Pomalé chudnutie

medulienka29
5. apr 2013

Ahoj baby uz som stoho zufala☹ Zacala som chudnut v januari tohto roku so startovnou vahou 75 kil vo februari som zacala aj intenzivne cvicit tak 4-5 krat do tyzdna hodinku denne dodnes som schudla len 4 kila a to uz som 3 den na zeleninovej diete ,nechapem co robim zle ,vaha ide dole straaaasne pomaly .Ma niekto podobnu skusenost ,neviem si dat rady ,,,dakujem za kazdu odpoved 🙂

oliviaa
5. apr 2013

@medulienka29 nevaz sa, namiesto vazenia sa odmeraj 🙂 vaha nie je rozhodujuca, pokial na sebe vidis vysledky, nie je preco si zufat

redhairy
5. apr 2013

@medulienka29 a cm nevieš,? ked spevnis telo tak vaha nepojde dole viiet to na sebe mozeš. a co tak nedietovat ale zmenit stravu od zakladov?? vnechat mastne sladke, zjednodusit večere. Ako cvičiš ? ake cviky resp. čo?

mimikyky
5. apr 2013

@medulienka29 a cm Ti ubúdajú? lebo ak pravidelne cvičíš, môže sa Ti zvyšovať podiel svalovej hmoty, a kg neubúdajú, lebo sú ťažšie ako tuk 😉

smatankaaa
5. apr 2013

@medulienka29 skus radsej zdrave stravovanie + cvicenie s Jillian Michaels 30shred + pitny rezim a nie priblble dietky sktorymi ked skoncis naberies spat kilaaaaa 😉

lujza123
5. apr 2013

@medulienka29 ta vaha nieje smerodajna..pokial intenzivne cvicis tak sa tuk nahradi svalmi a tie vazia viac. Hlavne nedrz drasticke diety, skus delenu stravu, dukanovu dietu, 90 dnovu - vsetko su to dlhodobe diety, ziadne hladovky s jojo efektom.
Ako cvicis? Pokial chces vylozene len schudnut tak potrebujes aerobne sporty - cize beh, aerobik, stacionarny bicykel, cvicenie na trampolinkach...telo zacne spalovat tuk az po 20 min takehoto cvicenia..cize k chudnutiu potrebujes tak 3x do tyzdna po 40 - 60 min
Pri zdravom chudnuti je normalne ze telo schudne cca 0,5 - 1 kg tyzdenne, pri dlhodobejsom chudnuti sa moze stat ze vaha bude chvilu stagnovat
Vaz sa iba rano na lacno, pokial mas tyzden pred menstruaciou vaha moze byt aj o 3 kg vyssia nez normalne, preto je najlepsie sa merat ..obvod stehien, brucha, zadku...pripadne fotit

medulienka29
autor
5. apr 2013

no v pase mam menej asi 8cm ,,od zaciatku roka ,ten pas asi najviac vidno ze nejaka zmena je a zacala som sa zdravo stravovat sladke som nejedla od vianoc ani sladene napoje denne vypijem 2 litre vody s citronom plus nejaka kava a caj ,,cvicim takych 10-15 min striedanie beh a chodza a potom na dalsich 20 min na crosstrainery,10 min bycikel posilujem ruky a nohy.z noh som schudla len asi 1 cm co sa mi vidi malo aj z ruk vobec a to ich mam ako sumo zapasnik ,,neviem co robim zle ta dieta uz bola zo zufalstva

medulienka29
autor
5. apr 2013

@lujza123 mne sa tiez vidi ze tie nohy mi trosku zhrubli a su pevnejsie ,asi mesiac a pol som aj kikbox robila a tam sme mali zaberak na nohy ,myslis ze to bude tym?

nithy
5. apr 2013

@medulienka29 suhlasim so vsetkym, co uz vyssie baby popisali.. plus mi este napadlo, ze ak malo jes, tak ti ani cvicenie nepomoze, kedze telo si uklada do zasoby, aby malo z coho cerpat 🙂

lujza123
5. apr 2013

@medulienka29 jasne ..hned ako zacnes intenzivne cvicit svaly naberaju na objeme. Niekto ma take telo ze maka jak kon a ziadne svaly nevidno a niekto chvilu cvici a hned mu narastu...
Ja som ten druhy pripad, cele leto na bicykli a hned mam stehna jak kulturista..a ked sa mi podari trochu pribrat tak otras...a kedze po zime vzdy priberiem vyzera to hrozne...cize ked zhadzujem tak len aerobne sporty, stacionar alebo orbitrek alebo cvicenie ale na minimalnu zataz..proste radsej vela rychlych pohybov a co najmenej posilovania

medulienka29
autor
5. apr 2013

@nithy ked clovek sa uz nevie cim riadit niekde sa docitas ze mensi prijem vyssi vydaj sa rovna menej kil ,no namna to urcite neplati ,v telke zas ukazu relaciu kde za 3 mesiace schudnu ludia 20 kil a mne sa nedari to ani kilo dve uz neviem comu verit a kde najst motivaciu ,moj muz uz uvazuje ze mi zaplati trenera hahah

