Nedarí sa mi zbaviť nadbytočných kilogramov

stastnablcha
20. máj 2016

ahojte.. niekde robim chybu, lebo nech robim co robim, nedari sa mi zbaviť sa tých prilepených kíl.. (a nieje ich málo)
obmedzila som sladké (na to ze predtým som dala velku čokoladu na posedenie skoro kazdý deň si sem tam dám malé kocku), obmedzila som pecivo ktore som nahradila ovocim (ja viem ze je sladke, ale na ranajky mi robi dobre), nejem medzi jedlami somariny... akurat som ešte nezvladla veceru.. to sa najem normalne.. viem ze by som mala salatiky, aj niekedy to dam, ale isto nie kazdy den... zacala som chodit do prace na kolobezke.. napriek tomu ze to trva uz mesiac sa nic na mne neprejavilo. na vahe som sice nebola, ale ocakavala som ze sa aspon trosicku zmensim...
kde nastala chyba ?
vdaka

sissy27
20. máj 2016

@stastnablcha chyba nastala v prvom rade v tvojich obrovských očakávaniach 🙂 mesiac je krátka doba... a iné je chudnúť zo 100kg a iné je chudnúť zo 65kg... aký iný pohyb okrem kolobežky máš? ako vyzerá tvoj obed, večera? nejde len o to vylúčiť sladké a pečivo, treba pozerať aj na to ostatné, čo zješ...

tereskah
20. máj 2016

mesiac nie je krátka doma, dá sa schudnúť, ale nestačí len zmeniť stravu - základom je vydať viac energie ako prijať, ja osobne si myslím, že je fajn, keď sa dá človek na zdravú stravu, ale nemyslím si, že život by mal byť o obmedzovaní. moja teta neje chleba uz neviem kolko rokov a viem ze ho zboznuje, zijeme len raz, tak prečo sa obmedzovat. radsej si sadnut na bicykel a dat si denne 20 km, to sa dá zvladnut za pol hodku - hodku, ja som tak jedla co som chcela, denne cvicila aspon pol hodku, bicyklovala a schudla som za tri mesiace 17 kg a ostalo mi to dlho dlho, kym som neprestala s pohybom a nezacala pomaly priberat

martina833
20. máj 2016

1. chyba: nahradit pecivo ovocim- skor obycajne biele pecivo nahrad celozrnnym alebo pouzi ovsene vlocky, pšeno, otruby... telo musi dostat to co potrebuje, v ovoci chybaju bielkoviny a kopec dalsich veci...
dbaj na to, aby si kazdy den mala plnohodnotnu, vyzivnu zdravu stravu- potom nebudes mat chut na sladke...

evittam
20. máj 2016

@stastnablcha Súhlasím s @martina833. A pomer strava/pohyb je 20%/80% - čiže na tom čo ješ naozaj záleží. A mesiac je naozaj krátka doba očakávať nejaké extra výsledky. Ja keď som začala nedala som tiež dole za mesiac ani gram - akurát išli centimetre-to áno a na váhu sa nemôžeš spoliehať - ono inak vyzerá kilo svalov a inak kilo tuku 😉 . Netreba sa hlavne vzdať a vydržať a výsledky sa dostavia. Radím ti aby si sa aj pomerala. A držím prsty nech to vydržíš. Stojí to za to. 😉

evittam
20. máj 2016

@stastnablcha Prepáč ten pomer strava/pohyb - 80%/20%..... 😉

svetluska82
21. máj 2016

@stastnablcha ja som niekedy stale chcela schudnut a potom stacilo ozaj len kuknut nacokoladu a bum 2 kila navyse. Mne pomohlo fitko, 2x tyzdenne niekedy 3x...Chodim na indoor cycling, to je bicyklovanie na stacionari hodinku v kuse s hudbou a lektorom, viacmenej nas buzeruje kedy bicyklovat v stoji, kedy sadnut, kedy sa opriet rukami , po hodine zo mna leje ako zo suda a potom aj ked niekedy zhresim, tak na vahe sa to tak neukaze..Cize ja mam vyskusane, ze pohyb, ombedzit pecivo, ked tak tmave, obed si dam mensiu porciu, ale normalny cize aj segedin 🙂 len s dvoma knedlami a aj to nie casto a vylucila som sladke vody, tie som zboznovala..Bacha na ochutene kase a vlocky, je tam hooorda cukru....Tie si dam vynimocne, a potom este si robim na rano ovocne smotie, na desiATU JOGURT , ovocie a salatiky...vecera striedmejsie prevazne zelenina bez chleba. Sladke ja nemam rada, ale obcas si kupim 70 percentnu cokoladu horku, tak si dam max. 2 kocky za tyzden....Ide to pomaly, ale ide to..Hlavne vyrtrvat, nevzdavat sa...My chodime aj na tury casto, takze snazim sa hybat

