Potrebujem rady o chudnutí

dajulka01
4. jan 2019

Ahojte žienky, úprimne už neviem čo mám robit... Viac ako pred rokom som navštevovala fitness stravovala sa zdravo, píla proteíny brala vitamíny a synefrin... Cítila som sa úžasné... Len niekde to vtedy skončilo odvtedy som fitko navštívila raz... Samozrejme každý vie ze to není lacná záležitosť, kazdomesacne permanentky no už mi to bolo trápne toľko pýtať od rodičov pretože som len študent... Teraz po Vianociach cítim neskutočne pribratie... Až som nespokojná a nesvoja... Poraďte mi co robiť lebo už neviem čo a som úplne zúfalá poraďte ako schudnúť efektívne a co vám pomohlo... Ďakujem vám za rady

prevenar
4. jan 2019

@dajulka01 ..k chudnutiu nepotrebujes ziadne extra financie.

1) kontrola kalorii daj si limit 900-1000 cal / den

2) cvicit mozes doma - beh vonku, stacionarny bike , drepy so zatazou, kliky, zhyby , svihadlo, brusaky, mozes si kupit nejaky lacny set ciniek ..popr. kettlebell - s tym odcvicis vsetko, staci pozriet youtube 🙂

majush
4. jan 2019

@dajulka01 ahoj, tie kalorie co ti odporuca prevenar, radsej zvaz! Schudla by si, ale ozaj je to na hrane!!! Predpokladam, ze si mlade dievca ( ak riesis financie od rodicov), tebe urcite este dobre spaluje a urcite ti zaberie akykolvek pohyb navyse, najdi si na youtube nejaky workout, alebo si stiahni nejaku appku s vyzvou na cvicenie, ja mam taku 30 dnovu vyzvu a das si tam stupen obtiaze, je to zahul a cvicis doma v klude a zadarmo, vela zdaru 😉

beky1813
4. jan 2019

Užívatela prevenar bez s rezervou, on to radi kazdemu a je extrem. Staci zacat sportovat, hybat sa, si mlada, pojde to same

dajulka01
autor
4. jan 2019

@majush pomáhajú tie appky 30 dňové výzvy?

majush
4. jan 2019

@dajulka01 este len som na zaciatku, cca 8. Den, takze ti to zarucene nemozem povedat, ale stale je to viac ako neurobit nic. 😉 ja som si to instalovala na zaklade skusenosti znamej, ktoea vysledky mala

dajulka01
autor
4. jan 2019

@majush ďakujem tak potom daj vedieť ako si dopadla ci to ozaj pomohlo... 😊Ale predovšetkým to skúsim tiež

majush
4. jan 2019

@dajulka01 appka sa vola 30 days challange od leap fitness

teaha
4. jan 2019

@dajulka01 ak mas zaujem o jedalnicek alebo treningovy plan tak mi napis, robim ich namieru a tak ze sa to sa vydrzat 🙂 neexistuje ziadny objektivny plan pre vsetkych, pri diete je podstatny hlavne kaloricky deficit 🙂

dajulka01
autor
4. jan 2019

@teaha ďakujem, jedálniček by mi pomohol hoci aj nejaký inšpiratívny kto ho mal aby som sa nejako mohla inšpirovať... Niekedy neviem co jest aby tam nebolo niečo z coho extrémne priberiem

malinajahoda
4. jan 2019

@teaha od čoho závisí jedálniček?

nmhc
4. jan 2019

Ja som si zmenila stravu, zacala som jest zeleninu, ovocie, vlocky, vajcia atd...Dala som bokom uplne vsetko mastne, vyprazane, cokolady a vsetko co nieje zdrave. A okrem behania, brusakov, drepov a cviceni s cinkami som nerobila nic a schudla som 15 kg 🙂 chce to len pevnu volu a zdravu mysel. Vela stastia 😊 ak chces jedalnicek priblizne co som jedavala kludne sa mi ozvi 😉 (jedalnicek mi nikto nezostavoval, sama na to casom prides co robi telu dobre a co nie, chce to len trpezlivost 🙂 ja som isla z xl cisla na s/m 🙂

prevenar
5. jan 2019

@dajulka01 30 dni ti je k nicomu .."postava" je praca na cely zivot . ak polavis, vrati sa ti povodna vaha. vaha / postava je zrkazlom zivotneho stylu.

co sa tyka kalorii , toto je jeden z najlepsich programov na sledovanie co poznam. staci si spravit ucet, inak je uplne zadarmo. https://cronometer.com/ o zlozitejsich funkciach si pozri youtube.

