Je kardio nutné na chudnutie?

18. jan 2024

Dodržujem kaloricky deficit a cvičím s fitshakerom doma, čiže cca 3x silovejsie a 1x tabata 1x HIIIT. Je potrebné pridať aj kardio?

janica_
18. jan 2024

Za mna som z kardia nikdy neschudla. Myslim ze to je tym ze som si nevedela udrzat tep v priaznivom rozpati. Zapojila som sa do jesennej vyzvy a bola som prekvapena ake komplexne cviky su na fitshakeri. Posilovanie je dobre v tom, ze svaly spaluju aj po cviceni. Ak ti kardio nevyhovuje, nemusis ho davat

h2
18. jan 2024

Na chudnutie ti úplne stačí kalorický deficit.

nikoletta1712
18. jan 2024

Ja som zase naopak kardiom schudla 5 kg za mesiac…Žiadne iné cviky…

ruzasipova
18. jan 2024

Pre mna osobne je tabata a hiit je kardio. Ak cvicis novorocnu vyzvu, oni to uz maju spravne vyskladane.

96barbora
18. jan 2024

HIIT a Tabata kardio su.

pkgirl30
18. jan 2024

Neviem čo je Tabata ale ja som schudla len kardiom a kaloricky deficit som nikdy neriešila. Cvičila som 4x do týždňa kardio a jeden krát silové cvičenie potom som to po roku otočila

autor
18. jan 2024

@ruzasipova
@96barbora viem, že to spadá pod kardio 🙂 asi som sa nesprávne vyjadrila, chcela som vedieť, ci okrem toho kardia treba ešte aj niečo ine

A áno výzvu cvicim

zic
18. jan 2024

Chudne sa kalorickym deficitom (hlavne stylom "cica nezer")... Cvicenim sa spevnuje telo. Ista korelacia tam je, cvicenie pali viac kalorii, tak ak niekto nepriberal, len stagnoval a zacne cvicit, zakonite ma kaloricky deficit... Ale ak niekto zozerie 3000 kalorii denne a trosku zacvici (500 kalorii), tak kludne moze dalej priberat...

96barbora
18. jan 2024

Potrebujes mat prijem mensi ako vydaj. V podstate iba toto potrebujes ked chces schudnut.
Kardiom sa ti zlepsuje kondicka, silovym treningom svalstvo.
Cela veda.