Paleo a vysokosacharidové dni

paleo
7. jan 2016

Dobrý deň. Z niekoľkých zdrojov som sa dozvedela, že počas ketogenickej paleo diety su 2 dni vhodne aby som jedla hocičo a potom dalších 5 dní držím ketogenicke paleo. Mate s tym niekto skusenost ? Podarilo sa vam pomocou paleo schudnut ?

packofit
7. jan 2016

Dobrý deň, ide o to že ak ste na nejakej diéte vaše telo si po čase zvykne na tú stravu a akoby sa znovu začne spomaľovať. (stereotyp) preto sa odporúča jeden - dva dni jesť takmer hocičo , aj keď sa bude držať stravy aby váš metabolizmus neprešiel do stereotypu a nespomaľoval. Ketogenna dieta zaručene funguje ale prepnúť metabolizmus na tukový, trvá viac ako 4 týždne a počas týchto 4 týždňov je možné že nastanú zdravotné komplikácie. Taktiež môžete byť vyčerpaná kedže vaše telo ešte nevie využívať zdroj energie Tuk. Ketogenne diéty využívaju fitnessky a kulturisti ktorý sú v 100% forme, bežnému človeku to môže uškodiť.

paleo
autor
7. jan 2016

@packofit neviete mi poradit ako pomocou tejto stravy schudnut a vahu si udržat ? nechcem sa takto stravovat navždy, chcela by som pomocou paleo schudnut a postupne sa vratit aspon k zemiakom

paleo
autor
7. jan 2016

@packofit ake zdravotne komplikacie mozu nastat ?

packofit
7. jan 2016

Ja by som vám neodporúčal túto stravu. Je to fakt prísna diéta a finančne náročná, ako spom spomínal môže priniesť niekedy aj vážne zdravotné problémy. Taktiež tuk je oveľa energetickejší ako sacharid či bielkovina. ( bielkovina, sacharid 1g ---> 4kcal, tuk 1g----> 9kcal ) to znamená že ak by ste si nedali pozor, efekt by mohol byť opačný a začali by ste priberať. Ja by som vám odporúčal vyváženú stravu, s dostatkom bielkovín, sacharidov a málo zdravých tukov. tkzv princíp ( 40,40 20). Ak by ste mali záujem kontaktujte ma do správy a vedel by som vám pomôcť. 🙂
@paleo

paleo
autor
7. jan 2016

@packofit ako potom vysvetlíte že sa tolkym ludom pomocou paleo podarilo schudnut ?

sono2
7. jan 2016

@packofit wow, mohla by som poprosiť nejaký plán, alebo len suroviny, ktoré mi pomôžu schudnúť? Bola som dosť dlho nedisciplinovana A hadzala som kadečo do seba. Od pondelka chcem začať behať a začať stravu. Chcem dať dole 5 kg, stehná, zadok. Mám rada všetko okrem semienok, tie jesť nebudem. Ak by ste boli taký úžasný A niečo mi prosím napísali. Na nejaké varenie cez deň nemám čas, ráno nie neviem, čo zvládnem, skoro vstávam ale prinutim sa, dôležitá je hlavne večera, to sa zvyknem nabombovať. Nejaké 2kg dam rýchlo ale tých ďalších 3 neviem neviem 60kg som dlho nemala. Meriam 178cm. A okrem behu, čo doporučujete? Nejaké zhyby môžem len s rovným chrbátom na podlahe, bolia ma kríže, čiže len nohy dvíhať, alebo tak. Ďakujem pekne😊

packofit
7. jan 2016

@sono2 napíšte mi správu, Viem vám zostaviť kompletný plán zameraný na váš problem. ( jedalníček + tréningový plán) Základ je aby telo nehladovalo viac ako 3 hodiny. Je potrebné jesť vyváženú stravu a pripraviť ju čo najefektívnejšie. Držte sa ovocia do 14:00 hodiny, zeleniny, chudého mäsa, rýb hlavne zo studených vôd, pečivo a cestoviny kľudne ale celozrnné, je potrebné obmedziť všetko čo obsahuje nadmerné množstvo bielej múky, soli a cukru.

sono2
7. jan 2016

@packofit s tým nemám problém, no veru neviem, nebude sa mi dať jest každé tri hodiny. Tréning, ja vydržím Veľa, len sa mi nechce. Keď beháme po pauze dám bez problémov 4 kilometre, len nemam nejako inšpiráciu, neviem. Kedysi som bola cieľavedomejšia. Ja sa sladkého vzdam jasné ja totiž ani sladkého Veľa nejem. To len káva jasné koláčik A pečiem rada varim 😖 nesolime moc tak, ak sa vám chce, tak mi napíšte. Ďakujem. Alebo chcete mail?