Pomoc s chudnutím

lucitqa
14. okt 2020

Ahojte vsetci..
Velmi by som chcela schudnut ale neviem ako sa mam spravne stravovat.Na cvicenie cas nemam a peniaze na nejakzch poradcov ci kupovanie produktov na chudnutie tiez nemam.Viete mi niekto robit nejakeho instruktora chudnutim kde by som chudla ale zaroven by ma to nestalo vela penazi...
Prosim nepiste mi komentare ze NEZER atd...

Mam problemy zo stitnou zlazou a meviem ako falej na drahe posilky a fitka nemam
Dakujem

suzie26
14. okt 2020

Vynechať cukor biele pečivo múku veľa soli mastné vyprážané jedlá to ti poradí každý 🙂 viac zeleniny ovocia na lacno pohár vlažnej vody pre naštartovanie trávenia 🙂 nejesť po šiestej (áno človek dokáže vydržať nejesť od 6 dajme tomu do pol noci kým nepôjde spať) ...

denden77
14. okt 2020

@lucitqa mne svojho casu pomohlo vylucit pecivo, prilohy.. a samozrejme sladke.. a jest pravidelne 😊

asia83
14. okt 2020

@lucitqa Doživotná disciplína v strave (žiadne sladkosti z obchodu, pečivo žiadne a chlieb maximálne jeden krajec denne) a pohyb, ktorý vás baví, či už šport, tanec, beh, chôdza...a menšie porcie, po 17:00/18:00 h nejesť.

nina255
14. okt 2020

@asia83 to nejest po 17-18 som nikdy nepochopila, cudujem sa ze sa stale najdu ludia ktori tomu veria ze tym nieco dosiahnu.. akoze telo vsetko co zjes po takej hodine uz ti ulozi do tukov hej ? Ok no ....

snazilka_bio_mamka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
snazilka_bio_mamka
14. okt 2020

posielam do spravy fotku po roku

fineta
14. okt 2020

Poradim Ti ako to robim uz mesiac ja. Rano po zobudeni pohar čistej vody a do hodiny od prebudenia ranajky, napr. prazenica s dvomi knackebrotmi. Na desiatu 1 ks ovocia (okrem babanov, hrozna). Obed chude maso so zeleninou na rôzne sposoby, pripadne kopcek naturalnej ryze, pohanky. Olovrant grecky jogurt, nizkotucny tvaroh, sunka so zeleninou, syr... Vecera podobna ako olovrant. Vela lijem, aspon 2,5 az 3 l vody (filtrujem z vodovodu) alebo bylinkovy caj. Takze ziadny cukor, sladkosti, prilohy ako obycajne cestoviny, uemiaky, ryža vobec. Na cvičenie cas zatial nemam. Za mesiac menej o 6 kil, 7cm v pase, 6 cm prsia, 3,5 cm ruky a 2 cm v litkach. Pokracujem, ide to..zaklad je prepnut gombík v hlave. 😊 Drzim paste.

fineta
14. okt 2020

@snazilka_bio_mamka uzasny vysledok, presne aj ja idem na 65 z 85,5 kg. Poslite aj mne fotky, nech som este viac motivovana, prosiiiim. 😊

arawis
14. okt 2020

ahoj, ja som sa dlhe dlhe roky nevedela nastartovat... a ked som za posledne dva roky pribrala desat kil, to uz bol vrchol :-/. ale rozhybalo ma az zhorsene zdravie. ja som vynechala extra krajce chleba, dam si jeden a dojem sa vajickom, syrom, sunkou a zeleninou. Obedy alebo vecere mam delenu stravu. napriklad maso a k tomu jedna velka cvikla na rezance dusena na cibuli. alebo plesnivec a zeler ako hranolky, peceny v rure. robim si jednoduche zeleninove polievky atd atd atd. prosim nekupuj ziadne pripravky, shaky, tabletky.. jednoducho zacni jest plnohodnotne potraviny, pocuvaj svoje telo, ked ti vravi dost, tak ma dost a treba prestat jest. aj pri peceni pouzivam co najzdravsie suroviny. pohankovu, ovsenu muku, kokosovy cukor.. kalorie neratam ale priblizne asi viem kolko zjem. Neidem pod svoj bazalny metabolizmus (cez google si najdes kalkulacku kolko asi bude ten tvoj). a za tri a pol tyzdna mam dole 4 kg. Jasne, niekedy je to trochu viac, zalezi aj ako je clovek zavodneny atd, ale v principe chudnem. prvykrat v zivote. vsetko zvladnes aj sama, nepotrebujes trenerov k tomu ani ziadne specialne tabletky. drzim palce!

