Poradíte účinnú diétu?

ewula147
14. apr 2012

Ahojte, mám otázočku 🙂 Po pôrode mi ostalo bruško a záčína to vadiť okoliu a aj môjmu priateľovi a teraz aj mne ☹ Vážim 64kg a nebolo by na tom nič zlé akurát mám tzv. "tehotenské bruško" a chcela by som sa ho zbaviť. Bodlo by keby som schudla takých 5kg ale bez "JOJO EFEKTU"
Máte nejaké osvedčené metódy????? Len žiadne drastické diéty

nice202
14. apr 2012

na brucho treba hlavne cvicit. spevnovat svaly

irriss
14. apr 2012

Bojuju v posledni dobe ☹ a to doslova... ☹ ☹ ☹ ☹

a zacinam si myslet, ze Petra Cernocka mela pravdu, kdyz se ji ptaly, jak to dela, ze je porad tak sexy a stihla
A ona vzdy odpovidala:
"Nezrat, nezrat, nezrat"

asi URCITE jsem Ti nepomohla, ani nevim, jak je na tom Petra ted..ale toto mi zustalo jako vzpominka z davnych poradu 😉

Zkousela jsem ted nedavno od Stefana Margity ..ale............. 🤐 🤐 🤐 🤐
ale to neni dieta pro Tebe..ja mam problem vetsiho razu 😉, pro Tebe asi "cvicit" je nejlepsi zpusob..

siminka12
14. apr 2012

ja som vazila asi pred rokom 76kg teraz mam 56... nemala som drasticku dietu... len som si upravila stravu.. mala som oddelenu stravu vela som cvicila a za 2 mesiace som schudla takych 20kg... teraz nosi velkosti ktore som zivote na seba predtym nemohla dostat.... ak si upravite stravu tak aby ste jedla len kezdych co ja viem 4 alebo 3 hodiny a male mnozstva a to tak ze na ranajki som mala jogurt mlieko alebo nejaky jeden chleba... potom na obed som si dala take primerane porcie a jedla som ich tak pomali ze niekedy som nezjedla ani cele a bola som najedena takze pomali jest a niekedy som po obede vydrzala az do vecera a nic som medzi tym nemusela jest... a hlavne som cvicila... to co mi volakedy vyselo uz teraz nevisi a priatel je velmi spokojny.. nemusite prestat jest ani nic .. ale skuste to podla toho ze si ju upravite a budete aspon hodinku cvicit cojaviem spevnovacie cviky.. to je podla vlastnej skusenosti 🙂

kralicica
14. apr 2012

ja som nutricna poradkyna a poviem ti uprimne, neda sa poradit bez kompletnych informacii o tebe ako cloveku s indovidualym zdravim, zivotnym stylom, historiou... bol by potrebny celkovy sken, ktory ti vieme urobit na zaklade podrobneho dotaznika. takyto problem ako ty ma takmer 70% zien po porode a nejde o nic zavazne, kedze ako sama opisujes, nejde ani tak o pribratie ako tehotenstke brusko. niekedy staci cvicit, niekedy treba dat doraz na zmenu stravy. zacina novy projekt (menu na mieru), ktory sa chce popri inych veciach zamerat aj na zeny po porode a taketo problemy ako opisujes prave ty. verim, ze sa ti podari uspiet tak aby si bola spokojna sama so sebou 🙂

sante81
14. apr 2012

jest 5x denne, pit 2 l čistej vody, ziadne sladkosti. za 2 mes som zhodila celé tehotenské brucho, o čo som sa snazila skoro rok cvičením brusákov kazdy den, a ak ti to brucho nezmizne ani po mojej rade, tak som ochotna zjest svoj príčesok