grlakovapetra
21. máj 2016

ani mne sa nedari ,ale na ysledky si treba pockat

sova76
21. máj 2016

@stastnablcha Myslím, že chyba nenastala nikde, len každý organizmus reaguje na zmeny inak. A vždy je dôležité stravu skombinovať s pohybom. Skús nejaké fitko alebo cvičenie pre ženy. Určite si dva-trikrát v týždni nájdeš čas na hodinku pohybu medzi ľuďmi, resp. existujú aj domáce cvičebné programy, ktoré ti v niektorých fitkách pripravia na mieru a zároveň ti upravia stravu, aby si náhodou nejedla príliš málo... vtedy telo začne automaticky ukladať. S večerou by som sa poradila... zelenina ti totiž nemusí sedieť ako posledné jedlo. Skúsila by som možno dusené alebo grilované biele mäso, vajíčka... A treba sa merať, nie vážiť /hlavne problémové partie - pás, boky, stehno... poprípade obvod ruky/. A nie každý deň, tak raz za dva týždne, keď je už možné vidieť nejaký efekt... Ako hovorí môj známy, váha v takýchto štádiách nie je smerodajná, takže merať a uvidíš ako pôjdu centimetríky dole 🙂 A ešte posledná vec... sacharidy - to znamená múka, zemiaky, ryža, cestoviny, ovocie aj niektoré druhy zeleniny... jesť do 14.00 hod (ak chceš schudnúť). Ale to chce skutočne poradiť sa s niekým, kto sa vyzná.

sova76
21. máj 2016

@stastnablcha Zabudla som ťa pochváliť 🙂 Je super, že si sa odhodlala a aj niečo pre zmenu spravila. To je ten najdôležitejší krok - mať jasno v hlave. Tak sa drž, snaž a uvidíš, že to pôjde. 🙂

stastnablcha
autor
22. máj 2016

zlate ste baby 🙂
takze, cvicenie kolektivne alebo fitko - to sa moc neda.. mam prilis vela deti a prilis malo casu
kedze su deti hodne nadane, kazdy den beham okolo s kruzkami... vecer padnem unavena a kedze manzel chodi domov az okolo 8 pol 9 musim ulozit deti sama.. preto som rada ak sami podari ist tak 4 krat do mesiaca niekam. okrem kolobezky mam normalne behacky - velky dom a zahrada a deti... ale to asi kazda poznate. toto pocasie je fajn, lebo im dam bicykle a ja si popri nich zabeham.. dali sme sa s dcerou na jazdenie na koni - tak 2 krat do tyzdna a zistila som ze toto je taky zaberak ze ziadne cvicenie mi este neurobilo taku svalovicu na miestach o ktorych som netusila..
takze myslim ze pohybu by som aj mala..
na vahu nejdem, len by som rada videla po mesiaci aspon ze ma uz nohavice neprestiknu v pase, len su mi normalne tesne..
@tereskah ked som bola mladsie, toto vazne stacilo co ty pises.. len teraz to akosi nejde.. po detoch som zhodila 36 kil, ktore sa ma mna uspesne lepia zas ...
a este, vela cviceni nemozem.. na korciliach som si zlomila zapastie, bedrovy klb a potom na volejbale roztrhla slachy na ruke a kedze cez zimu som kila nechala na kopcoch kedze snowboardujem, tento rok som kvoli ruke nemohla.. takze na lyziach som si vyvalila koleno.. preto len take lahke sporty kym sa nedam do kopy zas :(

lujza123
25. máj 2016

@stastnablcha ufff...tak moj UDRZIAVACI REZIM 168 cm/55 kg je 3 x do tyzdna beh, 2 x posilovacie cvicenie - vacsinou pilates a podobne obyvackove cvicenia, 5 x do tyzdna do prace na bicykli - spolu 10 km
Sladke a pecivo nejem, zato kvanta ovocia, zeleniny, strava vacsinou delena, vecer len salat...moja nerest je pivo, hlavne teraz ked je teplo, snazim sa to obmedzit na vikendove vecery

