Od 1.3.2013 sa začínam zdravšie stravovať a cvičiť

divabara665
28. feb 2013

Hľadám niekoho, kto by sa so mnou pustil do zhadzovania kilečiek nabratých počas tehotenstva. Nakoľko kojím, nemôžem držať nejakú extra diétu. Preto som sa rozhodla zdravšie sa stravovať a cvičiť pilatesovu metódu. Kto sa pridá? Začiatok mesiaca je správny čas. :D

ivaka333
28. feb 2013

@divabara665 No ja som zacala tohto tyzdna s cvicenim, cvicim tae-bo, kazdy druhy den cvicenia na brucho a zadok, pol hodiny. Viac casu pri mojom nezbednikovi nemam 🙂 . Pilates som skusala davnejsie, ale dost ma nudil. A na aku dietu sa davas? Ja tiez kojim a to je vlastne moja dieta 😀

tea333
28. feb 2013

@divabara665 spravny cas je dnes, nikdy nie zajtra 😉

divabara665
autor
28. feb 2013

to mi je jasne :D začiatok mesiaca je však super čas na zmenu, takže mi to dobre padlo :D. no ani nejde o dietu, skor o to, davať si pozor na to čo, koľko a kedy jesť :D no ved prave ze pri kojeni je dieta aj samotne kojenie takze velmi na vyber nie je. Mam par jednoduchych pravidiel, ktore mi poradila jedna dietologicka takze nimi sa chcem riadit. V pripade zaujmu posuniem dalej :D a mas na to tae bo nejake dvd? ci podla coho sa riadis?

ivaka333
28. feb 2013

Mam dvd objednala som ho cez internet. Ja som to cvicila aj pred tehotenstvom, ale dlhsie a narocnejsie, je to super a fakt to formuje postavu. Moja dieta je v tom, ze po 19 uz nejem a zatial to staci. Pribrala som 24 kil v tehotenstve a uz mi zostalo navyse len 5 kil a mam povodnu vahu. Tae-bo cvicim koli ochabnutemu brusku a zadku 😉

juliakocka
28. feb 2013

pridavam sa baby.....ja tiez kojim ale ja to ignorujem, lebo mala už ma skoro 1,5 roka, takze chcem ist na tvrdu dietu, ale zdravsie sa uz stravujem teraz, ale nejake dietne typy by bodli stale 🙂...mne treba schudnut 30 kil, takze mam co robit a chcela by som aspon 15 do leta dat dolu

smoni
28. feb 2013

Tak babanky, ja som si dala pôstne obdobie, prestala som jesť sladké :D uvidíme čo to spraví. Ja som si "chudnúcim" procesom prešla minulý rok - dol 2 konfekčné veľkosti a bez jojo efektu, a to som aj kojila. Upravená strava k tomu čajík. Taaaak som sa veľmi vytešovala. Teraz chcem dole 2kg, to by bolo super.

simikaj
28. feb 2013

Tiež sa rada pridám! 🙂 Momentálne som vo vzdelávacom procese......kto sa neinformuje, nevie. Chcem zmeniť svoj životný štýl, stravovať sa už len zdravo a postupne naučiť týmto spôsobom privykať aj svoju rodinu. Čistenie tela a pravidelný pohyb by mal byť samozrejmosťou.... a pohyb v prírode podľa možností tiež.

ivaka333
28. feb 2013

Tak si dajme nejaky zavazok, kolko zhodime od dnes za mesiac. Kolko si trufate? Navrhnite 🙂

kemonka
28. feb 2013

Ja sa pridávam 🙂 Tiež kojím, a mám čo dávať dole. Cvičiť ešte nebudem zatial, lebo som 6 deň po sekcii 🙂

kemonka
28. feb 2013

@smoni a aký čajík si pila?

divabara665
autor
28. feb 2013

Smoni a co si robila ked sa ti podarilo tak pekne schudnut? vsetky rady sem :D nech sme aj my vzdelane :D super ze sa nas tu zbiera viac, hned je lepsia motivacia.... k tomu kolko kil za mesiac, no ja si davam ciel 2-3 kg, nakolko dietu som este nedrzala tak vobec netusim ako to pojde a nechcem byt potom sklamana :D hlavne aby som cez leto obliekla veci co mam v skrini lebo kupovat nove oblecenie sa mi fakt nechce :D vecer si sem este sadnem a napisem tie rady, ktore mi dala dietologicka 🤐

ivaka333
28. feb 2013

@divabara665 Napis, som zvedava co radi odbornicka. pripajam sa k 3 kilam, myslim, ze na zdrave chudnutie to staci 🙂

divabara665
autor
28. feb 2013

NO moj drobec sa tvari ze spi, tak tu su tie rady od dietologicky:
- jest 5x denne s odstupmi 2 hodiny mensie porcie
- jedlá obsahujuce muku a cukor jest max. do 12:00
- po 15:00 uz nejest zemiaky ani ryzu
- po 18:00 nejest ziadne tuky, cukry ani muku, najlepsie uz len zeleninu
- posledné jedlo by sme mali jest min 3 hodiny pred spanim
- jest vela vlakniny, grapefruity, ananas, zeleny caj, chilli, spargla, orechy, mliecne vyrobky, maliny a mandle. tieto potraviny spaluju tuky.
- pit vela tekutin je velmi dolezite - aspon 2,5 litra vody.