teaha
5. jan 2019

@dajulka01 ja davam babam do jedalnicek kludne aj kavenky ked chcu, raz za den, ak to zapada do ich kalorickeho vydaja tak to nevadi.. inak take bezne veci- maso, ryza, zelenina, vlocky, chlebik, syry.. 🙂

seva22
5. jan 2019

Prilisnou dietou nic nevyriesis,mozno sa budes obmedzovat chvilu,zhodis,ale potom to naberies spat...ja som schudla v priebehu desiatich rokov 10kil a taku vahu si udrzis najlepsie...ked schudnes postupne...nevravim ze mas cakat 10 rokov ako ja ale skus si dat realne ciele napriklad ze schudnes 5 kil za pol rok...ver mi,ak budes chciet schudnut velmi rychlo vela, budes dietovat cely zivot a to je na houby😉 a ziadnu extra dietu nepotrebujes,mozes jest vsetko,ale s mierou,obmedz pecivo,sladkosti, mnozstvo a pocet porcii (najhorsie je ujedanie niecoho cely den),jedz len naozaj kazde 3-4 hodiny...a DISCIPLINA a PEVNA VOLA,bez toho ti je kazda rada zbytocna😉

teaha
5. jan 2019

@malinajahoda myslis na com je postaveny? Na bazalnom metabolizme, kolko kalorii by si mala prijat denne a podla toho nadstavim jedlo aby bol clovek v kalorickom deficite 🙂

seva22
5. jan 2019

A skoro som zabudla:trochu pohybu tiez nezaskodi,ak nemas na fitko,skus lahku turistiku (na tu vysokohorsku potrebujes vystroj a ta nieco stoji) alebo hoc aj len chodza je fajn,namiesto autobusu,auta alebo vytahu pouzi nohy;)

dajulka01
autor
5. jan 2019

@seva22 ja keď som navštevovala fitko som mala super postavu ale som sa vážila a som nejak vážila viac ako pred tým než som začala chodiť ale tréner mi vravel ze je to úplne normálne ze to sa mi tuk mení na svaly.... Najhoršie na chudnuti je asi to ze akonáhle som prestala všetko bolo s5😩😩

dajulka01
autor
5. jan 2019

@teaha ja by som vynechala úplne ja pečivo mam taky pocit ze ešte aj z toho celozrnného priberiem

damianam
5. jan 2019

@nmhc super, gratulujem... nabehla som na ten istý "systém", len tá pevná vôľa je horšia ako nápady na jedálniček 🙂 A môžem vedieť za akú dobu sa ti to podarilo?? Ja som pribrala 10kg počas kojenia .. :( akože oblečeniem veci, ale necítim sa proste dobre "vo svojej koži" :( :(

nmhc
5. jan 2019

@damianam za mesiac my slo dole 7 kg, potom postupne po 2-3 kg ...ale tak cca necely rok...ale ja som fakt mala pevnu volu nepolavila som vobec a behavala som kazdy den skoro.

nmhc
5. jan 2019

@damianam ale zabudla som este, ostala som v tom svungu stale....trosku som si polavila stravu ale behavam stale....snazim sa jest zdravo taktiez...uz som sa nevratila k tomu co som preferovala pred tym....takto mi je dobre, aj ked teraz paat makam lebo chcem este trosku na sebe popracovat cize znova som si to nastavila ako pred 2 rokmi.

malinajahoda
5. jan 2019

@teaha ďakujem za odpoveď 😃. Ako vieš zistiť aký má človek bazalny metabolizmus? Podľa čoho?

teaha
5. jan 2019

@malinajahoda mam na to vypocty 🙂 samozrejme neni to na 1kcal presne ale ked dam babam 300kcal deficit napriklad tak vzdy chudnu postupne 🙂

amelia000
5. jan 2019

@dajulka01 ked ti trener povedal ze to je normalne a ze to sa ti tuk meni na svaly..pytaj peniaze naspat lebo nema ani sajnu ako to funguje.

amelia000
5. jan 2019

@malinajahoda vzorec na vypocet bazalneho metabolizmu najdes na nete alebo uz ti to tam rovno vypocota samo po zadanj udajov 🙂

dajulka01
autor
5. jan 2019

@amelia000 no hej keď som cvičila som bola ťažšia ako predtým ale bola chudsia

katulka3333
11. jan 2019

@nmhc wau to je super a ten jedalnicek tvoj môžem aj pri kojeni

nmhc
11. jan 2019

@dajulka01 myslim si ze ano lebo to nieje dieta ani hladovka ale uprava stravy z nezdravej na zdravu 🙂

inguszz
17. jan 2019

@nmhc ahoj môzem ta poprosiť o jedálniček