Akonahle v niecom polavim tak priberam...pri normalnej klasickej strave a minimalnom pohybe by som mala nadvahu, mam to odskusane

lujza123
25. máj 2016

@stastnablcha treba si najst pohyb ktory sa da popri detoch..tiez mam nahanacky, zahrada /ktoru len davam dokopy takze roboty az az/ pes, dieta, som na to sama lebo polovicka maroduje a nemoze sa moc hybat
Beham so psom po horach alebo s mladou, ona ide na bicykli
cvicit chodim z prace - u nas sa da ta hodinka, dve normalne ukradnut pocas tyzdna /potom to niekedy nadrobim alebo sa to nazbiera ako den dovolenky/
alebo cvicim doma, mala sa vie kolkokrat pridat
Musela som sa naucit UKRADNUT si cas na seba, ked sa na to spatne pozeram kolkokrat som zbytocne skakala ako opica doma a robila veci co netreba
NEVARIM STALE.... nic sa nikomu nestane ked bude mat na veceru NIECO RYCHLE ako krupicovu kasu, spagety s kecupom a rajcinami, suchu veceru, obcas nejaky polotovar ako rybie prsty, polievku navarim aspon na 2 - 3 dni
NEUPRATUJEM - pockam si s tym na vikend, zapojim vsetkych, tak isto veci ako nakladanie umyvacky, pracka - zapajam kazdeho koho stretnem
NEKOSIM - kaslem na anglicky travnik, u nas je dzungla, zahrada - permakultura - usetri to kvanta casu, netreba tak zalievat, odburinovat
Dieta som zacala trenovat k samostatnosti - cize ked je hladna natrie si rozok, vecer sa sama umyje ja ju len ulozim do postele, pri ulohach uz nad nou nestojim ako solny stlp, musi si ich robit sama

Toho casu sa da ukrojit podla mna aj pri viacerych detoch, proste musis zacat mysliet viac na seba, proste EGOIZMUS..detom to neublizi a tebe prospeje.

lujza123
25. máj 2016

Este ma napadla velka trampolina na dvore..to my sice nemame ale chudnut sa na tom da skvelo

timea7
25. máj 2016

@stastnablcha napíš tvoju stravu za dva, tri dni, myslím, že tam bude pes zakopaný, pohybu sa ako zdá, máš dosť, aj keď pre teba môže byť vhodnejší iný druh pohybu, ale najpodstatnejšia je strava

bielavila
25. máj 2016

ani mne sa nedari schudnut, poradte preco? jem striedmo, cvicim..a kila dole nejdu, kamoska mi vravela, ze je to pomaly metabolizmus, poznam este jednu taku babu co cvici, papa iba salatiky, ovocie, zeleninku, nizkotucne jogurtiky a kuracinku a nechudne vobec, ja to iste..som u z toho nanervy, ale snazim sa nepovolit a pokracovat..aj ked lespie by sa mi pokracovala keby, ze vidim nejake pokroky, zial u mna som dala dole cca 2 kg za mesiac ... moj jedalnicek je taky, ze si dam na ranaky biely jogurt alebo nizkostucny tvaroh s jahodami a malinkami, na desiatu si dam nupo napoj z prasku na chudnutie z DM, obed salat s kuracim maskom, alebo parena zelenina, pripadne rizoto so zeleninkou...zemiaky, a daslie prilohy nepapam, na olovrant si dam proteinove palaciky nupo z DM s ovocim, to vzdy ked docvicim, cvicim spining, na veceru mam hustu zeleninovu polievku...takto to omielam v roznych variaciach uz vyse mesiace a kila sa nehybu...chleba, udeniny, ani prilohy mi nechybaju, ale som sladkostova a to mi chyba moc, cokoladovy jogurt, mpnte, puding, aj cokolada aj zmrzlina, ale zatial som vzdy odolalala zda sa mi, ze na sladke mam cim dalej mensiu chut,,,...tak kde robim chybu?