Takze toto je taky zaklad, ktory treba dodrziavat. do jedalnicku zahrnut vela zeleniny a ovocia, vynechat sladkosti a mastne jedla. nie je to nic drasticke a myslim, ze si to mozme dovolit aj ked kojime a drobcom nijak neublizime.

Mate baby este nejake dobre rady? Ja mam teraz 71 kil, takze som zvedava ako to bude na konci mesiaca a dufam ze vydrzim :D lebo ja straaaasne rada papam :D a hlavne vecer pri telke :D

divabara665
autor
28. feb 2013

@smoni a ako si ty upravila stravu? ked si tak pekne schudla 🙂

myshalka
28. feb 2013

@divabara665 ach boze zeny,ako by som ja chcela schudnut!!

smoni
28. feb 2013

@kemonka nemecký 😀 ale dá sa zohnať cez katalóg 😀 aj u nás, je to zmes zeleného čaju, roibosu, žihľavy a ešte ďalších asi 4 druhov byliniek.

smoni
28. feb 2013

@divabara665 pitný režim (cca 2,4l denne - voda, minerálky, čaje), menej mäsa a polovičné dávky ryže, zemiakov, cestovín, vynechané biele pečivo, každé 3 hod. jedlo (pravidelne), ovocie, zelenina dobre požuť. Jedla som aj po 18tej 😀.
Pila som ten čajík, čo som spomínala a dala som si aj vitamínové doplnky (o.i. tam bol aj chrom -tlmí chuť na sladké :D:D:D môj večný problém)

divabara665
autor
28. feb 2013

no ten chrom budem musiet skusit lebo neviem neviem :D

divabara665
autor
28. feb 2013

No takze babulky, neviem ako ste sa rozhodli vy, ale ja zajtra zaicnam takze si prajme hlavne pevnu volu 😉

skolara
28. feb 2013

kocky ja milujem pilates je uzasny a vobec nie nudny. Na youtube mam cvicitelku a je uzasna, energicka a vydrzala som to s nou uz rok. 🙂

divabara665
autor
1. mar 2013

no to je super, tak poprosime meno cvicitelky ak to nie je tajomstvo :D nech to mozme skusit aj my :D

zuzkat1
1. mar 2013

@juliakocka to co znamena ze kojis ale ignorujes to? Je jedno kolko ma rokov kym kojis nemozes mat tvrdu dietu lebo do mlieka sa vylucuju toxiny.

Ja uz 3roky po porode ale tiez kojim teda len tak opatrne.cakam ked uz kojit nebudem tak prestanem jest lebo cvicenie u mna nehrozi.

divabara665
autor
1. mar 2013

no baby, tak zacala som :D a uz teraz by som zjedla vsetko sladke co je v dome :D
@zuzkat1 ja som povodne chcela zacat detoxikaciou ale som to vylucila kvoli malemu, aby sa toxiny nedostali k nemu :D takze som sa dala na cvicenie a upravu stravy :D maly je samozrejme prednejsi nez ploche brucho 😀

zuzkat1
1. mar 2013

@divabara665 presne aj u mna.ja sa snazim trochu menej jest ale nie moc sa mi dari.pocas tehu som pribrala 20kg a este mam 3 z toho.ale aj pred tehu som mala navyse.takych 8by to chcelo dat dolu.

divabara665
autor
1. mar 2013

ved prave toto, ja som sa tiez uz viac krat snazila obmedzovat sa, lebo sa fakt dokazem poriadne prezierat :D tiez chcem zhodit s pôvodnej vahy. preto som sa rozhodla takto svoju snahu zverejnit, myslim si ze ked v tom pojdeme viacere, ze nam to pojde trosku lahsie 😉

ivaka333
1. mar 2013

Netvrdim, ze pilates je nudny pre kazdeho, len pre mna momentalne. Po prvom dietati som cvicila kalanetiku a to je nieco podobne, bolo to tiez fajn. Zuzka preco u Teba cvicenie nehrozi? Dietami schudnes, ale postava sa vyformuje len ak pridas nejaky pohyb a tym nemyslim okolo dietatka 😉

zuzkat1
1. mar 2013

@divabara665 Ved snad ma potiahnete.ked uvidim ze chudnete.

@ivaka333 ja som leniva.mne staci ak schudnem,nemusim mat foremnu postavu 😉

skolara
1. mar 2013

@divabara665 jasne ze to nie je tajomstvo na youtube si dajte blogilates 😉

skolara
1. mar 2013

tak ja by som sa pridala aj ked ja nie velmi pre chudnutie ale na to aby som sa este viac nakopla k cviceniu a mozme si spravit aj tabulku.

skolara
1. mar 2013

Ja som minuly rok schudla zo 70 na 58 kg cvicenim a stravou.
teraz mam 57 kg a chcela by som dat zhruba 3-4 kg dole ale mne viac menej ide o cm z brucha lebo to mam dost velke po detoch. Ach ta koza 😝
Pri oboch som pribrala z 56 na 80 kg tak neviem ci sa da ta koza stiahnut naspat