nanulik
14. apr 2012

ja teraz riešim podobný problém. aj ked nie som tesne po porode 😅 😕 😀 stále vyzerám ako v 6.m. začala som sa stravovať pravidelne cca každé 3 hodiny, na ranajky sacharidy ale nie tri biele rožky s džemom 😀 pekne celozrnné. na desiatu ovocie (to by sa poobede už neamlo) na obed si dám len druhé, aj to len maso a k tomu zeleninu alebo dnes som mala 1knedlu s omáčkou, na olovrant bielkoviny (šunka, vajcia, cotagge, lučina...) a večer napr. zeleninová polievka alebo niečo lahké. cvičím každý den hodinu a môžem povedať že brucho už nie je také nafúknuté

slavinka9
14. apr 2012

ahoj... treba zmenit stravovanie....skus toto http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=6540 . nazaciatku to vyzera strasne zlozito no po t&zdni uz mas v oku kolko coho a kedy mozes jest. za 60 dni sa naucis ako na to aj do buducna. a funguje perfektne. za 60dni som dala dole 6 kil ....a nieje to dieta je to zmena stravy. a papas dost na to aby si nebola hladna...drzim palce.

mimi21mimi
14. apr 2012

Mne vždy zaberalo aj zaberá neprejedať sa - keď ješ s mierou , chudneš - ja som sa teraz prejedala, lebo som skrátka nemala čas najesť sa a váha išla hore.... ukludnila som sa, vysadila sladké malinovky a už po dvoch dňoch mám lepšie brucho - aj keď mám pred sebou dlhú cestu.
Samozrejme, nejaký ten pohyb treba, ja som trénerka gymnastiky, ale na tréningoch sa viacmenej venujem deťom, preto som začala cvičiť doma - ktovie koľko mi to vydrží.
Také základné cviky na doma nájdeš aj na youtube a treba cvičiť 3 krát ýtždenne, apsoňpol hodinu zo začiatku.

Ja osobne som veľký odporca nízkotučných výrobkov, je v tom veľa humusu akurát tak, takže tieto potraviny vôbec nejem a ani nekupujem.

renin
14. apr 2012

Tak ja som schudla asi tak 10 kg,bez akej koľvek zvýšenej námahy,alebo cvičenia.Dôležité je dodržiavať týchto pár vecí.Chudnutie sa začína v hlave.To znamená,že musíš chcieť musíš v tom aj vytrvať.Jedz len toĺko,aby si nebola hladná,žiadne prejedanie.Dostatok tekutín.Sladkosti nahrádzaj ovocím a zeleninou.menej tuku.zdravá strava nie je až tak drahá,keď vynecháš to čo nepotrebuješ.Ja nejem žiadne vyprážané jedlá a olej používam minimálne,aj to len olivový.Nevzdaj sa a v tom čo začneš vytrvaj.

fairynika
14. apr 2012

ahoj ja som mala ten isty problem najdolezitejsie je hybat sa, najlepsi je beh aby si zhodila brusko ale aj chodza ja som tak schudla o jednu velkost a jem si co len chcem.. 🙂 🙂

ani3012
14. apr 2012

začína to vadiť môjmu okoliu.....by som sa mohla na okolie tak zvysoka ......... 😀
vadí bruško priateľovi ? Povedz mu,že to sa stáva aj v lepších rodinách ! A koniec !

neviem koľko si po pôrode,ale niekedy to trvá aj pol roka,než sa dá bruško do pôvodného stavu, treba tomu pomôcť cvikmi 😉

lucka1987
14. apr 2012

ked chces zhodit a napravit si postavu nerob to pre okolia alebo pre priatela.. rob to pre seba.. zmena v stravovacich navykoch a viac pohybu .... ja sa priznam ja som na 90 dnovke a uz som 48 den 7 kil zhodenych .. tehu brusko je fuc .. na obvode okolo pupku mam dolu 11 cm ....
baby pisu ze tato dieta je spajana s jojo efektom ... ano .. je, vtedy ak sa po 90 dnoch zena opat zacne stravovat iracionalne a nabehne do bageterie ci fast foodu 😅 poznam X ludi, ktory po dokonceni tejto diety nepribrali za cele roky nic