timea7
25. máj 2016

@bielavila možno je tvoj príjem nízky, paradoxne telo sa vtedy chudnutiu bráni, lebo to vyhodnotí ako stav núdze. Ešte ma napadlo aj to, že pri chudnutí je veľmi dôležitý dostatok spánku a oddychu, niektoré ženy keď sú v strese, alebo prepracované nechudnú, aj keď sa stravujú zdravo. Ak si ale schudla 2kg za mesiac, tak je to ideálne tempo chudnutia, po ktorom by sa nemal dostaviť jojo efekt. Pomerala si sa pred začiatkom chudnutia? Možno ti ubúdajú cm, aj keď kg veľmi pomaly a vtedy je vlastne chudnutie úplne super, pribúda svalová hmota a ubúda tuk. Ja by som v tvojom stravovaní pridala ráno sacharidy, jogurt s ovocím je málo, vyhodila by som z jedálnička nápoje v prášku a nahradila ich potravinami, tiež proteínové palacinky na olovrant sa mi nezdajú najšťastnejším riešením. Je rozdieľ chudnúť z váhy okolo sto kg, to idú kg dolu spočiatku rýchlo a schudnúť posledných osem kg. Aj tempo chudnutia je u rôznych žien rôzne. Niekto si zachová rovnaké tempo od začiatku až po vysnívanú váhu, inému trvá, kým si jeho organizmus uvedomí, že to s ním myslí dobre, iné ženy chudnú akoby vo vlnách, aj keď ich strava je pomerne rovnaká po celý čas.

bielavila
25. máj 2016

@timea7 spanku mam malo kedze mam rocne babatko 🙂 tie napoje v prasku su mozno blbost, ale vraj nahradia jedno jedlo a ja ked vonku kocikujem s malym mi to celkom vyhovuje, lebo je to rychlo urobne a nelaka ma dat si kebab ci zmrgu alebo pizuu, proteinove placky mi odporucal trener po cviceni, alebo protein s mliekom...ake sacharidy pridat na rano? nestacia tie malinky a jahodky?

timea7
25. máj 2016

@bielavila do jogurtu by som pridala za lyžicu vločiek, nejaké oriešky, semienka k tomu. Chuť na sladké je väčšinou vtedy, ak človek prijíma málo sacharidov v strave, ale môže to byť aj z nedostatku spánku. Ak máš málo spánku, tak to bude zrejme príčina, ale tvoje drobča raz vyrastie a ty svoju vysnívanú postavu získaš, lebo chceš. Mrkni na stránku wwwchudnutie-ako.sk, moja známa podľa nej super schudla (aj keď nie za tri mesiace), a to vyskúšala asi všetky diéty sveta....váhu si už roky drží, lebo táto stránka nie je len o tom, ako schudnúť, ale ako ostať štíhla.

anjelicek26
25. máj 2016

Ja mam za sebou uz skoro 4 tyzdne cukroveho detoxu... dolu 3 kila, este kilo by to chcelo, ale ja som zacinala na 53 kilach...viac dolu dat nechcem.. dolezite je, ze z pasu mam konecne dolu 7cm...treba este 5, ale tak to pojde casooom 😀 😀 😀 Ono co citam, tak zavisi, ako telo vylucuje inzulin... ak jes pravidelne - nielen sladkosti, ale aj veci, z ktorych sa cukor stiepi ako pecivo, zemiaky, ryza, cestovina...telo stale vylucuje inzulin dokola... inzulin zabranuje spalovaniu tukov... kompletne... ak je stale inzulin v krvnom obehu, tak sa tuk nespaluje, ergo nechudnes... nemas ako... plus dlho spat tiez pomaha, lebo vtedy samozrejme nejes a telo nema co stiepit a rozkladat... Neviem, ci ti to pomoze, ale hadam trocha... ja som sla dolu na tri jedla denne, ziadne vyjedanie medzi tym, ovocie len rano do natur jogurtu a ovsenych vlociek na rano za hrst. To je vsetko "sladke" do konca dna... Ked si povies, ze sa neda, da, len je to prve dni zabijak 😀

