogu... ale ked si da plavky, tak jasne, ze okolo pupka ta koža je uz taka zosuverena, hoci je stihlucka.... tam by pomohla lenn plastika, proste je to natiahnute, jedine odrzať, ale teda nema na to odvahu a v podstate, vidno to len v plavkach, takze sa na to vykaslala a zvykla si.... dnes ma 50r, postavicku ako lusk a tu kozu kazdy pochopi, keby na to prislo, takze 🙂, nevadi 🙂

bluka2
7. feb 2016

Trochu off-topic: mna by este zaujimalo to s tym cvicenim, lebo tiez som bola celkom fit pred porodom (take 2-4 tehlicky 😀 ). Ale po porode som mala dost velku medzeru medzi brusnymi svalmi - moje brucho bolo aj giganticke, velke babo plus cely bazen - tak mi radili cvicit iba na priecne brusne svaly. Stale som cakala a doteraz mi ostala medzera asi 2cm. Zevraj je to na hranici, kedy sa s tym este nemusi nic robit. Takze napriek stihlemu pasu mam obcas pocit, ako keby sa mi mohol obsah brucha volne pohybovat...proste diera v bruchu. Su aj zeny, co takyto problem po porode nemali a mohli rovno cvicit? Alebo tie co toto mali... co s tym? Ide mi skor o tu stranku, aby som sa citila dobre, na druhom mieste o tu esteticku.