Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Oddelená strava - poradňa

lienka737
13. sep 2014

Mám pár otázok pre skúsenejšie žienky:
1. Aké pečivo jete? Kupujete nejaké špeciálne, či aj grahamové rožky z jednoty sú OK?
2. Čo si mám kupovať namiesto sladkostí? Môžu sa napr. Brusienky, Vanesky, Duetky (Nature Line) alebo nejaké iné?
Alebo DIA výrobky? Ak áno, aké?
3. Párky sa môžu?
Bez sladkosti neprežijem!!!

Ďakujem.

bonaqa2013
13. sep 2014

Kupujem bežné biele pečivo. sladkosti nekupujem vobec, z toho sa neskutočne priberá. Ak máš chuť na sladké, umy si zuby, alebo si daj štipľavú žuvačku. Párky možeš, ale nemusíš každý deň a veľké množstvá.
Najdoležitejšie je vynechanie sladkosti, prestaň používať cukor do čaju, kávy a po mesiaci budeš príjemne prekvapená... Váha by mala ísť smerom dole.

janickacrazy
13. sep 2014

@lienka737 oddelená strava by mala výrazne pomoct pri chudnutí, ja jem iba celozrnné pečivo, podla mna stále lepšie grahamové rožky alebo chleba ako tie biele rožky, DIA výrobky sú škodlivé, pokial nemáš cukrovku, tak to nejedz, ak máš chut na sladké, daj si ovocie, napr. banán alebo broskynu, prinajhoršom kúsok horkej čokolády, ked už nemožeš vydržat, párky sú podla mna humus a so zdravou stravou nemajú nič spoločné, ja to nejem, ale tak raz za čas hádam možeš, ja takisto pijem kávu a čaj bez cukru a chutí mi to, hlavne vylúč presladené nápoje bublinkové, z tých sa tiež pekne priberá, drž sa

lienka737
autor
13. sep 2014

@janickacrazy Sladké nápoje nepijem vôbec, ale také niečo na zahryznutie to som závislá. Bude to asi ťažké.
Ja som napríklad čítala, že káva sa nesmie vôbec.

Čo používate ako náhradu za cukor? Len med alebo aj hroznový cukor sa môže?

lienka737
autor
13. sep 2014

@bonaqa2013 Po žuvačkách bývam totálne hladná, takže tie nekupujem. Cukor do čaju tiež nepožívam nikdy. Asi kľúčové budú fakt sladkosti.

janickacrazy
13. sep 2014

@lienka737 Ja kávu musím, som na nej doslovne závislá, ale bez cukru, ako náhradu nepoužívam nič. Schudla som aj tak v pohode. Ja som teraz v takej fáze, že chudnút už nepotrebujem, len udržiavat postavu a dám si raz za týžden v pohode čokoládu a úplne bez výčitiek. Zase to netreba prehánat, že si nedopraješ vobec nič. Alebo si dám oriešky kešu nesolené, proste občas si doprajem nejakú dobrotu.

trogir
13. sep 2014

@lienka737 Pecivo grahamove a celozrnne mozes pocas rastlinného dna. Parky mozes pocas zivocisneho dna . Ked mas chut na sladke, dostat cukriky s umelými sladidlami v lekarni, alebo v Jednote, je detska vyziva bez cukru, dia dzem, med.....ale kvalitny, nie "pančovany" Ja ked som mala velku chut na sladke, kupila som si colu light a bola som uspokojena.

syrik
13. sep 2014

@trogir Umelé sladidlá sú podľa mňa horšie ako cukor. A V light výrobkoch sa to nimi len tak hemží.

janickacrazy
13. sep 2014

@trogir Nie je zdravé jest DIA výrobky, pokial nemá človek cukrovku, je to horšie ako si dat ozaj dačo sladké s normálnym cukrom. Nechápem, kde na to ludia chodia, že si myslia, že všetko DIA a light je zdravé. Američania milujú light jedlá a pozri sa akí sú tuční, brr. Samozrejme, nie všetci, ale velká vačšina.

stellamaris
13. sep 2014

@lienka737 skus sladit steviou 😉 minimalne mnozstvo a krasna sladka chut 😉 sladkosti nahrad susenym ovocim,take jablko je super sladucke

lienka737
autor
14. sep 2014

@stellamaris kde sa dá kúpiť stévia? Lebo v Bille som kúpila stéviouvý cukor a je tam viac cukru ako stévie. Nejaký marketingový ťah zasa.

stellamaris
14. sep 2014

@lienka737 vies co,pozri inde,steviu mas v tabletkach alebo cistu praskovu.Ja som v DE,tu ju mamju skoro vsade.Momentalne mame tabletkovu tusim z Rewe,co je v podstate Billa. 🙂

lienka737
autor
14. sep 2014

@stellamaris Ďakujem 🙂
A čo si dávaš ako dezert? Dnes mám živočíšny deň a niečo by som si dala namiesto zákusku.....🙂

stellamaris
14. sep 2014

@lienka737 dezert väcsinou ovocie alebo avokado 😉 to jedavam kazdy den 🙂

lienka737
autor
14. sep 2014

@stellamaris A môžem so živočíšnou skupinou ovocie? Čítala som rôzne delenie, napr. že so živočíšnym sa môže len zelenina a s rastlinným len ovocie.

stellamaris
14. sep 2014

@lienka737 to neviem,ja to tak strikne nedodrziavam.Avokado mi chuti a to denne 🙂 bez ovocia si neviem predstavit ani den.Ja sa stravujem ale vegetariansky,cize mäso nejem uz viacero dni.Ani mi zatial nechyba. 😉

lienka737
autor
14. sep 2014

@stellamaris Ďakujem.
Čím ďalej to študujem, tým viac obmedzení nachádzam. No uvidíme.

trogir
15. sep 2014

@janickacrazy ja som len odpovedala, co je dovolene v ramci oddelenej stravy, a ze som riesila chut na sladke colou light. Nepreferovala som tu dia vyrobky, takze nepotrebujem školenie, ake su umele sladidla škodlive. Tiez je diskutabilne, aky je "zdravy" biely cukor a co je este "pravé a živé" v dnesnej strave. A umrel nejaky diabetik na otravu dia vyrobkami????

janickacrazy
15. sep 2014

@trogir Ved ja netvrdím, že biely cukor je zdravý, ja sa mu snažím vyhýbat čo najviac, ale nemyslím si, že je práve štastné riešenie nahrádzat ho umelými sladidlami, písala som ako reakciu na tvoje tvrdenie o dia dzeme a cukríkoch s umelými sladidlami, ktoré si spomínala a to pre všetkých, nielen pre teba. Všimla som si totiž, že stále je mnoho ludí, ktorí si myslia, že cukor je škodlivý a umelé sladidlá sú dietne a zdravé. Hovorím o ludoch, ktorí práveže nie diabetikmi a konzumujú umele sladidlá a moj otec je jedným z nich a hádaj čo? Stal sa z neho diabetik. Aj lekár mi povedal, že človek, ktorý dlhodobo konzumuje umelé sladidlá sa následkom toho može stat diabetikom. Jednoducho si rozhádžeš metabolizmus.

trogir
15. sep 2014

@janickacrazy ......ok, ja rozumiem. Brala som to iba ako kratkodobu alternativu pri delenej strave 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli