Potrebujem schudnúť. Mám pocit, že som zavodnená

26. apr 2024

Ahojte baby. Prosím poraďte lebo som už zúfalá. Počas tehotenstva som extrémne pribrala (20kg). Som rok po pôrode a váha nie a nie ísť dole. Práve naopak. Potrebujem už schudnúť lebo sa necítim dobre a je mi do plaču zo seba. Neviem si kúpiť oblečenie ktoré sa mi páči. Predtým som sa obliekala pekne a obliekla som si hocičo. Snažím sa mať toľko pohybu koľko malý dovolí, tiež na stravu si dávam pozor aj keď je pravda že nejem pravidelne. Veď tie čo ste na materskej asi viete ako to je. Ide aj o to, že váha mi ide hore a ja mám pocit, že som aj zavodnena. Viete mi odporučiť niečo overené a fakt dobré na odvodnenie organizmu? U dr som samozrejme bola, myslela som si že mám problém so štítnou žľazou ale nemám. Ďakujem 🙏

sense
26. apr 2024

Na odvodnenie je dobre zvýšiť paradoxne príjem tekutín samozrejme nesladenych, daj si troj týždňovú kúru so zihlavovym čajom, obmedziť nielen soľ ale aj cukry a iné rýchle sacharidy... Takisto masážne ktoré podporujú lymfu Problémom nechudnitia je aj nedostatočný spánok a stres

luxus10
26. apr 2024

len v najhlbsej spankovej faze -ak sa do nej dostanes, sa uvolnuje hormon-latka , ktora kontroluje ukladanie tuku v tele, ak sa do tej fazy nedostanes, niet sa co cudovat,,,,mozes robit, co chces, a kolko chces...

stanulienkat
26. apr 2024

@luxus10 mam problemy so spankom cez 20 rokov a som stihla. 😁Prosim ta nepis take bludy.

negymama
26. apr 2024

@sense No ked som autorke napisala ze ma pri zavodneni viac pit, tak to bola "nenormalna odpoved" a nevyziadana rada. 😲

sense
26. apr 2024

@negymama nečítala som všetky príspevky, tak neviem ze si jej to aj ty písala, a viem tiež veľmi dobre ze rady ktoré fungujú sú velkkrat považované za nefungujú e lebo v tom nevidia logiku. Pritom mňa prvé lekár co sa pýtal, keď som mala istú dobu problém so zavodnenim, ze koľko vody pijem

negymama
26. apr 2024

@sense Ja som to tiez zazila, ale rada sa dam poucit, ked som bola v omyle.
Priklad od detstva mam selesty a prebuchavania srdca a tiez problemy s klbami -dy splaziu. Vzdy som bola v tom ako sa mam telesne setrit , na tie klby nebehat a nestat atd.
vysledkom je ze som si privodila rokmi mlandravost, nadvahu a k dysplazii klbov sa pripojila aj artritida. Kazdych par desiatok metrov som musela oddychovat , co som sa zadychala a buchalo mi srdce.
No a pred casom - par rokov dozadu som pocula od nejakeho spickoveho kardiologa v radiu, ze zdrave srdce potrebuje tri veci - pohyb, pohyb, pohyb. A ze klby treba zatazovat, pohybovat sa.
Dala som sa rok a pol dozadu na plavanie kazdu nedelu aj v zime. prvy x som odkvecla v polke drahy na kraji, teraz dam za jedno popoludnie 80 dlzok ako nic. 😉 A denne sa snazim aspon 0,5-1 h prechadzka, rychla chodza, alebo aspon doma pol hodinu cvicim... a schudla som, klby su ovela lepsie na tom /nadvaha imm skodila/, plus to svalstvo upnute na kosti a klby ich vyzivuje. A srdce...ano bucha mi, ale ziadne klepotanie v pokoje, pekne pri pohybe tak ako to ma byt.

a to mi kazdy hovoril, setri sa, mama ma v skole dala uplne oslobodit od TV ☹ nesmela som ziaden sport.

negymama
26. apr 2024

@sense a k autorke, nechcem jej krivdit, mozno ma nejake realne vazne problemy s oblickami, to treba riesit s lekarom. stitnu zlazu jej vylucili, tu ma zdravu.

ono niekedy sa zamiena nasledok za pricinu. Mnoho ludi s nadvahou ma problem so zadrziavanim vody v tele - tu je pricinou nadvaha. a zavodnenie je dosledok. Treba zistit a riesit pricinu a nie zamerat sa Len na dosledky a pit odvodnovacie caje.

majamat
26. apr 2024

@negymama presne.
a teda kedze je neico co mozeme urobit sami, treba to skusit. ak je to fakt len zivotnym stalom a stravou, uz pri kratkom odlahceni stravy, yvnechanim sachraidov, doplnenim dostatocneho mnozstva tekutin, zamerat sa aj na zeleninu a ovocia, hlavne s obsahom draslika.

niekedy ked je clovek preplneny, moze to chvilu trvat ( tiez ak je v obdobi PMS ) ,a le niekedy staci mozno zacat hned, napr. teraz dat lahku veceruso zeleninou, vypit este nieco tekutin, zvolnit samozrejme pred spanim. rano zacat poharom vody a podoplnat castejsie. hned nejest a skusit sa odvazit po par navstevach wc. samozrejme nie vzdy to zabera tak rychlo.

no ak sa zadrziavaju tekutiny viac z dovodu nedostatku tekutin, niekedy fakt trva, nez to organizmus doplni a vyda prikaz uvolnovat tekutiny von. velakrat sa mi stalo. ze som malo pla a aj napriek tomu, ze som zacala pit viac, trvalo hodiny, nez sa to rozbehlo.

a napisala si svatu pravdu. vacsina ludi s nadvahou ma problem so zadrziavanim tekutin. no casto hladaju rpicinu inde, ako v nadvahe. ja som mala 95kg kedysi a satale mam cez 80kg. sestra ma nadvahu, mama ma nadvahu. vsetky zadrziavame vodu.

ked neikto nabehne na chudnutie, tak si mysli, ez tak vlea kg na zaciatku schudol z tukov, no toto nie je pravda. cast z toho je voda. dieta prospieva organizmu a telo sa zacina lepsie dovodnovat.
vcera mi kolegyna hovorila ako schudla ked mala 1x kovid. udajne chudla 1kg/den. no akoze hoci to nie je presne, ale trochu individualne,a le na porovnanie to staci.,
na schudnutie 1kg hmotnosti treb aubrat zo stravy, resp treba spotreovat o 7000kcal viac, ako prijat. cize ak niekto prijme 0kcal, musi vykonat namahu 7000kcal. ak niekto zje 1000kcal, musi mat namahu, teda komplet aj s bazalom a pod 8000kcal.

neviem ci aj ten najtucnejsi clovek na svete takuto spotrebu dokaze vytvorit. bezny clovek spotrebuje 2000-2500kcal. ak ma nadvahu a hybe sa, tak mozo 3000-3500kcal a to uz prehanam. cize je nerealne schudnut 1kg za den. pokles hmotnosti je sposobeny odvodnenim. takto moja mama dala dole 4kg za den. odvodnila sa. ked sa zacala opat zavodnovat, za par hodin jej vyskocila hmotnost o 2kg.

negymama
26. apr 2024

@majamat ja som drobna zena, 153 cm, nemam ani extra nadvahu, cca 6 kil mi este treba schudnut, teraz mam 58,5 kil, mala som aj 62,5 pred pol rokom. A napriek tomu moja vaha len nocnym vydychovanim /vydychujeme aj vodu nielen plyny/ a naslednym mocenim rano bezne stratim 0,5 az 0,8 kg, niekedy som mala rozdiel medzi nocnym a rannym vazenim aj 1 kg. Takze sa vobec necudujem, ze pri nahlom odvodneni je ubytok aj 2 kg za den, ci pol dna.

negymama
26. apr 2024

@majamat Inak ked nad tym rozmyslam, autorka s velkou pravdepodobnostou okrem nadvahy ani nema inu zdr. pricinu zadrziavania vody.
Logicky spominala , ze mala predtym ako otehotnela cca 50 kil, co je aj na nizku zenu stihla postava, sama som mala dlhe roky 48kg a aj pri nizkej vyske som mala s takou vahou krasnu stihlu postavu. Ked ma autorka beznu vysku nad 160cm, tak urcite bola zdrava a stihla a vodu nezadrziavala.
a potom zrazu tehotenstov, nahle pribrala 20 kg a objavili sa aj problemy zo zavodnovanim. Je malo pravdepodobne, zeby prave tehotenstvo spustilo nejaku skrytu chybu obliciek / i ked to nevylucujem/, skro je pravdepodobne ze sa udiala len ta nadvaha a jej dosledkom aj to zadrziavanie.
Preto potrebuje skusit schudnut a az vtedy ked to nepomoze, patrat po inej pricine.

zena666
26. apr 2024

Koľko čistej vody za deň vypiješ?

majamat
26. apr 2024

@negymama ja si tiez myslim, ze to bude bezne zadrziavanie vody vdaka ivotnemu stylu. a teda unava tomu tiez neprida.
mne sa zadrziava voda uz roky a nikdy mi to nikto nevysetroval a ani som to neriesila s dr.
je jeasne, ez su ludia, ktori trpia nejakym ochorenim, ktore sposobuje priznaky, ktore tu nasledne popisu, lebo patraju po tom, co by to mohlo byt. no vacsinou prispevkov, ktore tu su, to je vyslovene Paranoja. je to hrozne, ako ludia pri nejakych tazkostiach hned patraju po zavaznom ochoreni. a mnohokrat boli aj vysetreni, nic sa nenajde aaj tak sa stale boja, ze maju zavazne ochorenie.
teda netvrim, ze aj v tomto prispevku. skor to myslim vseobecne.

ninah1486
13. máj 2024

ja som chudla po pôrode s KetoDiet, kila mi s nou sli skvelo dole, podarilo sa mi dostat na predpôrodnu vahu