stastnablcha
autor
26. máj 2016

@lujza123 vcera sme dostavali velku tramposku, pol hodky som sa s deckami jasila, ti poviem ze som mala dost 🙂
ukradnut si cas pre seba - to je krasna predstava🙂 ale asi to tak budem musietnaozaj urobit...
@timea7 vidis to by som mohla... mozno budem zo seba zhrozena co vsetko popcham do seba v prieehu dna 🙂

vdaka baby

veronkaj
26. máj 2016

ja mám tiež problém s váhou a ako každý skúšala som diety aj cvičenie pravidelné a áno pri diete išlo dolu potom nabehlo pri cvičení išlo dolu no po pár mesiacoch stagnácia a to som chodila 3-4x do týždňa a áno veľmi ale veľmi som si spomalil a metabolizmus aj ked som jedla 5x denne .
nakoniec som povedala dosť nemôžem celý život chodiť každý deň cvičiť mám aj iné povinnosti a aj vek a tak som išla za príčinou a išla som do naturhausu a začala som viac jesť a išlo to postupne dolu, a pomaličky ide naozaj pomalčky občas postojí váha cvičím priebežne ked mám čas a chuť problém mám však s vodou v organizme tá nie a nie ísť dolu .

lujza123
26. máj 2016

@stastnablcha vies ja som nad tym rozmyslala /lebo jasne ze aj ja stale nemam cas cvicit, klasika/ ze ono to je aj podvedome...proste cloveku sa nechce cvicit tak nevedomky vymysla co este take nutne treba spravit - a co by ho samozrejme zachranilo od cvicenia
U mna je to klasika, navarene, upratane a ja straasne potrebujem ist nieco robit do zahrady aj ked vsetko porobene..az potom si uvedomim ze sa len vyhovaram sama pred sebou a normalne si musim prikazat NEVYMYSLAJ a TAHAJ CVICIT

stastnablcha
autor
27. máj 2016

@lujza123 ty to mas pravdu 🙂 len ja som lenivsia a netaham sa do zahrady ked nemusim 🙂

healthyway
27. máj 2016

@bielavila v tvojom stravovaní nie je až tak veľa chýb, ale chcelo by to upraviť, iste vyhodiť zbytočné doplnky výživy, skús využiť odkaz http://healthy-way.sk/#row_21

zuzaneckanr
30. máj 2016

treba cvicit, zdravo sa stravovat, pit vodu a nie sladke blbosti a kto chce rychlejsie schudnut to moze aj nejaky doplnok stravy

stastnablcha
autor
30. máj 2016

@zuzaneckanr keby to bolo take jednoduche, po svee by nebehalo tolko tučnych ludi 😉

zuzaneckanr
30. máj 2016

@stastnablcha ved ja nepisem ze to je jednoduche, ale je to urcite jednoduchsie ako par rokov dozadu ked ludia nemali k dispozicii tolko ,, pomocnikov diet" vo forme doplnkov stravy napriklad 🙂

evittam
30. máj 2016

@zuzaneckanr Lenže tí "pomocníci diet" sú na dve veci... A zbytočne vyhodené peniaze von oknom - sú to len marketingové ťahy firiem, ktoré zarábajú na hlúpych a zúfalých ľuďoch. Žiadna diéta a ani doplnok stravy na chudnutie ešte nikomu nepomohol zdravo, kvalitne a dlhodobo schudnúť a ešte aj udržať váhu. Treba zmeniť stravu (80% úspechu) a začať sa hýbať (20% úspechu) a ide to aj bez hlúpostí. A je to presne také jednoduché ako aj pár rokov dozadu. Len si to treba konečne uvedomiť a nie veriť blbinkám.

zuzaneckanr
30. máj 2016

urcite je to teraz jednoduchsie kedze je internet vsetko sa da zistit z neho, mam 49 rokov a s obezitou sa bijem uz 20 rokov, mozno nie obezita ale nadvaha a mne pomohla zmena stravy, viac pohybu a doplnok stravy az minuly rok ked som ho objavila

stastnablcha
autor
30. máj 2016

@zuzaneckanr doplnky stravy? do too by som nesla... zas tak zle sa necitim aby som si davala do seba nieco umele... lieky isto nie... a výťažky z prirodneho? naco ked je to vsetko v strave? ja nevime asi som staromodna, ale klasika mi pride ze funguje najistejsie