marci77
14. okt 2020

alebo aj 90dnova dieta, je to v podstate ta delena strava, jeden den jete bielkoviny, dalsi skroby, dalsi uhlohydraty a 4.den su vitaminy ....a takto stale dokola a k tomu vela vela zeleniny, doobeda sa vzdy je ovocie, vobec nehladujete a treba vypit 2-3litre vody denne

recepty su napriklad na facebooku alebo aj tu na MK skupinka 90dnova rozlisovacia dieta
dievcata schudli aj 8-15kg za tie 3mesiace, zavisi z akej vahy idete
vela stastia🍀

alenka2101
14. okt 2020

Obdivujem vas co to dokazete,ja nemam az tak vela kg,ale keby mam o 5 menej nevadilo by,lenze...vzdy ked si pomyslim ze mohla by som s tym zacat,v tom momente mi zacne chutit aj to,co inokedy ani nejedavam...

janinamojka
14. okt 2020

@alenka2101 ja som v marci bola rozhodnutá ze začnem cvičiť kris fit,.. No nezavreli fitko kvôli covidu?? Potom som sa mesiace do toho tlacila a ked konecne idem do toho, tak ho zas zatvorili 🤣🤣.. Srandu si robim, mne by stacili 4kg,ale sa drzia a drzia.. 😭

asia83
14. okt 2020

@nina255 Jedzte si trebárs aj o desiatej večer a choďte potom spať. Ja nejem po piatej preto, lebo potom mi je špatne keď idem spať a večer mi už pomaly trávi. Je to istá očista organizmu, nech si aspoň večer telo oddýchne od tráviacich procesov. Ráno jem už medzi 7:30-8:00 h.

nina255
14. okt 2020

@asia83 ale su ludia, ktori ked sa najedia posledne jedlo o 17 tak o kym idu o 22-23 spat umieraju od hladu a ani nezaspia, ja si teda osobne neviem predstavit byt od 17 do rana do 8 bez jedla... a uz vobec by som taketo nieco nespominala vo fore kde sa niekto pyta ako schudnut, lebo ti ludia ocividne nerozumeju strave a ludskemu telu.. a ked si myslia ze po 17 sa nema jest tak to skonci akurat tak ze o 23 vyjedia pol chladnicky a potom su na tom este horsie jak predtym ..

tinapa
14. okt 2020

@lucitqa Začni pracovať vo výrobnom podniku za strojom, čo chrlí veľa kusov produktu- ja som ho nazvala aeróbny stroj- cca 6- hod. fitko zaručené, či chceš, či nechceš- ideš a schudneš ani nevieš ako..😀😀

eliska13
14. okt 2020

@lucitqa hlavne pravidelne jesť a obmedziť sacharidy, večer nie ovocie...chlieb či rozok na raňajky normálne šunku, vajce, veľa zeleniny, k mäsu zeleninu, šalát....no a pohyb pohyb kamarátka si zaplatila za 7?eur prístup na fitshaker a odtiaľ cvičí doma v obývačke.Ja som voľakedy cvičila v centre a posledné jedlo odporucali do 19 ...šalát s tuniakom, niečo zapečené, hustú polievku...kamarátka ma problém so štítnou žľazou a, keď zmenila stravu schudla aj, keď všade počúvala, že pri SZ sa jej to nepodaří kvôli liekom

asia83
14. okt 2020

@nina255 Ale veď jedzte. Ja nemôžem, aj keby som bola hladná. Písala som prečo, tak verím že ste to prečítali. Veď chce schudnúť. Čo jej radiť? Jedzte aj o ôsmej večer?

arawis
14. okt 2020

kludne sa najedz aj vecer ak si hladna, nejaky maly snack, kusok bananu, jablko a arasidove maslo, tvaroh, cottage... mozzarelu, varene vajicko. ak ti nebude v noci tazko, neriesila by som kedy jes. ale volila by som bielkovinove jedla. len mnozstvo na uspokojenie hladu. dolezite je kolko kalorii prijmes za cely den. ak budes v spravnom deficite, nepriberies ani ked nieco zjes o osmej vecer. ale napriklad moj manzel ma tiez traviace problemy, a nechce jest. ja sa v noci budim na skrkajuci zaludok, takze ja si vzdy nieco dam 🙂.

tripetta
15. okt 2020

Nízkosacharidová vysokobielkovinová dieta s denným príjmom 1200kcal. Je vhodná najmä pri morbídnej obezite. Ideálne je jesť tri krát denne, nehladovať!!! Plus k tomu cvičiť, alebo manuálna práca.