Oslabený organizmus pri chudnutí

pupavka234
10. dec 2023

Ahojte zienky. Obraciam sa na Vas s prosbou o radu/ skusenosti. S chudnutim mam skusenosti, v minulosti som schudla 10kg. Teraz by som chcela schudnut 3-4 kg, nie je to vela, rada sportujem, len som pribrala a chcem to zhodit lebo sa necitim dobre s tymi kilami navyse a nechcem si kupovat nove oblecenie. Problem ale je, ze vzdy ked cvicim kardio, alebo ked cielene zredukujem prijem kalorii (zdravou formou), moje telo si to hned vsimne. Vsimne v zmysle, ze zacnem byt viac chora, zacne ma boliet v hrdle atd. akoby na mna nieco "liezlo". Ked zase zvysim prijem kalorii aby som nebola v deficite a necvicim kardio a som k mojmu telu akoby miernejsia, len sa prejdem, ponatahujem a normalne najem ( bez kalorickeho deficitu) tak je to zase ok. Vitaminy beriem omega-3, magnezium, multivitamin, D3, probiotika, zelezo, beriem ich dlhodobo, aj sa zdravo stravujem. Nechapem preco sa mi toto deje, a dost ma to frustruje, lebo mam aj chut aj odhodlanie schudnut. Mate s takym niecim skusenosti? Akoby moje telo nechcelo, aby som schudla, pritom mam na stehnach a zadku navyse tuk, aj ked som stihla a cvicim. Dakujem

barborachors
10. dec 2023

@pupavka234 je to vec imunity, ale zial aj realne bmi indexu a tvojho veku, lebo všetko so všetkým súvisí. Cize ak mas popri chudnuti podvahu, tak zial budes v zimnom obdobi mat tento problém. Ja som mala dlhodobú chronickú podvahu a bola som chora a na pn skoro každý mesiac. Akonáhle som pribrala na zdravu vahu, byvam chora cca max raz ročne. A to som ani kovid nikdy nemala, lebo odkedy nehladujem, imunitu mam ako remeň.
Takze miesto 48 kil mam teraz 55 a nebyvam už chorá. Takze v zime ti radim kaslat na tie tri kila plus, v lete ich pekne vies dat dole a ist do rysovacky. Ja to tak robím uz par rokov a kaslem na faldy, hlavne ze som v zime fit, môžem lyžovať, plavat a turistikovat a par kil navyse hravo skryjem do zostihlovacieho bodycka a na leto idem tvrdú dietu a hladovku (áno, baví ma to) kde zhodim aj päť kil do bikin a rysujem, az do tehiel na bruchu. Mimochodom, v lete nebývam chorá skrz déčko zo slnka.

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
trema
11. dec 2023

A ako dlho to trva? Ja som mala vzdy take 1-2 tyzdne na zaciatku chudnutia akoby som mala nadchu (bolest hlavy, klbov, zimnica, malatnost) a vzdy to preslo. Ale ja som sekla kalorie riadne. Mozno by pomohlo znizit kalorie len o trochu, napr. ak mas 2000kcal a vahu si drzis, tak 1 tyzden ubrat na 1950, potom 1900 a uvidis. Lebo ak velmi seknes kalorie a do toho zacnes intenzivne cvicit, tak ano, telo sa brani 🙂

pupavka234
autor
11. dec 2023

@julia2002 mam 172 cm , BMI 19.6

pupavka234
autor
11. dec 2023

@trema v podstate od Oktobra, ale mam dni ked som silnejsia, oddychnuta po vikende, vtedy to nema az taky efekt, a dokazem aj zacvicit kardio aj mat kaloricky deficit, ale ked je stred/ koniec tyzdna a som unavena z prace ( nemam narocnu pracu, 8 hodin, sedave zamestnanie), tak hned to citim

barborachors
11. dec 2023

@julia2002 ja mam 175 výšku. Momentálne mam svojich zimných 55 a konečne mi prestala byt zima. Ked som mala BMI 16, tak okrem strasnej zimy mi vypadavala pamäť a mala som zavrate. Cize ak ty si schudla a citis sa lepsie, tak potom si telo povedalo, ze mas mat takúto váhu. Ja som mala kedysi cez 60 a to bolo hrozné, dospelé akné, problémy s chrbtom, silná a bolestivá menštruácia atd..Akonáhle som schudla, vycistila sa mi pleť, menzes tak akurát, prestali hormonálne výkyvy, lepšie sa mi hybalo atd. Schudla som len stravou, bez pohybu.

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vakatko
11. dec 2023

Tieto stavy sú úplne normálne pri chudnutí, telo sa čistí , toxíny sa uvoľňujú z tela.
Príznaky detoxu trvajú týždeň dva, záleží ako máš zanesené telo, v horších prípadoch majú ľudia, horúčky, zimnice, zvracajú ....
Telo sa vyčistí, tým sa posilní Imunita a budeš mať viac energie, Nevzdávaj to 🙂
@pupavka234

domkakvet
11. dec 2023

@pupavka234 ano mam to tak isto.