medulienka29
autor
5. apr 2013

@lujza123 ked ja sa vtom cviceni velmi nevyzna vzdy som mala postavu taku ze som nemusela pohnut ani prstom takze vtych cvikoch mam trosku remix len v podstate odpozeravam co robia i ostatny ,vyskusala som zumbu ta ma nebavila ,kikbox tam som po 10 min behu nevedela ako sa volam a spinning to bolo super az na ten bolavy zadok co som nemohla rozchodit asi tyzden (sedadla na spinningovych bycikloch su asi pre modelky s malickym zadkom )tak som si spravila vlastny plan ale akosi nezabera .celkovo citim ze mam spevnene telo ale zas velka zmena to nieje

monikars
5. apr 2013

ahojte, tak ja som v tehu pribrala "krasnych" 16 kg, mesiac po porode bolo hned 9 kg dolu a od vtedy ani gram, pri malej vela casu na seba nemam, staly kolobeh, tiez sa rada napapam, ale aj ked som znizila prijem jedla, nic to s mojou vahou nerobilo a vyzerala som znovu ako v 6 mesiacu tehu 🙂 este pred par rokmi ked som jedavala ovela viacej som vyzerala lepsie a obcas som si zvykla dat cajik FIGURAN(teraz aj spalovac tukov), drzala som si peknu liniu, teraz som sa opat vratila k staremu navyku a rucicka vahy sa KONECNE pohla smerom na dol, je to uzasny pocit, ze to ide pomalicky dole, este pred tehu som chcela zhodit par kilo, davala som si pozor na stravu a chodila do fitka, co kamaratky pochudli, ja ani gram, tak to teraz riesim takto a este k tomu pijem mineralku a tiez citronovo cesnakovy zazrak, schudnut je o cviceni a dobrom stravovani, ale ked to aj tak dole nejde, cloveku sa tazko dodrziava vsetko to co u niektorych funguje bez problemov,

medulienka29
autor
5. apr 2013

@monikars si presne moj pripad size moja dcera ma uz 3 roky ale po hormonalnych tabletkach som pribrala este viac ako v tehu,ja som zacala fitko s kamoskou ta dala pekne dole par kil a uz na nej vidno i poriadnu zmenu a ja akoby nic z brucha co vyzeralo ako v piatom mesiaci je sice len brucho v tretom ale i tak sa mi nechce verit ze to s mojou vahou nic nerobi .Ja co som milovnicka sladkeho som sladke nejedla od vianoc a to je asi viac sebazaprenia ako ked som prestala fajcit a nic ,vidi sa mi to malo

mimikyky
5. apr 2013

@medulienka29 veľmi záleží aj na strave

medulienka29
autor
5. apr 2013

@mimikyky pravdepodobne budem musiet vyhladat niekoho kto mi pomoze zostavit jedalnicek inac neviem si dat sama rady

mimikyky
5. apr 2013

@medulienka29 treba jesť každé cca 3hodiny, doobeda viac sacharidov, poobede sacharidy uberať a pridávať bieloviny... a zeleninu samozko, a piť.... dá sa to naučiť 🙂

monikars
5. apr 2013

napriek tomu, ze mam asi 15 kg naviac ako som mavala v dvaciatke, mlandrave mam len brucho, aj to nie velmi, mala som aj teraz pokusy cvicit este pres par tyzdnami, ale po par minutach cvicenia denne a po niekolkych tyzdnoch mam nohy ako skala a nabite a ruky mam tiez dost pevne, ale na obleceni ani na vahe sa nic nezmenilo, preto skusam aj ine, nez len pohyb, co ine mi ostava 🙂 a keby som jedla kazde tri hodiny, tak som nieze schudnem ale skor priberiem

ewellina
5. apr 2013

@medulienka29 Podľa mňa 4 kg za 3 mesiace nie je až taký zlý výsledok, najmä ak vezmeme do úvahy, že cvičíš. Tak ti narastajú svaly, ktoré sú ťažšie ako tuk, ale váha vôbec nie je až taký objektívny ukazovateľ. Na prísne diéty sa vykašli, iba sa neprejedaj a pokračuj v tom nejedení sladkého a na večeru len zeleninku plus bielkovinky. 😉 Tie 4 kg je vlastne veľmi dobrý výsledok.
Po pôrode sa pridám. 😉

medulienka29
autor
5. apr 2013

@ewellina aj moj muz vravi ze 4 kila je dostt ze radsej chudnut pomaly a isto ako naraz len ja som cakal vacsi ubytok a take nakopnutie ,motivaciu ,,mozno mam len zle dn a ze to prejde kamoska radi i vysetrenie stittnej zlazy tak tto skusim tiez ci je vsetko ok

ewellina
5. apr 2013

@medulienka29 Pomaly ďalej zájdeš. Čím pomalšie schudneš, tým trvalejší efekt dosiahneš. 😉 Pravda, ak sa potom nezačneš stravovať nezdravo.